www.kleoo.lv
Nov 25 2009
Pēdējais blogos >> Attiecības >> Alifka

Gulēšanas pozas


Poza, kādā jūs ar partneri laižaties miegā, var daudz pastāstīt par jūsu attiecībām. Izvēlies jūsējo un lasi savu attiecību raksturojumu!

Izvēlies jūsu gulēšanas pozu

Apskāviens
Tā ir īsta greznība! Šādi atļaujas gulēt tikai nedaudzi, jo tas nemēdz būt visai ērti un šī poza diktē vislielāko uzticēšanos un milzīgu savstarpēju pievilkšanos, kuru nespēj iedragāt ne partneru rīta elpa, ne vajadzība dīdīties gultā. Šādi parasti guļ tikko iemīlējušies, kā arī īpašos brīžos tie, kuriem pēc gadiem rodas vēlme un izdodas iekvēlināt pieklusušo pievilkšanās spēku. Tomēr, ja jums šī gulēšanas poza ir ierasta un to piekopjat jau gadiem, tas var liecināt par pārlieku lielu atkarību vienam no otra.

Karote
Karote ir visizplatītākā gulēšanas poza pāriem, kuru attiecības nav ilgākas par trīs līdz pieciem gadiem. Šī poza nodrošina visciešāko ķermeņu kontaktu, tādēļ liecina par spēcīgu abu partneru pievilkšanos. Tā kā ķermeņa stāvoklis partneriem ir līdzīgs tam, ko viņi ir ieņēmuši vēl savas mammas vēderā, šī poza liecina arī par uzticēšanos, vēlmi neslēpt savas vājās puses.
Karote - otrs variants
Šī ir izplatīta gulēšanas poza pāriem, kuru attiecības ilgst vairāk par pieciem gadiem. Tāpat kā oriģinālajā variantā tā liecina par savstarpēju uzticēšanos un tuvību, tomēr sprauga partneru starpā ļauj viņiem saglabāt zināmu kustību brīvību un komfortu. Ceļgala piespiešana vai plaukstas atbalstīšana pret partneres/-a sāniem nodrošina fizisko kontaktu pāra starpā un liecina par siltām un tuvām attiecībām, kuras veido divi pieauguši un patstāvīgi cilvēki. Viņi apzinās, ka bez tuvības attiecībās ir nepieciešama arī liela deva neatkarības.
Dakstiņi
Vīrietis ieņem dominanto lomu, demonstrējot spēcīgu pašapziņu un savas tiesības uz visu, ko partnere spēj sniegt. Sieviete guļ uz viņa pleca, atzīstot vīrieša dominanto lomu attiecībās, savu atkarību un demonstrējot spēju atbalstīt viņa centienus un novērtēt sasniegumus. „Skatoties” uz pasauli, atspiedusies pret spēcīgu plecu, viņa saņem drošības sajūtu un bauda draudzīgu labvēlību. Tā kā abi partneri guļ uz muguras atvērtā pozā, tas liecina par uzticēšanos. Viņu ķermeņi būtu ļoti viegli ievainojami, taču viņi zina, ka partneris to neizmantos.
Dakstiņi - otrs variants
Šajā pozā sieviete saņem ļoti spēcīgu atbalstu. Tas liecina par vīrieša rūpēm un gatavību dot. Sieviete savukārt jūtas pasargāta, gluži kā zem liela spārna, kur nekas nespēj viņu aizskart. Šāda pozīcija ir raksturīga, kad partneri viens otru mierina. Tā reizēm var būt novērojama arī apgrieztās pozīcijās – sievietei apskaujot vīrieti. Jebkurā gadījumā partneris, kurš guļ uz muguras, jūtas ļoti pārliecināts par saviem spēkiem, kamēr otrs meklē atbalstu.
Kāju apskāviens
Kāju apskāviens ir netieša pieķeršanās izrādīšana – tas tiek darīts it kā netīšām, tādēļ liecina par jūtu ambivalenci jeb divējādo dabu – no vienas puses it kā gribētos sajust partneri, no otras – nav vēlmes to viņam demonstrēt. Šī iemesla dēļ kāju apskāviens ir raksturīgs pēc neatrisinātiem strīdiem. Tas iespējams arī kā biedriskuma izrādīšana bez seksuāla motīva.
Pakaļdzīšanās
Šī poza liecina par spriedzi pāra attiecībās. Viens no partneriem aizgriežas un ieņem vietu gultas malā, tādējādi vēloties distancēties no otra. Otrs, spiežoties klāt no mugurpuses, mēģina panākt mierizlīgumu vai kompensēt savus pārdarījumus. Jāņem vērā, ka dažreiz partneris, kurš bēg, var patiesībā censties otru izaicināt uz pakaļdzīšanos nevis censties norobežoties. Tādā gadījumā šī poza drīzāk uzskatāma par uzaicinājumu tuvoties. Var gadīties, ka viņš/-a jūtas, ka pastāvīgi izrāda uzmanību tev, bet pretī neko nesaņem, tādēļ, šādi rīkojoties, viņš/-a var demonstrēt, ka vēlas situāciju mainīt.
Pēcpušu apskāviens
Šī gulēšanas poza ir tipisks piemērs pārim, kur partneri jau ilgstoši ir kopā. Laikam ejot, pāra attiecībās nostiprinās vajadzība pēc neatkarības, tuvība tiek uztverta par pašsaprotamu un netiek tik ļoti vairs izrādīta. Ķermeņa laukums, ar kuru partneri saskaras ir pietiekami liels, lai partneri pietiekami izjustu viens otru. Šī poza ir kā divi apļi ar nelielu pārklāšanās laukumu – tā raksturo vienlaikus savstarpēju neatkarību un spēcīgu savienību, kas balstīta uz abu partneru vēlmes uzturēt attiecības. Šādi bieži guļ vecāki, kuri ir noguruši no nepārtrauktās uzmanības došanas bērniem.
Klinšu kāpējs
Ja tā ir tikai viena nakts vai īslaicīgs pārmaiņu periods, tad nav ko satraukties. Iespējams vienam no partneriem ir grūtības darbā vai jāpārdomā dzīve, un tādēļ nepieciešama sava telpa. Tomēr, ja šāda poza kļuvusi ikdienišķa, tā liecina par atsalumu attiecībās – iespējams, blakus guļ jau divi svešinieki… Ja jums ar partneri tā ir raksturīga, ir pienācis pēdējais laiks izkratīt sirdis…
Karāšanās
Ja kāds no partneriem mēdz pamosties pa pusei izslīdējis no gultas vai pie otra kājām, tas liecina par vēlmi attālināties, iespējams, vēlēšanos pārtraukt šīs attiecības. Šādā gadījumā būtu noderīgi apmeklēt pāra konsultantu. Taču ņem vērā, ka vienreiz pieķerot partneri pa pusei izrāpušos no gultas, nevajag "burt drāmu" – cilvēki mēdz vēlēties pārmaiņas savos gulēšanas paradumos, tāpat dažreiz viņiem ir nepieciešams vairāk privātuma. Galu galā to, vai ir pamats uztraukumam, var noteikti redzēt kontekstā – ja pārim ir novērojamas nopietnas domstarpības un atsvešinātība reālajā dzīvē, likumsakarīgi var sagaidīt arī atsalumu guļamistabā.


Ielādēja: Alifka