Sekss nostiprina sirdi

Belfāstas Karaliskās universitātes pētnieki reiz noskaidrojuši, ka 40-55 gadus veciem vīriešiem, kuri ar seksu nodarbojas trīs vai vairāk reižu nedēļā, infarkta un insulta risks samazinās divkārt.

Pēkšņie infarkti dažiem ne pārāk jauniem asu izjūtu cienītājiem rodas nevis seksa dēļ, bet gan no vienkāršas fiziskas pārpūles.

Samazina risku saslimt ar diabētu

Uzkrājoties seksuālajam saspringumam (atturēšanās gadījumā), mazinās insulīna izstrāde. Savukārt pēc orgasma vīriešiem un sievietēm visi iekšējās sekrēcijas dziedzeri atgūst tonusu. Insulīna izstrāde palielinās, tiek stimulēta ogļhidrātu apmaiņa. Tādēļ endokrinologi uzskata, ka regulāra mīlēšanās ir lielisks līdzeklis pret otrā tipa diabētu.

Uzlabo asinsriti

Mīlas rotaļas un enerģiskais nobeigums liek darboties vairākiem desmitiem muskuļu, no kuriem daži atrodas dīkstāvē, pat ja cilvēks sporto. Sirds aktīvāk pumpē asinis, un tās pa asinsvadiem plūst ar lielāku spēku. Rezultātā atveras ne tikai mazie kapilāri, bet pat var veidoties jauni. Zinātniski to dēvē par angioģenēzi.

Saudzē zobu emalju

Kaislīgu glāstu laikā pastiprināti izdalās ne tikai siekalas, bet arī palielinās antibakteriālo vielu koncentrācija tajās. Šīs vielas nogalina kaitīgos mikrobus, kuri bojā zobu emalju. Tādējādi seksu savā ziņā var dēvēt par patīkamāko kariesa profilaksi.