Ielogoties ar Facebook pasi
Lauva clock Šodien ir 11. Augusts 12:59:37


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[1] Apmeklētāju kopā[7921]

Pastāvīgi strīdi ar vīru: kas vainīgs un ko darīt?

Jūsu dzīve – virkne nepārtrauktu strīdu? Jūs jau esat aizmirsusi, kad par vīru vai viens par otru domājāt kaut ko labu? Jūs esat nogurusi no tādas dzīves, bet neesat gatava šķirties? Tātad laiks atrisināt problēmu. Šodien palīdzēs Kleoo.lv.

Kas vainīgs?

Vai jūs atceraties, ar ko sākās nesaskaņas? Vai atceraties to brīdi, kad beidzās miers un sākās karš un mūžīgās nesaskaņas? Nē? Tad acīmredzot, vainīgi esat abi. No pieauguša cilvēka pozīcijas, pat, ja jūsu vīram nav taisnība, jums vienmēr būtu jābūt gudrākai un jārisina problēma. Bet jūs to neizdarījāt. Atbilstoši līdzvainīga.
Bet ja papildus savai uzvedībai jūs pieslēdzat mehānismu „pats muļķis”: „viņš neatnāca laikus, es negatavošu vakariņas”, „viņa nepagatavoja vakariņas, es...”, tad meklēt vainīgos ir bezjēdzīgi.
Ja mēs jūs nepārliecinājām, tad izmantojiet parastu gudrību, kas pamācīs, ka otru cilvēku jūs neizmainīsiet. Mainīties var tikai pats cilvēks, bet tas nekad nenotiek bez piepūles (lasi-pārmetumi, pretenzijas, strīdi). Tādējādi, jums ir tikai divi varianti: atteikties no šī cilvēka vai iedvesmot viņu, mainot savu uzvedību, kļūt par pārmaiņu iniciatoru.

Ko darīt?

Nemītīgajiem strīdiem starp dzīves biedriem ir pilnīgi dažādi iemesli. Tie var būt saistīti ar lieliem notikumiem ģimenē: bērna piedzimšana, dzīves vietas maiņa, darba vietas maiņa, kredīts u.tml. Kopējs tam ir viens – iemesli slējas nevis tajā, kas notika, bet tajā, ka abi partneri pārstāj justies laimīgi, kas kādreiz viņus vienoja. Iziet no šī „apburtā loka” jūs varat, tikai vajag pastrādāt ar sevi un attieksmi pret partneru:
Atbrīvoties no ieradumiem
Ar laiku strīdi var kļūt par ieradumu. Mēs pierodam pie noteiktiem notikumiem, sākam domāt, ka „visi tā dzīvo” un nemēģinām neko darīt. Nemitīgās pretenzijas uzkrājas, piesaista vēl pretenzijas, kamēr tas veido pamatīgu kamolu, kuru nēsāt līdzi, izrādās, ir vieglāk, nekā atrisinbāt. Ja jūs saprotat, ka esat nogurusi no tā, tad ir pienācis laiks apzināt problēmu un vēlmi mainīt kaut ko attiecībās.
Atzīt, ka vainīgi esat abi
Atrisināt problēmu var tikai sākot ar pozīciju „mums abiem nebija taisnība”. Bez tam, aizliedziet sev veidot loģiskās ķēdes un apvainot otru tajā, kas bijis: „es pārstāju gatavot tavas mazās algas dēļ, es nopelnu vairāk, un man nav laika”.
Pretenzijas sadaliet uz pusēm
Tā ir pati bīstamākā samierināšanās ar vīru plāna daļa. Daži psihologi iesaka uzrakstīt uz lapiņas, kas jums nepatīk attiecībās, it kā gatavojoties šķirties. Citi atkal iesaka koncentrēties uz vēlmēm. Otrais variants mūs imponē vairāk, jo pretenziju apmaiņai ir risks pāraugt kārtējā ķildā.

Kā pareizi sagatavoties un komunicēt.

Uzrakstiet ko jums gribētos. Protams tas būs balstīts uz to, kā jums tagad nav, un no kā rodas pretenzijas. Vajag samainīt egoistisko frāzi „Es gribu” ar frāzi „Es gribētu”.
Tātad, tā vietā „izmest tējas maisiņus miskastē, nevis atstāt uz galda; neiet ar netīriem apaviem virtuvē un istabā” jūs rakstāt ”man gribētos, lai mums mājās viss būtu tīrs, lai mēs abi ievērotu tīrību mājās, un tu cienītu manu uzkopšanas darbu”. Jēga ir viena un tā pati, bet attiecības veidojas citādas, taisnība?
Abi sagatavojiet šo sarakstu jau laikus. Sarunas sākumā vēlreiz nosakiet savas vēlmes: pārstāt strīdēties un pieprasīt vienam no otra laimi, uzzināt par īstenajām vēlmēm un otra vajadzībām un sākt tās pildīt kopā. Atbilstoši, pats galvenais sarunā ir – kopā atrast ceļu, lai tiktu apmierinātas otra vajadzības. Ja jums tiešām kaut kas nepatīk, bet nav iespējams tagad realizēt vēlamo, vajag kopā izdomāt, kā to izdarīt, lai partners būtu laimīgs.
Šajā sarunā ieņemiet pieauguša cilvēka pozīciju „Palūkosim, ko mēs te varam darīt”, nevis bērna pozīciju „Es gribu un viss!”.

Ideāls strīds: nosakām sarunas noteikumus.

Nosakiet sarunas noteikumus:
runā tikai viens;
neattaisnoties;
runāt tikai par vēlmēm (nevis atkārtot pretenzijas un pārmetumus);
uzdot tikai precizējošus jautājumus („ko tu gribi, lai es daru attiecībā pret tīrību?” šajā situācijā jūs atbildat par tējas paciņām un netīrajiem apaviem);
runāt mierīgi;
visas vajadzības ir vienlīdz svarīgas.
Tāda saruna, pēc tam ievērojot norunāto, jums palīdzēs noskaņoties uz pareizā viļņa – miera un problēmu risinājuma viļņa. Pat ja tas būtu grūti, sasniegtais mērķis attaisnos visus centienus.
Nogriezt skaitītāju uz nulles. Sākt ievērot savstarpējo norunu uz vakardienas strīdu un pārmetumu bāzes nav iespējams. Tāpēc visus skaitītājus nogrieziet uz nulles, piedodiet viens otram, kas notika „vakar”: par neiznesto miskasti, par mazo algu, par nesagatavotajām vakariņām u.tml. Iedomājieties, ka jūs tikai tagad sākat veidot savas attiecības, jūs nezināt, kā uzvedīsies jūsu dzīves draugs. Jūs zināt viņa vēlmes, viņš zina jūsējās. Spēle var sākties, rezultāts 0:0. Ne spēle, protams, bet ar noteikumiem un nulles rezultātu.
Runāt un darīt tikai labo
Vai jūs pamanījāt, ko jūs runājat par savu vīru ar draudzenēm, kolēģiem? Laikam maz labā. Centieties vispār neiesaistīt pārējos jums šajā sarežģītajā attiecību brīdī.
Pievērsiet uzmanību tam, kāpēc jūs esat kopā. Ja jums ar lielām pūlēm nākas pamanīt viņā kaut ko labu un censties attiekties pret viņu, kā labāko vīru, tad kam jums tas viss? Kāpēc jūs gribat kaut ko mainīt?
Kleoo.lv padoms
Parasti mēs domājam tā: mēs mīlam viens otru, tātad darīsim tikai labu viens otram. Bet pamēģiniet darboties no otra gala: mēs viens otram darīsim labu, un mīlestība atgriezīsies. Vienojieties ar vīru par dažiem vienkāršiem rituāliem, piemēram, teikt „Es tevi mīlu” pirms iemigšanas, nosaukt otru dienas laikā atsevišķiem mīļiem vārdiem vai vēl kaut ko. Varbūt, viņš jums vienreiz nedēļā pērk ziedus, bet jūs gatavojat svētku vakariņas.
Pieveriet acis, ka pirms miega sacīt „Es tevi mīlu” nākas caur sakostiem zobiem, mīļie vārdi nenāks no sirds, bet ziedi tiks nopirkti, kā kolēģei dzimšanas dienā. Palūkojieties, ka notiks ar laiku.

Cīnāmies ar nemitīgiem strīdiem vienatnē.

Nemitīgie strīdi bieži vien balstās uz to, ka katrs cenšas iekarot savu teritoriju un ar vārdiem „Es gribu, lai tu...” būvē barikādes, laužot visu, kas ir ceļā. Un sarunas metode, kuru mēs piedāvājām, kā reiz ir balstīta uz to, lai abi paceltu balto karogu un uzzinātu otra vajadzības.
Taču rodas problēma, kad vīrs nekontaktējas. Ja vien jums ir spēks un jūs pagaidām negrasāties samierināties, tad varat izmēģināt vēl vienu metodi. Izlēmīgām sievietēm, kas nebaidās no novatorām metodēm.
Mēģiniet atrast savu vainu tajā, kas jums viņā nepatīk, pat pār spēkiem. Viņš nav maigs? Palīdziet viņām mājās emocionāli atslābināties pēc darba, atbalstiet viņu. Viņš negrib strādāt? Pārstājiet strādāt par diviem (citādi, kāpēc gan viņam strādāt?), mierīgi un bez pretenzijām pasakiet viņam, ka jūsu ģimene dzīvos tā, kā viņš teiks.
Viņš piesienas sīkumiem? Sakiet, ka vienalga jūs viņu mīlat, pat tad, ja viņš dusmojas. Viņš jūs aizvainoja? Vienalga pagatavojiet viņam vakariņas. Viņš ir ļoti skops? Dalieties ar viņu savos pārdzīvojumos un emocijās, esiet mazāk uz sevi vērsta, jo materiālā skaudība un neuzticēšanās vīrietim – tas nav nekas cits, kā sievietes atturība.
Tāda metode palīdzēs parādīt viņam, ka no jūsu puses problēmu vairāk nav – jūs pildāt savus pienākumus. Ja strīdi turpinās, tad pienācis laiks darboties tieši vīrietim. Ja vīrietis joprojām ir pasīvs, iespējams, pienācis laiks padzīvot atsevišķi.
Grūti iedomāties ģimenes dzīvi bez strīdiem un nesaskaņām. Svarīgi neļaut uzkrāties aizvainojumiem un pārmetumiem.

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


jogiita
Lietotājs offline sievieteVēzisBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[02.05.2013 - 23:54]
 "mēs viens otram darīsim labu, un mīlestība atgriezīsies." sie vardi patiesam liek par daudzam lietam aizdomaties... 

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
Taurenaefekts
jautras idejas svētkiem
SC-24387 23.50 LVL SC-41547 50.40 LVL SC-46999 6.10 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist