Ielogoties ar Facebook pasi
Auns clock Šodien ir 18. Aprīlis 23:26:17


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[0] Apmeklētāju kopā[5870]

Kā norūdīt bērnu.

Norūda gan karstums, gan vējš, gan staigāšana pa jūras liedagu. Tā vai citādi, jebkura fiziska darbība – tā ir daļa no sevis norūdīšanas. Taču skeptiķi saka, ka norūdīšanās tas tāds nieks vien ir: «Mēs bērnu rūdījām veselu mēnesi, bet efekts - nulle!» Problēma ir tā, ka vecāki bieži vien nepareizi saprot procedūras būtību, tāpēc pozitīva efekta tiešām nav...

Kāpēc mūsu bērni slimo?

Protams, vainīgi vīrusi un mikrobi, jo tie ir ORVI pamatā. Neaizmirstiet, ka «siltumnīcas» bērni, kas izaudzēti siltās cepurēs, kombinezonos un sildītājos, uz apsildāmām grīdām un persiešu paklājiem, karstu ūdeni dušā un vannā, ar vizināšanu savās mašīnās uz bērnu dārzu un atpakaļ – slimo vairāk un ilgāk. Viņu imunitāte – ir īsts sliņķis! Tāpēc ķermenis nemāk sevi pasargāt no caurvēja un rezultātā saaukstēšanās.
Bērni, kas aug laukos un basām kājām, puskaili skraida pa sniegu, pretēji maigajiem pilsētniekiem slimo mazāk. Tāpēc, ka viņu ķermenis ir pieradis pie temperatūras maiņas, nokrišņiem, vēja un māk adekvāti reaģēt.

Mērķis – sākt norūdīties!

Pats galvenais – ierakstīt procedūras savā ikdienas grafikā un precīzi tām sekot, neizlaižot un neatliekot uz vēlāku laiku. Norūdīšanās – tā ir regulāra organisma trenēšana, ja to pārtrauc – efekts ātri zūd. Bērni ir raduši norūdīšanai jau no piedzimšanas, vajag tikai izvēlēties pakāpeniskas metodes.
Īslaicīga pretēja parādība norūdīšanas sākumā ir asa infekcija vai hronisku slimību saasināšanās. Tas ir tikai līdz brīdim, kamēr bērns neizveseļojas.
Sākt norūdīt bērnu var jau šodien, ir tikai vēl kāds svarīgs princips norūdīšanai – pakāpeniskums. Sākumā var peldināt mazuli siltā ūdenī, kad pieradis var peldināt arvien vēsākā ūdenī, kamēr jūsu mazulis nesāk peldēt pietiekami aktīvi aukstā ūdenī.

Skriešus pa zemi!

Viens no lieliskiem norūdīšanās veidiem ir staigāšana basām kājām pa zemi. «Kā! – šausmās iekliegsies vecmāmiņas. – No caurvēja mazulis saslims!» Taču zinātnieki ir pierādījuši, ka bērni, kas mājās staigā basām kājām jebkurā gada laikā, slimo retāk.
Tas izskaidrojams ar to, ka uz pēdām ir reflektorie punkti, kas saistīti ar deguna gļotādu. Ja mazulis nav norūdīts, apaukstējot kājas viņa gļotāda kļūst ļoti jūtīga pret vīrusiem, un bērns saslimst. Norūdītiem bērniem tā ir stabila pret saaukstēšanos.
Lai bērns staigā basām kājām pa siltu grīdu. Biežāk novelciet kurpes un zeķes, lai mājās kājas atpūšas un norūdās. Tas ir vienkārši un lietderīgi.

Biksītēs!

Jebkurā gada laikā ir derīgi iemācīt bērnam vēsumu, un pēc iespējas nevilkt viņam daudz apģērba.
Vasarā daudzi vecāki ļauj savam bērnam skraidīt biksītēs, bet pārējos gadalaikos nezin kāpēc velk vairākus apģērba slāņus. Tā ir liela kļūda! Atcerieties: bērna vielmaiņa ir pastiprināta un siltumu viņš izdala vairāk – tāpēc tur, kur jums ir silti, viņam karsti. Satuntuļots un svīstošs bērns saslims ātrāk, nekā viegli apģērbts un siltumu atdodošs apkārtējai videi.
Ļaujiet bērnam istabas temperatūrā, kas augstāka par 18 grādiem, skraidīt vai pagulēt plikam 10-15 minūtes. Ja baidāties, ka viņš nosals, paspēlējiet ar viņu skriešanos – tā ir lieliska rotaļa un norūdīšanās. Ar katru dienu seansa «kailās spēles» laiku palieliniet.

Ūdens procedūras.

Ūdens procedūras – tā ir lieliska norūdīšanās. Var sāk ar vannu, kāju un roku apliešanu, spēlēm ūdenī, bet pēc tam pāriet pie apliešanas ar dušu.
Lieliskas spēles siltajā laikā – apsmidzināšana: nodrošinieties ar ūdens pistolēm, automātiem vai izgatavojiet paši. Bērni ir gatavi apsmidzināt un spēlēties stundām ilgi. Ziemā var piedāvāt no vannas ar vēsu ūdeni izmakšķerēt rotaļlietas.
Norīvējiet mazuli ar vannas cimdiņu no mīksta auduma, kas iemērkts siltā ūdenī – tas ir labi ādas tonusam un asinsvadu stiprināšanai. Parasti bērnam tas sagādā daudz prieka. Var pakāpeniski samazināt temperatūru, kamēr neaiziet līdz istabas temperatūrai, bet pēc tam – aukstam ūdenim.

Norūdīšanas pamatprincipi.

1. Norūdīšanai jābūt bērnam veselai spēlei, nevis smagam pārbaudījumam. Ja viņam nepatīk jūsu izvēlētā metode, samainiet to ar citu vai uz laiku atsakieties no norūdīšanas. Diez vai raudošs bērns gūs kādu labumu no procedūras.
2. Norūdiet bērnu pakāpeniski, bet intensitāti palieliniet nesteidzoties, dodot iespēju bērna organismam adaptēties.
3. Nesāciet procedūras, ja bērns ir slims, viņam šķiļas zobi vai drīz vajag veikt poti.
4. Izmantojiet visas metodes, sauli, gaisu un ūdens procedūras, izstrādājot spēles.
5. Periodiski mainiet procedūras vai kombinējiet tās.
Pirms uzsākat procedūras padomājiet, vai tās neapniks jums ātrāk, nekā bērnam – daudzi uzsāk norūdīšanas procedūras, bet pēc tam tās pamet pusceļā. Vecākiem vienkārši zūd pacietības un vēlmes turpināt iesākto. Ja būsiet uzstājīga, rezultāts būs garantēts!

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-OLBON13D-008 3.90 LVL SC-56498 3.70 LVL GO-93187 2.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | DISTANCES LĪGUMS TE | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2024

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist