Ielogoties ar Facebook pasi
Skorpions clock Šodien ir 29. Oktobris 22:35:22


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[3] Apmeklētāju kopā[13634]

Logu dekori: aizkari un aksesuāri.

Saka, ka acis ir dvēseles spogulis, bet logi – mūsu mājas acis. Atkarībā no tā, kādi tie ir – skumji un garlaicīgi vai spilgti un spīdoši, - atkarīgs no iemītniekiem. Bez funkcionalitātes, logi ir neatņemams dekoratīvais elements kā ēkas fasādē, tā interjerā.
Jau no seniem laikiem cilvēki dekorē logus ar slēģiem, aizkariem, žalūzijām. Tādai dekorācijai bija arī funkcionāla slodze: slēģi pasargāja logus no vēja, bet aizkari un žalūzijas – no saules gaismas. Kas gan ir mainījies pa šo laiku?
Protams, pats mīļākais logu dekorēšanas veids ir aizkari. Mēs nevēlamies šķirties no šī paņēmiena un izdomājam arvien jaunus un jaunus modeļus logu dekorēšanai.
Šī dīvainā logu dekorēšana, šķiet, klasiskā stila, turklāt noformēšanas tehnoloģija ļoti mūsdienīga. Papildus tam tiek izmantoti stilistiskie paņēmieni. Plāns salmiņš savākts rulonā ar zīda lentītes palīdzību, bet pašiem aizkariem vairs nav funkcionālās slodzes, pilda tikai dekoratīvo funkciju. Kompozīciju noslēdz savdabīgi izveidots lambrekens.
Šajā uzņēmumā erkera logs bagātīgi noformēts ar trīs kārtu aizkaru palīdzību: romiešu aizkariem – taisnstūrveida audums, kas savākts horizontālās ielocēs, rūtainie aizkari no plāna auduma un zīda aizkari ar oderi no tā paša auduma, no kura pagatavoti romiešu aizkari.
Tāda daudzslāņainība ļauj efektīvi regulēt gaismas pakāpi un mainīt telpas izskatu: kad aizkari ir savākti, logs piesaista uzmanību un ir galvenais istabas kompozīcijas elements. Ja atlaistu un aizklātu rūtainos aizkarus, tad pirmajā plānā būtu baltais , bet aizkari kalpotu tam kā kontrasta fons.

Aksesuāri aizkariem: fiksatori, lentes, striķīši…

Lai sašūtu klasiskā stila aizkarus, nepieciešama speciālista palīdzība – svarīgi, aprēķināt nepieciešamā auduma daudzumu, ņemot vērā, ka audums būs nepieciešams arī ielocēm. Turklāt aizkaru garumam jābūt tādam, lai to varētu savākt uz fiksatora – speciāla aksesuāra, kas piestiprināts pie sienas.
Fiksatori mēdz būt lieli un mazi, pagatavoti no dažādiem materiāliem: no koka un stikla, metāla un plastmasas. Katru gadu dizaineru darbnīcas izlaiž arvien jaunus un jaunus aksesuāru modeļus, kurus var izvēlēties ikvienam stilam.
Šajā fotogrāfijā ir viens no jaunākajiem aksesuāru veidiem, uz kura tiek uztīta aukliņa, kas tur aizkarus.
Līdzīgi kā fiksatori, dekoratīvās aukliņas un lentes ir ierasti aizkaru aksesuāri. Tos var izvēlēties tādā pašā krāsā kā aizkari vai kāda cita aksesuāra krāsā, lai savienotu vienotā gammā.
Dekoratīvās aukliņas labi izskatās uz mīkstiem audumiem, kuros var veidot neregulāras ieloces. Tādā veidā stils tiek padarīts romantiskāks un barokāli nevērīgāks.
Protams, nav obligāti jāizmanto gatavie dekorēšanas elementi. Piemēram, šie aizkari ir sasieti ar lakatiņu, kas rotāts ar dažiem ziedošiem zariņiem. Tas norāda, ka pamata dekoratīvais elements šim logam ir dzīvie ziedi, saimnieka audzēti un rūpīgi savākti.

Aizkaru ideju kaleidoskops.

Šie linu aizkari vienkārši savākti nevīžīgā mezglā pauž telpas minimālisma stilu. Ja kādā brīdī saimniekam gribēsies interjeru padarīt greznāku, tad viņš varēs tādu mezglu izrotāt ar pērļu diegu.
Dīvaini, bet tieši paši vienkāršākie, taisnie aizkari dod mums iespēju bezgalīgi daudzveidīgai dekorēšanai. Sākot kaut vai ar tādu viltīgu paņēmienu: skaistu audumu var vienkārši pārmest pār aizkaru stangu un savākt mākslinieciskās ielocēs.
Viegls gaismu caurlaidīgs audums un tajā pašā laikā dod nepieciešamo tumšumu, - tādus aizkarus nevajag kustināt. Savdabīgs mežģīņu raksts izceļas gaismā un ļauj gaismai viegli iekļūt telpā. Tāds drapējums lieliski papildina interjeru un asociējas ar viduslaikiem.
Vienkāršs un izplatīts risinājums – izdaiļot aizkaru augšējo daļu ar krāsainām lentītēm, piestiprinot tās ar vienkāršu mezglu pie āķīšiem. Lentes var būt dažāda garuma un faktūras. Tādējādi aizkari iegūst individualitāti, pārvēršoties par dekoratīvu objektu.
Lentes var aizstāt ar plāna auduma lentēm, kas galos sastiprinātas ar krellītēm. Paņēmiens tas pats, tikai aizkara raksturs nu jau būs cits.
Vēl viens paņēmiens vienkāršu aizkaru dekorēšanai: pie malas piešūta zīda lente, no kuras nāk ārā šaurākas citas krāsas lentes atgriezumi. Audumu salaiduma vietā piestiprināti mazi piekariņi zivs izskatā.
Šādu dekoru ir viegli pagatavot un tas ir individuāls, taču pamanāmāks un spilgtāks šis elements būs uz vienkrāsaina auduma.

Aizkari: dekorējam!

Lūk, vēl viens paņēmiens: var uzšūt uz aizkariem vienādus priekšmetus: šajā gadījumā tie ir gliemežvāki, bet tās var būt arī pogas, krellītes u.tml. Galvenais tādai noformēšanai – vienmērīgi izkārtot priekšmetus un ņemt vērā, ka tiem ir jābūt viegliem, citādāk tie atkarāsies no auduma.
Vajag pievērst uzmanību, ka tādu izšūtu aizkaru var savienot ar vienkrāsas vienkārša piegriezuma aizkaru. Var arī, kā šajā gadījumā, pārmetot audumu papildus aizkaram pār stangu, aizpogāt to pa visu kontūru ar pogām. Šādam fasonam būs nepieciešams dubults auduma daudzums.
Logs sanāks ļoti oriģināls un elegants, izmantojot vienkāršus noformēšanas paņēmienus. Būs nepieciešams tikai mazliet fantāzijas un pacietības.
Aizkariem, kas pagatavoti no auduma ar spilgtiem zīmējumiem, nebūs nepieciešami papildus rotājumi – tie paši par sevi ir spilgts interjera elements. Bet, ja tomēr nepieciešams to fiksēt, iesakām izmantot tvērēju, kas sašūts no balta auduma vai kādas citas aizkaru audumā esošas krāsas auduma.
Runājot par spilgtiem audumiem, vajadzētu ņemt vērā, ka labāk izmantot tos, ja telpā ir vienkrāsaina krāsu gamma – tādējādi logam būtu galvenā dekoratīvā loma. Piemēram, baltā bērnistabā var izmantot dažādu krāsu aizkarus – logs būs krāšņs un spilgts.

Kā savienot faktūras, krāsas, zīmējumus?...

Izmantojot multi-krāsainos audumus, nevajag ierobežot sevi tikai viena auduma izvēlē – pēdējā laikā ir ierasts eksperimentēt un savienot dažādas faktūras, krāsas un zīmējumus.
Šajā uzņēmumā izmantoti trīs audumi, dažādas krāsas, bet visi pieder pie vienas un tās pašas grupas materiāliem, ir vienāds blīvums, struktūra un svars. Japāņu aizkaru princips ļoti labi iederas loga dekorēšanai ar tādiem taisniem paneļiem.
Šā loga noformēšanai izmantoti divi vienas struktūras audumi, bet dažādas krāsas, bet trešais blīvi sašūts no abu izmantoto krāsu audumu atliekām.
Turpinot izmantot „atgriezumu” principu, rādām jums interesantus aizkarus, kas sašūti no virtuves salvetēm. Visi tie izvēlēti zili baltā krāsu gammā un lieliski iederas kantri stila interjerā.

Interesantas idejas.

Ko gan vēl var izdomāt no vienkārša piegriezuma aizkara? Var izmantot romiešu aizkara principu, tikai bez pacelšanas mehānisma izmantošanas. Lai to pagatavotu, audumam no otras puses vienādā attālumā piešujam dažas horizontālas šauras līstītes tā, lai to gali nāktu ārā katrā pusē pa 2 centimetriem.
Savienojot apakšējās līstītes ar augšējām, vajag tās savienot ar lentītēm. Rodas iespēja regulēt aizkara pacelšanas līmeni, bet pats audums turklāt paliek vienāds un zīmējums nedeformējas.
Vēl viens fiksācijas paņēmiens aizkaru pacelšanai: uz vienmērīgi izstiepta auduma izvērt aukliņu vai lentu caur augšējo aizkaru malu (var izvērt to caur stiprinājuma elementiem). Pēc tam savienot to ar banti vajadzīgajā augstumā. Tādi elementi var būt vairāki. Var sasiet aizkarus dažādā augstumā.
Lūk, vēl viens vienkārša aizkara variants. Šajā gadījumā audums piestiprināts nepastarpināti stiklam ar divu āķīšu ar piesūcekni palīdzību. Taisnstūra auduma četros stūros izveido piekarcaurumus. Tos var pagatavot arī specializētās metāla apstrādes.
Oriģināls mūsdienu risinājums, kas ļauj izvairīties no mūžīgās problēmas, sienu urbšanas, lai piestiprinātu stangas. Atvērta paliek arī loga palodze, kas ir ļoti aktuāla telpām, kur palodze kalpo kā galda virsma. Tādus aizkarus ir viegli noņemt un pielikt citus.

Dekorējam logus.

Vai tikai audumu var izmantot logu dekorēšanai? Protams, ka nē! Ir daudz dažādu materiālu, kurus var izmantot šim uzdevumam.
Piemēram, gabaliņš puscaurspīdīga plastmasa izgriezts tā, lai nosegtu tikai nepieciešamo loga daļu, turas pie loga rāmja ar parasta lipekļa palīdzību, pielīmēts četros rāmja stūros. Tāda oriģināla ierastā materiāla maiņa ļauj no jauna paskatīties uz loga noformēšanu. Pirmkārt, aizkari vai plastmasa, piestiprināti tieši pie loga, ļauj izmantot palodzes, otrkārt, var viegli atvērt logu – aizkari paliek pie loga jebkurā gadījumā.
Pēc tāda paša principa tiek stiprināti aizkari no smalkiem salmiem. Fiksējot salmu rāmī, mēs atbrīvojam ailu no liekiem elementiem. Kā stikla durvīm, tā arī logam var būt dekoratīvas detaļas, bet paliek viegli pieejams atvēršanai un aizvēršanai.
Aizkarus, kas pagatavoti pēc aizkaru-salmu principa, var izgatavot arī no citiem materiāliem: tās var būt smalkas lentītes ar pērlītēm, dekoratīvas šņorītes ar indiešu zvaniņiem, perlamutra zvīņas uz caurspīdīgas makšķerauklas u. tml.

Interesantas kompozīcijas logam.

Viennozīmīgi, ar to logu dekorēšanas varianti neaprobežojas. Ne jau visiem logiem nepieciešami gaismu aizturoši aizkari, bieži vien mēs piekaram aizkarus pieraduma dēļ: ja jau ir logs – tātad vajag aizkarus. Taču tas nav obligāti. Dizaineri un dekoratori izdomājuši daudzus paņēmienus, kā padarīt logu skaistu un individuālu. Piemēram: var piekārt loga ailē, lūk, šādus interesantus podus ar hiacintēm.
Mazās princeses istabas logu var izdaiļot ar neparastiem krāsainiem ziedu piekariņiem, izšūtiem ar rokām.
Bet uz nākamā jūrnieka loga var piestiprināt piekariņus, kas izveidots no gliemežvākiem un jūras zvaigznēm.
Var, neko nepiekarot, radīt neatkārtojamu kompozīciju uz palodzes ar sveču, ziedu pušķu, vāžu, sauso ziedu un daudzu citu dekoratīvo elementu palīdzību.
Tādu kompozīciju var mainīt atkarībā no gada laika un garastāvokļa.
Piemēram, caurspīdīgs stikls un pūpola zariņi rada izsmalcinātu loga rotājumu un ienes mājās pavasara gaisotni.
Dekorējot logu, var izmantot un savienot dažādas tehnikas. Galvenais, lai rezultāts priecētu acis un dotu īpašu mājīguma, komforta un neatkārtojama interjera noskaņojumu.

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


alce
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[08.03.2012 - 10:07]
Lieliskas idejas!


cepumish
Lietotājs offline sievieteSkorpions
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (28)
[24.02.2012 - 20:58]
(ok)


elise
Lietotājs offline sievieteIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[24.02.2012 - 12:21]
patika 2 veidu aizkari, un šis tas no dekoriem

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-28351 4.10 LVL SC-47740 26.90 LVL FV-B-84181-DAY 8.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist