Ielogoties ar Facebook pasi
Lauva clock Šodien ir 11. Augusts 16:38:11


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[2] Apmeklētāju kopā[4315]

Sekss draudzības dēļ: realitāte vai ilūzija?

Seksa (bez pienākuma) tēma šogad ir populāra Holivudā. Sākumā iznāca filma „Mīlestība un citas zāles” ar Anne Hathaway un Jake Gyllenhaal, tad sekoja „Vairāk nekā sekss” ar Natalie Portman un Ashton Kutcher un nesen bija pirmizrāde filmai „Noderīgi draugi” ar Mila Kunis un Justin Timberlake. Vēl viena viegla un mīļi romantiska komēdija ar labām beigām, kas kārtējo reizi liek aizdomāties – vai vispār iespējams sekss draudzības dēļ?
Vai, varbūt, mīlestība – tā arī ir draudzība + sekss? Kleoo.lv domāja par seksu draudzības dēļ un tā iespējamajām sekām.

Sekss draudzības dēļ: kā tas notiek?

Attieksme pret seksu pēdējos desmitos gadu ir stipri mainījusies. Lai ar kādu nodarbotos ar seksu, nemaz obligāti nav nepieciešams izjust mīlestību – pietiek gribēt. Sekss ir kļuvis par nepieciešamību, nevis mīlestības un uzticības akts.
Mūsdienu cilvēkam sekss – tas ir tikai sekss. Tas nepieprasa būt partneriem, nav nepieciešams iet uz randiņiem, tas nav iemesls iepazīties tuvāk, kur nu vēl attiecībām. Taču dažkārt tas ir iemesls draudzībai, vai pati draudzība – sekas vienkāršām attiecībām uz intīmu tuvību.
Taisnība, ar draudzīgu seksu mēs varam saprast pilnīgi dažādas lietas:
Gadījuma sekss.
Parasti notiek alkohola ietekmē, kad ļoti gribējās, bet blakus, kā likums, neviena citā kā draugs nav. Jūs mazliet iedzērāt kopējā kompānijā, tad vēl mazliet, tad sākāt skūpstīties, viņš uzlika roku uz gurniem, un viss sākās.
«Bet no rīta viņi neizbēgami pamodās», un palika kauns, neveikli un vispār nebija saprotams, ko tagad iesākt ar tādu draudzību. Īpaši, ja abiem viss patika. Pati prātīgākā izeja šādā situācijā – nebēgt un neslēpties no drauga cerībā, ka viss kaut kā pats no sevis atrisināsies, bet uzreiz, tajā pašā rītā visu vajag apspriest un kopīgi izlemt, kā pret to attiekties. Sekss – tas vēl nav draudzības beigas.
Taisnība, iespējams vēl variants, ka sekss bija tikai nosacīti nejaušs, un vienam no jums (iespējams, abiem) jau sen to gribējās. Bet, lai kā arī nebūtu, vajag uzreiz izrunāties ar partneri un salikt visus punktus uz i.
Draudzība seksa dēļ.
Pievilcība, bet arī šajā gadījumā var attiecināt seksu draudzības dēļ, taču pirmais šeit ir sekss, nevis draudzība, kas šajā gadījumā ir otršķirīga.
Iespējams, tādas attiecības ir tiešas stereotipa sekas par to, ka sekss obligāti ir jābūt un, ja sapņu vīrieti satikt neizdodas, tad vajag iegādāties kaut vai draugu seksam. Skan ciniski, bet tas līdzinās kaut kādai abpusējai prostitūcijai.
Šis variants, gribas ticēt, sastopams diezgan reti, jo šajā gadījumā nepieciešams būt īstiem robotiem, lai kontaktētos tikai seksa dēļ. Laikam tādi cilvēki vienkārši nav spējīgi mīlēt – jā, arī draudzēties nē.
Draudzība + sekss.
Tas arī ir tieši sekss draudzības dēļ, kas atspoguļots filmā „Noderīgi draugi”, kad divi nevēlas vai vienkārši nav gatavi attiecībām, tas ir, sekss bez pienākumiem pēc principa „mēs esam tikai draugi, bet vēl mēs guļam kopā”.
Pats interesantākais variants ar pilnīgi neparedzamām sekām. Dažkārt tādas attiecības beidzas, līdzko kādam pie horizonta parādās patiesa mīlestība, dažkārt viņu draudzība pāraug par kaut ko vairāk.

Sekss + draudzība = mīlestība?

Seksam draudzības dēļ ir savi plusi un mīnusi. Mēs, protams, nerunāsim par piedāvātās klasifikācijas pirmo variantu, jo gadījuma sekss – tāpēc jau arī ir gadījuma, ka to nevar ieplānot un, ja tam bija jānotiek, tad vajag vai nu veidot attiecības tālāk, vai aizmirst par to uz visiem laikiem.
Bet, lūk, otrajā un trešajā gadījumā draudzības sekss notiek apzināti, pēc abpusējas vēlēšanās. Parasti cilvēki iet uz to viena vienīga iemesla dēļ – iespējas regulāri nodarboties ar seksu, turklāt neapgrūtinot sevi ar pienākumiem.
Protams, var teikt, ka tas nav labi, nav pareizi, ka cilvēki kļuvuši pārāk ciniski, ja ko tādu pieļauj, ka pasaule tuvojas bojāejai un.tml. Bet patiesībā tas tā nemaz nav.
Vajag skatīties patiesībai acīs: cilvēki nav kļuvuši sliktāki vai ciniskāki, tikai mūsdienu dzīves ritms mūs tā ir nogurdinājis, ka pilnvērtīgām attiecībām ar pienākumiem vairs nav spēka. Arī daudzas vientuļas sievietes, kuras pastāvīgi sevi nomoka ar jautājumiem „Kas ar mani nav tā? Kāpēc es esmu viena?”
Bet varbūt patiešām vienkārši nav emocionāla spēka, lai būtu ar kādu? Jo, grozies kā gribi, jebkuras attiecības – tas ir darbs, bet, ja visu laiku atņem darbs, tad nav ko brīnīties, ka personīgā dzīve neveidojas. Varbūt kādam tādā situācijā variants „draudzība + sekss” ir vienīgā izeja? Kā attiecību repetīcija, kas dažkārt var pāraugt nopietnākā lietā.
Piemēram, tā bija vienai no manām draudzenēm – sauksim viņu par Inesi. Viņa bija priekšniece kādā no IT nodaļām (!!!) kādā lielā uzņēmumā, kopumā bija ļoti veiksmīga sieviete. Dzīvoklis, mašīna un patiesi patīkams darbs, kuram viņa atdeva visus savus spēkus.
Pat brīvdienās nebija iespējams viņu aizvilkt ne uz kino, ne vienkārši pastaigāties – viņa pastāvīgi kaut ko darīja, ar kādu tikās (arī, protams, darba jautājumos).
Ar vīriešiem viņai katastrofāli neveicās: esot tik ļoti noslogotai, viņai vienkārši nebija enerģijas veidot attiecības. Viņai uzdzina šausmas jau pati doma, ka bez ikdienišķajiem darba pienākumiem viņai būs vēl kāds pienākums – nepieciešamība iepatikties kādam.
Jā, jā, tieši tā viņa uzņēma attiecības – kā pienākumu kādam patikt, kas nozīmēja viņai: pastāvīgi būt formā, vienmēr būt labā garastāvoklī, vienmēr būt gatavai uzklausīt vīrieti u.tml. …
Vienīgais, kas spēja izvilkt Inesi no darba komas, bija viņas labākais draugs Vitālijs, ar kuru viņa draudzējās jau no skolas laikiem. Viņam, atšķirībā no Ineses bija, ļoti daudz brīva laika: viņš varēja ierasties vienos naktī, kad viņa bija iedziļinājusies kārtējā plānā, atvest ēdienu vai radīt kādu kulinārijas šedevru.
Lai gan Inesi nebija iespējams aizvilkt uz kino – viņš atveda kino viņai uz mājām, un viņi kopā skatījās vecās filmas. Jocīgi, bet ideja par seksu draudzības dēļ iešāvās prātā tieši Inesei, kad bija noskatījusies kādu romantisku filmu un viņa joka pēc piedāvāja Vitālijam pamēģināt būt draugiem seksa dēļ. Vitālijs, protams, pasmējās un neuzskatīja šo domu par nopietnu.
Pēc tam viņi vairākas nedēļas apsprieda savas fantāzijas un fantazēja par tēmu, kas varētu būt. Bet pēc tam viss notika pats no sevis. Draudzības dēļ. Kaut kur pusgadu viņi regulāri draudzējās gultā divas reizes nedēļā, kamēr viņiem sekss bez pienākuma pārgāja laulībā bez pienākuma – sākumā civillaulība, bet pēc tam oficiāla.
Arī tagad viņiem ir diezgan savādas attiecības – Inese joprojām visus spēkus iegulda iemīļotajā darbā, bet visi mājas darbi un ēdiena gatavošana gulstas uz Vitālija pleciem. Taču tas abus pilnībā apmierina.
Katrai no mums ir savi stereotipi par to, kādām jābūt attiecībām un to kādiem jābūt mums šajās attiecībās, un tieši šie stereotipi mums traucē atrast otru pusīti. Kas teicis, ka attiecībām obligāti ir jāsākas ar randiņiem un restorāna apmeklējumiem, bet ne no draudzības vai pat seksa?
Un pat ja vīrietis pārliecina jūs, ka viņš nav gatavs nopietnām attiecībām, tas nebūt nenozīmē, ka šīs attiecības nav iespējamas. Un vēl – paradoksāli, ka dažkārt nekas cits tā nepiesaista vīrieti, kā pienākumu neesamība un apziņa, ka jebkurā mirklī viņš var aiziet.
Ja jums vispār ir radusies ideja par seksu draudzības dēļ tieši ar šo vīrieti, tad, iespējams, ir vērts pamēģināt? Varbūt, tas, ko jūs saucat par draudzību jau sen ir pārvērtusies par mīlestību, tikai jūs to neapzinājāties?

Karote darvas: mīnusi seksam draudzības dēļ.

Seksam draudzības dēļ, protams, ir arī sava negatīvā puse, un ne vienmēr attiecības veidojas tā, kā tas tika aprakstīts iepriekšminētajā piemērā.
Ļoti bieži sekss draudzības dēļ noslēdzas ar to, ka kāds no partneriem iemīlas, un attiecības pārstāj būt vienlīdzīgas abām pusēm.
Turklāt parasti šis kāds ir meitene, un tad jau sekss draudzības dēļ viņai pārvēršas par īstu pārbaudījumu.
Greizsirdība, aizvainojumi, neattaisnotās cerības – noslēgumā, protams, šķiršanās.
Šajā situācijā bezjēdzīgi ir meklēt vainīgos. Vienkārši tā notiek.
Starp citu, Mila Kunis tieši pirms pirmizrādes „Noderīgi draugi” teica kādā no intervijām: «[Noderīgi draugi] Tas ir kā komunisms – labi izskatās teorija, bet viss grūst mēģinot to izpildīt realitātē.
Mani draugi mēģināja tā darīt, un nevienu reizi tas nav labi beidzies.
Nesaprotu, kāpēc labprātīgi sev uzkraut tādas mokas?»
Sekss draudzības dēļ – tā ir fikcija, un ja tas tomēr notiek, tad tas vai nu pāraug par kaut ko lielāku vai arī noslēdzas ar absolūtu sabrukumu. Jebkurā gadījumā tas nozīmē draudzības beigas.
Vai ir vērts tā riskēt?

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


Trishelita
Lietotājs offline sievieteJaunavaIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (27)
[09.01.2012 - 14:24]
hmm.. nu manuprāt tas nav savienojams. Nevaru iedomāties, kā var mīlēties ar kādu, kurš ir hm tikai draugs?. Jābūt taču kaut kam, kas ļoti vieno, uzticība, mīlestība.. :/ lai gan, katram savs

I mix dreams up with reality sometimes.


olimpija
Lietotājs offline sievieteSkorpionsIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[04.11.2011 - 17:04]
Patika piemers ar Inesi, bez nekadiem stereotipiem un galvenais, ka abi laimigi. Vispar loti labs raksts, patika ari teze, kur apgalvoja, ka attiecibas var sakties ari ar seksu, ne tikai vispirms ar romantiku, iepazisanu viena otra u.t.t.

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
Taurenaefekts
jautras idejas svētkiem
PD-FB2M-P-001 1.10 LVL SC-21480 25.20 LVL PD-0831801-P80 23.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist