Ielogoties ar Facebook pasi
Svari clock Šodien ir 24. Septembris 21:45:28


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[10] Apmeklētāju kopā[5439]

Seksuāls fetišisms: slimība vai nevainīga īpatnība?

Jums patīk vīriešos reljefi muskuļi? Vai jūs uzbudina tievums? Varbūt, īpašas trīsas jūsos izsauc vīrieši baltos halātos un stetoskopu uz krūtīm? Tad apsveicam Jūs: iespējams jūs esat fetišiste!
Pirmo reizi par seksuālo fetišismu, kā par psihisku novirzi sāka runāt 19.gadsimta beigās, kad psihologs Alfrēds Binets (Alfred Binet) aprakstīja šo izpausmi kādā no saviem rakstiem. Ar seksuālo fetišismu viņš domāja seksuālu aizraušanos, satraukumu, kuru cilvēks izjūt pret nedzīvu priekšmetu.
Pēc tam, jau 20.gadsimtā (1912.gadā), psihiatrs Ričards fon Krafts-Ebings (Richard Freiherr von Krafft-Ebing), kurš, starp citu, arī ieviesa terminus „sadisms” un „mazohisms”, mazliet paplašināja seksuālā fetišisma jēdzienisko izpratni, pievienojot tai skaitā, kā iespējamos fetišus, ķermeņa daļas.
Vārds „fetišisms” un izteiciens „O-o, tas ir mans fetišs” ir dzirdami nemitīgi. Bet, vai mēs patiesībā zinām, kas tas ir? Kleoo.lv – par seksuālo fetišismu, tā veidiem un par to, kur ir robeža starp iztēli un patoloģiju.

Kas ir seksuālais fetišisms?

Piemēram, vīrietis ir ķerts uz uzrautiem deguniem un iemīlējies meitenē tikai tāpēc, ka viņai ir šāds deguns, kas viņu uzbudina. Bet, ja nu meitenei pēkšņi sagribas veikt plastisko operāciju, tad viss – uzredzēšanos, mīlestība! Smagākos gadījumos vīrietis nespēs uzbudināties, ja potenciālajai partnerei nebūs uzrauts deguns, bet, teiksim, garš, taisns, lai arī tas tiktu uzskatīts par skaistuma etalonu.
Seksuālais fetišisms ietver sevī ne tikai nenormālu aizraušanos ar nedzīviem priekšmetiem un ķermeņa daļām, bet arī kaut kādas darbības: fetišists, kas ieguvis savā īpašumā iekāres objektu, var to ostīt, laizīt, glaudīt, kost, masturbēt uz tā vai tajā, vai pat censties apēst. Piemēram, ja vīrieša fetišs ir sievietes krūtis, tad viņš var dot priekšroku piena dziedzeru seksam (t.i., seksam starp krūtīm), nevis tradicionālajam.
Bet tie visi ir smagi gadījumi, ļoti bieži fetišs ir tikai papildus uzbudinājuma faktors, nevis nepieciešams atribūts, bez kura nav iespējams sasniegt seksuālu baudu. Teiksim, jūs uzbudina muskuļotas vīrieša krūtis vai pastiprināts apmatojums – tas noteikti ir kaut kāda veida fetišisms, bet, ja tas nav vienīgais kritērijs partnera izvēlē, tad viss ar jums ir kārtībā.
Izskaidrot kaisli pret nedzīviem priekšmetiem centās vectētiņs Freids (kur gan bez viņa?). Pēc viņa domām, īsteni fetišisti, t.i., patiesi atkarīgi no fetiša cilvēki, kļūst kaut kādu bērnības traumu rezultātā, rodoties kaut kādam fetišam, kas simbolizē dzimumorgānus.
Kaut gan, lasot par atsevišķiem fetišiem, dažkārt ļoti grūti iedomāties, kā tas vai cits objekts var asociēties (pat zemapziņā) ar dzimumorgāniem. Lūk, piemēram, kādā zināmā forumā, kas veltīts seksam un seksa atribūtiem, kā fetišs tiek minēts … jaka Boloņa. Kaut kas, kas nemaz nav līdzīgs... nu, jūs jau zināt kam.
Starp citu, zinātnieki vēl līdz šim brīdim nevar atrast fetišisma patieso cēloni, skaidrojot vien ar to pašu bērnības traumu, kompleksiem, pašapziņas trūkumu.
Pamatā vīriešiem piemīt tieksme uz fetišismu – iespējams, tāpēc ka viņi patiešām mīl ar acīm? Bieži vien par viņu fetišu kļūst kurpes ar augstiem papēžiem, sieviešu apakšveļa (bieži valkāta), krūtis un mati. Vārdu sakot, tas ko mīl vīrietis sievietē, tikai pārspīlētā veidā.
Piemēram, zināms gadījums, kad kāds japānis bija traks uz sieviešu kurpēm un regulāri, divas reizes nedēļā, izgāja sieviešu kurpju medībās, turklāt visbiežāk ņēma vienu un nezin kāpēc kreisās kājas. Kad viņu pieķēra, tad nelaimīgais atzinās, ka apzinās savas darbības nelikumību, tikai neko nevar ar sevi padarīt.
Starp citu, pie fetišisma pieder arī antifetišisms, kad kāds priekšmets, aksesuārs vai ķermeņa daļa izsauc asu negatīvu reakciju, veicinot seksuālu aizraušanos. Piemēram, antifetišisms var būt sporta tērps vīrietim vai retūzenes sievietei…

Pēdu fešitisms

Kā jau minēts, fetišs var būt praktiski jebkas – noteiktas formas deguns vai jaka Boloņa.
Bet var izdalīt atsevišķus izplatītākos fetišisma veidus, starp kuriem pēdu fetišisms (mīlestība pret pēdām), apakšveļas fetišisms, wetlook-fetišisms (uzbudinājums, redzot, ķermeni slapjā apģērbā), spēka fetišisms (fetišs var būt ne tikai bicepss, bet arī pats cilvēka spēks) un medicīnas fetišisms (uzbudinājums, spēlējot ārstu).
No pieminētajiem līderis noteikti ir pēdu fetišisms. Atcerieties filmu „Pulp fiction” un leģendāro dialogu par pēdu masāžu? Tad lūk, pēdu fetišistam pēdu masāža var būt pat lielāks intīmais akts, nekā tradicionālais sekss.
Starp citu, Tarantīno (Quentin Tarantino) ir viens no pazīstamākajiem pēdu fetišistiem, un Uma Turman (Uma Thurman) savā veiksmē vajadzētu būt pateicīgai savām pēdām, kas ir 42.izmēra. Parasti pēdu fetišistus saista ne tikai skaistas pēdas, bet nestandarta izmēra pēdas – ļoti mazas vai, pretēji, ļoti lielas. Piemēram, ķīniešiem ir patoloģiska kaisle pret mazām pēdām – tas arī ir sava veida fetišisms.
Bet pēdu fetišistu var uzbudināt ne tikai izmērs, bet arī, piemēram, smarža, tāpēc kļūdaini domāt, ka šādu reakciju izsauc tikai tīri mazgātas kājas. Pretēji, nemazgātas, smirdošas pēdas var izsaukt patiesu orgasmu, kaut gan tas viss, protams, ir ļoti individuāli. Anoloģiski par fetišu var būt krūtis, mati, rokas, deguns, ausis, grūtnieces vēders, bicepsi u.c.

Apakšveļas fetišisms

Cits populārs fetišisma veids – apakšveļa, kad par fetišu kļūst, piemēram, zeķes, biksītes, krūšturi.

Tā, Japānā viens no populārākajiem fetišiem ir pavalkātas sieviešu biksītes.
Turklāt, tam uzcelts vesels bizness – meitenes pārdod savu nonēsāto veļu speciālos veikalos, kur to pēc tam nopērk fetišisti.
Ar veļas fetišismu ir saistīts arī fetišistiskais transvestītisms, kad cilvēks ne tikai izjūt seksuālu interesi pret veļu, bet izjūt nepieciešamību to nēsāt, kas pieder pretējā dzimuma pārstāvei.

Tā kā, ja jūs atrodat savu vīru pielaikojam jūsu mežģīņoto apakšveļu, ziniet – tas ir fetišisms!

Fetišisms: brīnumainas formas

Bet viss nav tik nevainīgi, kā tas izskatās pirmajā acu uzmetienā. Fetišisms dažkārt var pieņemt patiesi brīnumainas formas. Piemēram, pie fetišisma veidiem pieder arī nekrofīlija un apotemnofīlija.
Par pirmo visi ir dzirdējuši, otrā – viena no patoloģijām, kur seksuālais fetišisms ir ķermeņa kroplības vai invaliditāte. Cilvēki, kas slimo ar šo patoloģiju (citādi to nevar nosaukt), var izjust nepārvaramu vēlmi atņemt sev kādu daļu. Dažkārt viņi šo vēlmi realizē.
Par laimi, šādas seksuālās deviācijas ir sastopamas pietiekami reti, un lielākoties fetišisms – tā ir tikai nevainīga īpatnība, kas bieži vien izsauc smieklus, nevis riebumu.
Piemēram, pētot šo tēmu autors veidoja fetišistu forumu un konstatēja, ka iekāres objekts var būt (izņemot jau pieminētās jakas Boloņa) arī lietusmēteļi, čūskas, briežāda, pamperi, klizmas, matainas sieviešu paduses, kapuces, bikses galvā, meitenes pienā vai eļļā, sievietes ar pudeli... Vārdu sakot, fetišisma pasaule ir daudzveidīga un nepārspējama.

Fetišisms: īpatnība vai patoloģija?

19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā fetišisms tika uzskatīts par patiesu slimību un kroplību, tāpat kā homoseksuālisms, un cilvēki, kas slimoja ar šo patoloģiju, tika pakļauti obligātai ārstēšanai.
Tagad fetišisms tiek uzskatīts par patoloģiju tikai tajā gadījumā, ja cilvēks ir pārņemts ar fetišismu tik ļoti, ka gatavs izdarīt pretlikumīgas un sev vai apkārtējiem bīstamas darbības, vai ja tas pamatīgi pazemina viņa sociālās vai seksuālās dzīves kvalitāti.
Ja cilvēks vienkārši uzbudinās, kad viņa mīļotā apģērbta skolnieces formā, bet neiekāro un neapdraud skolnieces uz ielas un spēj iekārot arī meitenes, kas nav skolnieces formā, tad nav par ko satraukties.
Daudziem, pēc šī raksta izlasīšanas, radīsies nomierinoša doma „Cik labi, ka man ar to visu nav nekāda sakara”, un, iespējams, jūs vēl vairāk sāksiet cienīt vienkāršu, tīru seksu ar pilnīgi nevainīgu partneri.
Bet no otras puses, atsevišķi fetišisma elementi – tas nemaz nav tik slikti. Brīnišķīgi, ja vīrieti uzbudina jūsu mežģīņotā apakšveļa vai zeķes, vai viņš iekarst, tiklīdz jūs uzvelkat garos zābakus ar šņorītēm. Un labi, kad jūsu vīrietī ir kaut kas, kas liek jums trīcēt no uzbudinājuma. Šajā sakarā mēs visi esam mazliet fetišisti, un kamēr tas paliek kaut kādos saprāta rāmjos, tas pat ir labi.
Bet jums vai jūsu pusītei ir fetišs?

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


olimpija
Lietotājs offline sievieteSkorpionsIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[19.07.2011 - 16:09]
Cik lasits par so temu - nifomanija, tad ta ir nepartraukta tieksanas pec orgasma. Slimiba sadalas ari citas fazes, bet katra zina tur nekas smiekligs (attiecas uz manu ieprieksejo komentaru) vai preteji - nosodams nav. Parsvara jau cilveki doma, ka ta ir vnk izlaidiba, bet tas, galvenokart, zinasanu trukuma del.


IZDZĒSIET ŠO PROFILU
Lietotājs offline sievieteVēzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (13)
[19.07.2011 - 12:54]
Olimpij, es jau teicu - ja to nevar kontrolēt, un ja tas sāk traucēt...
A nimfomānes, ja nemaldos, nemaz nekaifo, viņām it kā ir tā apsēstība ar seksu, bet apmierinājumu viņas no tā negūst, tā ka mazā bernudārzniece nebūs vis nimfomāne. Varbūt arī ko jaucu, bet dikti liekas, ka tā ir.

KLEOO - IZDZĒSIET TAČU ŠO PROFILU VIENREIZ!


olimpija
Lietotājs offline sievieteSkorpionsIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[19.07.2011 - 12:22]
Man pazina strada bernudarza par aukliti, tad vina vienreiz stastija kaa 4 gadiga meitene pie pusdienu galda uz kresla stura didijusies un kaifojusi klusiba. Maza nimfomane (haha)
Bet kas tur slims patiesiba? Ja netrauce sabiedribai un pats cilveks sev loti, tad nekadas slimibas tur nav. Liekas, ka sabiedriba pati pienemusi uzskatu, ka visiem jaietilpst vienos ramjos, un kas ar kaut ko izlec - ir arpus normas.


IZDZĒSIET ŠO PROFILU
Lietotājs offline sievieteVēzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (13)
[19.07.2011 - 12:12]
Nu... ja to nevar kontrolēt un tas sāk traucēt, tad varbūt ir gan slikti priekš viņas. Padomā - ej pa ielu, ieraugi kaut ko tādu, un... tas vnk notiek. Garāmejošie cilvēki skatās, brīnās, ko tā dīvaini uzvedies.
Tas tā pusnopietni, neesmu dzirdējusi, ka tīri no paskatīšanās var tā notikt (nu, ja pats speciāli vēl fantazē, cenšas pastiprināt uzbudinājumu - tad varbūt). Bet esot cilvēki, kas ļoti jūtīgi uz pieskārieniem, un tas tiešām traucē, paši nelaimīgi. Netīšām kaut kam uzgrūžas ar vēdera lejasdaļu un - jau, aiziet. Un tā ir slimība...

KLEOO - IZDZĒSIET TAČU ŠO PROFILU VIENREIZ!


olimpija
Lietotājs offline sievieteSkorpionsIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[18.07.2011 - 18:05]
(haha) Bravo, Mr. Holly Deer (five)


Mr. Holy Deer
Lietotājs offline vīrietisStrēlnieksveģetāriete/-isPrecēta(-s)
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.07.2011 - 17:26]
Citāta: Marmelāde
kas paskatoties vien uz kautko vinjupraat sexapiilu , var vnk sasniegt orgasmu, tad nu gan taa ir slimiiba...

manuprāt tā nav slimība, ko ārstēs kaut viena tāda "slima" sieviete = viņai pat nevajadzēs pieskarties cilvēkam lai sasniegtu orgasmu = manuprāt nav slikti priekš viņas (lol)

...all animals are equal but some animals are more equal than others....


IZDZĒSIET ŠO PROFILU
Lietotājs offline sievieteVēzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (13)
[18.07.2011 - 11:21]
Karumniece, man gan patīk slaidi pirksti... Tas ir - gari un slaidi.
Man (vomit) sajūtu izraisīja raksta jautāums - vai jums vīriešos patīk reljefi muskuli. Ir ok, ja cilvēks trennējas, ir spēcīgs utt, bet tie uzkačātie muskuļu kalni šķiet ļoti neestētiski.

KLEOO - IZDZĒSIET TAČU ŠO PROFILU VIENREIZ!


karumniece-
Lietotājs offline sievieteJaunava
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (29)
[17.07.2011 - 22:54]
Vai jūs uzbudina tievums?
Arprac izlasot so jau vien ap dusu slikti palika  (vomit)
Es ciest nevaru mazus un tievus viriesus  (nope)
Jau vien uz ielas ieraugot viriesa mazos tievos pirkstus pilniigi  (vomit)


IZDZĒSIET ŠO PROFILU
Lietotājs offline sievieteVēzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (13)
[16.07.2011 - 01:27]
Nepatika šis raksts. Daudzi izteicieni radīja sajūtu, ka tas, kas to rakstījis, nāk jau ar savu neobjektīvu viedokli un priekšstatiem (tai skaitā - priekšstatiem, kā lasītājiem vajadzētu uztvert šo jautājumu un viņu sacīto par to). Tas atstāj iespaidu, ka rakstījis nav cilvēks, kas patiesi orientētos šajā temā, nevis tikai tā - virspusēji.
Savādāk - gan jau, ka nav nekas nepareizi teikts (tā pieņemu, jo pati nepārzinu šos jautājumus tik labi), tikai izteiksmes forma nepatīk.
Kas sttiecas uz fetišiem - ir dažas lietas, kas mani ieinteresē un atstāj pozitīvu iespaidu par cilvēka izskatu... Taču tikai, ja nāk komplektā ar citām, kas patīk. Piemēram, man patīk vīrieši ar plānām lūpām (diemžēl manam puisim nu nemaz tās nav plānas), taču tikai, ja arī citādi viņi ir izskatīgi - pēc maniem standartiem... (Tas tikai piemērs, ir daudzas detaļas, kas man īpaši patīk).

KLEOO - IZDZĒSIET TAČU ŠO PROFILU VIENREIZ!


Marmelāde
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[15.07.2011 - 14:04]
Ir jau lasiits par sievietem, kas paskatoties vien uz kautko vinjupraat sexapiilu(kaut ari citiem tas liekas k-kas gluzi preteejs), var vnk sasniegt orgasmu, tad nu gan taa ir slimiiba...

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-SB14P-215-008 0.45 LVL SC-29271 9.80 LVL LA-89128-BLK 34.00 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist