Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 30. Novembris 15:03:40


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[6] Apmeklētāju kopā[5588]

Mammu, kā rodas bērni???

Vai ir pareizi bērnu mānīt? Stāstīt, ka bērnus atnes stārķi? Vai bērnus atrod kāpostu laukā? Vai bērnus var nopirkt lielveikalā tikpat vienkārši kā pienu un maizi? Ko tik nav gatavi sadomāt pieaugušie, lai izvairītos no mulsinošiem jautājumiem!

Kad stāstām bērniem par mīlēšanos, ļoti būtiski ir runāt ne tikai par pašu procesu, bet pirmām kārtām par emocijām, mīļošanos, par patīkamām sajūtām.
Kurš gan neatceras slaveno marta Zīlīti !Nu tas tik bija numurs!!! Es gan vēl biju maza, tāpēc atmiņas ir miglainas. Atceros, vecāki uzreiz man nedeva to žurnālu, bet es tāpat dabūju. Tagad, šķiet, mani vecāki to nejauši bija atstājuši tādā vietā, lai es to atrastu. Nu, un es arī to izstudēju no vāka līdz vākam.
Bērni pirmām kārtām smeļas zināšanas no saviem vienaudžiem. Tā jau kopš bērnības rodas priekšstats par dažitedažādām tēmām. Arī par tik smalku un kutelīgu tēmu - kā rodas bērniņi.
Tagad, kad pati esmu divgadnieka mamma, sāku domāt, kā būs, kad man viens kāpēcītis sāks tirdīt ar saviem jautājumiem. Vai es mācēšu atbildēt? Vai es neapmulsīšu no kāda jautājuma? Vai mācēšu izskaidrot bērnam saprotamā valodā? Situācijas skaidro ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra Līna psiholoģe, ģimenes psihoterapeite apmācībā Vita Kalniņa.

Pirmie mulsinošie jautājumi

Pirmie, vecākus mulsinošie jautājumi var rasties jau trešajā dzīves gadā. Bērns, kurš ir pietiekami liels, lai kaut ko pajautātu, ir pietiekami liels ari, lai saņemtu godīgu atbildi. Es neiesaku bērniem melot, ne tikai attiecībā uz šo, bet par jebko dzīvē. Bērni nav pelnījuši šādu izturēšanos pret sevi. Jo agrāk mēs ar bērnu viņam saprotamā valodā pārrunāsim dažādas lietas, jo vienkāršāk un bez kauna sajūtas viņš visu uztvers. Tāpat kā divgadnieks mācās, ka lietus līst no debesīm, par pašsaprotamu viņš pieņem informāciju, ka bērniņš izaug mammai puncī.
Tāpat kā par jebko, par ko esam novērojuši bērna interesi vai arī uzskatām, ka šis būtu labs brīdis, lai ar mazo pārrunātu šīs lietas, ir jārunā. Vislabāk nemesties bērnam virsū ar visu jauno informāciju, bet vienkārši pajautāt: "Tas droši vien varētu likties savādi, kā tas bērniņš tiek no mammas punča laukā? Ko tu zini par to? Vai tu par to kādreiz esi kaut ko domājis?" Nereti bērns jau par to ir fantazējis, citreiz nē. Tad varam jautāt: "Vai tu gribētu, lai es tev to izstāstu un parādu grāmatā?" Grāmatas un filmas ir ļoti labs palīgs, ka runāt par šim lietam. Iepriekš gan vecākiem vajadzētu tās noskatīties pašiem, lai viņi sarunā ar bērnu paši jūtas drošāki.
Šis jautājums par laukā tikšanu visbiežāk secības ziņā ir otrs, ko jautā bērni. Būtiski, lai vecāki izstāsta gan par dabiskām dzemdībām, gan ķeizargriezienu, jo bērni šo informāciju mēdz savā starpā pārrunāt, un tad viņi nesaprot, kura mamma ir melojusi?
Parasti tikai ka secības ziņa trešais jautājums ir par to, kā bērni tikuši tai vēderā iekšā. Maziem bērniem intervāli starp šiem jautājumiem var būt pat mēnešu garumā. Iesaku vecākiem pašiem sajust, cik daudz informācijas bērns ir gatavs ar vienu reizi uztvert. Mana personīgā pieredze ar saviem bērniem rada, ka, par spīti tam, ka jau no gada vecuma viņiem brīvi bija pieejama grāmata Kā rodas bērni, sākumā viņi tiešām pētīja tikai tās lapas, kur bērniņš ir mammas vēderā, un īsti nepievērsa uzmanību pārējam. Pēc laika viņi bija gatavi šķirt uz priekšu un atpakaļ, kur bija stāsts par dzimumaktu.

Kā būtu pareizi runāt ar bērnu?

Protams, vecākiem jābūt uzmanīgiem, kādus vārdus viņi lieto, vai sava mulsuma dēļ nerunā pārāk sarežģīti, svešvārdos, vai necenšas pēc iespējas ātrāk (līdz ar to pārāk nesaprotami un ar tādām emocijām, kuru dēļ bērns var apjukt) izteikt informāciju, kas pašiem sagādā mulsumu, jo ar viņiem bērnībā, visticamāk, neviens tādā jaukā, vienkāršā un sirsnīgā veidā par to nav runājis.
Vispirms jāsāk stāstīt to, kas tiešām bērnu interesē. Visbiežāk tas ir jautājums - vai tiešām bērniņš izaug mammas vēderā? Par šo runāt vecākiem parasti nav grūti, jo apkārt ir daudz topošo māmiņu, uz kurām var norādīt un stāstīt, ka tā tas tiešām ir. Mamma var parādīt arī savas fotogrāfijas, kad viņa bija stāvoklī. Jāatceras, ka tas, ja bērns nejautā, nenozīme, ka viņš negrib zināt. Reizēm viņš nejautā, jo grib vecākus pasargāt no šī grūtā stāstīšanas darba, reizēm viņš vienkārši nezina, kā pajautāt. Pat tad, ja mamma gaida nākamo bērniņu, mazajam var nelikties nemaz aizdomīgi, ka mamma kļūst resnāka. Vecākiem jāuzņemas iniciatīva un pašiem jāuzrunā: "Vai esi pamanījis, ka mammai ir paaudzies puncis? Kā tu domā, kāpēc tas tā ir?"
Kad stāstām bērniem par mīlēšanos, ļoti būtiski ir runāt ne tikai par pašu procesu, jo tad tas var izklausīties pat diezgan skarbi, bet noteikti ir jārunā par emocijām, par mīlestību, mīļošanos, par patīkamām sajū¬tām, par to, ka tas pieaugušiem cilvēkiem ir veids, kā vienam otru samīļot un ka ne vienmēr tā rezultātā rodas bērniņš. Svarīgi arī uzsvērt, ka tas starp vīrieti un sievieti notiek regulāri, nevis tikai divas reizes mūžā (reiz kāda meitenīte uz vecāku stāstu reaģēja ar atklāsmi - paldies, Dievam, ka kaut kas tāds notiek tikai divas reizes mūžā, jo mēs taču ar brāli esam jums divi bērni!

Ielādēja:Lietotājs offline dzirksteliite
Vidējais vērtējums:
Daudzums


Pūkainā!
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[04.04.2010 - 19:46]
Es ar vecākiem nekad par to neesmu taa iisti runajusi, bet nu to ka vinji rodas /protams bez sikam detalam/ zinaju jau pirms pirmaas klases... beernudaarzaa veel (hey) (hey) (hey)


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[26.08.2009 - 22:27]
vot zīlīte rullē gan, taj jau 20 gadi un joprojām labāk visu izstāstīs, kas un kā

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[26.08.2009 - 10:57]
14? Tas tāds paliels vecums. (eyes)
Blonde, a, kā tu domāji līdz tam- kā rodas bērni? (haha)

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[26.08.2009 - 10:28]
Zīlīti veco vajag iedot un miers un dies (haha)

Galvenais, ka cilvēks labs .............


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[26.08.2009 - 10:21]
tagad jau vajag ātrāk ko tādu dāvināt- ap gadiem 10

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


Blonde^
Lietotājs offline sievieteStrēlnieksveģetāriete/-isIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[26.08.2009 - 10:11]
Man mamma kādos 14 gados uzdāvināja grāmatu, kur bija viss ļoti labi parādīts un aprakstīts bērnam saprotamā un vieglā veidā. Tas laikam maniem vecākiem aiztaupīja daudz mulsuma brīžu. Tādu pašu grāmatu, tikai priekš zēniem, viņa uzdāvināja arī manam brālim.Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-SPP3-081J 0.80 LVL AS-4079899 9.90 LVL SC-45218 13.30 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist