Ielogoties ar Facebook pasi
Skorpions clock Šodien ir 24. Oktobris 19:28:33


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[10] Apmeklētāju kopā[11192]

Multfilmas, kuras bērniem nevajadzētu redzēt


Mums katram reiz ir bijis kāds iemīļots multiplikāciju varonis, kura gaitām ar sajūsmu bērnībā esam sekojuši līdzi un, izdzirdot jau tik pazīstamo ievadmeldiņu, metušies pie televizora ekrāniem, lai nepalaistu garām jau simtdivdesmit reižu redzēto sēriju. Tagad mums ir pieejams bagātīgais, visur pieejamais un ļoti dāsnais draugs internets, kur varam atrast teju jebkuru bērnības mīļfilmiņu un nodemonstrēt nākamajai paaudzei. Bet…vērīgāk pārlūkojot senaizmirsto animāciju filmu vācelīti, ko mums laipni piedāvā gan mūsu pašu pasakas.net, gan youtube.com, uzduramies arī kam tādam, kas noved pie ne visai patīkamiem pārsteigumiem un atmiņu uzplaiksnījumiem. Piedāvājam nevēlamo un traumējošo animācijas filmu apkopojumu, ar kurām labāk savus mazuļus tomēr neiepazīstināt.

Pāršķirsot latviešu animācijas vēstures lappuses, redzams, ka mūsu animatoriem bijusi visai dīvaina izpratne par bērniem domātu stāstu vizualizēšanu. Dīvaina paskata varoņi, dzīvnieku un cilvēku nāve, stāsta grūti izprotamā vai vispār neesošā morāle pēc visa redzētā dzinusi izmisumā ne tikai mazos skatītājus, bet arī pieaugušos. Kā viena no baisākajām tiek atzīta multiplikācijas filma Bruņurupuči.
http://www.pasakas.net/pasaku_kino/zelta_sietins/brunurupuci/
Lai atsvaidzinātu mūsu atmiņu, portāls nemirst.lv piedāvā šādu filmiņas aprakstu (īsumā):
Drūmā būvbedrē dzīvo bruņurupuciene ar saviem mazuļiem. Viņi izlemj doties prom, bet ceļu aizšķērso šoseja ar intensīvu satiksmi. Pirmais mazais bruņurupucis dodas pāri, ielīp piķī, bet mātei izdodas viņu izglābt. Nākamo mazo bruņurupuci, kurš mēģina tikt pāri, mātei nolaupa cilvēks, aiznesot sev līdzi un visticamāk nolemjot mūžīgam ieslodzījumam stikla krātiņā. Nākamais baiļu pārņemtais mazulis tiek burtiski izgrūsts uz šosejas, kur viņu vispirms sabrauc riteņbraucēju grupa, bet pēc tam arī automašīna. Riteņbraucēji mirušo bruņurupucīti apglabā turpat ceļmalā…

Kā nākamo “nekādā gadījumā nerādiet bērniem” kategorijā var ierindot skaudro Balādi par Kurbadu.
http://www.pasakas.net/pasaku_kino/balade_par_kurbadu/balade_par_kurbadu/

nemirst.lv filmiņas apraksts vēsta:
…Sievietei uz rokām nomirst zivs, kuras atliekas aprij ķēve, kurai savukārt pēc tam piedzimst cilvēkbērns Kurbads, kurš izaug liels, mēģina nožņaugt lāci un uzceļ māju. Jaunajā mājā ieperinās ragana, kura uzsūta Kurbadam milzi, kuru Kurbads sakropļo ar cirvi. Tālāk Kurbads ar brāļiem dodas meklēt sievas, bet satiek pirtī velnu, kurš Kurbadu ievilina futūristiskā pazemes metropolē, kur velns šaudās ar pistolēm, tērpies vien melnos vīriešu stringos. Velnu uzveicis, Kurbads mājās svin kāzas, bet no meža viņam atkal uzbrūk velni – šoreiz ar lāzera ieročiem, bet Kurbads visus uzvar, atstarojot atpakaļ lāzera starus no sava cirvja, tomēr velns paspēj izplēst gabalu miesas no Kurbada pleca, un viņš nomirst, atstājot sievu un savu māti (ķēvi) gluži vienas šai pasaulē.

Sirds likusi sažņaugties arī, vērojot baltā kaķīša nedienas – radu vienaldzību un grāmgājēju nežēlību Kaķīša dzirnaviņās.
http://www.pasakas.net/pasaku_kino/kakisa_dzirnavinas/kakisa_dzirnavinas/

Kā pilnīgs psihodēliskās animācijas paraugs noteikti jāmin leģendārā multiplikācijas filma Ezītis miglā, kas gan nav mūsu pašu ražojums, bet atstājis uz tālaika mazajiem latvju resgaļiem neizdzēšamu iespaidu. Runā, ka šī filmiņa pēc psihologu apsvērumiem varētu būt izraisījusi nevienu vien bērnības traumu.

Ezīša iespaidā vai kā citādi vēl īpatnējāku fantāzijas lidojumu mums demonstrē režisore un animācijas filmu māksliniece Signe Baumane, 1993.gadā piedāvājot mazajam skatītājam sadistisku ainu piesātināto  stāstu Kurpītes.
http://www.pasakas.net/pasaku_kino/suns_funs_un_vejs/kurpites/
Lūk mazs pārskats par šo filmiņu no nemirst.lv:
Meitenes tēvu ogļraci nāvīgi savaino nobrukums šahtā. Mantojumā viņš atstāj spuldzīti un 1 kurpi. Tēvs paliek neapglabāts, bet meita tikmēr dodas pie sava mīļotā prinča, pa ceļam viņa satiek pūķi, kas grib atgūt savu kurpi.  Meitene atsakās kurpi atdot un ar papēdi izdur pūķim aci. Tagad, kad viņai ir abas kurpes, princis viņu iemīl, tomēr pūķis dusmās aprij princi. Pie visa vaino meiteni, tapēc prinča kalpi izmet viņu pa logu. Pūķis viņu piespiež dzīvot savā alā. Meitene uzšķērž pūķi un atbrīvo princi, tomēr bez kurpēm viņam vairs meiteni nevajag. Meitene mēģina pūķi noindēt, tomēr inde viņu neņem, tāpēc meitene pūķa vēderā izdur caurumu un iedēsta tur ozolzīli. Ozols izaug, saārdot pūķa iekšas, un viņš mirst briesmīgās mokās…
Daudzu atmiņās palikusi arī diemžēl vai par laimi nekur neatrodamā smeldzīgi skumjā multenīte par Vanadziņu, kuram jūrā noslīkst tētis zvejnieks, un viņš paliek viens un neaizsargāts šajā plašajā pasaulē. Sirdi plosošais stāsts lika izplūst asarās visiem mazajiem skatītājiem, kā arī paniski vakaros gaidīt pie durvīm pārnākam tēti. Arī uz sliekšņa sēdošā “Pasaciņa” nez kāpēc liek dažam nestabilākam pilsonim lūkoties uz atvērtā loga pusi…


Mūsu bērnības mantojums bez šaubām ir vētrainu pārdzīvojumu, smeldzes un nežēlības pilns, tomēr jāsargās ne tikai no mums jau zināmām vērtībām. Tagad moderni ir apgūt svešvalodas, un nereti vecāki bērniem ļauj to darīt kopā ar jautrajiem un krāsainajiem multiplikācijas varoņiem.
Bet! Ne viss, kas zīmēts, ir domāts bērniem. Tas vistiešākajā nozīmē attiecas uz Dienvidparka parupjajiem varoņiem (Southpark). Katrā sērijā dažādās nāvēs pastāvīgi mirst arī viens no dalībniekiem  - Kenijs. Šī multfilma pasaule iemantojusi ļoti skandalozu slavu. Tagad gan slavenajā youtube.com pilnas filmiņu versijas bieži vien vairs nav pieejamas aizsargājamo autortiesību dēļ, bet tām bieži var uzdurties dažādos satelīttelevīzijas kanālos.

Multeņu kanāls Cartoon Network var lepoties ar daudz un dažādām ļoti savdabīgām multfilmām, no kurām nenoliedzami spilgtākā varētu būt Govs un cālis (Cow and Chicken). Pēc šīs filmiņas noskatīšanās bērneļiem nobrūk visas dabas likumu robežas un viņi domā, ka cilvēkiem var piedzimt dzīvnieki, un šajā gadījumā - pat divi dažādi – cālis un govs. Mīļāko zīmējamo objektu pulciņam pievienojas arī personāžs ar izteikti sarkanu dibenu, kurš figurē katrā sērijā un iejūtas visdažādākajos tēlos.

Šo sarakstu noslēdz visu laiku nežēlīgākā un asiņainākā animācijas filma Jautrie koka draugi vai Jautrā koka draugi (Happy Tree Friends). Lai jūs nemaldina gaiši zilais mīlīgais alnītis, kā arī citi rozā un violetie dzīvnieciņi. Filmiņas gaitā šie jaukie dzīvnieki sadālās, uzsprāgst, apdeg un zaudē dažādas ķermeņa daļas. Un, ja jums ir vāja nervu sistēma, neisakām šo filmiņu skatīties pat ziņkārības pēc.


Ielādēja:Lietotājs offline Lūpene
Vidējais vērtējums:
Daudzums


suelena
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (50)
[07.08.2009 - 16:47]
ir jau disnejam labas multenes,bez šaušanas,bet vislabsirigākās tomēr bija gadus 20 atpakaļ )


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[07.08.2009 - 14:58]
es ja paskatos,ko mans mazais brālītis ar sajūsmu tā skatās pēc skolas pa LNT,vēmiens nāk,cik tās multenes ir riebīgas,ne tur mīletības nekā,tikai kkāda vardarbība,šausmas

do re mi.....


rituha28
Lietotājs offline sievieteLauva
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (43)
[07.08.2009 - 14:20]
tagad ir ļoti daudz multfilmu kuras labāk neskatīties - ja nevar saprast vai suns vai kaķis un nemaz nerunājot ko viņi dara

Ja sieviete ir skaista - viņu ievēro! Ja sieviete ir gudra - viņu apbrīno! Ja sieviete ir šarmanta - viņu neaizmirst!


penelope
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (45)
[07.08.2009 - 13:46]
mana meita no pasaku kanāla izbrāķēja pusi no manām bērnu dienu filmiņām, viņai patīk tikai par gailīti gustiņu, jo smuki līdz var dziedāt.


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[07.08.2009 - 11:21]
Uj, man tās visas multenes vienmēr ir riebušās un biedējušas (izņemot Govi un cāli- bet to redzēju jau kādu 14 gadu vecumā). (nope)

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[07.08.2009 - 09:55]
jā tagad paskatījos dažas multenes ko rāda mūsu bērniem tagad, un secināju ka tur pat nav multeņu jēgas, kāa tikai kādu nogalināt vai izsmiet. it īpaši kaut kādas ķīniešu multenes.
Ir arī izņēmumi ko kinci rāda, tās pat man tīri labi patīk vēl tagad

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


shankai
Lietotājs offline sievieteSvari
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[07.08.2009 - 08:08]
Aij (fui)

Don't Talk Just Kiss!!


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[06.08.2009 - 23:49]
tāpēc mēs visi laikam esam tik pajocīgi (haha) (haha) (haha) (haha) (haha) (haha) (haha)

Galvenais, ka cilvēks labs .............


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[06.08.2009 - 22:50]
es arī.. visi skatijās (haha)

Galvenais, ka cilvēks labs .............


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[06.08.2009 - 22:38]
"Arprāc un es tādas multenes skatījos savulaik

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-SDMET-019 0.70 LVL SC-70008 59.10 LVL PD-PUDP23-008 3.30 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist