Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 13:29:32


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[2] Apmeklētāju kopā[8338]

Meklējam mazulim aukli

Ja lēmums pieņemt Mēriju Popinsu savam mazulim jau pieņemts, vecākiem priekšā stāv grūts jautājums – bet kur gan viņu ņemt? Atrast labu aukli nav tik viegli, kā tas var likties pirmajā acu mirklī. Bet eksistē daži pārbaudīti veidi.

Ja jūs izlēmāt iet pa šo ceļu, tad pirmkārt vajag apziņot visus radus un paziņas, ka jūs meklējat aukli. Pajautājiet viņiem, savukārt, viņi, lai apjautā savus draugus un radus. Visiem ir zināms, ka zeme ar baumām pildīta, un var tā gadīties, ka jūsu kaimiņiene, ļoti krietna un izglītota večiņa, tikai vien sapņo, lai pasēdētu ar jūsu knauķi un saņemt pie tam kādu naudas kompensāciju.

Dotā veida plusi:

Jūs, vai tie, kas rekomendēja jums doto cilvēku, ir pazīstami ar viņu personīgi un tāpēc viņa dzīves veids, ieradumi, ģimenes apstākļi un viss pārējais jums ir labi zināmi. Tas sekmē uzticamas attiecības starp jums un jūsu bērna aukli.

Mīnusi:

Ar labi pazīstamiem cilvēkiem ir grūtāk vienoties par samaksu un sarežģītāk stingri prasīt. Atteikties no viņu pakalpojuma, nesabojājot attiecības, vienkārši ir neiespējami. Bez tam, daži jūsu ģimenes dzīves sīkumi kļūs zināmi jūsu paziņām.


Otrais meklēšanas veids – griešanās personāla atlases aģentūrā

Šis veids ir pietiekami dārgs, bet tam ir savi plusi:

+ jums piemeklēs kandidātu, kas atbilst(kaut vai uz papīra) jūsu prasībām;
+ kā zināms, kandidātiem no aģentūrām ir profesionālā izglītība (pedagogi, medicīnas darbinieki);
+ visiem meklētājiem ir medicīnas izziņas;
+ aģentūra, kā zināms, dod garantijas aizstāt aukli, ja viņa kādu iemeslu dēļ nepatiks vecākiem;

Mīnusi:

- aģentūras, diemžēl, reti pārbauda potenciālā kandidāta dokumentu īstumu (diploms, izziņas);
- pakalpojumu samaksa auklei, kura atrasta caur aģentūru, būs augstāka, nekā gadījumā, ja viņa iekārtojas pie jums citādā veidā. Bez tam, jūs apmaksājat vēl arī aģentūras pakalpojumu vērtību;
- aģentūra, neskatoties uz viņu pārliecību, kā zināms, neatbild par aukles uzticību, viņas rekomendācijām utt.

Obligāti noslēdziet līgumu ar aģentūru! Vairums aģentūras strādā pēc sekojoša principa: jūs noslēdzat līgumu uz noteiktu laiku(kā zināms, gadu), kura laikā aģentūra uzņemas atlasīt (bet pie nepieciešamības arī aizstāt) aukli jūsu bērnam. Vecāki apmaksā aģentūras pakalpojumu, kas sastāda procentu no uzņemtās aukles algas vai fiksēto summu. Par personāla aizstāšanu - aģentūra, kā zināms, maksu neiekasē. Runājot par darba algu, parasti nosauc stundu darba vērtību.

Pirms griezties aģentūrā skaidri noformulējiet prasības: kādas no tām ir obligātas, bet kādas vēlamas. Apspriediet darba režīmu, darba algu, pienākumus, dzīves vietas rajonu. Parakstot līgumu uzmanīgi to izlasiet. Nekautrējieties uzdot jautājumus.

Atrast aģentūras personāla atlasē nav nemaz tik grūti. Ikvienā žurnālā, kas veltīts vecākiem ir daudz informācijas par līdzīgām organizācijām. Ja pa rokai nav žurnālu, tad var griezties pēc palīdzības Internetā, avīzēs vai tālruņu uzziņās.


Trešais Mērijas Popinsas meklēšanas veids - sludinājums

Sludinājumu var ievietot avīzē, salīmēt tos savējā rajonā, ievietot Internetā. Var pašiem zvanīt uz visāda veida sludinājumiem. Bet labāk izmantot visus šos veidus vienlaicīgi.

Iesniedzot sludinājumu avīzē jānorāda tikai pašu galveno: darba laiku, bērna vecums, dzīves vietas rajonu un galvenās prasības. Par darba algas apmēru parasti paziņo telefona sarunā.

Izvietot sludinājumu Internetā var ne tikai darba meklēšanas portālos, bet arī populāros ģimenes portālos jaunajiem vecākiem.

Šīs metodes plusi:

+ nevajag apmaksāt starpnieka pakalpojumus;
+ aukles pakalpojumu samaksa būs daudz zemāka, nekā gadījumā ar aģentūrām.

Pie tamlīdzīga meklējuma veida mīnusiem ir vērts ierindot:

- ļoti daudz laika aizņems pārrunas pie jums mājās, un arī pati apzvanīšana aizņems ļoti daudz laika un spēka;
- puse no visiem pretendentiem nederēs pēc jūsu norādītajām prasībām. Ir vērts pārdomāt, uz kādu piekāpšanos jūs varat iet un kādas prasības jums būs pamatā;
- neviens nedos jums garantiju, ka norādītie dokumenti ir īsti.

Tātad, atrasti daži kandidāti, un tagad nāksies veikt pirmās telefona pārrunas un tikšanās.


Pie pirmās telefona sarunas painteresējieties, vai jūsu sarunu biedre atbilst visām prasībām, kas ir norādītas sludinājumā, vai viņa ir ar mieru par darba grafiku, ko jūs piedāvājat. Laika ekonomēšanai jūs varat pazziņot uzreiz:

1. Aukles pakalpojuma samaksas apmērs;
2. Darba laiks;
3. Darba vietas atrašanās un kā nokļūt;
4. Nepieciešamās profesionālās iemaņas;
5. Citas pamatprasības.

Pēc tam jāpavaicā potenciālai auklei, vai viņu viss apmierina un vai visām prasībām viņa atbilst. Apspriediet daudz sīkāk pienākumu daudzumu, lai turpmāk nerastos nesaskaņas.

Ja jūs vienojaties par tikšanos, noteikti pārrunājiet dokumentu sarakstu, kuri kandidātam ir jāatnes: pase, izglītības diploms, medicīniskās izziņas, rekomendācijas.

Iepriekš sastādiet jautājumu plānu, kurus uzdosiet auklei personīgi tiekoties. Piemēram: Izstāstiet par pēdējo darba vietu? Kāpēc nācās aiziet? Kā aukle mierinās raudošu bērnu? Cik bieži aukle slimo utt.?

Personiskai tikšanās reizei ieplānojiet ne mazāk par stundu. Ieteicams, lai sarunas laikā nekas jūs nenovērstu.

Obligāti pārrakstiet pases datus un to cilvēku telefona numurus, kuri iedeva rekomendācijas. Ieteicams piezvanīt un parunāties ar šiem cilvēkiem.
Tieši sarunājoties par aukles darba pienākumiem, der apstāties pie tā, ka viņai ir jāpilda vecāku norādījumus, neatkarīgi no saviem priekšstatiem par bērnu audzināšanu. Tāpat izrunājiet to faktu, ka jāņem vērā tikai jūsu norādījumi, lai izvairītos no vīramātes vai mammas iejaukšanās.

Sastādot darba grafiku, obligāti precizējiet laiku, kad nepieciešams ķerties pie pienākumiem. No tā būs atkarīgs, vai jūs pati kavēsiet darbu.

Nav obligāti uzreiz sniegt auklei atbildi. Var atrunāties uz to, ka jums ir ieplānotas vēl dažas pārrunas. Dodiet sev laiku pārdomām, jo jums taču nav jākļūdās tādā svarīgā izvēlē.

Prātīgi būtu dot pārbaudes laiku. Viņa ilgumu uzstāda paši vecāki. Šajā laika periodā būtu labāk pēc iespējas biežāk atrasties mājās un pavērot aukles darbu.

Beidzot, jūs izvēlējāties Mēriju Popinsu, un viņa uzsāka darbu.

1. Izvadājiet aukli pa visu dzīvokli un izstāstiet, kur atrodas lietas un mazuļa rotaļlietas, kādus traukus viņš lieto.
2. Parādiet sadzīves tehniku, pastāstiet kā to lietot.
3. Ja jūs atstājat atslēgas, paprasiet aukli atvērt un aizvērt slēdžus jūsu klātbūtnē.
4. Atstājiet konkrētu telefona numuru sarakstu: jūsu, jūsu radinieku, ārsta, kaimiņu un palīdzības dienesta. Labāk to piestiprināt redzamā vietā, piemēram, uz ledusskapja.
5. Turpat var novietot konkrēto pienākumu sarakstu, kas aprunāti agrāk.
6. Un ieteicams pirmo dienu vai pāris dienas pabūt mājās un pavērot aukles darbu.
Visām mammām ir zināms, ka atrast labu aukli nav nemaz tik vienkārši. Bet nekas nav neiespējams. Un, ja jūs attieksieties jautājumam par Mērijas Popinsas meklēšanu prātīgi un nosvērti, tad drīz jūsu mājās uzradīsies jauns cilvēks, kurš dāvās savu mīlestību un rūpes jūsu ķiparam.


Tulkojums: Kleoo redakcija
Materiāls: www.MyJane.ru
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


bizbiz
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[03.09.2008 - 09:14]
Raksts labs, bet reāā dzīvē tas viss var neizrādīties tik vienkārši. Ir man pieredze aukļu meklēšanā pēc 1. un 3. punkta, bet nezinu, es vienmēr vairāk esmu uzticējusies intuīcijai un cilvēciskajam, var jau cilvēks atbilst visiem priekšrakstie, būt ar labiem papīriem, rekomendācijām, bet ne man un manam bērnam. Kā piemēru varu minēt kādu potenciālu uz pārrunām atnākušu aukli, kas sāk mani mācīt, kā jādzīvo ar vīru, ko bērnam jādara (haha) un tā bija bijusī skolotāja ar ļoti labām atsauksmēm. Nu nemācīs mani dzīvot cilvēks, kam maksāju algu. Superīgākā dēla aukle bija 19gadīga meitene bez pieredzes- skrēja, leca, darbojās (cool) (heart)

Ja tu domā, ka esi pasaules nagla, tad paņem un uzdod sev pa galvu ar āmuru :D


silver_angel
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[27.08.2008 - 10:44]
hihi, zinu jau noteikti, ka vienai šeit šis raxts būs ļoooti noderīgs (spriežot pēc foruma vienas diskusijas) hihi

Enģelēns...

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
LA-3039-BRG 3.40 LVL PD-TUTU4-091 14.00 LVL PD-ECO30M-010 12.40 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist