Ielogoties ar Facebook pasi
Ūdensvīrs clock Šodien ir 23. Janvāris 04:47:40


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[7] Apmeklētāju kopā[11017]

Patiesība par kontaktlēcām

Šodien kontaktlēcas ir visai populāras. Speciālistu pētījumi rāda, ka to lietošanas biežums pastāvīgi aug. Tomēr līdz šim kontaktlēcas aplenca mīti un maldi, kuri ir tālu no patiesības.

1. MĪTS. Kontaktlēcas var inficēt acis.
Pašas par sevi, kontaktlēcas neizraisa infekcijas rašanos. Iekaisumu var radīt patogēniski mikrobi, kas ir ienesti acī no netīras lēcu virsmas. Tikai higiēnas trūkums vai nekārtīga apiešanās ar kontaktlēcām var novest pie tamlīdzīgām problēmām. Ja seko oftalmologa lēcas aprūpes instrukcijām un neaizmirst par regulāru dezinfekciju, inficēšanās risks tiks samazināts līdz minimumam. Tāpat svarīgi atcerēties: jo biežāk jūs mainat lēcas, jo labāk acu veselībai. Ja lēcas lietotājs ietur aizstāšanas termiņus, tad lēcas nēsāšana būs komfortabla un novērsīs alerģiskas acs reakcijas uz acs olbaltuma nogulumiem. Atcerieties, lietojot vienas dienas lēcas inficēties nevar.

2. MĪTS. Kontaktlēcas ir kaitīgas acīm.
Mūsdienu lēcas gatavo no biosaskaņošiem materiāliem, kuru analogi plaši tiek izmantoti daudzās medicīnas nozarēs. Šo materiālu īpašības ļauj lēcām ielaist pietiekamu skābekļa daudzumu, kurš ir nepieciešams radzenes krātiņu metabolismam. Tādēļ skābekļa trūkuma problēma jau ir atrisināta. Kontaktlēcas, ko pareizi uzlasa oftalmologs, nēsāšanas, aizstāšanas un kopšanas likumu grafika režīma ieturēšanas gadījumā, ir ideāls redzes korekcijas līdzeklis, kurš ir komfortabls un drošs acīm. Atceraties, ka kontaktlēcas ir medicīnas prece, tādēļ tos vajag lietot saskaņā ar ārsta norādījumiem.

Kas attiecas uz krāsainām kontaktlēcām, tad tās sastāv no tādiem pašiem materiāliem, kā parastās lēcas. Gan vienkrāsu, gan izmainošu acu krāsu lēcas krāsu kārta atrodas nevis taisni uz priekšējās lēcas virsmas, bet gan iekšup materiāla, no kura tā ir pagatavota. Tādēļ krāsu kārta nekad nesaskaras ar aci, tās ķīmiskais sastāvs nekaitina gļotādu. Krāsainām lēcām ir tie paši parametri, kas parastām lēcām, tas pats ķīmisks materiāla sastāvs, tādēļ tās ir tikpat drošas, kā koriģējošās (redzi uzlabojošās) kontaktlēcas, kuras lieto miljoni ļaužu visā pasaulē.

3. MĪTS. Kontaktlēcas var nokļūt aiz acu ābola.
Kontaktlēca fiziski nevar nonākt iekšup acs dobuma. Lēcas atrodas uz priekšējās acs virsmas vai, nobīdes gadījumā, zem acu plakstiņa. Acij ir dabiska aizsardzības barjera, kuru sedz acs olbaltums un aplenc acu ābolu zem augšējiem un apakšējiem plakstiņiem, neļaujot lēcai trāpīt iekšup acs dobuma.

4. MĪTS. Pie straujas kustības kontaktlēca var izkrist.
Pateicoties cilvēka acs anatomijai tas, praktiski, nav iespējams. Lūk, kāpēc kontaktlēcu lietotāji var nodarboties ar praktiski jebkuru sporta veidu (izņemot peldēšanu, tāpēc ka lēcas var vienkārši aiztecēt no acs). Spēks, kas notur kontaktlēcu uz radzenes, ir atkarīgs no lēcas diametra. Noteikt diametru var tikai ārsts-oftalmologs optikas salonā. Tādēļ, izraugoties lēcas, ir vērts uzticēties profesionāļiem.

5. MĪTS. Kontaktlēcu derīguma termiņus izdomāja ražotāji, lai ļaudis tērētu vairāk naudas. Derīguma termiņus var dažreiz arī pārkāpt.
Lēcas darbmūža ieturēšana – vēl viens obligāts kontaktlēcu nēsāšanas likums. Lēcas derīguma termiņš ir atkarīgs no materiāla, no kura gatavota lēca. Tas laiks ir precīzi izrēķinās katrai kontaktlēcai. Neievērojots lietošanas termiņus, kontaktlēcu lietotājs riskē iegūt alerģiskas reakcijas acu gļotādā.

Tieši tāpēc tiek rekomendēts lietot tādas lēcas, kuru derīguma termiņš ir diena, vai paris nedēļas, nevis gads.

Lielu popularitāti pakāpeniski iekaro kontaktlēcas, kuras nomaina biežāk. Kontaktlēcas, kuru darbmūžs ir līdz vienam mēnesim ir lieliska izvēle daudziem pacientiem, jo to kvalitāte ir ar pieņemamu cenu. To priekšrocības ir tīrākas kontaktlēcas un, attiecīgi, veselas acis, pie tam finansiālās izmaksas ne tik ļoti spēcīgi pieaug.

Īpaši komfortablas ir viendienas lēcas. Pēc nēsāšanas tās vienkārši noņem un izmet. Tādējādi, atkrīt nepieciešamība lēcu aprūpēt. Katru dienu jūs uzvelkat tīru un sterilu pāri.

6. MĪTS. Kontaktlēcu aprūpe aizņem daudz laika.
Vispirms, vajag atcerēties, ka pareiza kontaktlēcu aprūpe ir svarīga acu veselībai. Bet mūsdienu daudzfunkcionālie šķīdumi ļauj ievērojami vienkāršot lēcu aprūpi un glabāšanu. Labākais veids dezinficēt un attīrīt lēcas ir novietot tās uz nakti speciālā šķīdumā, kurš paveiks visu «darbu», kamēr jūs guļat. Ja jūs negribat apgrūtināt sevi ar lēcu aprūpi, rekomendē izvēlēties vienas dienas lēcas.

7. MĪTS. Kontaktlēcu lietotāji nedrīkst lietot dekoratīvo kosmētiku.
Praktiski visa mūsdienu kvalitatīvā kosmētika ir savienojama ar kontaktlēcu nēsāšanu. Taču dažus vienkāršus likumus tomēr der iegaumēt. Būs labāk, ja pie kosmētikas izvēles acīm, jūs dosiet priekšroku tai, kuras lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka piemērota jūtīgām acīm, piemērota, cilvēkiem, kuri nēsā kontaktlēcas. Tas nozīmē, ka tādi līdzekļi saudzē un ir maigi. Lai neizsauktu acu kairinājumu, centieties lietot ūdensšķīstošu, netaukainu kosmētiku. Piemēram, izmantojiet tušu uz ūdens bāzes. Ieteicams, lai jūsu kosmētika būtu maksimāli blīva. Tad viņa nebirs un nenonāks acīs. Klājiet dekoratīvo kosmētiku pēc kontaktlēcu ielikšanas, bet noņemiet lēcas, kad kosmētiku esat notīrījušas.. Lietojot aerosolus, taisiet ciet acis, lai spreja lāsītes nenonāktu uz lēcu virsmu.

8. MĪTS. Kādēļ tērēt naudu kontaktlēcām, ja var izdarīt lāzeru operāciju
Tamlīdzīgas operācijas dēvē par keratorefrakcionnām, no tuvredzības, diemžēl, neizārstē, bet tikai koriģē to (tāpat, kā brilles un kontaktlēcas). Operāciju ar lāzeru laikā nodedzina radzenes daļu, kā rezultātā mainās to forma, un redze top skaidra. Bet izmaiņas iekšpus acs, kas ir raksturīgas tuvredzībai (acs ābola garums, tīklenes un acu dibena trahejas stāvoklis) nemainās. Ir zināmi gadījumi, kad pēc operācijas tuvredzība «zūd» pilnībā vai daļēji.dubultošanās, spīdošo objektu saplūdumam nakts laikā un u.c. Dažreiz šo blakusparādību dēļ, mainās cilvēku paradumi. Uzlabot redzi ar briļļu vai kontaktlēcu palīdzību pēc operācijas izdodas ne vienmēr, bet atkārtoti operēt acis ir bīstami.

Vēlams tāpat zināt, ka pēc 40 gadiem sākas acs lēcas izmaiņas. Šajā gadījumā jums būs vajadzīgas brilles darbam tuvumā, bet dažreiz pat tālumam.Tātad bez brillem neiztikt.

Vai ir vērts taisīt operāciju – lemj katrs spats. Ja redzei mainoties, var iegādāties jaunas kontaktlēcas vai brilles, tad jaunas acis jūs nenopirksiet ne par kādu naudu.

9. MĪTS. Kontaktlēcas bojā redzi.
Nav patiesība. Pareizi piemeklētas kontaktlēcas liek acs muskulim strādāt. Tādēļ kontaktlēcas bieži tiek izmantotas ar oftalmologiem, lai ārstētu tuvredzību.


Tulkojums: Anna Beļajeva
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


amazing
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (22)
[09.09.2010 - 13:44]
Man taaa patiik kontaktleecas! Piekritu viktorrias_secret bez kontaktleecam buutu skumji....
(kissaboy)
(hearts) kontaktleecas! (haha)
Peerku sheit, te vislabaakas cenas, miljas damas (clapclap)  http://www.linzmarket.lv/


kristy26
Lietotājs offline sievietePrecēta(-s)
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[15.06.2009 - 21:10]
oo es ari lietoju lecas agrak brilles un tagad pati esmu shoka kamdel es agrak nesaku lecas lietot,vnk super jutos,man patik

tik sasoditi labi


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[30.12.2008 - 10:15]
Nezinu, tas nav priekš manis.es pat acu pilienus nevaru iepilināt , kur nu vēl iebakstīt stikliņu (nope)

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


sabii
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[20.04.2008 - 15:33]
ai vakar aplauzos, aizgaju pie omtometrisa un vinja man saka-> nu es jums neiesaku jo jums ir pavasari alergjijas un actinjas tadas alergjiskas,asinsvadi tuvu actinjai...utt...bet ja jums ljooi gribas varam likt, bet acij var buut probleemas.
un es protams atteicos. ljooti gan gribejas.
bet parekjinaju pa to pashu naudinju kuru izlietotu lecu shkjidrumam gadam, varu nopirkt jaunas brilles katru gadu, bet tas gan vaajsh mierinajums.

Waiting to catch the quickest plane


elise
Lietotājs offline sievieteIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[17.04.2008 - 13:40]
staigāju ar brillēm, bet tā gribas lēcas, laikam būs jāiegādājas (hmm)


ano nymos
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[02.04.2008 - 21:00]
(cloud) (cloud) (cloud) (cloud) (cloud) (cloud) (bells) (cloud) (cloud) (cloud) (cloud) (cloud) (belly) (belly) (clap) (clap) (clap)

we are the best!!!!!!!


viktorias_secret
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[17.03.2008 - 15:42]
Paldies visiem Svētajiem, kas izgudrojuši kontaktlēcas! (dances)
Brilles man ir pilnīgi nepieņemamas, un nēsāju tās tikai mājās, retu reizi. Ar kontaktlēcām vismaz jūtos kā normāls cilvēks, jo redze ir ļoti slikta (fui) Sargājiet savas actiņas! (wait)

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-K5-WP 6.50 LVL PD-FB2M-C-006 1.10 LVL SC-22550 5.10 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist