Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 28. Novembris 18:42:15


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Mans blogs
Pievienot blogu
Neizlasītās tēmas

Oct 30 2009
Izdrukāt rakstu Izdrukāt bez bildēm Komentāri[7]

Tele2 “meteorīts” – radoši vai tomēr risks zīmolam


Pēc tam, kad Tele2 paziņoja, ka “meteorīts” ir tikai daļa no jaunās kampaņas, šķiet vienaldzīgo nav! Lielai daļai sabiedrības uz mirkli tika dota iespēja noticēt meteorītam pie Mazsalacas. Kārtībsargu nostāja ir nosodoša. Tomēr reklāmistu domas dalās, tādēļ aicinām piedalīties nelielā diskusijā:

- Vai šī ir laba vai slikta mārketinga prakse?
- Vai tie, kas noticēja, spēs piedot un uzticēsies Tele2 zīmolam arī turpmāk?

Vita Sirica, Tele2 Sabiedrisko attiecību vadītāja: “Šo akciju rīkoja Tele2 sadarbībā ar mediju aģentūru Inspired.

Mēs esam uzņēmums, kas ir drosmīgs savās mārketinga aktivitātēs, un esam gatavi drosmīgiem risinājumiem, kas padara dzīvi sabiedrībai un medijiem interesantāku. Vienlaikus skaidrs, ka mēs nekādā veidā neapdraudam Latvijas sabiedrību un uzņemamies finansiālas saistības par savām aktivitātēm.

Meteorīts ir daļa no Tele2 turpmākās komunikāciju kampaņas, par ko šobrīd plašākus komentārus sniegt mēs vēl nevaram. Bet mēs varam apsolīt, ka mums padomā ir Latvijas sabiedrībai patiesi pozitīvs risinājums. Un meteorīts šeit ir kā spilgta metafora, kas sakuļ ūdeņus mūsu publiskajā telpā un sabiedrības apziņā. Plašās sabiedrības diskusijas jau vien ir vērtība, tās liek aizdomāties par virkni Latvijas sabiedrībai aktuālu jautājumu, izceļ konfliktus un liek pamanīt ne būt ne tikai pozitīvas lietas. Taču mēs kā kompānija redzam veidu, kā varam dzīvi Latvijā darīt labāku.

Zvani uz mūsu klientu centru rāda, ka sabiedrībai šādas spilgtas uzņēmuma izpausmes patīk. Nenoliedzami ir cilvēki, kurus šī akcija ir aizskārusi, taču pozitīvais vilnis ir lielāks.”

Ģirts Ozoliņš, EuroRSCG Riga: “Kampaņu nevaru vertēt, jo šī ir viena ativitāte, kurai patlaban nav redzams ne iemesls, ne atrisinājums. Bet redzams, ka Tele2 acīmredzami neizvērtēja visus iespējamos riskus un neparedzēja, ka tiks iesaistīti ne tikai mediji, bet arī speciālie dienesti un cerētais efekts pārvērtīsies drīzāk par defektu.

Tomēr visinteresantākā šajā gadījumā ir Latvijas centrālo mediju nekritiskā pieeja piegādātas informācijas kvalitātei. Ir daudzas aģentūras, kas specializējas uz vēlamā buzz radīšanu internet vidē, kur viegli var izplatīt baumas un versijas, tomēr centrālie mediji tomēr nedrīkstētu kļūt par viegli manipulējamiem nepārbaudītas informācijas izplatītājiem līdzīgi kā dzeltenā prese. Tas grauj jau tā zemo uzticēšanos medijiem. Katrā gadījumā šī aktivitāte lieliski nodemonstrēja jauno mediju spēku un kopējās tendences mediju patēriņa un satura veidošanas izmaiņās – no tradicionālajiem uz internetu. Diemžēl šoreiz tradicionālie mediji “dancoja pēc jauno mediju stabules”.”

Andris Rubīns, DDB Latvija: “Vienmēr esmu bijis un būšu par svaigām, radošām, drosmīgām idejām un netradicionālu pieeju zīmolu veidošanā un komunikācijā, taču meteora kampaņas veidotāji ir manāmi aizrāvušies. Man ir grūti iedomāties, kā šāda mediju, valsts iestāžu un sabiedrības muļķošana diennakts garumā un tad pavisam nevainīga atzīšanās, varētu uzlabot Tele2 reputāciju un zīmola mīlestību.

Lai cik man simpātisks šķiet organizatoru mērķis iedvesmot Latvijas sabiedrību un radīt interesantus notikumus, taču šo mērķi pilnīgi noteikti bija iespējams saniegt caurspīdīgāk, cilvēciskāk un godīgāk. Taču acīmredzot vēlme sasniegt vēl nebijušu uzmanību iesaistītās personas tā apdullināja, ka neļāva apzināties ar to saistītos riskus un negatīvo rezonansi.

Domājot par šo viltus trauksmi, es atcerējos paša bērnībā tik vilinošo rotaļu, kad peldoties mēdzu tēlot slīkšanu un saukt “palīgā”, lai pēc tam smaidot teiktu, ka tas bija tikai joks. Vecāki tad parasti atgādināja, ka īstajā nelaimes brīdi neviens vairs nereaģēs, jo uzskatīs par kārtējo joku. Arī saviem bērniem cenšos mācīt atšķirt gaumīgu un muļķīgu joku, lai arī šī robeža ir trausla.

Nedomāju, ka ar šo vienu aktivitāti nodarīts kāds būtisks zaudējums Latvijas tēlam. Latvija šobrīd pasaulē saistās ar milzīgu bēdu ieleju, kam nu iespējams pievienots arī jokdaru bedres un pamuļķu zemes statuss.

Visbeidzot gribu visiem mārketinga pilsoņiem novēlēt pēc šī notikuma nekļūt konservatīviem, paralizētiem un garlaicīgiem, nezaudēt drosmi un humora izjūtu, turpināt meklēt jaunas mārketinga idejas un formas, tomēr nezaudēt atbildības sajūtu un neuzskatīt sabiedrību kā viegli manipulējamu aunu baru.”

Anda Orlova, Citrus Solutions mārketinga vadītāja: “Šo mārketinga aktivitāti vērtēju divējādi – no vienas puses, ja mērķis bija panākt uzņēmumam grandiozu publicitāti, tad tas noteikti ir izdevies un “Tele2″ pārstāvji var justies gandarīti. Tomēr, dzirdot medijos nonākušo informāciju par “trako” ieceri, mani tā arī nesasniedza pamatojums – kāpēc tad īsti meteorīts? Uz kādām pārdomām, asociācijām vai secinājumiem tam būtu mani (un visu sabiedrību) jāvedina? Doma par to, ka tādējādi mēs varējām mazliet izvēdināt galvu, ir jauka, taču gribētos, lai pēc notikuma “atmaskošanas” tam būtu dziļāka jēga, kāds saturīgāks pamatojums – sasaiste ar uzņēmumu vai nozīme sociālā, ekonomiskā vai globālā kontekstā. Prieks, ka varam būt radoši, bet šādai rīcībai, manuprāt, nekavējoties nepieciešams “pildījums”. Nojaušu, ka “Tele2″ vēl turpinās šo kampaņu, taču tik skaļam notikumam skaidrojums bija jāsniedz tūlīt – citādi efekts strauji zūd.

Un, godīgi sakot, man nedaudz žēl vīlušos ģeologus un citus speciālistus, kuri uz meteorītu lika lielas cerības. “

Avots: http://lat.best-marketing.com/blog/2009/10/27/tele2-meteorits-radosi-vai-tomer-risks-zimolam/#comments


Ielādēja:Lietotājs offline Briljants
Vidējais vērtējums:


Daudzums


penelope
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (45)
[02.11.2009 - 09:44]
es ar neizjūtu nekādu baiso diskomfortu savā dzīvē dēļ "meteorīta", bet man patīk noskatīties visā ambrāža ko paši komentētāji saceļ. No viena grāvja malas uz otru, kā tāds pakļāvīgs aunu bars un galvenais vienā balsī kaut ko blēt!


rozite
Lietotājs offline sievieteSvariPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (39)
[31.10.2009 - 12:29]
Tele 2 ir pavisam sabojāta humor izjūta (fui)

esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)


pelnruskite
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (28)
[31.10.2009 - 00:08]
Man tā liekas galīgi muļķīga laika šķiešana, nevis kaut kāds joks vai reklāma... (nope)


rozite
Lietotājs offline sievieteSvariPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (39)
[30.10.2009 - 22:30]
man tagat patīk tie joki kurus sacer pa godu tele 2. ''šeit jūs traucē Tele2, gribam piedāvāt savus pakalpojumus. -nē paldies man dārzā grāvis ir" (hehey) vai šitas arī labs ''Teles 2 akcija Nr2 vanšutiltā uzskāpis cilvēks, droši vien kad viņu noņems teiks kad ir LMT klient un meklēja zonu'' (haha)

esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)


l
Lietotājs offline sievieteMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[30.10.2009 - 21:35]
man nepatika šī akcija un biju vīlusies, ka tas nav īsts meteroīds (fui)


cjabijs
Lietotājs offline sievieteMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (27)
[30.10.2009 - 19:24]
Man tas liekas tikai kā mērķis kaut ko papildus nopelnīt un pievērst sev papildus uzmanību. Pēdējā laikā LMT viņus nokonkurē.. (beee)


nikija08
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[30.10.2009 - 18:29]
nu man neko tas ipasi netrauceja, nebiju ne vilusies, ne nobijusies utt...nu tas varbut tadel ka dzivoju ne tur bet loti talu no tas vietas... (hehey)

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-22472 13.20 LVL LA-81457-RED 34.00 LVL SC-50752 21.50 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist