Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 13:12:30


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Mans blogs
Pievienot blogu
Neizlasītās tēmas

Jun 27 2011
Izdrukāt rakstu Izdrukāt bez bildēm Komentāri[2]

Temperamentu tipi


Sangviniķis

Sangviniķis pieder pie ekstravertā tipa.
Šie cilvēki ir izteikti komunikabli. Tas nozīmē, ka viņi tiecas pēc saskarsmes ar cilvēkiem, prot izveidot labas attiecības. Sangviniķi viegli atrod kontaktu ar nepazīstamiem cilvēkiem. Prot iegūt citu uzticību un labvēlīgu attieksmi pret sevi. Viņi to panāk pateicoties spējai iejusties otrā cilvēkā, izprast viņa emocijas. To sauc par empātiju. Satiekoties ar sangviniķi, jau pēc neilgas sarunas mums šķiet, ka mēs viņu pazīstam jau sen.
Sangviniķi ir ļoti uzmanīgi klausītāji, kas padara tos īpaši pievilcīgus. Bez tam sangviniķi ļoti labi spēj piemēroties cilvēkiem, viņi burtiski jūt otru cilvēku. Tas komunikāciju ar sangviniķi padara vēl patīkamāku.
Emocionāli sangviniķi ir mierīgi un līdzsvaroti. Viņi ir emocionāli atsaucīgi, taču labi prot valdīt pār savām jūtām. Bieži vien viņi ir optimisti un notiekošo uztver ar emocionālu vieglumu. Daudzas lietas sangviniķis uztver ar humoru, kas rada viegluma sajūtu arī apkārtējos.
Raksturīgi, ka sangviniķis cenšas uzturēt labas attiecības ar visiem apkārtesošajiem. Bieži vien, liekas, ka viņam ir daudz draugu, bet patiesībā tā ir tikai draudzīga attieksme pret ikvienu līdzcilvēku. Sangviniķim tas problēmas nerada, bet, savukārt, citus var aizvainot, ka attiecības ar sangviniķi ir tik virspusējas.
Sangviniķi ir ļoti kustīgi – viņi ātri aizraujas ar jaunu darbu, taču, ja tas ir vienveidīgs, tik pat ātri interese zūd. Viņi viegli spēj pārslēgties no viena darba uz otru, apgūt jaunas iemaņas. Sangviniķiem patīk viss jaunais, un viņi ātri aprod ar jauniem apstākļiem un jaunām prasībām. Sangviniķi labi prot koncentrēt uzmanību, ir atjautīgi. Viņiem piemīt laba redzes atmiņa.
Kā atpazīt sangviniķi? Sangviniķis savās kustībās ir straujš, ātrs. Ļoti kustīgs – vienā mirklī var mesties ikvienam palīgā, aizrauties ar kādu ideju un pamest visu iepriekšējo nepadarītu.
Sangviniķi ir piemēroti organizatoriskam darbam, darbam ar cilvēkiem. Nereti viņi kļūst par labiem līderiem, pateicoties komunikabilitātei un organizatora spējām. Sangviniķi lieliski prot iziet no konfliktu situācijām un atrast kompromisu.
Sangviniķa nervu sistēmu var raksturot kā spēcīgu, līdzsvarotu un mobilu.


Holēriķis

Holēriķi arī pieder pie ekstravertiem cilvēkiem.
Holēriķis ir emocionāli nenoturīgs – emocionāls cilvēks. Būdams ekstraverts, viņš visas savas emocijas un jūtas izrāda atklāti. Ja viņš kaut ko ir pārdzīvojis, tad par to drīz zina visi apkārtējie.
Holēriķi ir nesavaldīgi, ātri uzbudināmi, neiecietīgi, viegli iekaist. Tādus cilvēkus dēvē par impulsīviem. Holēriķi darbojas jūtu un emociju iespaidā, bieži vien nepārdomājot sekas.
Holēriķus saista darbs ar cilvēkiem. Viņi ir komunikabli, taču ar mērķi – atrasties uzmanības centrā. Viņi necieš vientulību.
Holēriķi vēlas būt situācijas pārvaldītāji un noteicēji. Viņiem raksturīgas straujas garastāvokļa maiņas – pusstundas laikā saniknojums mijas ar omulību. Šā iemesta dēļ, holēriķiem sabiedrībā bieži veidojas konflikti un strīdi – nepieciešams niecīgākais iemesls, lai viņi aizsviltos. Reizēm holēriķis konfliktus izprovocē pats – ar savu tiešumu un nepārdomāto rīcību.
Holēriķi bieži ieņem vadošus amatus. Viņi ir enerģiski, strauji, ļoti mērķtiecīgi. Holēriķi darba gala rezultātu cenšas sasniegt strauji, viņam vajag visu uzreiz un tūlīt.
Viņiem ir labas oratora un organizatora spējas. Ar savu impulsivitāti holēriķi spēj noorganizēt pasākumus, aizraut cilvēkus. Viņiem pat piemīt spēja suģestēt cilvēkus ar savām idejām un pārliecību. Piemēram, Ļeņins un Hitlers ir bijuši tipiski holēriķi.
Kā atpazīt holēriķi? Parasti viņa kustības ir izteiksmīgas, ātras, runā skaļā, drošā balsī. Runa parasti ir ātra un dzirdama pāri visiem citiem runātājiem. Ikdienā tādus cilvēkus dēvē par “temperamentīgiem”. Visraksturīgākā holēriķa pazīme ir spēja ātri “aizsvilties”. Holēriķis pats emocionāli uzbudinās, pēc brīža jau paceļ balsi un kliedz, bet vēl pēc īsa brīža, kad viņš ir izlādējies uz otru cilvēku, holēriķis paliek mierīgs - it kā nekas nebūtu bijis.
Runājot par holēriķa nervu sistēmas tipu, to var raksturot kā spēcīgu, nelīdzsvarotu, inertu.
Saskaroties ikdienas situācijās ar holēriķi, jāatceras viņa emocionālā labilitāte un tieksme uz konfliktiem. Holēriķim patīk gūt virsroku konflikta situācijās, kaut vai aizcērtot skaļi durvis. Taču atceraties, ka pāris stundas pēc konflikta holēriķis jau būs visu aizmirsis.


Melanholiķis

Melanholiķis pieder pie intravertā psiholoģiskā tipa.
Melanholiķi ir noslēgti un atturīgi. Melanholiķiem ir grūti iepazīties ar jauniem cilvēkiem, pateicoties kautrīgumam un nedrošībai. Viņi nekad neizrāda iniciatīvu, lai gan sev tuvu cilvēku lokā šīs īpašības neizpaužas.
Melanholiķiem lēni veidojas attiecības ar citiem cilvēkiem, tam nepieciešams laiks. Svarīgi, ka viņiem savstarpējās attiecības ir ļoti svarīgas. Bieži raksturīga cieša pieķeršanās kādam cilvēkam. Cilvēki, kuriem melanholiķis pieķeras ir maz – parasti viens vai divi. Ja kādu iemeslu dēļ šīs attiecības izjūk, viņš spēcīgi to pārdzīvo. Melanholiķiem arī ir samērā labi attīstīta empātija. Ja šī sajūta viņiem reiz ir attīstījusies, tad tā ir samērā spēcīgā mērā izteikta.
Melanholiķi pieder pie emocionāli nenoturīgiem cilvēkiem. Raksturīgi, ka viņi ir ļoti jūtīgi un viegli aizvainojami. To nosaka viņu nervu sistēmas īpatnības. Melanholiķi aizvainojuma sajūtu pārdzīvo ilgi, bet ne aiz ļauna prāta. Viņi ir grūti nomierināmi. Melanholiķi ir neaktīvi. Viņi ir nedroši, neizlēmīgi un viegli ietekmējami. Melanholiķi ir izteikti pesimisti, parasti viņi ir skumīgi un grūtsirdīgi.
Kā atpazīt melanholiķi? Melanholiķi var atpazīt pēc klusas balss, neizteiksmīgas mīmikas un trūcīgām kustībām. Viņš cenšas neizcelties no apkārtējiem – ģērbjas neuzkrītoši, nepamanāmi. Saviesīgos pasākumos melanholiķis mēdz palikt malā un vērot, kas notiek apkārt. Viņš var stundām ilgi atrasties vienatnē un ar savu klātbūtni netraucēt citus. Ja arī melanholiķis iesaistās sarunās, tad parasti ar jautājumiem: “Vai drīkst? Vai es varētu?”
Darbā parasti viegli nogurst, nespēj izturēt slodzi – ne garīgu, ne fizisku. Ja melanholiķim ļauj izvēlēties, viņš labāk strādās darbu, kur nav nepieciešams kontakts ar cilvēkiem.
Taču jāatzīmē, ka bieži vien melanholiķiem ir augstāks intelekta līmenis nekā pārējiem. To varētu skaidrot kā kompensāciju par neveiklību, intravertumu. Bez tam viņiem ir bagāta iztēle un fantāzija.
Melanholiķa nervu sistēmas tipu raksturo kā vāju.


Flegmātiķis

Flegmātiķis, tāpat kā melanholiķis, pieder pie intravertā psiholoģiskā tipa. Viņš nav komunikabls, taču, atšķirībā no melanholiķa, attiecībām ar cilvēkiem flegmātiķis nepiešķir lielu nozīmi. Viņš nejūtas vientuļš – viņš ir pats par sevi.
Flegmātiķi ir pastāvīgi un grūti ietekmējami. Sevišķi grūti viņiem ir pārslēgties uz kaut ko jaunu – viņi negrib to darīt. Tas izskaidrojams ar to, ka flegmātiķi ļoti lēni piemērojas jaunai situācijai.
Pretēji melanholiķim, flegmātiķis ir emocionāli līdzsvarots. Viņš ir grūti sasmīdināms, saniknojams un sarūgtināms. Flegmātiķis ir ļoti nosvērts un pacietīgs. Ja flegmātiķim gadās piedzīvot nepatikšanas, viņš vienmēr saglabā iekšēju mieru. Viņi panes ilgstošu fizisku un garīgu slodzi. Flegmātiķiem piemīt apbrīnojama pacietība. Patīk monotons, vienveidīgs darbs, ko parasti veic lēni un ar lielu rūpību. Viņi parasti lēnām un ar lielu pacietību virzās uz sev nosprausto mērķi un vienmēr pabeidz uzsākto. Tas ļauj uzticēties un paļauties uz flegmātiķu solījumiem.
Kā jau pieminēts iepriekš flegmātiķiem raksturīgs lēnīgums. Viņš lēni koncentrē uzmanību. Bet tam ne vienmēr ir slikta nozīme. Pateicoties lēnīgumam flegmātiķi savus pienākumus veic akurāti, precīzi un pamatīgi.
Kā atpazīt flegmātiķi? Parasti flegmātiķim ir nabadzīga, maz izteiksmīga mīmika. Kustības ir neizteiksmīgas. Flegmātiķiem parasti ir vienalga, vilkt mugurā, viņu neinteresē citu attieksme. Ja kādam kaut kas nepatīk, to flegmātiķis neuztver par savu problēmu.
Par flegmātiķa nervu sistēmas tipu varētu teikt, ka viņš ir spēcīgs, līdzsvarots un inerts.

Dažādu temperamentu tipu psiholoģiskā saderība:

o Sangviniķis labi saprotas ar jebkura temperamenta cilvēkiem, jo viņš prot izveidot kontaktu ar ikviena tipa cilvēku;
o Holēriķim varētu būt grūtības saprasties ar melanholiķi, jo viņš šķiet par lēnu un mīkstčaulīgu. Melanholiķis parasti tiek nostumts malā.
Bīstami konflikti rodas arī divu holēriķu starpā. Viņi parasti nevar izlemt, kuram tad pieder līdera loma;
o Arī diviem melanholiķiem savā starpā ir grūtības saprasties. Viņi ikdienā var būt labākie draugi, bet kopīgus uzdevumus melanholiķiem ir grūti veikti. Viņi nespēj paļauties un uzticēties viens otra un savām spējām;
o Flegmātiķis līdzīgi kā sangviniķis labi saprotas ar visiem temperamentu tipiem. Tas ir pateicoties viņa pacietīgumam un tolerancei. Vienīgi, grūti pateikt kuram ir viegli sastrādāties ar gauso un lēno flegmātiķi;

Avots: www.gudrinieks.lv

Ielādēja:Lietotājs offline kristjiks
Vidējais vērtējums:


Daudzums


olimpija
Lietotājs offline sievieteSkorpionsIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[29.06.2011 - 00:44]
Sen nebiju parlasijusi so tipus, ja agrak biju holerike, tad tagad pec lasita nevaru saprast - neviens laikam (haha) Nak dzives pieredze lielaka, raksturs ari mainas.


Iweta (Flower)
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrsveģetāriete/-isIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[27.06.2011 - 21:36]
esmu taisiijusi testus visaadu un vienmeer viens un tas pats tipisks holeerikis un veel 2 punkti un es buutu jau aarpus normas (haha) taakaa esmu loti loti loti impulsiivs holeerikis (haha)

I am sooo in LOVE!!!!!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-SB14P-227-008 0.45 LVL SC-32744 39.90 LVL SC-27043 27.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist