Ielogoties ar Facebook pasi
Vēzis clock Šodien ir 15. Jūlijs 10:16:14


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Mans blogs
Pievienot blogu
Neizlasītās tēmas

Oct 20 2009
Izdrukāt rakstu Izdrukāt bez bildēm Komentāri[0]

Akmeņu nozīme un skaidrojumi


 
 
Ametists – šis ir vērtīgākais no kvarcu grupas minerāliem. Brīnišķīgs akmens, kas sastopams dažādās violeto toņu nokrāsās. Visvērtīgākie skaitās tumši violetās krāsas ametisti. Ametists tiek tradicionāli uzskatīts par februārī dzimušo cilvēku akmeni, tomēr tas noderēs ikvienam, kas vēlas veicināt savu garīgo izaugsmi. Tiek apgalvots arī, ka ametists palīdz atvērt trešo aci, tādā veidā ļaujot vēl dziļāk ieskatīties savā būtībā un apkārt notiekošajā realitātē. Ametista nosaukums ir cēlies no grieķu vārda amethystus, kas nozīmē „nepiedzēries”, „nesaindējies”, tādēļ ametists tiek saistīts arī ar garīgo un fizisko attīrīšanos, bloku noņemšanu no čakrām. Īpaši svarīgs šis akmens ir sestajai jeb trešās acs čakrai un septītajai jeb kroņa čakrai. Lai atvērtu trešo aci vai vienkārši noņemtu galvassāpes, paturi rotaslietu ar ametistu 30-60 sekundes pie pieres un tad vari to likt atpakaļ ierastajā vietā. Ametists zem spilvena palīdzēs arī izbaudīt saldāku miegu. Ametistu iesaka arī aizkuņģa dziedzera saslimšanu ārstēšanā.  
Ja nēsājot ametists ir palicis nespodrs, to vari notīrīt ziepjūdenī izmantojot maigu birstīti, noskalo siltā ūdenī un nosusini ar maigu audumu.
 
Citrīns – populārs, nedārgs akmens, kas ir sastopams dažādās dzelteno toņu nokrāsās. Citrīna nosaukums ir cēlies no franču valodas vārda „citron” jeb citrons. Tradicionāli tas tiek uzskatīts par novembrī dzimušo cilvēku akmeni, kā arī 13. laulību jubilejas akmeni. Citrīns ir viens no kvarcu grupas akmeņiem. Šo akmeni iesaka ārstniecības nolūkiem sirds, nieru un gremošanas trakta saslimšanu gadījumos, lai mazinātu bezmiegu u.c. Tiek uzskatīts, ka citrīns nomierina un samazina asinsspiedienu. Citrīnam piedēvē arī labklājību vairojošas īpašības, tādēļ to iesaka glabāt pēc iespējas tuvāk naudai, lai tas varētu visspēcīgāk izpaust savu iedarbību. Citrīnu mēdz dēvēt arī par „Laimīgo akmeni”, jo tas piepilda nēsātāja dzīvi ar laimi un dzīvesprieku. Turklāt citrīns attīra un stiprina cilvēka auru.
 
Dzintars – dzintars ir radies, pārakmeņojoties priedes sveķiem. Ārstniecības nolūkos dzintaru iesaka lietot acu, kakla, kuņģa, aknu, plaušu un gremošanas sistēmas saslimšanu gadījumos. Tiek uzskatīts, ka dzintars palīdz rast drosmi un pašpārliecību.
Halcedonijs – vēl viens akmens no kvarcu grupas. Tas ir sastopams dažādās krāsās. Ļoti pateicīgs materiāls rotu gatavošanai, jo, to slīpējot, ir iespējams iegūt visdažādākās formas. Tā nosaukums (eng. Chalcedony) ir radies no senas grieķu pilsētas nosaukuma Chalkedon. Senajos laikos šo akmeni izmantoja arī ieroču, darbarīku un dažādu ikdienas lietu izgatavošanā. Arī mūsdienās no šī akmens gatavo gan rotas, gan dažādus dekoratīvus priekšmetus – kārbiņas, lādītes utt. Tiek uzskatīts, ka halcedonijs palīdz sevī rast emocionālo līdzsvaru, izturību, laipnību, dāsnumu, atsaucīgumu un draudzīgumu. Ārstnieciskos nolūkos halcedoniju izmanto drudža, leikēmijas un acu problēmu ārstēšanai.
Jašma – šis akmens dabā ir sastopams apbrīnojami daudzās krāsās ar visdažādāko materiālu piejaukumu. Visbiežāk jašma ir sastopama dažādās sarkanā un dzeltenā nokrāsās, tomēr ir pieejama arī zaļa, rozā, pelēka un zilgana jašma. Jašmai jau kopš seniem laikiem tiek piedēvētas mistiskas spējas aizsargāt cilvēku. Tiek uzskatīts, ka jašma palīdz ārstēt dažādas kuņģa slimības. Šis akmens tradicionāli tiek uzskatīts par septembrī dzimušo akmeni.
  
Koraļi – arheoloģiskie izrakumi liecina, ka koraļi ir tikuši izmantoti jau 6000 gadu pirms Kristus. Tie ir sastopami dažādos rozā un sārtos toņos, bet rotaslietu izgatavošanā vispieprasītākie ir koši sarkanie koraļi. Ar šo akmeni saistās dažādas leģendas. Indiešu astrologi iesaka nēsāt rotas ar koraļiem, lai pasargātu no Marsa negatīvās ietekmes, t.i., sliktas pašsajūtas, augsta asinsspiediena utt. Tiek uzskatīts, ka koraļu nēsāšana stiprina fizisko un mentālo enerģiju, paildzina dzīvi un palīdz laulības problēmu risināšanā, kā arī uztur dzīvīgumu un asins spēku.
 
Kvarcs – šis akmens ir sastopams dažādos toņos, sākot no pilnīgi bezkrāsainiem un caurspīdīgiem akmeņiem. Tiek uzskatīts, ka kvarcs nēsātājam dod domu skaidrību, emocionālu stabilitāti un pozitīvas domas, kā arī palīdz koncentrēties. Ārstnieciskos nolūkos kvarcu iesaka plaušu un elpošanas, ādas un asinsvadu sistēmas saslimšanas gadījumos. Rozā kvarcs savukārt tradicionāli tiek uzskatīts par mīlestības akmeni. Tas ir sirds čakras akmens, kas dziedē sirds kaites, noņem emocionālo spriedzi, noskaņo uz labām, mīļām un jaukām lietām.
 
Labradorīts – viens no interesantākajiem pusdārgakmeņiem. Pavirši uzmetot acis, tas izskatās pēc vienkārša, pelēcīga akmens, bet, ja to pavērš pret gaismu un maina skatu leņķi, tad atklājas tā burvība – pelēcīgajā akmenī sākas krāsu spēle mainoties te ziliem, te zaļiem toņiem. Šo krāsu spēli angļu valodā dēvē pat atsevišķā vārdā „labradorescence”. Tiek uzskatīts, ka labradorīts palīdz tā nēsātājam atšķirt maldus no patiesās situācijas un tādā veidā labāk izprast savus sapņus un mērķus.
  
Lava – vulkāna izvirduma laikā akmens izkūst un pēc tam sacietējot rodas pumeks jeb vulkāniskais stikls. Lavai ir poraina struktūra, un tā ir sastopama pelēkā vai melni pelēkā krāsā. Poras rodas, kad izkusušos akmeņus „uzputo” gāzes, un tās saglabājas akmenim atdziestot. Līdz ar to lava ir arī salīdzinoši viegls akmens.
 
Lazurīts – angļu valodā lazurītu dēvē par Lapis Lazuli. Šis nosaukums savukārt ir cēlies no latīņu vārda Lapis jeb akmens un arābu vārda Lazuli jeb zils. Lazurītu pazīst jau vairāk nekā 7000 gadu. Tas tradicionāli tiek uzskatīts par decembrī dzimušo akmeni, kā arī 7. un 9. laulību jubilejas akmeni. Senos laikos šim akmenim piedēvēja spējas dot zināšanas un gudrību. Ārstnieciskos nolūkos lazurītu iesaka izmantot bezmiega, depresijas, drudža un nemiera gadījumā. Tajā pašā laikā lazurīts atbrīvo dvēseli no jebkādām baiļu un greizsirdības jūtām, sniedzot mieru.
Malahīts – viens no vecākajiem atrastajiem zaļas krāsas pusdārgakmeņiem. Tas ir sastopams dažādās tumši zaļās nokrāsās. Šī akmens nosaukums ir cēlies no grieķu vārda „mallow”, kas nozīmē zaļas lapas krāsa. Agrāk tika uzskatīts, ka malahīta talismani pasargā no ļaunuma un raganām. Savukārt mūsdienu astrologi izceļ šī akmens spējas pārvarēt sliktas atmiņas un pagātnes notikumus, tādā veidā veicinot garīgo izaugsmi. Šis akmens arī dod spēku, lai dziedētu fiziskas un emocionālas rētas. Tiek uzskatīts, ka malahīts attīsta intuīciju un spēju viegli piemēroties izmaiņām. Malahīts ir viens no „mīkstākajiem” sastopamajiem akmeņiem, tādēļ malahīta rotas nevajadzētu pakļaut straujām temperatūras izmaiņām, lielam karstumam un triecieniem. Tās nedrīkst mazgāt ar ūdeni, tikai noslaucīt ar sausu drāniņu.
Nefrīts – pusdārgakmens, kas ir kļuvis par neatņemamu Ķīnas vēstures sastāvdaļu. Tas ir ļoti ciets akmens, ko senākos laikos izmantoja arī ieroču un darbarīku gatavošanā. Tiek uzskatīts, ka nefrīta zaļā krāsa ir milzīgs pozitīvās enerģijas avots, kas cilvēka dvēselei palīdz atjaunoties un iegūt „jaunu elpu”. Āzijā, kur šis akmens ir ļoti iecienīts, nefrītam tiek piedēvētas tādas īpašības kā spēja atjaunot mīlestību laulāta pāra starpā, radīt mieru un harmoniju nēsātājam.
Opalīts – mākslīgi radīts akmens, kas izskatā ziņā līdzinās opāliem.
Saldūdens pērles – šī pērles tiek radītas gliemežnīcās, kas dzīvo upēs, ezeros un speciāli sagatavotās saldūdens tilpnēs. Tās ir mākslīgi radītas pērles, kas veidojas gliemežnīcā, kad tajā tiek ievietots neliels svešķermenis, kas laika gaitā apaug ar perlamutra kārtiņu. Pērles forma ir atkarīga gan no šī ievietotā svešķermeņa formas, gan tā novietojuma gliemežnīcā. Pērles tiek tradicionāli uzskatītas par jūnijā dzimušo cilvēku talismanu.
Saules akmens - angļu valodā goldstone ir mākslīgi radīts akmens, kura ražošanā izmanto stiklu un kaparu, iegūstot brūnu, mirdzošu akmeni. Saules akmeni plaši izmanto dažādām pērlītēm un kuloniem.
Tirkīzs – viens no biežāk rotās izmantotajiem necaurspīdīgajiem pusdārgakmeņiem. Sastopams dažādos toņos no zila līdz pat zaļgani dzeltenam. Tirkīzam ir arī ļoti sena vēsture. Tirkīza rotas tika atrastas pie ēģiptiešu karalienes Zer mūmijas, kuras izcelsmes laiks tiek datēts 6000gadu pirms Kristus. Tas tika izmantots arī acteku, persiešu un seno eiropiešu kultūrās. Jau kopš tā izmantošanas pirmsākumiem tirkīzs tiek uzskatīts par svētu akmeni. Senie persieši nēsāja tirkīza talismanus jo uzskatīja, ka tie pasargās no nedabiskas nāves. Savukārt acteku un seno ēģiptiešu kultūrās tirkīzu saistīja ar pārticību. Mūsdienās astrologi tirkīzam piedēvē spēju radīt uzticību un veidot attiecības. Savukārt dziednieki, kas strādā ar akmeņu enerģiju, piedēvē tirkīzam spēju dziedēt elpošanas orgānu, skeleta un imunitātes slimības. Garīgā līmenī šis akmens uzlabo komunikāciju. Tirkīzs tiek tradicionāli uzskatīts par decembrī dzimušo cilvēku akmeni.

Ielādēja:Lietotājs offline otina
Vidējais vērtējums:


Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
Taurenaefekts
jautras idejas svētkiem
SC-55069 33.00 LVL PD-KDP1-081P 2.30 LVL PD-TPP66-010-019ME 2.20 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Piereģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist