www.kleoo.lv

Ceptas gailenes uzglabāšanai

Ceptas gailenes uzglabāšanai
Porciju skaits: 1
Kalorijas: 0 kcal
Kalorijas (100 gr): 0 kcal
Pagatavošanas laiks: 80 min.

Recepte

Sēnes Gailenes - 0 gr. ()
Eļļa augu - 0 ml. ()
Lauru lapas - 0 gr. ()
Pipari melnie maltie - 0 gr. ()
Garšvielu vegeta - 0 gr. ()

Nekad neesmu īpaši svērusi pašas lasītās gailenes, tāpēc grūti dot kaut kādas norādes par gramiem vai kilogramiem. Galvenais, kas jāatceras, cepot gailenes ļoti saraujas, bet ja tās ir mazgātas un domāts uzglabāt ilgstoši, tad rūpīgi jānosautē liekais šķidrums.

Pēc patikas sasmalcina attīrītās gailenes. Liek ietilpīgā pannā ar nelielu eļļas daudzumu cepties. Sākumā tas proces būs kā sautēšana, jo sēnes izdala savu sulu, kas jānosautē, bet nedrīkst piededzināt, labāk lai eļļa ir par daudz nekā par maz. Cepšanās laikā pievieno garšvielas un/vai garšaugus. Kad iztvaikojusi sēņu sula un pannā atlikušais šķidrums ir dzidrs (ja rodas šaubas, tad mierīgu sirdi vajag turpināt cepšanu un kad būs atlikusi tikai eļļa, jūs to sapratīsiet) sēnes var atdzesēt un pildīt burkās. No tām vēlāk var gatavot mērces, pievienot sacepumiem, picām, salātiem vai vienkārši lielot kā piedevas otrajiem ēdieniem.


Ielādēja: penelope

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-3876990-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();