www.kleoo.lv

Kartupeļu un maltās gaļas sacepums

Kartupeļu un maltās gaļas sacepums
Porciju skaits: 1
Kalorijas: 2910 kcal
Kalorijas (100 gr): 172 kcal
Pagatavošanas laiks: 90 min.

Recepte

Kartupeļi - 500 gr. ()
Sīpoli - 200 gr. ()
Paprika - 200 gr. ()
Olas vistu - 30 gr. ()
Siers Holandes - 200 gr. ()
Krējums saldais (35%) - 250 gr. ()
Vegeta - 5 gr. (pēc garšas)
Liellopu maltā gaļa - 300 gr. ()

Nomizo kartupeļus, un sagriež šķēlītēs. Malto gaļu kopā ar sīpoliem apcep uz pannas.Pārējos sīpolus sagriežu šķēlītēs - riņķīšos. Papriku sagriež mazos kubiciņos. Olas sakuļ kopā ar sarīvētu sieru - parasti rīvēju pusi siera, jo otru pusi liku sacepumam virsū -un saldo krējumu. Ņem trauku - formu, kurā sacepumu taisīsiet - es ņemu stikla diezgan palēzenu. Tad pašā apakšā kārto kartupeļu šķēlītes, tā lai formas dibens nosegts (pirms tam formu var drusku ieziest ar eļļu), tad kārtoju malto gaļu, arī tā lai ir nosegts viss. Tad uz maltās gaļas uzberu drusku papriku un sīpolu riņķīšus,un pārleju pāri masu ,kas iepriekš sataisīta no olām, krējuma un siera. Tā kārto līdz beidzās produkti, vai traukā vairs nav vietas. Bet jācenšas ,lai augšmalā ir maltā gaļa, jo kartupeļis ātri apraus. Drusku apber ar sieru un liek cepeškrāsnī. Sākumā uz 200 grādiem un uz beigām 150. Parasti sacepuma gavību pārbaudu pēc masas (ola, siers, krējums), ja viņa vairs nav šķidra, tad ar nazi ieduru un skatos kādi kartupeļi.

Kad sacepums gatavs - pārkaisu vēl vienu reiz ar sieru un ielieku atpakaļ cepeškrāsnī, kura ir jau izslēgta, bet karstums palicis.

Kad jāliek uz galda, var apbērt ar zaļumiem - kas kuram garšo.

p.s. garšvielas katrs liek pēc savas patikas.Es parasti maltai gaļai pieberu tai speciāli domātas garšvielas. Un masai pieberu vegetu un piparus.


Ielādēja: sanysan

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-3876990-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();