www.kleoo.lv

Klasiskā pelmeņu mīkla

Klasiskā pelmeņu mīkla
Porciju skaits: 1
Kalorijas: 1791 kcal
Kalorijas (100 gr): 229 kcal
Pagatavošanas laiks: 20 min.

Recepte

Kviešu milti - 500 gr. (2 glāzes)
Piens 2% - 250 ml. (1 glāze)
Olas vistu - 30 gr. (1 gb)

Pelmeņu mīklas mēdz būt dažādas – gan ar pienu, gan ar ūdeni, gan ar ūdeni un pienu, gan ar raugu, gan bez rauga. Šī ir klasiskā pelmeņu mīkla, ar kuru taisa ļoti daudzus pelmeņus un pelmeņveidīgos.

Gatavo mīklu. Miltus (2 glāzes ar nelielu “kaudzīti”) izber uz galda kaudzītē vai bļodā, pievieno 1 glāzi piena, 1 olu un sāli pēc garšas. Rūpīgi samīci un vairākas reizes “atsit” (paņemot rokās un metot) pret galdu vai trauka dibenu.

Sagatavo mīklu darbam. Nokaisi mīklas dēli vai galdu ar miltiem, izplāj mīklu un rūpīgi izveltnē ēdienam vajadzīgajā biezumā. Ja mīkla līp pie mīklas ruļļa, pārkaisi mīklai pāri nedaudz miltu.

Un tad pidīšana ir katra paša izvēle, gastronomiskās velmes..Gaļa, zivs, siers, spināti..Veidošanas princips ir kā pīrāgiem. Ieliec vajadzīgo pildījumu , pārloki mīklu pāri pildījumam,un tad ar glāzi atdali no lielās mīklas daudzuma. Galus smuki aizspiežot. Pelmeņus var sasaldēt, uzreiz vārīt vai cept..

Daudz labāki, garšīgāki un veselīgāki un LĒTĀKI -kā veikalos pirktie.


Ielādēja: sanysan

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-3876990-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();