Ielogoties ar Facebook pasi
Mežāzis clock Šodien ir 19. Janvāris 13:25:22


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[0] Apmeklētāju kopā[12795]

Kā saglabāt laulību, ja esat nonākuši līdz šķiršanās procesam.

Šķiršanās – tas ir vienkāršākais veids, kā atrisināt savstarpējās problēmas, kuras sakrājušās laulības laikā ilgākā laika posmā. Ko darīt, ja ģimene ir nonākusi līdz šķiršanās procesam, bet attiecības gribas saglabāt?
Sākumā noskaidrojiet, ko jūs patiešām vēlaties: izmainīt attiecības un pārvērst tās nākamajā pakāpē vai panākt tās tādas, kādas tās bija iepriekš.
Ja jūs vairāk saista pirmais variants, tad gatavojieties tam, ka, iespējams, vajadzēs strādāt vienatnē un negaidīt, ka vīrs tā uzreiz jūs atbalstīs. Tas ir lēns un grūts process, bet vienmēr produktīvs.
Ja jūs saista otrais variants, tad padomājiet, kāpēc jums vajag tāpat kā agrāk? Tādas attiecības jau jūs noveda pie šķiršanās vienu reizi. Darīt tā, kā agrāk – tātad, nodrošināt sev dzīvi no strīda uz strīda.
Mēs jums piedāvājam sakopot visus spēkus pirmajam variantam un padarīt tās daudz labākas. Bet „kā vienmēr” var sanākt bez īpašas piepūles. Ja esat gatava atjaunojošajam procesam, tad mēs varam jums piedāvāt dažus soļus, lai attiecības jūsu starpā uzlabotos. Šajā gadījumā nav svarīgi, kas tieši bija par iemeslu krīzei attiecībās: krāpšana, agras laulības, kāda no partneriem personiskie trūkumi (alkoholisms), pirmie gadi laulībā, krīzes gads.

Ko darīt, lai jūs saglabātu laulību?

1. Pieņemiet apzinātu lēmumu par ģimenes saglabāšanu.
Kāpēc nepieciešams saglabāt laulību? Daudzi pāri izšķiras, pat mēģinot saglabāt laulību, jo līdz galam nesaprot, kāpēc viņiem to vajag. Pati galvenā motivācija bieži vien ir bailes sākt dzīvi no jauna – ka vairāk nebūs ģimenes. Citiem vārdiem – bailes, ka būs sliktāk. Tā nav pati pozitīvākā motivācija ģimenes saglabāšanai, vai ne?
Padomājiet, vai tādas vien bailes ir jūsos? Vai, precīzāk, šīs bailes nav pamatotas ar vēlmi saglabāt laulību? Varbūt jūs vēlaties atjaunot attiecības ģimenē, tāpēc, ka atceraties, kādas tās bija laulības dzīves sākumā, un atzīstat, ka abi divi esat vainīgi, ka viss ir sabojājies? Jūs gribat dzīvot laimīgi un ilgi tieši ar šo cilvēku, lai kāds viņš arī nebūtu?
Radiet pozitīvu motivāciju – pasakiet to sev no visas sirds. Dariet tā, lai noformētos mentāla nostādne, ka jūs vēlaties saglabāt laulību, turklāt zināt, kāpēc vēlaties to saglabāt. No tā ir atkarīgs daudz kas. Brīžos, kad gribēsies aiziet pa visam, jūsu griba jums parādīs pareizo ceļu.
2. Parunājiet ar vīru.
Parunājiet godīgi un atklāti par to, kas jūs abus neapmierina, par to, kādu jūs vēlētos redzēt savu ģimeni. Varat uzrakstīt pat viens otram vēstuli, lai sarunas laikā nepārietu uz personiskiem apvainojumiem. Apsoliet viens otram strādāt pie tā, ko teiks partneris. Obligāti izmantojiet akvārija principu.
Akvārija princips: kamēr runā partneris, jūs klausāties, lai cik ļoti jums negribētos kaut ko pateikt, pajautāt, precizēt. Jūs varat piezīmēt vai piefiksēt jautājumus (uzdot tos pēc tam, kad partneris būs beidzis runāt). Uzdodiet jautājumus tikai tāpēc, lai saprastu, ko jums darīt.
Piemēram: Es gribu, lai tu man gatavo vakariņas.
Pareizi: Tu gribi, lai es gatavoju pat tad, kad strādāju nakts maiņā? (risinājuma meklēšana)
Nepareizi: Tas ir, tu gribi, lai es strādāju, gatavoju ēst, bet tu stundām sēdēsi pie datora?! (pāreja uz emocijām un strīdiem)
Šā principa un tam sekojošā darba attiecību uzlabošanai ievērošana var būt pilnīgi pietiekama attiecību atjaunošanai un laulības saglabāšanai. Taču, ja jums nav iespēju normāli parunāt ar vīru vai saruna nebeidzas ar pozitīvu rezultātu, tad lasiet tālāk un izmantojiet citu metodi.
3. Centieties atrast savu vainu tajā, kas notiek.
Negūstot vēlamo attiecībās, pirmais, ko mēs parasti darām – cenšamies izmainīt otru. Krīzes posms attiecībās, kad esat šķiršanās procesa tuvumā, ir pats laiks saprast, ka šī metode nestrādā. Strauji mainīties vai nu nevar, vai var, bet īslaicīgi.
Ja uzskatāt, ka taisnība ir tikai jums (un viss, protams, norāda uz to!), pamēģiniet – kaut vai eksperimenta veidā – pieņemt par pareizu to, ko saka jūsu vīrs («Es negribu tev dot naudu, jo tu negatavo ēst»), un darīt tā, kā viņš vēlas. Mēģiniet piekāpties pirmā un darīt to patiesi, palīdzot vīram laboties un atjaunojot harmoniju ģimenē.
Ja jūs uzskatāt, ka vīrs nepilda savus vīra pienākumus (maz pelna, neko mājās negrib salabot), varbūt jūs nepildāt savus sievas pienākumus? Ja vīrs dzer, bet jūs gribat saglabāt laulību, tad padomājiet, kā viņam trūkst attiecībās, kāpēc viņš meklē glābiņu alkoholā?
Jā, daudziem šis paņēmiens būs radikāls, bet laulības saglabāšanai, kad šķiršanās nav aiz kalniem, būs nepieciešama tieši šī metode. Ja mēģināsiet mainīties pati, ieraudzīsiet, ka arī jūsu vīrs ir sācis mainīties, apzinoties jūsu vēlmi saglabāt laulību un patieso vēlmi dot viņam savu mīlestību, neskatoties uz to, kas notiek. Bet ja jūsu centieni netiks uzklausīti, tad jūs varēsiet aiziet ar tīru sirdsapziņu, bez vainas un smaguma dvēselē. Savu mācību šajās attiecībās jūs esat guvusi.
4. Nosakiet savus pienākumus.
Lielākā daļa ģimenes problēmu tiek atrisinātas, ja pareizi tiek noteikta katra loma ģimenē un partnera vēlmju analīze.
Atbildiet sev uz jautājumiem: kādu jūs vēlaties redzēt ideālā variantā savu vīru? Kas viņam būtu jādara, jūsuprāt, lai jūs būtu laimīga? Kādai šajā situācijā vajadzētu būt jums? Kā attiekties pret viņu? Ar ko nodarboties ģimenē? Ko jums gribas darīt un ko jūs darāt pašlaik?
Pārbaudiet, vai neatšķiras realitāte ar pareizu uzvedību? Ja atšķiras, tad jums vajag samazināt savas gaidas attiecībā pret vīru, vai paaugstināt latiņu pašai sev.
Atcerieties, ka veikt vienu un to pašu ar vīru jums neizdosies, jo, kā zināms, viena lādiņa poli atgrūžas. Ja jūs abi strādājat, visticamāk, pēc darba jums gribēsies atpūsties, lai neviens neaiztiek.
Padomājiet, vai darbs ir jūsu ģimenes attiecību sagraušanas vērts? Protams, nevajag uzreiz iesniegt atlūgumu un veltīt sevi mājas solim, bet ja jūs apzināsieties pašu problēmu un sarežģījumu attiecībās rašanās sistēmu, jums būs vieglāk rast risinājumu.
Protams, tas ir tikai piemērs, jums ir sava situācija ar miljoniem tikai jums zināmām detaļām. Taču pareizi visiem ir tas, ka visām ģimenes sfērām ir jābūt ar kaut ko aizsegtām, par tām kādam ir jāatbild. Turklāt atbildēt nozīmē to darīt abiem, lai cik grūti tas arī nebūtu.
Piemēram, ja jūs esat atbildīga par dzīvokļa uzkopšanu, tad tas nozīmē, ka jums jānodrošina tīrība: jāuzkopj pašai vai jāpalūdz to izdarīt vīram vai bērnam. Taču jūs nevarat domāt, ka kāds pats apjautīs, ka jātīra māja. Tas pats attiecas uz vīra pienākumiem.
Pretējā gadījumā ģimenē būs spriedze, savstarpēji pārmetumi, un kā likums – milzīgas nesaskaņas.
Ja esat secinājusi, ka kaut kādi jūsu pienākumi jums nepatīk, bet kaut kādi pienākumi nepatīk vīram, tad visticamāk jūs visu esat izdarījuši pareizi. Tas nozīmē, ka jūs esat mācējuši izmainīt ierasto ērto bildi, kas novedusi jūs līdz šķiršanās procesam.
Bet jaunais reti kad mēdz būt komfortabls. Jūs pieradīsiet pie tā, kas dod spēku jūsu vīram izpildīt savus pienākumus. Tieši tāpat pieradīs viņš, redzot, ka šis darbs attiecību saglabāšanai padara jūs laimīgu ģimenē.
5. Izpildiet savus pienākumus, lai kas arī nenotiktu.
Visiem zināms, ka ikvienas attiecības sastāv no dot un ņemt. Iemīlēšanās periodā vienmēr gribas dot, pēc tam tas kļūst par ieradumu, un lai atdotu tikpat daudz, arī saņemt vajag daudz vairāk. Vienāds process notiek no abām pusēm. Un viss nonāk pie tā, ka dot gribas tik daudz, cik partneris dara labu jums.
Izveidojas sava veida apburtais loks, un abi partneri dzīvo pēc visiem zināmā principā «ka, man par tādu algu būs vēl jāstrādā?». Taču tāds princips jūsu attiecības nesaglabāja, partneri izmainīt neizdevās, tātad, vajag kaut ko mainīt.
Jūs izlēmāt, ka jūsu pienākums ir pagatavot vakariņas, vīram atnākot mājās, bet viņš atnāk mājas dusmīgs un vēl, nepārkāpjot slieksni, sāk jūs lamāt bez iemesla? Vienalga gatavojiet vakariņas.
Neviens nespiež jūs tēlot svēto un pagriezt sitienam otru vaigu, bet vakariņas pagatavojiet un atstājiet virtuvi. Kaut ko jums pārmest viņš vairs nevarēs. Vēlāk, iespējams, viņš atjēgsies un sāks darīt to, kas viņam jādara. Ūdens akmeni grauž.
6. Meklējiet palīdzību pie autoritatīvas neieinteresētas personas.
Kopīgiem spēkiem un zināšanām ar vīru jums neizdevās sadzīvot tā, lai nedomātu par šķiršanos. Pilnīgi ticami, ka jums vajag atrast tādu cilvēku, kura viedoklis būs autoritatīvs jums abiem, bet kurš nebūs ieinteresēts, lai jūs izšķirtos.
No malas labāk redzama sistēma, cēloņi un tam sekojošais rezultāts tā iekšpusē. Tāpēc tam cilvēkam būs vieglāk, nekā jums, izveidot attiecības tā, lai tās atkal strādātu.
Tāds cilvēks varēt būt kāds no vecākiem, radiem, draugiem. Ja jums ir ticīga ģimene, tad varat lūgt palīdzību mācītājam vai garīgajam skolotājam. Varbūt jūs iegūsiet kaut kādas zināšanas, kas pateiks, kā katram no jums rīkoties, lai ģimene būtu laimīga, un jūs tajā radīsiet spēkus ikdienai.
Padzīvojiet atsevišķi.
Ja esat nolēmuši strādāt pie ģimenes saglabāšanas, vienalga jums būs nepieciešams laiks, lai nomierinātu emocijas, tiktu skaidrībā ar savām domām un līdzsvara, lai varētu ķerties pie pagātnes kļūdu labošanas.
7. Vienmēr attiecieties viens pret otru ar cieņu.
Krīze attiecībās vienmēr ir saistīta ar ilgām sarunām par partnera trūkumiem ar radiniekiem un tuviem draugiem. Rezultātā pakāpeniski visi jūsu un viņa apkārtesošie zinās, kādi jūs, maigi izsakoties, neideāli cilvēki esat. Varētu būt, ka esat samaitājušies dzīvojiet blakus. Tādējādi, apvainojot vīru, jūs apvainojat arī pati sevi.
Turklāt, šķībie skatieni vai citu cilvēku pastarpinātā dalība jūsu attiecībās diez vai dos kaut ko labu jūsu attiecībām. Vīrs, izdzirdot, ar kādiem vārdiem jūs viņu esat nosaukusi, iespējams, vairs negribēs saglabāt laulību. Un arī jums, droši vien, negribēsies būt par tenku iemeslu.
Pastāvot nosacījumam, ka katrs pildīs savus pienākumus, nevis sekos tam, kā otrs pilda savus pienākumus, iespējams, izdosies saglabāt ģimeni.
***
Protams, pie laulību saglabāšanas ir jāstrādā abiem partneriem, jo spēle pie vieniem vārtiem ir vai nu ļoti grūta, vai nenes ātrus un vēlamus rezultātus. Atcerieties, ja vīrs nav gatavs sadarboties, lai saglabātu laulību, jūs varat mēģināt visu vērst par labu ar savu darbību un iedvesmot partneri. Jums ir visas iespējas!
Bet ja jums neizdosies, tad nav nepieciešamības saglabāt tādu laulību. Ar savu pareizo, taisnīgo un gudro rīcību jūs ātrāk piesaistīsiet savā dzīvē to, kas jūs patiesi novērtēs

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-SKUMET80-083-OP 2.20 LVL PD-TS3-080 0.90 LVL SC-49123 19.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist