Ielogoties ar Facebook pasi
Lauva clock Šodien ir 15. Augusts 13:30:27


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[1] Apmeklētāju kopā[36972]

Kā atzīmēt kāzu jubileju?

Laulību savienības diena – pats nozīmīgākais notikums katras sievietes dzīvē. To gribas atcerēties ne tikai katru gadu, bet arī atzīmēt katru gadu citādi: atjaunot tās izjūtas, kuras pārņēma jūs, kad pirkstā tika uzvilkts zelta laulību gredzentiņš, bet jūsu vienīgais un neatkārtojamais kļuva, beidzot, par jūsu dārgo vīru.
Mūsu priekšteči ļoti augstu vērtēja ģimeni un visu, kas ar to saistīts, tāpēc katrai gadadienai izdomāja savu nosaukumu, savas zīmes, paražas un tradīcijas. Tās mēs bagātīgi atzīmējam, kā likums, tikai pirmajā gadadienā un jubilejas datumos. Agrāk svinēja katru gadu pēc noteikta scenārija.
Šodien Kleoo.lv piedāvā jūsu uzmanībai katra datuma nosaukumu un atsevišķus variantus, kā atzīmēt kāzu gadadienu.

Pirmais kopdzīves gads.

Šo datumu pieņemts atzīmēt bagātīgi, ar lielu viesu klātbūtni. Var teikt, ka tas ir kāzu atkārtojums, un vienlaikus atgādinājums par to, ka dzīvesbiedri vēl arvien tiek uzskatīti par jaunlaulātajiem, ka viņiem vēl viss priekšā. Tāda gadadiena tiek dēvēta par Kokvilnas kāzām.
Šajā dienā dzīvesbiedriem noteikti vajag apmainīties ar kokvilnas lakatiņiem un kopīgi iesiet tajos mezgliņus ilgai mīlestībai. Vienlaikus nevajag piemirst apmainīties ar solījumu, ka mīlestība kvēlos mūžam. Saglabājiet lakatiņus kā ģimenes laimes ķīlu.
Pārcelt šo datumu neiesaka. Ja datums iekrīt darba dienā, tad vakarā savāciet viesus tuvākajā kafejnīcā vai restorānā uz mazu pasākumu. Vai uzaiciniet pašus tuvākos pie sevis mājās un uzrīkojiet ballīti tur. Skaistam tērpam jābūt obligāti.
Ja pirmā gadadiena iekrīt brīvdienās, tad vajag savākt tos pašus viesus, kas bija jūsu kāzās, un nosvinēt gadadienu tieši tur un tieši tā, kā to svinējāt pirms gada – apmeklējiet tās pašas vietas, uzrīkojiet foto sesiju, uzspēlējiet kāzām raksturīgās spēles.

5 kopdzīves gadi.

Tās ir Koka kāzas, tāpēc dzīvesbiedriem vajag kopīgiem spēkiem iestādīt koku. Ja jūsu gadadiena iekrīt ziemā, tad iestādiet mazu koku podā. Vai nopērciet kopā ar vīru bronzai. Viesiem arī vajag dāvināt priekšmetus no koka. Vērtīga dāvana būs koka ģimenes aizsargs.
Atzīmēt šo datumu jūs varat, atzīmējot tieši tās nosaukumu. Tas ir, noorganizējot pieņemšanu krievu stilā – likt uz galda koka traukus, pagatavot senkrievijas tradicionālos ēdienus, kā atrakcijas piedāvāt arhaiskas spēles un tautas dziesmu dziedāšanu.
Šajā dienā „līgava” var atteikties no tradicionālā baltā un uzvilkt kaut ko sarkanu – atkal senkrievu tradīcijās, jo tieši sarkanā tērpā krievu sievietes izgāja pie vīra. Ar šo tērpu jūs akcentēsiet mājas pavarda siltumu.

10 kopdzīves gads.

10 gadi kopā – pirmā nozīmīgā jubileja. Tas ir stipras ģimenes rādītājs. Tāda gadadiena tiek dēvēta par Rožu kāzām. Tai ir arī cits nosaukums – Alvas kāzas.
Pēc tradīcijas tiek aicināti visi tie paši viesi, kas bija kāzas. Vīrs šajā dienā dāvina sievai 11 rožu pušķi: 10 sarkanas, par kopā nodzīvotajiem gadiem, kā simbols mīlestībai, kas vienoja dzīvesbiedrus visus šos gadus, un 1 baltu – kā simbolu cerībai, ka arī turpmākie gadi būs tikpat laimīgi.
Atzīmēt šo datumu var ļoti romantiski. Rotājiet galdu ar rozā galdautu, pārkaisiet to ar rozā rožu ziedlapiņām, izvietojiet mājās mazas rožu kompozīcijas. Ieteicams arī kleitu izvēlēties rozā krāsā. Uz galda liek ēdienus, kuros ietilpst sarkanas un rozā krāsas produkti.
Palūdziet vīram nodziedāt jums serenādi (ja pats neaizdomājas). Var pasūtīt „jaunlaulātajiem” (ja atļauj finanses, tad visiem viesiem) braukšanu karietē vai kamanās – atkarībā no gadalaika. Varat ieplānot arī romantisku ceļojumu kuģītī pa upi.
Katrā pilsētā ir vietas, kuras apmeklē iemīlējušies pārīši. Piemēram, Skūpstu tiltiņu Sanktpēterburgā – vajag sākt skūpstīties, sperot jau pirmo soli uz tā un beigt skūpstīties, atrodoties jau otrā upes pusē, tad mīlestība būs mūžīga. Vai Iemīlējušos tiltiņš Maskavā, tur aug „mīlestības koks”, uz kura jaunlaulātie un vispār mīlnieki kar slēdzenes.
Dodieties uz tādu vietu kopā ar saviem viesiem vai tikai kopā ar vīru, izpildiet kārtējo rituālu, piesieniet vēl vienu lentīti, piekariet vēl vienu slēdzeni, apmainieties ar vēl vienu karstu skūpstu.
Svarīgi, lai šajā dienā jūs ar vīru būtu aizņemti tikai viens ar otru, tāpēc palūdziet tuviniekiem, lai viņi nodarbojas ar jūsu pēcnācējiem.

25 kopdzīves gadi.

Ja esat nodzīvojuši līdz Sudraba kāzām un vēl joprojām atzīmējat kāzu dienu, tas nozīmē, ka ģimenes dzīve ir izdevusies. Tas nozīmē, ir iemesls rīkot bagātīgus svētkus. Viesiem vajadzētu būt 25, ja, protams, finanses jums atļauj tādu greznību.
Tradicionāli galds tiek klāts ar baltu galdautu, uz galda tiek likti sudraba trauki, galds tiek dekorēts ar sudraba svečturiem, sudraba lentām un salvetēm. Visam vajag spīdēt un laistīties. Ēdieni tiek pasniegti bagātīgi. Kopumā gan servēšanai, gan ēdieniem vajadzētu demonstrēt, ka vīrs un sieva ir turīgi cilvēki, ka viņi spējuši ne tikai saglabāt mīlestību, bet arī iemantot bagātību.
Negribat viesiem „pūst putekļus acīs”? Tad sarīkojiet vakaru diviem. Atbrīvojieties no mājas darbiem, dodieties uz restorānu. Un, ja pat vienīgais sudraba trauks uz galda būs šampanieša dzesētājs, jūs droši varēsiet teikt, ka tradīcijas esat ievērojuši.
Ja gribas kaut ko mazāk tradicionālu, tad varat atzīmēt Sudraba kāzas, piemēram, paceļoties gaisā sudraba balonā. Un neaizmirstiet par ziediem – to šajā dienā jābūt daudz.
Šajā dienā dzīvesbiedri pēc senajām tradīcijām apmainās sudraba gredzeniem un nēsā to uz zeltneša kopā ar laulību gredzenu. Var iekarināt arī ķēdītē un nēsāt uz kakla. Starp citu mūsdienās var ar šiem gredzeniem apmainīties laulību reģistrācijas vietā, atkārtojot šo ceremoniju.

50 kopdzīves gadi.

Šī gadadiena tiek dēvēta par Zelta kāzām. Ir tradīcija piecdesmit gadu jubilejā pirkt jaunus gredzenus, bet vecos atstāt mazbērniem. Ir ticējums, ka cilvēku, kas kopā nodzīvojuši 50 gadus, gredzens, nes sevī mīlestības maģiju, un pēcteči, uzvelkot šos gredzenus savā kāzu dienā, būs tikpat laimīgi un nodzīvos tik pat daudz gadus laulībā.
„Jaunlaulātie” vairs nerīko kāzas paši, ar to nodarbojas bērni un mazbērni, kas svinību laikā apber „jaunlaulātos” ar zelta monētām, zelta konfektēm un rīsu.
Tālākais svētku scenārijs ir atkarīgs no „jaunlaulāto” pašsajūtas. Apmaiņu ar jauniem zelta gredzeniem var veikt laulību reģistrācijas vietā, bet pēc tam izbraukt pa visām jaunlaulātajiem nozīmīgajām vietām, pabeidzot svētkus restorānā vai mājās, kur bērni un mazbērni gatavo vai pasūta mīļākos ēdienus „jaunlaulātajiem”.
Izklaidējošā programma Zelta kāzās nav tik svarīga. Galvenais, lai visi godātu dzīvesbiedrus, paustu cieņu, lūgtu padomu, kā nodzīvot tik ilgu un laimīgu laulības dzīvi. Un lai paceltu par viņu laimi glāzes ar zelta šampanieti.
Vakara noslēgumā var iedegt baltas sveces, kas simbolizēs nākamos piecdesmit kopdzīves gadus. Šo sveču gaismā tradicionāli izpilda „jaunlaulāto” pirmo kāzu valsi. Taču tas atkal ir atkarīgs no viesiem.

55 kopdzīves gadi.

Šī gadadiena tiek dēvēta par Dimanta kāzām, jo dimants atspoguļo gudrību un mūžību. Labi, ja bērni vai mazbērni uzdāvina „jaunlaulātajiem” divus mazus dimantiņus – atsevišķi vai juvelierizstrādājumos. Starp citu, tas nav obligāti, var iztikt ar daudz lētākām dāvanām.
Grandiozi svētki jau, kā likums, „jaunlaulātajiem” vairs nav pa spēkam, tāpēc uz svētkiem savācas tikai ģimenes locekļi un tuvākie draugi. Nav pieņemts aicināt cilvēkus no malas. Taču, ja ģimenē kāds no jaunās paaudzes gatavojas precēties vai vienkārši ir iemīlējušies, tiek uzskatīts par labu pazīmi, ka viņa (viņš) ierodas uz svētkiem kopā ar izredzēto.
Parasti Dimanta kāzas ilgst neilgi. Taču tas nenozīmē, ka var pasniegt dāvanu, paēst un izklīst – tuvinieki izdomā vakara programmu. Pagatavojiet fotogrāfiju kolāžu no dažādiem gadiem, vēlams no pirmajām kāzu fotogrāfijām un līdz piecdesmitajai dzimšanas dienai.
Galvenais – neaizmirst, kāpēc mēs vispār esam sanākuši kopā. „Jaunlaulātie” tradicionāli stāsta par kopā nodzīvotiem gadiem, atceras kādus interesantus gadījumus, dalās gudrībā. Svarīgi, lai viņi justu, ka viņus uzmanīgi klausās, mīl un ciena.
Katras nākamās gadadienas ir vēl svarīgākas dzīvesbiedriem, bet grandiozas svinības vairs nav aktuālas. Kā likums, bērni un mazbērni organizē gadadienas svinības saviem vecākiem (vecmāmiņām un vectētiņiem) pēc Dimanta kāzām pēc saviem ieskatiem.

Datumi, nosaukumi un dāvanas.

Tālāk mēs apskatīsim kāzu gadadienas, kuras pieņemts atzīmēt, kādi ir to nosaukumi un kādas dāvanas pieņemts dāvināt šajos datumos.
1 gads
Kokvilnas kāzas
Galdauti, salvetes, aizkari, gultas veļa, drēbes no kokvilnas
2 gadi
Papīra kāzas
Nauda, gleznas, fotoalbums, grāmatas
3 gadi
Ādas kāzas
Maki (ar monētām), cimdi un citi ādas izstrādājumi
4 gadi
Lina kāzas
Dvieļi, galdauti, pārklāji, gultas veļa no lina
5 gadi
Koka kāzas
Izstrādājumi no koka
6 gadi
Čuguna kāzas
Čuguna patvāris, lietie un kaltie izstrādājumi
7 gadi
Vara kāzas
Vara kastroļi un kafijas kannas, vilnas izstrādājumi
8 gadi
Alvas kāzas
Ikviens spīdīgs trauks, izņemot nažus
9 gadi
Porcelāna kāzas
Tējas un kafijas servīzes, porcelāna figūriņas
10 gadi
Rozā kāzas
Rozā lielā daudzumā un izstrādājumi no alvas
11 gadi
Tērauda kāzas
Tērauda kāzas
12 gadi
Niķeļa kāzas
Suvenīri no niķeļa
13 gadi
Mežģīņu kāzas
Dažādi mežģīņu izstrādājumi
14 gadi
Аhāta kāzas
Sargeņģeļi, statuetes, izstrādājumi no ahāta
15 gadi
Stikla kāzas
Dažāda veida izstrādājumi no caurspīdīga stikla vai kristāla
18 gadi
Tirkīza kāzas
Izstrādājumi no tirkīza vai tirkīza krāsā
20 gadi
Porcelāna kāzas
Tasītes no plāna porcelāna, statuetes
25 gadi
Sudraba kāzas
Galda piederumi, svečturi un citi izstrādājumi no sudraba
30 gadi
Pērļu kāzas
Izstrādājumi no perlamutra, pērles, liels jūras gliemežvāks
34 gadi
Dzintara kāzas
Dzintara gabaliņš ar kaut ko iekšā, dažādi dzintara izstrādājumi
35 gadi
Koraļļu kāzas
Izstrādājumi no koraļļiem, kā arī gultas veļa
37,5 gadi
Alumīnija kāzas
Dažādi metāliskie izstrādājumi, aksesuāri un priekšmeti virtuvei
40 gadi
Rubīna kāzas
Dažādas dārgas dāvanas
45 gadi
Safīra kāzas
Dāvanas, saistītas ar ūdeni, mantas zilā vai gaiši zilā krāsā
46 gadi
Lavandas kāzas
Lavandas ziedi, aromātiskās eļļas, dažādi izstrādājumi lavandas krāsā
50 gadi
Zelta kāzas
Zelta un apzeltīti izstrādājumi, audumi, izšūti ar zeltu
55 gadu
Smaragda kāzas
Viss, kas atgādina „jaunlaulātajiem” par viņu kopdzīvi – fotogrāfijas, pāra fotogrāfija dārgā rāmītī
60 gadi
Briljanta kāzas
Dažādas dārgas dāvanas, kas atvieglo „jaunlaulāto” dzīvi
65 gadi
Dzelzs kāzas
Dažādas dāvanas
70 gadi
Grācijas kāzas
Viss, ko vēlas „jaunlaulātie”
75 gadi
Kroņa kāzas
Dažādas dāvanas
80 gadi
Ozola kāzas
Viss, kas sniegs prieku „jaunlaulātajiem”
100 gadi
Sarkanās kāzas
Sarkanas krāsas izstrādājumi, ziedi
Visiem jaunlaulātajiem un tiem, kas tikai gatavojas precēties, Kleoo.lv vēl mīlestību, ja ne līdz Sarkanajām kāzām, tad līdz Kroņa kāzām noteikti! Neaizmirstiet apsveikt kāzu jubilejā savus tuviniekus, jo tas ir tik svarīgi!

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


kerija_
Lietotājs offline sievieteLauvaPrecēta(-s)
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[29.06.2012 - 15:15]
te kkas ir sajaukts - 1 gads ir papīra kāzas un 2 gadi ir kokvilnas kāzas, šajā rakstā minēts otrādi.

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-40096 64.30 LVL SC-70287 36.70 LVL PD-2502202-A30 2.00 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist