Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 26. Novembris 05:23:05


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[1] Apmeklētāju kopā[8544]

Izvēlamies ziedus: ideāla pušķa noslēpums.

Cik daudz prieka un sajūsmas ziedu saņemšanas brīdī izjūt katrs no mums, - tāpēc dzīvos ziedus sirdij mīļiem cilvēkiem gribas dāvināt vēl un vēl! Lai gan tiem nekādas praktiskas nozīmes nav un pēc pāris dienām jau būs novītuši – mirkļa prieks un laime ir tā vērti un nav īpašas vajadzības paildzināt šo mirkli. Un tomēr paildzināt ziedu dzīvi var un vajag. Jautājums ir cits: kā to izdarīt? Un kā nopirkt vai pašam pagatavot tādu pušķi, kas atbildīs saņēmēja gaumei? Vai ir kādas astroloģiskās rekomendācijas? Cik jautājumu!..
Diemžēl, bieži mēdz būt tā, ka nepareizi izvēlēti ziedi sāk aktīvi vīst jau nopirkšanas dienā. Piekritīsiet, pietiekami nomācošs un ļoti aizvainojošs skatījums, domājot, ka ziedi tagad maksā dārgi...
Pirms 8. Marta vai Mātes dienas, kad daudz pērkam ziedu pušķus, pārsteidz iedomāto un grauj visus iedomājamos un neiedomājamos rekordus, Kleoo.lv stāsta, kā izvēlēties svaigus ziedus, kas maksimāli ilgi priecēs saņēmēja acis, kā paildzināt aromātiskās dāvanas dzīvi, dos arī astroloģiskās rekomendācijas pušķu pagatavošanai pēc horoskopa!

Ziedi: kā izvēlēties?

Vispirms, vajag zināt, kas norāda uz to, ka ziedi nav svaigi:

Pievērsiet uzmanību ziedlapiņām pie pumpura pamatnes. Ziedlapiņu atdalīšanās pazīmes liecina, ka vīstošais zieds ir mēģināts reanimēt, lai padarītu to pievilcīgāku pircējam.
Uz to, ka vīšanas process norit pilnā sparā, liecina tumšās ziedlapiņu malas.
Griezuma vietas krāsa – gaiša svaigiem ziediem, bet tumšāka krāsa būs jau vecākiem ziediem.
Nav vērts pirkt ziedus ar pilnībā atvērtām ziedlapiņām. Šis likums neattiecas uz tulpēm, kuru zieds atveras un aizveras atkarībā no diennakts laika. Tulpju gadījumā aizvērts pumpurs neliecina par zieda svaigumu.
Izvairieties no jau iepriekš pagatavotu pušķu pirkšanas. Kā likums, tajos vienmēr būs kāds vecs zieds vai brāķis. Vislabāk, ja pārdevējs izgatavo pušķi jūsu acu priekšā, turklāt tad jūs katru ziedu un augu varēsiet aplūkot atsevišķi.
Uzmanīgi pārbaudiet, vai ziedu kātiņi nav aizlauzti. Īpaši tas skar neļķes, jo viņu kāti ir trausli.
Pārbaudīt auga izturību iespējams, paņemot kātu pie pamatnes. Ja zieds stipri noliecas uz sāniem, nevajag to pirkt. Citiem vārdiem, jo biezāks kāts, jo ilgāk augs dzīvos vāzē.
Uz kātiem nav jābūt gļotām.
Var arī pasmaržot ūdeni, kurā stāv ziedi. Ūdenim ir jābūt svaigam un tīram. Sastāvējuša ūdens smarža norāda, ka ziedi tur stāv pietiekami ilgi.
Labāk neizvēlēties ziedus ar nedabīgu nokrāsu – visticamāk, tām pievienota krāsviela, lai uzlabotu zieda ārējo izskatu.
Labāk nepirkt pušķus vai atsevišķus ziedus, kuru pumpuri noformēti ietinamajā papīrā vai celofānā. Šie iepakojamie materiāli faktiski kalpo vīstošu ziedu reanimācijai, uzturot pumpurus un neļaujot ziedlapiņām nokrist, - rezultātā tāds pušķis novītīs ļoti ātri. Par tulpēm, kuru pumpuri aptīti ar gumijām, domājams pat runāt nevajag …

Piezīmei: ziedu šķirnes atšķiras pēc savas dzīvotspējas. Rozā un tējas rozes parasti dzīvo ilgāk par pārējo rožu šķirnēm. Tāpat ilgi stāv orhidejas, krizantēmas un neļķes (īpaši gaišās šķirnes). Lilijas ar dažiem aizvērtiem ziedpumpuriem nostāvēs vairākas nedēļas: jaunie pumpuri pamazām atvērsies, priecējot jūs ar jauniem svaigiem smaržīgiem ziediem.

Ziedi pēc situācijuas.

Svarīgi, lai būtu priekšstats par to, kam un tieši kādus ziedus dāvināt noteiktos svētku datumos.

Dažas sievietes, piemēram, nevar ciest, ja viņām dāvina neļķes – jo šie ziedi, ir lētāki un tos parasti pērk bēru gadījumos. Daudziem ar sērām saistās arī gladiolas. Lai cik dīvaini, bet tieši šīs puķes (gladiolas un neļķes) pieņemts dāvināt vīriešiem.
Senos laikos roze simbolizēja drosmi un vīrišķību, pēc tam tā kļuva par noslēpuma un klusēšanas simbolu, tagad šis zieds liecina par mīlestību un romantiskām attiecībām. Rozes var dāvināt tuviem cilvēkiem un tiem, kurus jūs mīlat, dažādu iemeslu pēc. Spilgti sarkanas rozes dāvina iemīļotajam, bet draudzenēm labāk dāvināt rozes rozā krāsā vai īrisus – uzticības, ticības un draudzības simbols.
Tikšanās brīdī lieliski derēs viena roze – meitenei to būs ērti nest sev līdzi visu dienu vai vakaru, nevis apjomīgu ziedu pušķi. Randiņa laikā noderēs arī mazu ziedu puķu pušķītis, piemēram, no maijpuķītēm.
Vēl, pateicoties neaizmirstamajam Natašas Koroļevas hītam, visi ir iemācījušies, ka dzeltenas tulpes – šķiršanās liecinieki, tāpēc vīriešiem nevajadzētu tās dāvināt savām mīļotajām, bet kāzās nevajadzētu dāvināt tādu ziedu pušķi jaunlaulātajiem.
Ja vēlaties kādam paust vēlējumu ātrāk izveseļoties, tad slimniekam vajag dāvināt spilgtas, priecīgās krāsās puķes, kas dod daudz pozitīvisma un pārliecības veiksmīgai atlabšanai, bet nevajag izvēlēties ļoti aromātiskas. Šim gadījumam derēs gerberas. Balti ziedi slimnīcas palātā izskatīsies nomācoši, bet ātri vīstoši uzjundīs skumjas.
Lilijas dāvina kāzās kā skaistuma, tīrības un nevainības simbolu. Rietumos lilijas dāvina ne tikai kāzās, bet arī bērēs. Vēl viens tradicionāls kāzu pušķis – baltas rozes.
Jaunām meitenēm pieņemts dāvināt gaišus ziedus pasteļkrāsās, nobriedušām sievietēm – tumšu, piesātinātu krāsu ziedus. Bērniem dāvina neliela izmēra spilgtas krāsas pušķus, kas pagatavoti, piemēram, no gerberām, krizantēmām, īrisiem.

Kā paildzināt ziedu dzīvi?

Ir daži nosacījumi, kurus ievērojot, paildzināsiet ziedu dzīvi. Lūk, daži no tiem:

Ienesot ziedus istabā no aukstuma, uzreiz nelieciet tos ūdenī. Ziediem nepieciešams sasildīties līdz istabas temperatūrai.
Pirms liekat ziedus vāzē, nogrieziet kātiem galiņus. To vajag darīt ar asu nazi izdarot strauju griezumu, ziedu turot zem silta ūdens strūklas, lai kātā neiekļūtu gaiss.
Nogriezt kātiem galiņus un mainīt vāzē ūdeni vajag katru dienu.
Ieliekot ziedus vāzē pārliecinieties, lai auga lapas neatrastos ūdenī. Lapas ūdenī mērķtiecīgi trūdēs, pasliktinot ūdens kvalitāti, kas ļoti nepieciešams ziediem.
Var pievienot ūdenim speciālu līdzekli, kas paredzēts zieda dzīves paildzināšanai – to parasti var iegādāties ziedu veikalos. Ja jums nav šī līdzekļa pievienojiet ūdenim cukuru vai aspirīnu – šie „tautas līdzekļi ziedu glābšanai” zināmi visiem.
Lai glābtu vīstošu ziedu dzīvi, tos var ievietot vannā ar ūdeni uz vairākām stundām, bet zem ziedpumpuriem kaut kas jāpaliek, lai tie neizmirktu.
Vāzi ar ziediem novietojiet vēsā vietā, tālāk no sildierīcēm. Karstā laikā vāzē var ielikt ledu. Augsta gaisa temperatūrā ziedi zaudē šķidrumu ātrāk, bet ziedi ātrāk atveras. Nevajag novietot ziedus caurvējā vai pie ventilatora.
Ja jūs braucat projām un gribat, lai pēc atgriešanās ziedi jūs vēl arvien iepriecinātu ar savu skaistumu vēl kādu laiku, ielieciet tos ledusskapī (nejauciet ar saldētavu).

Ziedi, kas paliek atmiņā ilgi:

Kleoo.lv lasītāju stāsti.
«Viens no maniem pielūdzējiem mīlēja atvainoties, dāvinot ziedus. Parasti viņš dāvināja rozes, lilijas … Bet reiz, un uz galda stāv zieds, kas ļoti līdzinās kāpostgalvai… un kartīte. Tekstu es neatceros, bet sūtījuma jēga bija šāda: «Mīļotajai Kaziņai no Āža!» Nācās uzreiz izlīgt».
«Savā astoņpadsmitajā dzimšanas dienā es pamodos no pilieniem uz manas sejas. Atvēru acis – stāv tēvs un liek man uz vēdera milzīgu paplāti – roku darinātu, skaistu, bet galvenais – uz tām milzīgs kalns ar sarkanām tulpēm, tagad jau neatceros, cik to tur bija, bet divās rokās neietilpa. Tulpes bija ar ūdens lāsītēm, svaigas, spilgti sarkanas, aizkustinošas …»
«Sēžu pēc darba dienas pieturā – izmocīta, pārstrādājusies, ar skumjām dvēselē. Kāds puisis paskatījās uz mani, aizskrēja, bet pēc minūtes atnesa baltu frēziju pušķi. Ielika rokās ar vēlējumu, lai viss nokārtojas. Pat neiepazinies, aizgāja».
«Kāds jauns cilvēks atsūtīja man uz dzimšanas dienu pušķi un kartīti ar dzejoli nedēļu pēc iepazīšanās. Bet es vispār par viņu neiedomājos – tajā brīdī manas domas bija aizņēmis kāds cits elements. Bet tas bija tik neparasti un romantiski – apsargi vienkārši atnesa ziedu pušķi un neatzinās, kas sūtījis. Kad patiesība noskaidrojās, tad tas salauza manu sirdi – es domāju, ka viņš pat manas dzimšanas dienas datumu nezina. Izņemot atsevišķus brīžus, mēs arvien esam kopā...»
«Man viss skaistais saistās ar ziedu pušķi no 14 baltām neļķēm un 15 rozā. Uzdāvināja puisis, ar kuru man bija ļoti liela pirmā mīlestība, protams, uzdāvināja manā 15 gadu jubilejā. Cik daudz man pēc tam dzīvē ir bijis ziedu, bet šo es nekad neaizmirsīšu. Tas kalpoja arī kā mīlestības sākums pret baltiem ziediem, kad es skatos uz tiem – es vienmēr atceros, kad biju tik laimīga ar savām spēcīgajām un dalītajām jūtām. Baltas neļķes vairāk neviens nekad man nav dāvinājis, kā atsevišķus ziedus. Dažkārt tie ir bijuši kādā puķu pušķī».

Ziedi pēc horoskopa: ko dāvināt?

Astroloģe un astropsiholoģe Olga:
«No nezināmiem laikiem mēs viens otram dāvinām ziedus svētkos. Ziedi pauž mūsu jūtas, uzmanības apliecinājumu, kā arī ir universāla dāvana sievietei jebkurā vecumā un sociālajā stāvoklī. Daudzi zina, ka ziedus saskaņo ar Horoskopa zīmēm, jo katram augam piemīt neatkārtojama enerģija, kas noteikti derēs kādam zodiaka zīmes pārstāvim. Šī informācija jums palīdzēs labāk izvēlēties ziedus svētkiem un izvēlēties to, kas noteikti patiks tuvajam cilvēkam.

Auni -kaislīgas un temperamentīgas dabas cilvēki. Šī zīme atrodas Marsa vadībā, planētas, kas zināma ar savu sarkano krāsu. Tāpēc šīs zīmes pārstāvjiem vislabāk derēs sarkanu toņu rozes, atgādinot pirmās tikšanās reizes mīlestību, kaisli un satraukumu. Saņemot tādu ziedu pušķi, meitene – Auns būs pārliecināta par savu šarmu un spēju savaldzināt.

Vēršiem lieliski piestāvēs ne tikai svaigi griezti ziedi, bet arī augi podiņos. Tieši šīs zīmes pārstāves pastāvīgi aplaistīs savu dāvanu, un viņu dzīvā enerģija palīdzēs ziediem attīstīties. Var izvēlēties mājas augus, piemēram, granātu. Šis nelielais un mūžam zaļais koks ilgi priecēs īpašnieci, nerunājot jau par tā lietderīgumu – nelielajiem augļiem, jo Vērsim patīk novākt ražu, pat simbolisku.

Ideāla dāvana Dvīņiem - ir margrietiņas, pļavas ziedi. Šīs zīmes pārstāvēm piestāv vienkāršie puķu pušķi, var izvēlēties augus ar lielu daudzumu zaļumu. Tādi ziedi meitenēm – Dvīnēm neprasīs īpašu aprūpi un klapatas, pietiek tikai samainīt ūdeni un baudīt skaistumu un aromātu. Izdaiļot pušķi var ar skaistu lentu, bet labāk pieturēties pie nesarežģīta noformējuma.

Vēži, Mēness bērni, nemīl spilgtus savienojumus un milzīgas ziedu kompozīcijas, viņām daudz patīkamāki ir mierīgie, gaišie un siltie toņi. Izvēloties ziedus šim cilvēkam, pievērsiet uzmanību tulpēm. Ideāls risinājums būs baltā krāsa, kas simbolizē nevainīgumu un tīrību. Šie maigie ziedi prasa rūpīgu, saudzīgu attieksmi, kā arī cilvēki, kas dzimuši šajā zīmē.

Neviens tā nepriecāsies par greznu puķu pušķi, kā Lauvas. Viņiem dāvanas un uzmanība nepieciešama, kā gaiss. Tāpēc droši izvēlieties pašus greznākos un apjomīgākos ziedus. Pušķis var būt spilgtos toņos, dzelteni – oranžs – jo šo zīmi vada Saule, kas dod gaismu un spozmi. Lieliski derēs peonijas – to milzīgie ziedi diez vai kādu atstās vienaldzīgu. Nevajag izvēlēties saulespuķes, neskatoties uz to „saules” izcelsmi – daudzām Lauvām tā šķitīs pārāk vienkārša un necienīga.

Jaunavas - Vienkāršības piekritēji. Nedabiskums viņiem nepatīk, viņi atvaira spilgto, priekšroku dod maigajām krāsām. Jaunavas vislabāk novērtēs neļķes – šīs puķes viņām šķiet neparasti skaistas un vienmēr būs uz svētku galda. Izvēlieties gaišas, rozā vai krēmkrāsas neļķes, bet sarkanās pataupiet citas zīmes pārstāvēm.

Svaru zīmi vada Venēra, tāpēc ziediem jābūt maiguma, izmeklētības pilniem. Lieliski derēs mazās rozītes, bet tām jābūt daudz. Tādi ziedu pušķi ļoti skaisti izskatīsies smalkajās Svaru – meiteņu rokās. Kas attiecas uz krāsu gammu, tad izvēle ir liela- no gaiši bēšīgajiem līdz piesātināti rozā. Šie ziedi simbolizē pasauli un harmoniju, kas nepieciešama Svariem.

Skorpionam patiks orhidejas. Daudzus gadus atpakaļ cilvēki bija pārliecināti, ka šim ziedam ir dievišķa izcelsme. Laiki mainījās, bet arī tagad orhidejas ciena, uzskata par noslēpumainām. Pret šīm puķēm jāizturas saudzīgi, tās ir jūtīgas pret temperatūru. Labāk iegādāties orhidejas podiņos – tas ir skaistas un ilgi priecēs, bet tikai tad, ja meitene – Skorpions ir gatava atvēlēt gana daudz laika savam zaļajam lolojumam.br />
Strēlnieki priecāsies saņemt jebkuru puķu pušķi, viņiem nepieciešama uzmanība viņiem, kā personībai. Labi derēs gladiolas – tās iekrīt acīs un paliek atmiņā ar savu ekstravagantumu. Strēlniekus vada Jupiters, kas ar cieņu izturas pret visu lielo, tāpēc izvēlieties ziedus un puķu pušķus, kas ir iespaidīgi lieluma ziņā. Krāsu gamma – zils, gaiši zils, pasteļtoņi.

Mežāzis simbolizē stabilitāti, tāpēc šīs zīmes pārstāvjiem patīk ēdelveiss. Tas aug augstu kalnos – tur, kur cilvēkiem nokļūt ir sarežģīti, un tāds attālināts stāvoklis atgādina vientulību – raksturīgi Saturnam. Šis augs ir baltā krāsā, kaut gan to dēvē par sudrabainu. Ēdelveiss tiek uzskatīts par dārgu puķi, bet daudzi gatavi uz visu, lai mīļotajai sagādātu neparastu pārsteigumu.

Ūdensvīrsgrūti iepriecināt ar skaistiem ziedu pušķiem – šīs zīmes pārstāvji dzīvā daba nav īpaši aktuāla. Taču pārsteigt var ar neparastu kompozīciju, piemēram, daudzveidīgu ziedu pušķis savienojumā ar nelielām mīkstajām rotaļlietām vai šokolādes konfektēm. Tāda svētku dāvana būs oriģināla un neparasta un atbilstoša Ūdensvīra stilam. Bet, ja tomēr vēlaties iet tradicionālu ceļu, tad izvēlieties ne pārāk spilgtus augus ar minimumu ziedu.

Ar Zivs zīmi lieliski harmonē lilijas. Šis zieds simbolizē nebeidzamu žēlsirdību un līdzjūtību, kas sakrīt ar šīs zīmes enerģētiku, jo Zivs – labi un saprotoši cilvēki, viņi vienmēr gatavi palīdzēt tuvākajiem. Krāsa var būt no rozā līdz violetajai. Bet atcerieties, ka lilijas ir mānīgas tāpat kā planēta Neptūns, kas vada Zivis. Neskatoties uz skaisto ārējo izskatu, dažiem cilvēkiem šīs puķes izsauc alerģiju».

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[24.06.2011 - 21:15]
Taisnība- man patīk vienkārši ziedi. (bflowers)  Mīļākās ir tulpes un puķuzirnīši.  (samba)

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-45197 2.50 LVL PD-TS50-083 3.10 LVL SC-26359 8.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist