Ielogoties ar Facebook pasi
Auns clock Šodien ir 03. Aprīlis 11:32:34


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[1] Apmeklētāju kopā[5044]

Bagāta sieva pie nabadzīga vīra.

Es ļoti mīlu savu vīru. Viņš ir pats uzmanīgākais un rūpīgākais vīrietis visā pasaulē. Bet viņš ir gadu jaunāks par mani, un mani ļoti satrauc tas, ka viņš pelna mazāk nekā es. Kad man kārtējo reizi paaugstināja darba algu, tas bija iemesls ne tikai priekam, bet raisīja arī vainas apziņu. Domāju, ka šis jaunums kaut kādā veidā samazināja mana vīra pašvērtējumu un pārliecību par sevi. Problēma tā, ja viņa ikmēneša ienākumi nepaaugstināsies, es nevarēšu dzemdēt bērnu un aiziet pirmsdzemdību atvaļinājumā (man ir 23 gadi), jo mēs trīs nevarēsim izdzīvot ar viņa algu!
Sakiet, lūdzu, kā pret to attiekties, vai ir vērts viņam lūgt meklēt labāk apmaksātu darbu? Vai varbūt iznāks "par ko cīnījos, tam uzdūros". Jo, kad vīrietis pelna daudz, viņš maz laika pavada mājās, maz uzmanības velta sievai, kļūst par citu sieviešu uzmanības objektu..."
Psiholoģes Annas koments: Viss, ko jūs sakāt, ir tikai jūsu subjektīvais viedoklis par šo situāciju, kas balstīts uz pieņēmumiem un stereotipiem. Vainas apziņa radās tikai pateicoties tam. Kāpēc jūs domājat, ka mazinājāt vīra pašapziņu? Par sevi pārliecināts vīrietis vienmēr ir laimīgs redzēt sev blakus veiksmīgu sievu. Ja jums patīk strādāt, veidot karjeru – tā ir jūsu izvēle. Cik es noprotu, vīram nav nekādu pretenziju. Tas, ka viņš nopelna mazāk, satrauc jūs, nevis viņu.
Varbūt viņš jūtas labi, bet pie vainas ir jūsu bailes, ka bagāts, veiksmīgs vīrs mazāk saistīsies ar ģimeni, bet notiek tas, baidoties palikt vienai. No šejienes arī vēlme kontrolēt visu. Varbūt neapzinoties jums patīk būt spēcīgākai par viņu, kontrolēt visu. Bet, kā jūs domājat, vai bagāta un veiksmīga sieviete var kļūt par citu vīriešu uzmanības objektu? Vai viņa mazāk uzmanības veltīs ģimenei?
Vai jūs būtu laimīga, ja vīrs strādātu labāk apmaksātā, bet nemīlētā darbā? Diez vai, jo tad visu negatīvo viņš nestu mājās. Tas pats notiktu, ja jūs pārstātu veidot savu karjeru. Jūs uzņematies visu atbildību šajā situācijā uz sevis, domājat par to, kā dzīvosiet, ja aiziesiet bērna kopšanas atvaļinājumā. Bet, ja jūsu vīrs ir uzmanīgs un rūpējas par jums, vai tad viņam būtu vienalga? Viņš noteikti kaut ko izdomātu, ja jūs patiešām mīl. Visticamāk viņš pat nenojauš par jūsu satraukumu. Parunājiet ar viņu, pastāstiet, ka sapņojat par bērnu, un meklējat viņa atbalstu. Sasniegt panākumus darbā viņš jums jau palīdz, jo viņa mīlestība un rūpes dod jums spēku. Situācija var mainīties jebkurā mirklī.
Kamēr dzīvojat vieni – materiālais stāvoklis var īpaši nesatraukt jūsu vīru. Bet domas par atbildību par ģimeni un bērnu var virzīt viņu uz daudz nopietnākām darbībām. Parunājiet, izgaismojiet situāciju, lūdziet atbalstu, palīdzību. Mūsdienās ģimenes attiecības iet ārpus tradicionālajiem rāmjiem. Tas saistīts ar to, ka sievietes tagad strādā tikpat daudz kā vīrieši. Tajā ir gan plusi, gan mīnusi. Ko darīt, ja sievietes veiksme karjeras izveidē traucē ģimenes dzīvē? Notikumi šajā situācijā var attīstīties pēc vairākiem scenārijiem.

Pirmais variants

Vīrs var aizliegt sievai strādāt un sākt viņu visādi nospiest, tādējādi parādot, kas mājās ir saimnieks. Tas notiks tajā gadījumā, kad vīrs audzis tradicionālā ģimenē, kur māte pildīja mājsaimnieces funkcijas, bet tēvs bija vienīgais pelnītājs. Likumsakarīgi, augot tādā tradicionālā ģimenē, vīrs diez vai būs spējīgs pārveidoties. Sievas pastāvība viņu aizskars un izsauks greizsirdību. Šāda sižeta attīstība iespējama arī tajā gadījumā, ja vīram ir zems pašvērtējums. Tad vēlme visu kontrolēt arī var kļūt par strīdu iemeslu.
Šajā situācijā jums būs jāizvēlas par labu ģimenei, atstājot darbu, vai kļūt par smalku diplomātu un skaidri nodalīt savu sievas lomu un karjeristes lomu. Mājās centieties atmest izlēmīgās, visu zinošās sievas tēlu, lai mājās galvenais ir vīrs. Lūdziet padomu viņam darba lietās, plānojiet kopīgu atpūtu, bērnu audzināšanu u.t.t. Parādiet viņam, ka bez viņa palīdzības un atbalsta jums neizdotos sasniegt virsotnes. Šajā situācijā vēlams paskaidrot vīram, ka profesionālā attīstība ir ļoti svarīga jums un ir daļa no jūsu personības. Ka jūs viņu mīlat un ka jūsu attieksme pret viņu nemainīsies.

Otrais variants

Šo variantu var nosaukt par cīņu pēc medaļas. Vīrs kļūst par sievas konkurentu, cenšoties pierādīt, ka viņš ir gudrāks un veiksmīgāks. Sākas karš pēc varas – tieši šādās ģimenēs laulātie reti ir kopā, bet, kad tiekas, sāk skaidrot, kurš mājās ir saimnieks. Rezultātā – māja pamesta, bērni arī. Cik ilgi var turpināties tāda „prātu cīņa” nav zināms.
Izejas varianti no šādas situācijas var būt dažādi: no šķiršanās līdz visu varošās apgādnieces tēla atmešanai. Bet iespējams arī atrast zelta vidusceļu. Galvenais pārstāt pierādīt, ka esi vislabākais. Ģimene nav Olimpiāde, kur uzvarētāji saņem balvas. Ģimene ir tā vieta, kur cilvēki gūst mieru un siltumu, un mīlestību. Bet šīs vērtības paliek otrajā plānā. Atcerieties, kāpēc jūs esat kopā? Parādiet vīram, ka jūs viņu atbalstāt, lepojaties ar viņu, ka jums ļoti nepieciešama viņa mīlestība un rūpes par jums, ka esat vāja sieviete un jums nepieciešama viņa klātbūtne.

Trešais variants

Daži vīrieši ir laimīgi, ja viņiem ir tāda sieva, neko mainīt viņi negrib, viss viņus apmierina, lai tikai liek mieru un neaicina uz varoņdarbiem. Ja sievu tāda vīra pasīva pozīcija apmierina, ģimenes dzīvei nekas nedraud. Parasti tas notiek gadījumos, kad sieva ir ļoti aktīva, ar spēcīgi attīstītu mātišķo instinktu, pat pret vīru viņa attiecas kā pret bērnu. Diemžēl, ja vēl papildus darbam viņa uzņemas visas rūpes par māju, tad tādējādi kultivē vīrā slinkumu un domas par to, ka viņš ne uz ko nav spējīgs.
Bet tagad ir daudz ģimeņu, kur vīrs pelna mazāk nekā sieva, taču nodarbojas ar bērniem, saimniecību, jā, un mīl savu darbu. Jebkurā gadījumā, tā ir jūsu izvēle: lai tikai situācija apmierinātu abas puses, citādi no konflikta neizbēgt. Galvenais nesamazināt vīra pašvērtējumu ar paziņojumu: «Labāk būtu naudu pelnījis, citādi es griežos kā vāvere ritenī, bet tu neko nedari». Spēcīgs ģimenes mugurkauls un sakārtota sadzīve ir šaubīga karjeras veiksmei.

Ceturtais variants

Ideāla situācija: vīrs pieņem sievas panākumus kā pašu par sevi saprotamu un priecājas par viņu. Uz to spējīgs tikai par sevi pārliecināts vīrietis. Visbiežāk šāda situācija veidojas partneru laulībā, kur vīrs un sieva veic mājas pienākumus, bet arī šajā situācija nevajag uzspiest savu patstāvību.
Obligāti pamaniet viņa panākumus, turpiniet kopīgi finansēt ģimenes tēriņus, ļaujiet dāvināt dāvanas, pat, ja pati varat atļauties sev nopirkt.
Visbeidzot, pāris padomu, kas palīdzēs veidot harmonisku ģimenes dzīvi:
- atpūtieties no savas patstāvības vismaz mājās, ļaujiet saviem mājiniekiem parūpēties par jums un just jums līdzi, kad nepieciešams;
- skaidri nodaliet profesionālo lomu un sievas, sievietes lomu;
- konsultējieties ar vīru darba lietās, biežāk sakiet, cik ļoti jums nepieciešams viņa atbalsts;
- ikviens cilvēks baidās būt nevajadzīgs un pamests, tāpēc atzīmējiet vīra panākumus, atbalstiet viņu;
Atcerieties, ka ģimenē mēs neesam rūpnīcā, šeit nav kolēģu, ir tikai vīrietis un sieviete, un viņi ir kopā, lai dāvātu viens otram mīlestību un siltumu.
Ja dzīve iedzen jūs stūrī un nezināt, kā atrast izeju no situācijas – pastāstiet par savām problēmām. Mūsu psihologs – konsultants un žurnāla lasītāji novērtēs situāciju no malas, izteiks savu viedokli un ieteiks ceļus risinājumam.

Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


.
Lietotājs offline vīrietisMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[27.02.2011 - 13:31]
cik miilji...

.

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
Taurenaefekts
jautras idejas svētkiem
PD-SB14M-008-50 6.70 LVL SC-63043 47.60 LVL SC-43737 47.00 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Piereģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2020

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist