Ielogoties ar Facebook pasi
Jaunava clock Šodien ir 17. Septembris 01:53:52


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[9] Apmeklētāju kopā[17265]

25 vienkārši paņēmieni, kā sadedzināt kalorijas.

«Uzņem ar ēdienu mazāk kaloriju, nekā patērē», - šo svara zaudēšanas formulu mēs dzirdam visur. Bet, kā palielināt kaloriju patēriņu? Fitnesa zāles – lielisks variants, bet, ko darīt, ja laika nodarbībām nav? Kleoo.lv pastāstīs jums, kā notievēt, nemainot savu pierasto dzīves grafiku un ritmu! Kalorijas, kā zināms, nepieciešamas ikvienai lietai, ar kuru mēs nodarbojamies. Jā, mazgāšana un darbs cehā, protams, atšķiras ar enerģijas patēriņu. Tātad, cik daudz kalorijas paņem mūsu ierastās lietas, darbības, un kā tās izmantot par labu figūrai.

Kalorijas: patēriņš dienā.

Paskaitīsim, cik kilokalorijas mēs tērējam dienā „starp darbiem”, nedarot neko īpašu (sporta zāles apmeklēšana vai darbs dārzā)
Tātad, rīts. Mazgāšanās un ģērbšanās, kas aizņem aptuveni 20 minūtes, paņem 31 kkal. Brokastis, ja mēs tās negatavojam, ēdot patērējam 10 minūtēs aptuveni 8 kkal. Matu veidošana 15 minūšu garumā paņem 35 kkal. Brauciens automašīnā pie stūres uz darbu un mājās, kas labākajā gadījumā paņem stundu no mūsu laika, atbrīvos no 101 kkal. Tikpat daudz patērējam kilokaloriju strādājot ar datoru. Ja ir astoņu stundu darba diena, neskaitot pusdienlaiku, tad patērējam kopumā 808 kkal!
Pusdienas. Protams, mēs neēdam veselu stundu, tas mums aizņem aptuveni 20 minūtes un 16 kkal. Pieņemsim, ja kafejnīca atrodas tajā pašā ēkā, kur darba vieta un nekur ārpus nav jāskrien, mēs varam nosēdēt pie pusdienu galda visu pārtraukumu, runājoties ar draudzenēm un kolēģēm, un patērēt vēl aptuveni 70 kkal!
Pēc darba mēs, kā minimums, novelkam izejamās drēbes, ejam dušā, gatavojam vakariņas, kaut vai pašas parastākās, vakariņojam un, tādējādi, patērējam 90 kkal.
Grāmatas lasīšana, telefonsarunas ar draudzeni vai radiniekiem, trauku mazgāšana, gultas klāšana – arī šie darbi ietilpst mūsu dienas režīmā. Bet patērējam mēs tam aptuveni 50 kkal.
Aptuveni 100 kkal aiziet miegam- ar nosacījumu, ka tas ir ciešs miegs, veselīgs un vismaz 7 stundas ilgs.
Tātad, kopā sanāk 1309 kilokalorijas!
Bet pietiek mums pievienot ikdienas nodarbēm 30-minūšu ikrīta vingrošanu (apmēram 150 kkal), 30-minūšu pastaigu pa veikaliem pusdienu pārtraukumā (apmēram 100 kkal), 30-minūšu dzīvokļa uzkopšanu vakaros, pašu simboliskāko, notīrot putekļus, iztīrot paklājus (apmēram 80 kkal), vai stundu ilgu veļas gludināšanu (apmēram 70 kkal), divas trīs reizes nedēļā nodarbojoties ar aerobiku, un mēs jau patērēsim visas 1600 kkal

Vientulība un kalorijas.

Visi iepriekš uzskaitītie cipari atbilst katram no mums, pat, ja jūs esat darbaholiķe, bet blakus nav ne vīra, ne bērnu, ne sunīša. Citiem vārdiem, „dzīvojat sev” un ģimenes jums nav. Par laimi, tas bieži nenotiek. Bet tas labi atsaucas ne tikai uz jūsu psihoemocionālo stāvokli, bet arī figūru! Piemēram, viens ilgs, kaislīgs skūpsts atbrīvo no 50 kkal, bet sekss - no 200 kkal. Iznāk, ka nepieciešami tikai daži skūpsti dienā vai mīlēšanās naktī, un mēs ar uzviju varam nosegt visu diennakts normu 1800-2000 kkal Nav mīļotā? Nekas briesmīgs! Papildus 200-400 kkal mēs varam patērēt stundu vai pusotru padejojot ar draudzenēm klubā. Bet vienlaikus atrast arī mīļoto. Bet pusstundas pastaiga ar suni ļaus jums paniekoties ar nelielu gabaliņu šokolādes vai atcelt rīta rosmi.

Bērns un kaloriju patēriņš.

Bērna piedzimšana kardināli maina sievietes dzīvi. Kaut gan mātei, kura baro bērnu ar krūti, nepieciešams par 500 kkal vairāk, nekā iepriekš, rūpes, kas uzveltas viņas pleciem, spēj patērēt visu šo kaloriju daudzumu. Jau pati bērna barošana prasa no mātes 141 kkal stundā. Bet savas dzīves pirmajos mēnešos bērni pie mātes krūts vien atrodas. Ja tikai pastaigājaties stundu ar mazuli ratiņos, tad vēl var atbrīvoties no 151 kkal, bet, ja nākas bērnu pusstundu nēsāt uz rokām, tad no visām 188 kkal. Vēlāk, spēlējoties jau ar lielāku mazuli, mēs tērēsim no 150 kkal katrā pusstundā. Bet, bērnam pieaugot, pārejot uz aktīvām spēlēm, tajā skaitā ielas rotaļām, kad nākas lēkt un skriet līdzi bērnam, katru pusstundu mēs patērēsim gandrīz 200 kkal.
Taisnība, tajā laikā barošana ar krūti vairs nebūs tik aktīva, ja tā vispār vēl turpināsies. Tas nozīmē, ka mums būs nepieciešams mazāk kaloriju uzņemt ar pārtiku. To vajadzētu ņemt vērā, lai pēc tam nebrīnoties, kā pie tik aktīva dzīves veida, mēs nenotievējam. Iespējams, vajag tikai samazināt ikdienas uztura kaloriju daudzumu..
Nevajadzētu aizmirst arī par to, ka, rūpējoties par bērnu, mēs vairs nepatērējam 909 kkal, kā patērējām strādājot un ceļojot uz un no darba. Būs daudz mazāk laika arī šopingam un sportam. Pastaigas, telefona sarunas u.tml. lietas būs īsākas.
Tā vietā nāks bērna ģērbšana, vannošana, drēbju gludināšana, ēdiena gatavošana, biežāk būs nepieciešams uzkopt dzīvokli. Lūk, ar to mēs pamatosim, kā patērējam kalorijas, kuras kādreiz patērējām strādājot ofisā.

Notievēt var katra!

Ja vientulība ir apzināts lēmums vai piespiedu perspektīva tuvākajam laikam, tad atbrīvoties no liekajām kalorijām, kuras netika patērētas darba dienā, nāksies brīvdienās. Šis paņēmiens būs aktuāls arī tiem, kuri mīl „ieskatīties vīna glāzē”.
Tātad, sestdienas rītā apbruņojamies ar lupatiņām, birstēm, mazgāšanas līdzekļiem u.t.t. – un pašaizliedzīgi ieviešam kārtību mājās. Katra stunda, veicot tādu darbu, atbrīvos mūs aptuveni no 203 kkal.
Bet tai ir jābūt pamatīgai mājas uzkopšanai nevis vieglajai, kuru veicam vakaros. Santehnikas tīrīšana, logu un grīdas mazgāšana, stiklu un spoguļu pulēšana – lūk, ko vajag iekļaut lielajā tīrīšanā, lai atbrīvotos no liekajiem kilogramiem
Pēc pusdienām ejam uz veikalu pirkt produktus visai nedēļai. Stunda tādas nodarbes atņems 150 kkal.
Svētdienā ieplānojam pastaigu, un stundas laikā atbrīvosimies no 200-250 kkal vai braukšanu ar velosipēdu ar vidējo ātrumu (apmēram 14 km/h), tā zaudējot aptuveni 300 kkal stundā. Ja jums ir vasaras māja, dārzs, svētdienas plānus var attiecināt uz dārza darbiem. Atkarīgā no darba veida un ātruma, dārza darbi vidēji patērē no 100 līdz 300 kkal katru stundu.

Diēta: skaitiet kalorijas!

Kad tapis skaidrs, cik daudz kaloriju uz ko mēs tērējam, nav grūti saskaitīt, vai tiek ievērota tievēšanas formula „Patēriņš lielāks nekā uzņemšana”. Nākamo reizi,kad brīnīsieties,izsakot frāzi „gandrīz neko neēdu, grozos, kā vāvere ritenī, bet vienalga pieņemos svarā”, aizdomājieties un paņemiet kalkulatoru, pārvēršot „vāveres darbus” kalorijās. Iespējams „vāverītei ir vienkārši ļoti laba apetīte vai pārspīlē savas rūpes. Tātad vajag samazināt uztura kaloriju daudzumu un palielināt „apgriezienu skaitu ritenī”. Un tievēšanas process sāksies!

Speciālista komentārs.

No kā veidojas katra mūsu enerģētiskie tēriņi diennakts laikā? Lielāko daļu kaloriju mēs tērējam, esot kustībā: darbā, mācībās, iepirkšanās procesā, veicot mājsaimniecības darbus un izklaidējoties.
Pateicoties iepriekš izteiktajam, mēs tagad viegli varam saskaitīt, cik mums ir vērta darba diena. Taču ir arī citi procesi, kuriem mēs ikdienu tērējam lielu daudzumu enerģijas, pat neapjaušot to.
Viens no šiem procesiem - pamatapmaiņa, - tā pieņemts saukt vielmaiņu organismā pilnīga miera stāvoklī. Visa enerģija pamatapmaiņas procesā tiek tērēta dzīvībai svarīgu orgānu apgādē: smadzeņu, sirds, plaušu, nieru u.t.t. Ar pamatapmaiņas lieluma noteikšanas precīziem skaitļiem nodarbojas dietologi, balstoties uz speciālām tabulām un mērījumiem. Taču energopatēriņa „mājas” uzskaitei pietiek zināt, ka cilvēks tērē ap 1 kkal/kg ķermeņa masas stundā. Vidēji, jaunai sievietei, kura sver 60 kg, nepieciešams aptuveni 1440 kkal diennaktī organisma dzīvības nodrošināšanai miera stāvoklī.
Otrs ne mazāk svarīgs enerģiju patērējošs process - ēdiena pārstrādes un uzsūkšanas process. Atkarībā no tā, ko jūs ēdat visvairāk – olbaltumvielas, taukus vai ogļhidrātus – šim procesam tiek patērēts dažāds enerģijas daudzums.
Lietojot olbaltumvielas, līdz 40% no to enerģētiskās vērtības tiek tērēts to utilizācijai. Bet, lūk, ogļhidrātu , tauku pārstrādei un uzsūkšanai organisms patērē tikai 5-7% no to kaloriju daudzuma. Tāpēc tiem, kas vēlas notievēt, olbaltumvielām bagāto pārtiku ēst ir izdevīgāk. Tādā veidā, saskaitot ikdienas uztura kaloriju daudzumu, neaizmirstiet par kaloriju patēriņa ēnas pusēm: pamatapmaiņu un pārtikas pārstrādi
Lai skaitīt patērētās kalorijas jums būtu vēl vieglāk un patīkamāk, jūs varat izmantot šādu tabulu.
Rakstu darbu veikšana datorā - 140
Darbs birojā - 87
Darbs ar datoru -101
Masāžista darbs - 294
Dobju rakšana - 320
Pērnās zāles plūkšana - 300
Nezāļu ravēšana - 230
Darbs dārzā - 135
Augļu novākšana - 320
Zālītes pļaušana - 200
Vidējas intensitātes rīta rosme - 300
Barības uzņemšana sēdot/stāvot - 47/93
Apģērbšanās/noģērbšanās - 93
Personālā higiēna - 93

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


frezija
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (62)
[15.11.2011 - 21:06]
Paldies,ļoti labs raksts, (clapclap) Es pat nebiju par tik šīkām darbībām padomājusi,varēšu to visu ņemt vērā... (ok)

frezija


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[05.05.2011 - 18:34]
Nu, paraadiet man kaut vienu sievieti, kas nometusi svaru tikai taapeec, ka no riitiem veido matus! (fui)  Mulkjiibas.

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!


Simse
Lietotājs offline sievieteLauvaIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[29.03.2011 - 19:20]
Labs raksts!!! Pat nebiju aizdomājusies,ka ikdienišķas lietas spēj sadedzināt ne mazums kaloriju,interesanti


Piki
Lietotājs offline sievieteLauvaIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[20.12.2010 - 13:06]
Mjā, arī sasmējos par pērno zāli. (haha)

Amor vincit omnia.


kadija
Lietotājs offline sievieteMežāzisPrecēta(-s)
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[06.12.2010 - 21:40]
pērnās zāles plūkšana, vo labs (haha) (haha) (haha) (haha)


.
Lietotājs offline vīrietisMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[06.12.2010 - 12:08]
vajadzes pameginat....

.


roziine
Lietotājs offline sievieteMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (39)
[04.12.2010 - 01:27]
pilniigi kaa par mani (haha) nav ne beernu ne miiljotaa ne pat suniiisha,ha....bet sekss tieshaam ir ljoti labs kaloriju dedzinaataajs ,viena nakts un otraa riitaa pamosties tievaaka un vieglaaka (hi)

zemenes ar putukrējumu:)


Odinokaya volchica
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (33)
[03.12.2010 - 20:27]
Loti vērtīgs raksts, paldies liels! Esmu apbruņojusies ar lecamauklu, ar riņķi, utt... bet reddzat ka var tievēt veselīgi ēdot un mājās strādājot (clap)


rrta
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[02.12.2010 - 21:48]
Svaigs gaiss, vairāk  kustību, veselīgs uzturs, labs miegs un ūdens, labs garstāvoklis un enerģija- atslēga uz veselīgu kaloriju sadedzināšanu

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-KW4 4.40 LVL SC-45112 54.00 LVL SC-37795 5.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist