Ielogoties ar Facebook pasi
Zivis clock Šodien ir 25. Februāris 14:32:39


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[6] Apmeklētāju kopā[17511]

Kā salabt ar mīļoto pēc strīda

Daudzām no mums nav vienkārši izlīgt ar mīļoto pēc strīda. Mums traucē lepnums, naids, bailes tikt atstumtai. Bet, lai kā tur arī nebūtu, salabt vajag. Kā to izdarīt, Kleoo.lv jautāja pieredzējušam psihologam.
Ja gribat izlīgt, jums iekšēji jāpieņem vīrieša tiesības uz savu skata punktu.

Kā saprast, kad pienācis laiks izlīgt?

Ja radusies vēlme izlīgt uzreiz pēc strīda, tā sakot „neatejot no kases”, tad labāk noturēties un mazliet ievilkt elpu, iesaka psiholoģe Ineta. Novērsieties: nodarbojieties ar kādu lietu, paskatieties uz sevi no malas un mēģiniet iejusties partnera lomā, lai saprastu viņa izjūtas. Tikai pēc tam ejiet izlīgt. Precīzu laiku nosaukt ir grūti, jo viss ir ļoti individuāli, bet vidēji – no pusstundas līdz vairākām stundām.

Kā izvairīties no „otrā gājiena”: atnācāt izlīgt, bet sastrīdējāties vēl vairāk?

Ja iesiet izlīgt ar vārdiem: „Izlīgsim, bet tev tik un tā nav taisnība” vai „Pietiek muļķoties, tu taču pirmais iesāki!”, esiet gatavas strīda otrajai sērijai. Lai izlīgtu, nav vērts rakties līdz konflikta būtībai un noskaidrot, kuram bija taisnība, kurš vainīgs, ja pati problēma paliek aktuāla. Apspriediet šo jautājumu tikai pēc tam, kad esat izlīguši, un emocionālais fons kļuvis pateicīgs. Apspriežoties koncentrējiet uzmanību uz problēmsituāciju, bet ne uz sarunu biedra personību.

Uz jautājumiem atbild psiholoģe Ineta

“Vīrs bieži uz mani dusmojas – staigā ar aizvainojumu sirdī, klusē, nesarunājas un tā vairākas dienas pēc kārtas. Turklāt vienmēr izrādās, ka man ir bijusi taisnība. Kad es mēģinu spert pirmo soli un izlīgt, mēs sastrīdamies vēl vairāk un ieejam otrajā aplī. Kā rīkoties?” Jūsu jautājumā jau ir ietverta atbilde: Jūs uzskatāt, ka jums vienmēr ir taisnība, bet vīram – nē. Kad ejat salīgt mieru, tad iekšēji joprojām cenšaties pierādīt savu taisnību, šeit arī sākas strīda otrais vilnis. Ja gribat izlīgt, jums iekšēji ir jāpieņem vīrieša tiesības uz viņa skata punktu un jāturpina viņu mīlēt tādu, kāds viņš ir. Ja jūsu jūtas ir patiesas – vīrietis reaģēs momentā.

Ar ko sākt?

Sakiet, ko jūtat, piemēram: „Es vairāk negribu strīdēties” vai „Man ir grūti, kad mēs nesarunājamies, izlīgsim”. Neko nepārmetiet savam vīram – runājiet tikai par savām jūtām un vēlmēm. Atcerieties, ka jūsu uzdevums – veidot attiecības nevis „pārspēt” partneri.

Ja vīrietis nevēlas kontaktēties...

Katram cilvēkam ir tiesības būt tādā garastāvoklī, kādā viņš vēlas būt, piemēram, jūs jau esat atgājusi no strīda un vēlaties izlīgt, bet jūsu vīrietis tam vēl nav gatavs. Neuztveriet viņa rīcību, kā personīgo apvainojumu un neapvainojieties – vienkārši dodiet viņam laiku.

Kā apturēt strīdu?

Atcerieties, ka jūs esat viens vesels, bet problēma nav jūsos. „Runājiet pēc kārtas, nevis vienlaikus!” – iesaka psiholoģe. Kad cilvēki sarunājas, pārtraucot viens otru, sarunas tonis paaugstinās, un sākas kliegšana. Runājot pēc kārtas, ir iespēja tikt sadzirdētiem. Ja strīdi sāk palikt par ierastu lietu, vienojieties ar partneri par koda vārdu (psiholoģijā tas tiek dēvēts par enkuru). Piemēram, kā tikko sākas saruna paaugstinātā tonī, kāds no jums izsaka vārdu „zilonis”, un tas nozīmē, ka vajag nolaist tvaiku. Psihologi piedāvā citādāku veidu, kā risināt problēmu: apzinieties, ka jūsu pāris ir vienots veselums, bet problēma ārpus jums. Mierīgi apspriediet to, un neļaujiet šai problēmai nostāties starp jums. Kā tikko atradīsiet problēmas risinājumu, tā pazudīs.

Ja strīdaties bieži...

Vislabāk noskaidrot, kas ir galvenie strīda cēloņi. Cēloņi var būt visdažādākie: neizteikts aizvainojums, uzticības trūkums, nevēlēšanās piekāpties, vēlme vienam otru pārveidot … Daudzu problēmu avots, ir viena partnera nesaskaņas ar otra pozīciju. Tās var izpausties klusēšanā vai vētrainā strīdā, kas parasti pāraug lielā un bezjēdzīgā strīdā. Rezultātā pāris pārstāj apspriest konfliktsituācijas, jo zina, ka lieta beigsies ar skandālu. Taču problēmu tā nerisina: katrs klusējot dara pa savam, cenšoties neaizskart sāpīgo tēmu. Turklāt neapmierinātība vienam pret otru tikai pieaug.

Uz jautājumiem atbild psiholoģe

„Kā tik mēs ar vīru atrodamies draugu kompānijā, tā viņš pastiprināti cenšas demonstrēt, cik mums viss ir labi: tēlo ļoti rūpīgu vīru, nopūš katru puteklīti no manis. Mani tas kaitina, jo, tiklīdz mēs paliekam divatā, viss mainās, un mēs sākam lamāties. Kas ar viņu notiek?” Jums sakrājušās ļoti daudz pretenzijas vienam pret otru, kuras jums jāiemācās mierīgi apspriest un atrisināt. Bet jūsu vīra uzvedība liecina par to, ka viņam pirmajā vietā ir apkārtējo viedoklis, tātad viņam māte palikusi nesatricināma autoritāte. Jūsu satraukums lielākoties ir saistīts tieši ar to.

Strīdi – tas ir normāli

Tas ir mīts, ka labās ģimenēs cilvēki nestrīdas un nekašķējās, jo katram ir savs uzskats, savs skatījums uz dzīvi. Pārim nepieciešams tiekties pēc tāda modeļa, kur katram ir tiesības izteikt savu viedokli, sadzirdēt vienam otru un nonākt pie kopēja secinājuma, risinājuma. Vīrieša prāts un sievietes emocionalitāte dod jaunu problēmas redzējumu un, galvenais, spēku tās risinājumam.

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


delinda
Lietotājs offline sievieteZivisIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[30.11.2010 - 23:02]
Piekrītu lilii, ka nevajag izlikt visu, ko domā! Reiz žāda strīda laikā biju klāt - dzirdēju tādas lietas no meitenes, kas uzbruka savam puisim, ka es nekad nepiedotu neko tādu, bet viņi jau pēc stundas sēdēja un atkal čubinājās! Man būtu kauns, bet viņa... puisis laikam arī pieradis, ka tik ātri piedeva un pats arī atvainojās viņai...
 
Man ar otru pusi pēdējā laikā strīdi norisinās klusējot - es klusēju vai viņš, tātad kaut kas nav ok! Un jā, vienmēr vainīga palieku es - esmu jau samierinājusies!  (crying)


princesegundega
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[23.11.2010 - 15:00]
nereti saka virietis....atnācu ar savu viedokli...bet aizgāju ar viņas  viedokli! (bee) (beee) (bflowers)


kitella
Lietotājs offline sievieteAuns
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[12.11.2010 - 14:20]
ir par ko padomat


dzintara-gabaliņš
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[10.11.2010 - 10:04]
es vnk uz brīdi aizeju prom, vēlāk atnāku un samīļoju šo, lai gan šim pikta sejas izteiksme un tas jau tāds kā salīgums ir. pat ja nav mana vaina, reizēm ir labāk piekāpties, lai nav velti nervi jābojā
(protams, te runāju par sīkiem kašķu iemesliem,ne globālākām lietām)


saulitee
Lietotājs offline sievieteLauva
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[25.10.2010 - 12:49]
nu pat ideālās attiecibas pienak briži kad sastrīdas..man tikai nepatik ka daži virieši strida laika tevi pataisa par muļķi utt...vai ari pataisa tevi par vainigu,lai gan vainigs bija vins....vai kadai vel ta ir bijis? (cry)


lilii
Lietotājs offline sievieteVērsisPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[23.10.2010 - 11:28]
Strīdēties var, dažreiz pat vajag, bet katrā strīdā svarīgi ir atrast no tā izeju un kontrolēt ko un kā strīdās, nevar strīdos izkliegt tādas lietas, ko normāli neteiktu, vai pēc tam otram kauns acīs skatīties!Strīdēties ir jāmāk (hmm) Dažreiz ir grūti novaldīties, bet ir jācenšās!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-TPP60 3.30 LVL PD-OLBONU50 5.10 LVL PD-GL23-008 1.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | DISTANCES LĪGUMS TE | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2024

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist