Ielogoties ar Facebook pasi
Jaunava clock Šodien ir 17. Septembris 00:00:24


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[2] Apmeklētāju kopā[9431]

Kā atrst darbu dvēselei?

Par to, cik labi nodarboties ar lietu, kas tev patīk, visiem ir ļoti labi zināms. Tas sniedz fizisko un psiholoģisko veselību, turklāt nes, kā likums, vairāk ienākumu, jo jebkurā iemīļotā lietā mēs ieliekam visu savu enerģiju, visu savu sirdi. Taču atrast savai dvēselei atbilstošu darbu, nodarbošanos ir tik grūti. Kas traucē atrast darbu dvēselei?

Ir vesela virkne nosacījumu un darbību, kas palīdz atrast savu mīļāko nodarbošanos:

Atrast darbu dvēselei, tas ir pa spēkam ikvienam no mums!

Ir uzskats, ka mīļa nodarbošanās ir kā īsta mīlestība: to var atpazīt uzreiz, no pirmā skatiena. Un iegūt to, tāpat kā īstu mīlestību, ir dots ne visiem, tā ir veiksme. Vairākas reizes esmu dzirdējusi frāzi: „Tev gan paveicies, tev ir darbs, kas tev patīk”. br /> Ir nepieciešama pārliecība, lai atrastu darbu, kas tev patīk, jo dienu no dienas mēs redzam sev apkārt cilvēkus, kuri strādā ne savā interešu laukā. Un tad mums var šķist, ka tā arī vajag, ka tāda ir dzīve. Ka darbs dvēselei – tas ir kaut kas līdzīgs brīnumam.

Patiesībā, balstoties uz to, ka ļoti maz cilvēku patiešām zina, ar ko viņi profesionāli vēlas nodarboties, sava aicinājuma iegūšana var šķist kaut kas pārdabisks. Taču tas nedrīkst jūs apturēt darba, kas būtu jūsu dvēselei, meklēšanas ceļā. Īstu mīlestību sameklēt ir bezjēdzīgi – viņa pati atnāk. Bet ar darbu viss ir pavisam citādi. Jā, un ne tikai ar darbu. Saprast, ko jūs gribat, kas jums sniedz gandarījumu – arī tas ir darbs, dažkārt ļoti ilgstošs, bet noderīgs.

Tas nozīmē ieklausīties pašam sevī, nepieciešamība veltīt sev uzmanību un pamanīt, kas jums patīk un kas nē. Bez tam, tas nozīmē, ka nepieciešams pieturēties pie tā, kas jums patīk, bet kas nepatīk – to atstumt malā un neslēgt darījumu ar sevi: „Labi, kamēr neatradīšu ko citu, darīšu pagaidām šo”.

Bieži vien, kad izejam uz kompromisu, tad atsakāmies no sava sapņa un pārstājam meklēt to, ko vēlamies patiesi darīt. Pat, ja šobrīd esat spiesta nodarboties ar to, kas jums nepatīk, nepalieciet pie tā, bet turpiniet meklēt. Pats darbs pie jums neatnāks.

Uzdevums Nr. 1
1) Paņemiet pildspalvu un papīra lapu un uzrakstiet 10 teikumus, kuri sāktos ar vārdiem: „Man vajag...”. Jums vajag uzrakstīt 10 lietas, kuras, pēc jūsu domām, darīt;
3) Nolasiet skaļi, kas iznāca. Kādas izjūtas rodas lasot?
4) Tagad izsvītrojiet pirmajos desmit teikumos vārdu „vajag” un samainiet ar vārdu „gribu”. Nākamajos desmit teikumos izsvītrojiet vārdu „varu” (priedēkli „ne” atstājiet) un aizstājiet ar vārdu „gribu”;
5) Nolasiet, kas jums sanāca. Kādas jūtas raisās tagad?

Veicot šo uzdevumu, jūs jau pamanījāt, ka visu, ko uzrakstījāt, jums vai nu gribas darīt vai negribas. Taču, kad jūs sev sakāt „vajag” vai „nevaru” tā vietā „gribu” vai „negribu”, tas bloķē enerģiju un nedod jums no tā, ko darāt, gūt gandarījumu vai atteikties darīt to. Trenējieties visā ko darāt, konstatēt vai nu savu vēlmi to darīt, vai nevēlēšanos. Jo vairāk jūs sapratīsiet un zināt par savu „gribu” un „negribu”, jo vieglāk jums to būs pielīdzināt savam darbam.

Mērķa neesamība atrast darbu dvēselei

Bieži vēlme atrast darbu dvēselei neīstenojas, jo mēs neizvirzām sev tādu mērķi. Piemēram, vienkārši atrast darbu – tas ir svarīgi, jo vajag no kaut kā dzīvot un, lai to iegūtu, mēs izvirzām sev mērķi – atrast darbu, speram atbilstošos soļus: sastādām pieteikuma vēstuli un nosūtām darba devējiem.

Bet, tas, kas paredzēts dvēselei – tas ir tas, ar ko iespējams nodarboties brīvajā laikā, ja būs laiks. Ja jau nav mērķa, tad nav arī likumsakarīgu darbību, kas palīdzētu atrast to, kas tuvs dvēselei. Izvirziet sev mērķi atrast darbu dvēselei.

Paanalizējiet, kādi soļi palīdzēs jums doties šajā virzienā. Kā jums trūkst, lai atrastu darbu sirdij? Kas jums var palīdzēt atrast darbu sirdij? Sastādiet darbības plānu! Vingrinājumi, kurus es piedāvāju, palīdzēs jums spert pirmos soļus šajā virzienā un pietuvinās mērķim.

Bezdarbība

Dažreiz mēs sev sakām: „Ja, es vēl nezinu, ko es gribu, tad kāda jēga kaut ko darīt? Kad sapratīšu, tad sākšu kustēties.”. Bet, kamēr mēs neveicam konkrētas darbības, mēs riskējam atrasties tajā pašā vietā. Sirdsdarba meklēšana – tā ir darbība, nevis prātošana, un tā prasa aktivitāti.

Uzdevums Nr.2
1) Atbildiet uz šādiem jautājumiem:
- Ja jūsu dzīvē būtu pilnīgi noteikts mērķis, tad kā tas noslēgtos?
- Ja eksistētu Dievs vai kāda cita pārdabiska būtne, ar kādām spējām tā varētu jūs apveltīt? Kādēļ? Ko jūs varētu dot pasaulei, cilvēkiem?
2) Atbilstoši atbildei, nosakiet savu dzīves misiju un formulējiet dzīves kredo.

Bailes mēģināt

Turpinot iesākto punktu, gribu atzīmēt, ka nodarbošanās atrašana, kas patiktu jūsu sirdij – ir praktiska darbība. Nav iespējams atrast darbu dvēselei, nepamēģinot sevi dažādos darbības virzienos. Nav iespējams saprast, jums patīk zīmēt vai nē, kamēr to neesat pamēģinājuši.

Bērnu psihologi iesaka bērnus vest uz dažādiem pulciņiem, lai, pabeidzot skolu, bērns saprastu, ar ko viņš dzīvē grib nodarboties, un tieši šajā laika posmā bērnam nepieciešams pamēģināt darboties dažādos virzienos. Saprast, vai patīk tas, ko dari, vai nepatīk, iespējams tikai pamēģinot.

Uzdevums Nr.3
1) Uzrakstiet uz papīra lapas visu, ko jums patīk darīt, visu, ko jūs jebkad esat darījuši, un tas jums sniedza gandarījumu. Jums pagaidām nevajag aizdomāties par to, vai tā var kļūt par jūsu nodarbošanos. Vienkārši atcerieties, padomājiet!

Iespējams tad, kad jūs lasījāt referātu universitātē, tas jūs ļoti iedvesmoja. Vai jums patīk spēlēt ģitāru un dziedāt. Varbūt jums patīk iepirkties. Uzrakstiet visu, ko jūs darāt ar prieku. Šo uzdevumu var veikt vairāku dienu laikā, ietverot sarakstā to, kas vēl jums ienāk prātā.

2) Ja jūs uzmanīgi izlasīsiet to, ko uzrakstījāt, jūs pamanīsiet, ka visus darbus var iedalīt grupās. Atcerieties bērnu uzdevumu, kas saucas „Atrast kopīgo”? Tad, lūk, tagad jums vajag izdarīt to pašu: sadalīt visas nodarbošanās pēc kaut kādas kopējas pazīmes. Viena grupa, piemēram, attiecas uz saskarsmi ar cilvēkiem, cita grupa – apģērbu, trešā – literatūru u.t.t.

3) Ar kādu vai kādām profesijām ir saistīta katra grupa, kuras jums patīk darīt?

4) Kāda no noteiktajām profesijām jums patīk vislabāk?

Zema pašapziņa

Pārliecības saknes slēpjas attieksmē pašam pret sevi. Ja jūs uzskatāt, ka neesat cienīgi būt laimīgi un nodarboties ar to, kas sniedz gandarījumu, tad jums būs grūti to konstatēt vai pielīdzināt profesionālajai darbībai. Mainiet savu pašvērtējumu. Tas ir reāli – darīt to, kas patīk, un vēl par to saņemt naudu.

Attaisnojošie riski

Par to ir pat paruna: „Kaut slikts, tomēr mans”. Vai „Labāk zīlīte rokā nekā cīrulis gaisā”. Dažkārt mēs baidāmies izmēģināt ko jaunu, bailes no neveiksmes un to rezultātu zaudēšanas, kas jau sasniegti. Ja nu pēkšņi tur nesanāks un te viss pazaudēts?

Riskējiet ar prātu. Nemetieties jaunā lietā bezprātīgi, izskaitļojiet iespējas veiksmei. Ja nāksies sākt no nulles (bet jaunu darbu praktiski vienmēr nākas sākt no pozīcijas - „jaunums”), nodrošiniet sev aizmuguri vai radiet „drošības spilvenu” vai atlieciet naudu jebkuram gadījumam.

Tas, ko jūs jau dzīvē sasniedzāt, tas ir ļoti svarīgi. Tā ir jūsu pieredze, jūsu prasmes, jūsu zināšanas. Gudrs ir tas cilvēks, kurš atsperas no esošās pieredzes.

Uzdevums Nr.4
1) Pierakstiet to, ko jūs mākat darīt ļoti labi.
2) Kā katrs no punktiem, kurus pierakstījāt, var palīdzēt jums profesijās no iepriekšējā vingrinājuma? Ar ko jūsu prasmes, iemaņas un zināšanas var jums palīdzēt tajās lietās, kuras jūs mīlat darīt?

Ticība tam, ka iemīļotais darbs var jums nest peļņu

Bieži mēs domājam, ka tas, kas mums patīk – tas ir vaļasprieks, aizraušanās, bet darbs – tas ir pavisam kas cits. Un tas, lūk, ir galvenais šķērslis tam, lai profesija sniegtu gandarījumu. Vaļaspriekam un darbam vajadzētu sakrist, lai mēs būtu laimīgi un apmierināti ar dzīvi.

Uzdevums Nr.5
1) Atskatieties uz uzdevumu Nr.3 rezultātiem. Pēc katra punkta atbildiet uz jautājumu: kas jums traucē ar to nopelnīt naudu?
2) Sastādiet dažādus secinājumus katrai no noteiktajām profesijām Uzdevumā Nr.3. Pamatojiet savu izvēli ar pieredzi un izglītību.
3) Dažādu uzņēmumu personāldaļai ir iemīļots jautājums: kāpēc jūs vēlaties strādāt šajā amatā? Jūs varat uz to atbildēt tūlīt. Uzrakstiet īsu eseju par katru no profesijām, kāpēc vēlaties tajā darboties.

Uzdevums Nr.6

Pārbaudīsim tās profesijas, kuras izvēlējāties uzdevumā Nr. 3.

1) Katrā profesijā atrodiet lietu, kas šo profesiju simbolizēs. Tā var būt absolūti jebkura lieta, kura raisa kaut kādas asociācijas ar profesiju. Izvietojiet to istabā. Izdariet tā ar katru profesiju. Mantu ir jābūt tik daudz, cik profesijas izdevās konstatēt.

2) Tagad katrai profesijai ir sava vieta telpā. Nostājieties tajā vietā, kur stāv kāda no mantām (turklāt pievērsiet uzmanību, kurā vietā jūs nostājāties vispirms). Šī vieta – telpa nosauktajai profesijai. Stāvot šajā vietā, jūs „ieņemat” šo profesiju, šo profesionālo nišu.

Kā jūs jūtaties šajā vietā (un šajā profesijā)? Kādas jūtas jūsos mostas stāvot šajā vietā? Vai jūs šeit jūtaties ērti, interesanti? Vai esat „savā ādā”? Ko jums gribas darīt esot šajā vietā?

Pēc kārtas pārejiet uz citām profesiju vietām un izdariet to pašu!

Ja mans raksts un uzdevumi palīdzēja noskaidrot, kas ir jūsu sirdsdarbs, apsveicu! Jums atliek tikai vairāk uzzināt par šo profesiju, saprast, kā jums pietrūkst, lai strādātu tajā, paskatīties iespējamās darba vietas un uzrakstīt saprātīgu CV un motivācijas vēstuli.

Ja jums tomēr neizdevās atrast to, ko jums gribētos darīt, pamēģiniet paskatīties interneta mājas lapās. Paskatieties, kādas tur ir pozīcijas un profesijas, pievērsiet uzmanību, kas piesaista jūsu uzmanību. Aizsūtiet savu pieteikuma vēstuli un aizejiet uz interviju! Tā jūs vairāk uzzināsiet par profesijām un sapratīsiet, vai tās jums patīk patiesībā vai nē.

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


Odinokaya volchica
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (33)
[01.07.2010 - 01:36]
(cap) citiem tas nāk no bērnības! (bebe)


Briljants
Lietotājs offline sievieteJaunava
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[28.06.2010 - 23:17]
Nu parastiem cilvēkiem grūti ir atrast savu aicinājumu dzīvē...

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-62011 133.00 LVL PD-FB1M-4-007 4.30 LVL SC-48869 5.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist