Ielogoties ar Facebook pasi
Jaunava clock Šodien ir 17. Septembris 01:46:57


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[1] Apmeklētāju kopā[6657]

Sliktākais, ko var pateikt vīrietim

Parasti tu labi apzinies, kad esi uzvedusies rupji, stulbi vai vienkārši neciešami, tādējādi aizvainojot savu vīrieti. Reizēm tā vienkārši gadās. Taču izrādās, ka ļaunāko kaitējumu jūsu attiecībām tu vari nodarīt, izmetot kādu teikumu, kas tev pašai šķiet pavisam nekaitīgs vai pat jauks, bet patiesībā ir bumba ar laika degli. “Tieši tāpēc, ka tas ir domāts labvēlīgi, noderīgi un draudzīgi, tas ir tik mānīgi,” brīdina grāmatas Love in 90 Days (Center Street, 2009) autore psiholoģijas doktore Diāna Kiršnere. “Iespējams, viņš pat neapzinās, cik ļoti tas viņu aizvaino, bet, ja vīrietim šādi signāli tiek sūtīti pietiekami ilgi un regulāri, viņš var vienkārši ierauties sevī.” Lai tava attieksme negribot neizraisītu viņā lieku sarūgtinājumu, mēs apkopojām sešas viltīgākās frāzes, kas var atstāt visdziļākās rētas. Tāpēc mēs iesakām nekavējoties izslēgt tās no tava vārdu krājuma.

1. “Tu es daudz labāks nekā visi tie kretīni, ar kuriem esmu satikusies”
Nav šaubu, tev var likties, ka velti viņam jauku komplimentu. Taču, kad vīrietis kaut ko tādu dzird, iedarbojas signalizācijas sistēma. “Tas izklausās pēc teksta, ko varētu pateikt sieviete ar ļoti neveiksmīgu attiecību pieredzi,” skaidro profesionālā savedēja un grāmatas Why He Didn’t Call You Back (Crown, 2009) autore Reičela Grīnvalda. Un, tā kā vīrieši parasti ir apveltīti ar visai racionālu domāšanu, viņš var izkalkulēt, ka visās šajās briesmīgajās attiecībās ir viens kopsaucējs… un tā esi tu. Tātad problēmai jābūt tevī.
Tas vēl nav viss. Viņš var izsecināt – ja jau tu domā, ka visi tavi iepriekšējie draugi ir kretīni, tev, iespējams, arī par viņu kaut kad var ienākt prātā izteikties kā par kretīnu. Un tas atstāj gaužām mazu vietu motivācijai, lai viņš pieliktu pūles, būvējot un kopjot jūsu attiecības.
Kā tu vari likt viņam saprast, ka novērtē viņu un ka patiešām izbaudi jūsu savienību, lai kas arī būtu bijis pagātnē? Pavisam vienkārši. “Nepiemini savus bijušos,” iesaka Reičela Grīnvalda. “Vairums vīriešu nepriecājas, ja viņiem atgādina par citiem vīriešiem, kas bijuši tavā dzīvē, pat tad – un it īpaši tad – ja viņi visi ir bijuši kretīni.” Tā vietā koncentrējies uz savām tagadējām attiecībām, pasakot viņam kaut ko uzmundrinošu, piemēram: “Es nekad agrāk neesmu satikusi tādu vīrieti kā tu. Man ar tevi kopā ir tik labi.” Šādā veidā tu nodemonstrē savu veselīgo pašapziņu un arī viņam liec justies īpašam.

2. “Vai tu tiešām vari to atļauties?”
Viņš šķiežas ar naudu pa labi un pa kreisi, pērkot modernākās elektroierīces, dārgu auto un ekskluzīvas dāvanas tev. Nu, labi, tev nav nekas pretī saņemt pa kādai izsmalcinātai kaklarotai, bet tava nojauta saka priekšā, ka šis vīrietis visu laiku dzīvo uz parāda. Tāpēc tev var šķist pilnīgi normāli norādīt uz viņa neprātīgo dzīvesveidu, ja jau viņš pats to nesaprot. Taču tev jāzina, ka lielai daļai vīriešu pašvērtējums ir ļoti atkarīgs no viņu finansiālā stāvokļa, tāpēc kritizēt viņa attiecības ar naudu, pēc viņa domām, ir gandrīz tas pats, kas nosaukt viņu par lūzeri. Vēl ļaunāk, pēc šāda aizrādījuma tu viņam vari sākt asociēties ar visneseksīgāko un neiekārojamāko sievieti viņa dzīvē – mammu. “Ja pietiekami ilgi demonstrēsi viņam savu “es zinu, kā tev būtu labāk” attieksmi, viņš pat var sākt izturēties pret tevi kā pret savu māti,” brīdina grāmatas Romance Rehab: 10 Steps to Rescue Your Relationship (Sterling, 2010) autore psiholoģijas doktore Džena Hoisteda.
Vīrietis uz šādu attieksmi var reaģēt, pakāpeniski pārvēršoties par lielu, nevarīgu bērnu (iedomājies gandrīz jebkuru amerikāņu komēdiju Pēkšņi stāvoklī vai Ananasu ekspresis stilā, un tu sapratīsi, kādus džekus mēs domājam). Un tādā gadījumā tu tiksi ierauta apburtajā lokā – jūs abi nemitīgi kritīsiet viens otram uz nerviem. Viņš izdarīs ko tādu, kas tevi saniknos, atkal provocējot viņu rīkoties tev par spīti, un tā tu varēsi dusmoties bezgalīgi.
Tāpēc, ja esat saderinājušies, precējušies vai iegādājušies dārgu kopīpašumu, izvēlies neitrālu brīdi, lai izrunātu ar viņu naudas jautājumus. Citiem vārdiem, nedari to brīdī, kad esi uzskrūvējusies par piecām jaunajām videospēlēm, kuru pirkumu tu tikko esi ieraudzījusi kredītlīnijas izdrukā. Labāk nomierinies un izbrīvē laiku racionālai sarunai, kad jūs abi apsēžaties pie galda un saplānojat savu budžetu – palīgā vari ņemt kādu no budžeta plānotājiem internetā, piemēram, taupinaudu.lv.
Ja jūsu attiecības tomēr ir vēl tikai randiņu līmenī, tas, cik daudz naudas viņš tērē par savām iegribām, patiesībā nav tava darīšana. Protams, ja vien viņš kādā brīdī nesāk diedelēt no tevis, jo tādā gadījumā ir vērts ar steigu uzdot jautājumu, kāda velna pēc viņš vispār ir ar tevi kopā.

3. “Nu un tad, ka mēs mazliet kavējam? Atslābsti!”
Likt cilvēkiem uz tevi gaidīt nekad nav labi, bet attiecībās ar vīrieti tas pat nav pats svarīgākais arguments. Lielākā problēma ir tā, ka tu demonstratīvi neņem galvā to, kas viņam šķiet svarīgi, pārmetot vīrietim īgnumu. “Būtībā tu vīrietim šādi paziņo, ka viņam nav tiesību būt dusmīgam. Tas savukārt liek viņam justies tā, it kā tu nosodi vai ignorē viņa izjūtas,” skaidro Reičela Grīnvalda. Vēl ļaunāk – dodot mājienu, ka ne jau tu, bet viņš ir tas, kuram ir problēmas, tu provocē konfliktu. Atceries, kā tu pēdējoreiz reaģēji, kad juties nomākta, bet viņš pat nepievērsa tam īpašu uzmanību, sakot – atslābsti taču vienreiz?
Lūk, labāks veids, kā reaģēt uz viņa nīgruma lēkmēm: neatkarīgi no tā, vai viņa aizkaitinājuma iemesls ir tava kavēšanās vai pārāk lēna braukšana pa kreiso joslu, pats svarīgākais ir likt viņam saprast, ka tu dzirdi, ko viņš tev saka. Atbildi, sakot: “Piedod, es zinu, cik tev tas ir svarīgi, nākamreiz centīšos to laikus ņemt vērā.” Šādi tu viņu ne tikai atbruņosi, izvairoties no strīda, bet arī pārliecināsi, ka tev ir svarīgas viņa izjūtas. Vīrietis vairs nejutīs vajadzību ieņemt aizsardzības pozīcijas un drīz vien pārstās dusmoties.

4. “Viņš ir foršs džeks, jūs varētu būt labi draugi.”
Tavi nodomi var būt pavisam nevainīgi: tu esi iepazinusies ar kādu vīrieti, kurš, tavuprāt, ir ļoti interesants. Tev šķiet, arī tavs mīļotais ir lielisks sarunu biedrs, tāpēc tu izsecini, ka viņi abi varētu lieliski saprasties un pavadīt kādu jautru vakaru pie alus kausa. Taču tavi centieni diriģēt viņa sabiedrisko dzīvi var ne tikai likt tavam vīrietim pabrīnīties, vai šī ir vienīgā sfēra, kurā tu esi nolēmusi viņu komandēt, bet, iespējams, izraisīs arī pilnīgi nevajadzīgu greizsirdību.
Galu galā, kādā sakarā tev vajadzētu domāt par to, ar kādiem cilvēkiem viņš draudzējas? Ja iemesls ir tāds, ka tu esi uzlikusi aci uz jauno paziņu, lai izmantotu viņu savām sociālo mahināciju vajadzībām (piemēram, ja šis vīrietis ir tavas labākās draudzenes jaunais medījums, tu viņai par prieku sāc plānot dubultrandiņus), tas ir egoistiski, jo tu centies noorganizēt attiecības, kurām būtu jāattīstās dabiskā veidā. Bet, ja tas ir tikai puisis, ar kuru tu kopā strādā vai kuru esi satikusi kaut kur izklaidējoties, viņš var padomāt, ka tu esi sākusi meklēt citas opcijas. “Kad tu sāc jūsmot par citu vīrieti, viņš var justies apdraudēts,” saka Diāna Kiršnere. “Būtībā tu viņam it kā pasaki, ka pati vēlies piekļūt tuvāk šim vīrietim.”
Ja tu tiešām uzskati, ka šos divus vīriešus neiepazīstināt būtu vienkārši grēks, uzorganizē ballīti vai sarunā doties uz klubu lielākā barā, ļaujot visam iet savu gaitu.

5. “Es viņai apsolīju nevienam nestāstīt, bet…”
“Dalīšanās noslēpumā ar mīļoto no vienas puses stiprina jūsu tuvību,” saka Diāna Kiršnere. “Šādā veidā tu parādi, ka uzticies viņam tik lielā mērā, ka esi gatava atklāt pat visdelikātāko informāciju.” Tomēr pastāv risks, ka viņš to uztvers kā parastu klačošanos, un vairums vīriešu (varbūt izņemot vienīgi slavenību blogeri Peresu Hiltonu) labāk būtu ar mieru nošauties, nekā piedalīties baumu izplatīšanā.
Nu, labi, ja runa ir par seksu, viņš vēl var saspicēt ausis. Un tomēr vīrietim var rasties iespaids, ka tev sagādā ļaunu prieku nodot draudzeni. Viņa tev ir lūgusi nevienam to neizpaust, bet tu izpļāpājies pie pirmās izdevības, skaidri parādot, ka tev nevar uzticēties. Pat tad, ja jūs abi kā vairums pāru uzskatāt, ka uzticēt kādu noslēpumu tev būtībā automātiski nozīmē to pašu, ko uzticēt šo noslēpumu arī tavam vīrietim, tu nevari pievērt acis uz faktu, ka pievil draudzenes uzticību. Un, ja reiz tu to vari nodarīt draudzenei, kurš teica, ka tu tāpat neizrīkosies arī ar savu vīrieti? Beigu beigās viņš var sākt justies apdraudēts un turpmāk vairs nedalīties ar tevi savās emocijās un pārdzīvojumos, kā ir to darījis līdz šim.
Protams, ir arī tādi noslēpumi, kurus tu vienkārši nevari paturēt pie sevis. Tāpēc, ja esi nolēmusi to darīt, vispirms pasaki viņam komplimentu. Saki: “Es tev to stāstu tikai tāpēc, ka uzticos tev un zinu, ka tu proti glabāt noslēpumus.” Šādi tu parādīsi, cik svarīgi tev ir respektēt draudzenes vēlmes, liekot viņam justies kā noslēpuma līdzzinātājam, nevis kā baumu notekcaurulei.

6. “Nemuļķojies – es tik sen neesmu to darījusi.”
Vai tiešām tikai tāpēc, ka esat stabils pāris, tu nevari dejot līdz četriem rītā… vai iemēģināt to savādo seksa rotaļlietu no Holandes, kas, tavuprāt, pat varētu būt nelegāla? Jā, mēs saprotam, ka, kopš esi nolēmusi veltīt sevi nopietnām attiecībām, tu vēlies pieklusināt savus trakulīgās meitenes izgājienus. Tomēr tev nevajadzētu likt vīrietim manīt, ka nekad vairs nebūsi tāda kā agrāk, jo tikpat labi tu vari uzreiz paziņot: “Kādreiz ar mani bija jautri. Tagad vairs ne.” Viņš gribot negribot iztēlosies garlaicīgu kopdzīvi, kurā vienīgais prieks ir tikai misionāru poza un brīvdienu vakari mājās pie televizora.
Viņš tevi iepazina pavisam citādu, kad jūs tikko sākāt satikties… Vai arī tādus stāstus viņš vismaz ir dzirdējis no taviem draugiem. Reiz tu biji jautra un vieglprātīga, tāpēc, ja tu pēkšņi esi kļuvusi par mājās sēdētāju, viņam var rasties jautājums, kāpēc tu varēji būt tik trakulīga, kad biji viena. Pat tad, ja tas ir tikai mīts, viņš var padomāt, ka vaina ir viņā – ka viņš tev liek izjust vilšanos un būt tik pasīvai. “Daudziem ir raksturīga tā saucamā ķeksīša domāšana,” skaidro Diāna Kiršnere. “Cilvēki domā, ka, lai atbilstu konkrētajam dzīves periodam, kurā viņi atrodas, viņiem ir arī tam atbilstoši jāuzvedas. Tāpēc, viņuprāt, dejot uz bāra letes piedien tikai brīvām meitenēm. Bet šāda veida melnbaltā domāšana “toreiz bija toreiz, un tagad ir tagad” rok bedri jūsu attiecībām, padarot tās garlaicīgas.”
Pat ja tev sagādā prieku piektdienas vakarā palikt mājās ar mīļoto, noskatoties kopā kādu filmu, vīriešiem par savu sievieti gribas domāt kā par tusētāju, joku plēsēju un seksbumbu, kura vienkārši ir izdarījusi labprātīgu izvēli kļūt mazliet mierīgāka. Tātad labāks veids, kā runāt ar viņu par tavu vēlmi “kļūt pieaugušākai”, ir apspriesties, ko tu plāno darīt, nepieminot pagātni. Tu vari aizrautīgi stāstīt par svētku vakariņām, kuras vēlies noorganizēt, vai izstādi, kuru gaidi ar nepacietību. Tikai nekad neaizmirsti, cik daudz jautrības reizēm var sagādāt spontāni vieglprātīga rīcība.


Jessie Knadler, Cosmopolitan, www.tvnet.lv
Ielādēja:Lietotājs offline smaidīgā
Vidējais vērtējums:
Daudzums


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[21.07.2011 - 19:15]
Mjā, reizēm jāpadomā pirms atver muti.  (hmm)

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
w-16186 2.30 LVL SC-44057 14.70 LVL SC-44771 37.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist