Ielogoties ar Facebook pasi
Lauva clock Šodien ir 08. Augusts 20:18:30


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[10] Apmeklētāju kopā[6439]

Taupām iepērkoties!

Pirmais un galvenais ieteikums - nedoties uz veikalu bez iepriekš sastādīta pirkumu saraksta! Saraksts disciplinē un neļauj samest iepirkumu ratiņos kārdinošas, bet pilnīgi nevajadzīgas lietas. Turklāt ar saraksta palīdzību iespējams iepirkšanos veikt daudz ātrāk. Finanšu eksperti ir izpētījuši, ka vienā iepirkšanās reizē saraksts palīdz ietaupīt līdz pat pieciem latiem.

Atliek vien parēķināt, cik daudz naudas šādi varam ietaupīt mēneša vai gada laikā!

Vēl kāds zelta likums - nav ieteicams doties pirkt pārtiku izsalkušai. Tukšo vēderu kairinās dažādu gardumu smaržas, un tu, pašai nemanot, nopirksi pārlieku daudz produktu. Noteikti met līkumu delikatešu un gatavo ēdienu vitrīnām, jo tās parasti izskatās un smaržo viskārdinošāk un pievilina pat tos, kas nav izsalkuši.

Eksperti rekomendē veikt iepirkšanos' dienas pirmajā pusē, jo tas ļauj izvairīties no stāvēšanas garajās rindās pie kasēm. Lai īsinātu laiku, rindā stāvētāji ratiņos nereti saliek vēl dažādus sīkumus no kasei tuvākajiem stendiem - saldumus, žurnālus utt.

Daži ārvalstu eksperti jokojot iesaka pa lielveikalu taupības nolūkā pārvietoties... rāpojot uz ceļiem. Protams, tas nav jādara, taču ir vērts iegaumēt, ka lielveikalu plauktos, kas atrodas pircēja acu augstumā, parasti mēdz izvietot dārgākās preces, turpretī plauktos, kas atrodas augstāk un zemāk par šo līmeni, var atrast tikpat kvalitatīvus, bet lētākus produktus.

Ir vērts apstaigāt vairākus veikalus,lai izvēlētos izdevīgāko laiku lielākiem pirkumiem. Labāk iegādāties noskatīto preci tad, kad tai ir viszemākā cena un ir beigusies "sezona". Piemēram, slēpošanas inventāru izdevīgāk ir pirkt vasarā, bet peldkostīmu - peldsezonas beigās. Arī pēc lieliem svētkiem, piemēram, Ziemassvētkiem, daudzas preces veikalos var iegādāties lētāk , nekā dāvanu pirkšanas drudža laikā.

Nevajag ļauties spontānai vēlmei nopirkt to, kas "iekrīt acīs". Mēģini sevi pārliecināt, ka nopirksi kāroto nākamajā mēnesī, un pēc mēneša varēsi pārliecināties, cik vajadzīga šī lieta patiesībā bijusi.]a mēnesis ir pagājis un tu šai mantai esi atlicinājusi naudu, tad vari droši pirkt kāroto, bet, ja manta nebūs bijusi vajadzīga, tad ari vēlēšanās to iegūt būs zudusi.

Lai saprastu, kur paliek tava nauda, mēģini vismaz pāris mēnešus veikt stingro uzskaiti- precīzi pierakstīt visus ieņēmumus un izdevumus. Saņemot algu, pieraksti to un ari citus ikmēneša ienākumu avotus, turpmākajā mēnesī katru vakaru pieraksti visu, ko todien nopirki, neaizmirstot nevienu sīkumu (saglabā pirkumu čekus!). Tu būsi pārsteigta, kāda summa mēneša beigās būs iztērēta niekos - žurnālos, našķos utt.

Visiem tēriņiem jābūt plānotiem; ejot uz veikalu, jābūt skaidrai "vīzijai" par pirkumu. Ja tev jānopērk zobu pasta un ziepes, tad nevajag pie vienas reizes paķert ari lūpu krāsu. Ja vajadzīgas jaunas bikses, tad pērc tikai bikses, nevis aiz vilšanas, ka nespēj atrast meklēto un lai tikai no veikala neaizietu tukšā, neplānoti nopērc svārkus.

Dodoties uz veikalu, kur jānopērk konkrēta lieta (piemēram, šalle), un, labi zinot, ka tevi sagaidīs daudzi citi kārdinājumi (pielaikot šīs sezonas aktuālāko kostīmu, pamielot acis pie somiņu plaukta, līdz paņem tikai tādu naudas summu, kādu esi gatava iztērēt, ne vairāk. Uz veikalu ej viena, lai nebūtu iespēja aizņemties naudu no līdznācēja.

Neaizraujies ar dažādu preču iegādi uz kredīta - līzingu, nomaksu, kredītkaršu izmantošanu utt. Jaunu mantu vilinājums ir liels, tomēr apdomā: pirmkārt, šī šķietami tik viegli iegūstamā nauda kādreiz tomēr būs jāatdod, turklāt ar procentiem, otrkārt, vai tad, ja lielākā daļa tavas algas tiks iztērēta kredītmaksājumos, iegūtā manta maz būs visu raižu vērta?

Sievietes spontānu iepirkšanos nereti izmanto kā zāles pret nogurumu, vilšanos, krīzi. Šādā veidā mēs nereti nopērkam pilnīgi nevajadzīgas lietas. Tā vietā, lai, piemēram, pēc konflikta ar priekšnieku mestos uz dārgu apģērbu veikalu, labāk atliec malā nelielu naudas summu un dažas minūtes velti tam, lai gremdētos patīkamās fantāzijās - ko tu nopirksi, kad būs iekrāta vajadzīgā summa. Tā tu krīzes situācijas vairs neuztversi tik sāpīgi, bet kā "kompensāciju" būsi iegādājusies patiešām ilgotu un vajadzīgu lietu.

Ja veikalā ievēro atlaides kādai precei, kuru ikdienā lieto regulāri (piemēram, tualetes papīram), nopērc uzreiz vairākus iesaiņojumus - nav izslēgts, ka tad, kad tev atkal ievajadzēsies atjaunot krājumus, izpārdošana būs beigusies. Arī rīsus, makaronus, griķus, miltus, sāli un tamlīdzīgus sausos produktus iespējams iepirkt uzreiz lielākā daudzumā, tikai sargies, lai šajos produktos neiemestos pārtikas kodes: tās var sabojāt visus uzkrājumus. Toties gaļu, augļus un dārzeņus, tāpat ari piena produktus iesaka pirkt tikai tik daudz, cik iespējams apēst tuvākajās dienas, - ilgi uzglabāti, tie sabojāsies, un nauda būs iztērēta velti.

Arī šķietamu sīkumu pirkšana var summēties vairāku desmitu latu lielos izdevumos. Piemēram, kāpēc pirkt sintētiskus olu krāsas Lieldienām, ja vari pati sakrāt sīpolu mizas un nokrāsot olas; kāpēc pirkt gatavos pīrādziņus, kas vienmēr ir dārgāki par produktiem, ko tu iztērēsi, cepot pati? Pērkot vienmēr apdomā, vai šī lieta tev tiešām ir vajadzīga un vai to nevar aizvietot ar kaut ko citu, kas tev jau ir. Piemēram, vai jāpērk atkritumu maisiņi ruļļos, ja to vietā var izmantot lielveikalos par velti līdzi dotos polietilēna maisiņus?

Vienreiz lietojamie trauki, galda piederumi, papīra dvieļi, skuvekļi, zobu sukas un citas "izlieto un izmet" lietas gan šķietami ietaupa laiku, toties par tiem iztērētā naudas summa ilgtermiņā sakrājas visai ievērojama. Labāk tomēr pirkt ilglaicīgi lietojamas mantas, bet ciemiņiem ēdienu pasniegt īstos traukos: trauku mazgāšana nemaz neaizņem tik daudz laika, turklāt mēs mazāk piesārņojam dabu.

Nekad neiztērē visu naudu. Dzīvē var gadīties situācijas, kad nauda ir nepieciešama tūlīt. Veido "neaizskaramās rezerves fondu", katru mēnesi atlicinot noteiktu daļu no algas un uzglabājot to, piemēram,krājkontā.. Atļauj sev ķerties pie šīs rezerves tikai patiešām neatliekamā, piemēram operācijas gadījumā. Optimālai "neaizskaramajai rezervei" vajadzētu ietvert summu, kas vienlīdzīga sešām mēnešalgām,- šī summa palīdzēs tev izdzīvot bez parādiem gadījumā, ja zaudēsi darbu .

Tas var šķist sīkmanīgi, tomēr mēģini padarīt par ieradumu rūpīgi pārbaudīt visus pirkumu čekus, pakalpojumu rēķinus, ka arī čekus, kas tev jāapmaksā, piemēram, restorānā, jo gan lielo firmu skaitļošanas aparatūra, gan atsevišķi cilvēki var pieļaut kļūdas. Veikalā, maksājot pie kases, uzmanīgi izlasi čeku - vai tam nav pieskaitītas preces, kādas tu nemaz neesi pirkusi, varbūt kāda prece nejauši ierēķināta divreiz vai tās vietā ieskaitīts līdzīgs, bet dārgāks produkts! Tā gadās, un tev jāmēģina izvairīties no pilnīgi bezjēdzīgas pārmaksāšanas.

Izmanto banku piedāvātos ietaupīšanas veidus - piemēram, automātisko rēķinu nomaksu (tas ietaupa laiku, un komisijas maksa par šo pakalpojumu parasti ir zemāka, nekā maksājot pasta nodaļās vai bankās), bezmaksas skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem (noteikti pārliecinies, kuru banku bankomā-tos iespējams izņemt naudu bez komisijas maksas!), pieslēdz internetbanku, noguldi lielākas neizmantotas naudas summas īstermiņa depozītos utt.

Ja no rīta nav laika paēst brokastis, Kul sviestmaize un kafijas tasīte tuvējā kafejnīcā kļūst par tipisku mūsdienu ikdienas sastāvdaļu. Šāds dzīvesveids "apēd" nozīmīgas naudas summas. Parēķini - 2 lati dienā, 10 lati nedēļā un 40 lati mēnesī . Tāpēc rīta kafijas tasīti labāk izdzer birojā un klāt piekod kaut ko līdzpaņemtu no mājām. Ja labi zini, ka rīti tev paiet viena steigā, jau iepriekšējā vakarā sagatavo sviestmaizes, auzu pārslu paciņu uti

Arī pusdienot darba dienās labāk ir nevis kafejnīcās, kur tas parasti ir nesamērīgi dārgi, bet paņemt līdzi uz darbu mājās gatavotu ēdienu - salātus, sviestmaizes vai no iepriekšējā vakarā gatavotā siltā ēdiena diena pāri palikušo daļu. Starp citu,lai tas nemaz neaizņem daudz laika - paciņu griķu vai risu var izvārīt 15-20 minūtēs. Pievieno kādu mērci - un maltīte gatava.

Veselīgi un ātri pagatavojami ir ari lielveikalos nopērkamie saldētie dārzeņi.
Ja pusdieno ārpus mājas, pirms maltītes izdzer glāzi ūdens vai tējas - tas noņem sākotnējo bada sajūtu un palīdz saprast, cik patiesībā gribi apēst. Pretējā gadījumā-bads nereti mudina pasūtīt milzīgu porciju, ko nevari pieveikt. Ja nu tomēr tā gadās, neatstāj ēdienu uz šķīvja, bet palūdz apkalpotājai iesaiņot to līdzņemšanai - apēdīsi vēlāk.

Padomā par saviem vaļaspriekiem. Ja brīvos vakarus un nedēļas nogales pavadi klubos un kafejnīcās, vai kādreiz esi parēķinājusi, cik šis "hobijs" izmaksā mēnesī? Nerunājot nemaz par to, ko alkoholiskie dzērieni, cigarešu dūmi un troksnis nodara tavai veselībai. Šis ir dārgs prieks un nebūt ne labākais atpūtas veids. Noteikti ir kāda lētāka izklaide, kas tev darītu prieku, - varbūt ēdiena gatavošana, rokdarbi, makšķerēšana?

Kad mājas printeri izbeidzas pulveris, nemet kasetni ārā, bet aiznes to otrreizējai uzpildīšanai. Tas izmaksās lētāk nekā jaunas kasetnes iegāde. Dažas firmas pat piedāvā uzpildīto kasetņu piegādi klientam mājās.

Sataupi no vienas puses apdrukāto papīru. To var izmantot bērni zīmēšanai, tu pati vari veikt dažādus pierakstus, uzmest skices utt. Nedrukā neko, pēc kā nav īpašas vajadzības, piemēram, pa e-pastu saņemtos jokus. Drukājot apjomīgus materiālus, iespēju robežās samazini burtu lielumu un intervālu starp rindām.

Ielādēja:Lietotājs offline dzirksteliite
Vidējais vērtējums:
Daudzums


aguminjsh
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[03.12.2009 - 23:19]
man arii ir tadas lietas skapii, ko bnemaz nevelku


zvezda
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (52)
[11.09.2009 - 21:45]
Pamēģināju šos ieteikumus pagājušajā mēnesī,ziniet ko,izdevās!!!!!! (clap)


νερό
Lietotājs offline sievieteSkorpions
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[22.08.2009 - 20:34]
gadās, ka nopērku,iemetu skapī un pēc,kāda laika, wau,man takš tas bija un velku ārā, pielieku visādas rotaslietas, piemērotas kurpes un jejāā, izskatas labi! (drink)


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[22.08.2009 - 11:15]
nu padomi vienkārši un zināmi,bet tik un tā kkā tas viss neievērojas (hmm)

do re mi.....


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (39)
[21.08.2009 - 11:31]
Man ir gadījījies ka nopērku ko tādu kas pēc tam gadiem ilgi mētājas- nauda izmesta vējā

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


konfektiiite
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[21.08.2009 - 09:55]
es dažreiz paņemu vairāk kā vajag ,bet nu tas nav bieži. (eyes)


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (39)
[20.08.2009 - 22:52]
ta ir ieej veikalā ar tuksu kuņģi un sapērc visādus sū...

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


moony
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[20.08.2009 - 22:49]
nja nja...zinamas lietinas, tikai jaievero taas... (bells) (haha)

Murr-ņau...


elise
Lietotājs offline sievieteIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[20.08.2009 - 17:27]
sen zināmi, bet labi padomi.. (yes)
uz veikalu gan jau sen eju tikai ar sarakstu rokā, tas tiešām palīdz ietaupīt, lai gan retu reizi paķeras arī kāda neparedzēta, bet ne nederīga manta. Un ar tukšu vēderu toč nevar iet, tad parasti sapērkas arī to bez kā mierīgi varētu iztikt.


smaidīgā
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[20.08.2009 - 17:21]
man nav nekad tā bijis, ka iepērkoties galīgi, galīgi nespētu sevi kontrolēt un sapirktu to, ko nevajag (fui)

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-44709 2.10 LVL PD-TS50-091 3.20 LVL PD-KA5 21.20 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist