Ielogoties ar Facebook pasi
Svari clock Šodien ir 24. Septembris 12:14:12


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[12] Apmeklētāju kopā[9029]

Vīrietis ginekologa kabinetā

Mazuli gaidot
Veselai sievietei ar normālu grūtniecības gaitu svarīgas ir divas lietas - veselīgs, atbilstošs uzturs un labs prāts! Par labo prātu vistiešākajā veidā ir atbildīgs dzīvesbiedrs un topošais tēvs.

Kad grūtniecības tests izrādījies pozitīvs, jādodas pie ginekologa, lai stātos uzskaitē. Tik skaidri un racionāli! Taču dzīvē ap šīm darbībām kūsā milzīgas emocijas! Visbiežāk redzētais scenārijs - vīrs sievu atved līdz ārsta prakses durvīm, bet pats paliek ārpusē, nervozēdams un gaidīdams, ar kādām ziņām mīļotā atgriezīsies. Bērniņa gaidīšana ir visas ģimenes darīšana, tāpēc arī vīrieša klātbūtne ginekologa kabinetā ir loģiska. Kāpēc? Jo sevišķi, ja grūtniecība ir pirmā, tas ir brīdis, kad pati dzīve rada visvairāk jautājumu un neziņas, turklāt tas viss apvīts ar maldiem, priekšstatiem, mītiem, liekiem un nepieciešamiem padomiem un ieteikumiem, proti, ar visdažādāko informācijas gūzmu! Kā nu būt? Ko darīt? Brīnišķīgi, ja šādā brīdī sievietei blakus ir vīrietis, kurš informāciju dzird no pirmavota, nevis, piemēram, no sievas pārstāsta! Patiesībā labi informēts un izglītots vīrietis būtu jāuztver kā ārsta vietnieks mājās, jo sievietei grūtniecības laikā var būt dažādas kaprīzes, viņa var (un to pilnīgi noteikti dara!) ginekologa padomus un ieteikumus interpretēt, citādi uztvert (piemēram, caur bailēm un nedrošību traktēt ārsta teikto kā briesmu signālus!). Grūtnieces noskaņojums mainās tikpat strauji kā laikā apstākļi rudenī, viņa var būt kašķīga un pārlieku emocionāla, tāpēc ir labi, ja vīrietis no speciālista mutes dzird, ka tas viss ir tikai uz laiku, nav tā, ka viņa mīļotā sieviete ir izmainījusies līdz nepazīšanai, bet ka vainojami ir hormoni un grūtības - nelabumi, vājumi -, kas šajā laikā jāpārcieš.

Grūtniecības laikā ļoti svarīgs ir ēšanas režīms. Nereti radinieki pārliekas rūpības dēļ krauj galdā veselu ēdienu kalnu, sak, jaunajai māmiņai jāēd par diviem! Vai arī gluži pretēji - aizliedz to, kas grūtniecei neciešami kārojas, piemēram, marinētu gurķīti, apgalvojot, ka šis produkts nodarīs neglābjamu ļaunumu gaidāmajam bērnam. Labāk, ka vīrietis zina, kā šajās situācijās izturēties, kā rīkoties, kā sniegt emocionālu atbalstu, saprotot, ka mazie niķīši ir jārespektē, vienlaikus skaidri apzinoties situāciju un ar to saistītos riskus.

Ļoti svarīgi ir skaidri un saprotami izrunāt jautājumu par dzimumattiecībām grūtniecības laikā. Nereti vīrietis pret sievieti stāvoklī izturas kā pret trauslu trauku, kuram tā lāgā pat pieskarties nedrīkst! Vīrieti māc bažas, ka dzimumakta laikā viņš var kaut ko nodarīt ne tikai sievai, bet arī gaidāmajam mazulim. Protams, fizioloģiski var būt arī tādi gadījumi, taču tie ir reti, un lielākoties dzimumdzīve notiek bez īpašiem ierobežojumiem (izņemot pēdējos mēnešus pirms dzemdībām, kad izmantojamas tikai dažas seksa pozas).

Ir labi, ja visas šīs ziņas vīrietis jau kopš pirmās ginekologa apmeklējuma reizes uzklausa kopā ar sava bērna māti, piedalās turpmāko deviņu mēnešu rīcības plānu sastādīšanā. Milzīga priekšrocība visā šajā laikā ir vīrietim piemītošajam vēsajam prātam un loģiskajam domāšanas veidam, kas palīdzēs "izairēties" cauri sievietes vētrainajām emocijām un kaprīzēm. Protams, arī vīram bieži vien būs trauksme, viņu nomāks atbildība par jauno stāvokli, tomēr tieši vīrs varētu būt tas, kurš pārrauj nervozitātes apburto loku, sakot: "Daktere teica tā, un tāpēc mēs tagad darīsim tā un tā! Neuztraucies! Ja vēlies, varam piezvanīt ārstei un vēlreiz pārjautāt!" Izklausās labi, vai ne? Šīs ir atslēgas frāzes, kas liecina, ka viņš no ģimenes locekļiem ir uzņēmies tik nepieciešamo emociju un rīcības koordinatora lomu.

Liels pārdzīvojums vīrietim ir pirmais kopīgais sonogrāfa apmeklējums, redzot, ka "tur, iekšā" vēl tikai 12.-13. nedēļā ir sīciņš cilvēciņš, kurš kustina rociņas, kājiņas, sūkā īkšķīti un māj sveicienus vecākiem. Jauno tēvu saviļņojums un šoks reizēm pat nav aprakstāms.

Lai arī pirmā reize, visticamāk, būs nervozs pasākums, pie kopīgiem ārsta apmeklējumiem vīrietis "pierod". Turklāt, ja viņš nolem piedalīties dzemdībās, turpmāk būs arī kopīgi tām jāgatavojas.

Kad bērniņš piedzimis
Arī pēc bērniņa nākšanas pasaulē lieti noderēs stabilitātes un drošības izjūta, ko sniegs informēts un labi sagatavots tētis. Reti kurai jaunajai ģimenei izdodas izvairīties no situācijas, kurās raud abi - gan bērns, gan māmiņa. Ja vīrs pirms tam kopā ar sievu ir apmeklējis ginekoloģi, viņa rīcībā ir jau ZINĀMA cilvēka - ārsta - tālruņa numurs, kam piezvanīt un tādējādi gan kliedēt bezpalīdzības izjūtu, gan - galvenais - rast problēmas risinājumu.

Nereti bērniņa piedzimšana pasaules mākslā un kultūrā ir rožainas jūsmas apvīta, un topošais tēvs pat var neapjaust, ka reālajā dzīvē viss ir daudz nopietnāk un smagāk, ka bērna gaidīšana un turpmākie gadi pēc tam patiesībā būs ilgs un smags darbs. Arī par to tiek runāts ginekologa kabinetā, ļaujot aprast ar domu, ka turpmāk laiks būs daudz rūpīgāk jāplāno. Ne velti vārds "grūtniecība" jau liecina par gaidāmajām grūtībām. Tomēr, ja jau pāris izlēmis par bērniņa ienākšanu ģimenē, tad rūpe ir kopīga kopš pirmā brīža.

Tātad - svarīgākais, ko iegūst vīrietis ginekologa kabinetā, ir zināms informētības līmenis. Ko sieviete gaida no vīrieša grūtniecības laikā (un ne tikai)? Ka viņš būs balsts, nekritīs panikā un zinās, ko darīt. Ar šiem uzdevumiem tiks galā tikai tas vīrs, kura rīcībā ir nepieciešamās zināšanas un labs padomdevējs ārsta personā.

Lai attiecības neciestu
Vīrietis ginekologa kabinetā ir gaidīts ne tikai partneres grūtniecības laikā, bet arī visā kopdzīvē. Kāpēc gan abi kopā nevarētu ierasties uzzināt analīžu rezultātus? Tas tikai liecinātu par attiecību kvalitāti. Īpaši būtiski, ja konstatēta kāda seksuāli transmisīva saslimšana, piemēram, hlamīdijas, mikoplazma, uroplazma. Šīs kaites nebūt nav veneriskas, un tajās var iedzīvoties ne tikai seksuālo, bet arī sadzīves kontaktu ceļā. Saruna ar ārstu pasargātu pāri no strīdiem, nesaskaņām, no informācijas vākšanas "pa kaktiem". Dažkārt mīti par sēnītēm (bakteriālām vaginozēm) patiešām var izjaukt ģimeni, ja "no drošiem avotiem" uzzina, ka saslimšanā vainojams kāds no partneriem. Un, tā kā abi zina, ka nav vainīgi, taisnošanās var izvērsties par visnotaļ vētrainu konfliktu, un pāra attiecības var ciest.

Izsargāšanās
Arī jautājumos par kontracepcijas līdzekļu izvēli būtu nepieciešams speciālista padoms. Kāpēc svarīgi runāt ar vīru? Visai bieža ir situācija, kad ginekologs iesaka piemērotāko kontracepcijas līdzekli, bet sieviete pēc kāda laika atgriežas ārsta kabinetā, sakot: "Man vīrs teica, ka šo metodi ne, jo viņš ir dzirdējis, ka šī ir slikta, cita ir labāka" Ko atbildēt? Vai vīrs ir ginekologs? Protams, ka ne! Nenoskaidrojams ir arī vīra informācijas avots. No vienas puses, šāda situācija liecina, ka vīrs jūtas atbildīgs par sievieti, kas ir labi. No otras puses, prātīgāk būtu uzklausīt speciālista atbildes un ieteikumus. Iespējams, vīra viedoklis ir pat apspriežams.

Slimības ēnā
Vai stāstīt vīram, ka pēc operācijas ir zaudēti reproduktīvie orgāni, vai labāk to noklusēt? Uz šo jautājumu neatbildēs neviens ārsts, un tas paliek pašas pacientes ziņā. Un tomēr labākais risinājums būtu atklāta saruna. Neziņa un bailes runāt par šo sāpīgo tēmu "saražo mošķus" - mītus, minējumus, šaubas. Ne tikai sievietes, bet arī vīrieša fantāzijā. Tur, kur neziņa, fantāzijai ir iespēja būvēt savas versijas. Atstāts vienatnē ar savu nezināšanu, vīrietis var sajusties vientuļš, pamests, atstāts, varbūt pat vientuļāks par sievieti ar viņas veselības problēmu.

Nāc līdzi!
Kā vienoties ar vīrieti, ka turpmāk šī "sieviešu zona" būs jāapmeklē arī viņam? Diez vai vietā būs pēkšņa komanda: "Re, kur tavs izgludinātais krekls, celies, ģērbies, iesim pie ginekologa!"

Svarīga ir pirmā pieredze, ko vīrietis iegūst, dodamies sievieti līdzi. Ja viņš redz, ka uzgaidāmajā telpā ir vēl kāds pāris, kuri pie ārsta ieiet kopā, visticamāk, problēmu nebūs. Taču, ja viņš ieies poliklīnikas uzgaidāmajā zālē, kur atradīsies 20 nervozas sievietes, iespējams, viņam radīsies vēlme bēgt. Tāpēc būtu labi iepriekš vienoties par vizītes laiku (vīriešiem nepatīk gaidīt), kas salīdzinoši vieglāk realizējams ir privātpraksēs.

Vai tas, ka vīrietis vēlas vai nevēlas kopā ar sievieti apmeklēt ginekologu, kaut ko liecina par vīrieti un attiecību stiprumu? Tas, ka vīrietis neatraida lūgumu atnākt līdzi pie ārsta, ir patīkami un pozitīvi, bet atraidījums pilnīgi noteikti nenozīmē, ka viņš ir slikts vīrietis. Kopīgi gājieni pie ginekologa - tas ir absolūti individuāls pasākums, arī ne katra sieviete vēlēsies, lai vīrs dodas līdzi.

Vīriešiem nepatīk izrādīt, ka viņi kaut ko nezina vai nesaprot, viņiem tīk būt varošiem. Ja šī iespēja tiek liegta - gaidiet sarežģījumus! Vīrietis vēlas un var atbalstīt sievieti gan grūtniecības, gan slimības laikā, ja vien viņam sniedz šo iespēju. Savukārt sievietei vīrieša klātbūtne nozīmē vissvarīgāko attiecībās - aizsardzību un kopības izjūtu.


Ielādēja:Lietotājs offline rituha28
Vidējais vērtējums:
Daudzums


shokolaade
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[26.10.2011 - 10:35]
ceru, ka man arii miiljotais naaks liidzi..man jau patiktu tas tacu ir tik skaisti..


Pūkainā!
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[03.04.2010 - 22:44]
Maneejais gan kka isti negrib nakt lidzi, besi aluka..kad tikai runajam pa iesanu tad bija lielais nacejs, tgt kad jaiet tan nifiga (pc) (pc) (pc)


sol
Lietotājs offline sievieteLauvaPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[17.10.2009 - 22:38]
Mans vīrs nāk līdzi visur (hearts) un ziniet, ir drošības un atbalsta sajūta pat tur, kur zinu viss ir labi, bet tomēr tik patīkami.
Droši zinu, ka pie dzemdībām viņš būs blakus un paturēs ne tikai rociņu (haha) , bet izdarīs visu pārējo ko liks vai vajadzēs un to apzinoties, man pašai ir mierīga sajūta, jo būs mans cilvēciņš, mans pats tuvākais. Un tas taču ir mūsu bebuks (hugelove) (inlove)

.. laimīga ..


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[15.08.2009 - 20:49]
vīrietis vismaz redzēs cik grūti ir sievai dabūt ārā to mazulīti. Un es uzskatu ka mīlēs vairāk par to ko nākas piedzīvot

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


sweetheart
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[14.08.2009 - 22:26]
Man liekas, ka tas ir tikai pozitīvi, ja vīrietis iet līdz, viņš vairāk visam dzīvo līdz un spēj racionālāk uztver ārsta vārdus, to iegaumēt un vēlēk sieviņai ar informāciju palīdzet, jo nerati sievietes vai no stresa vai vēl kā šo to piemirst, īsāk sakot priecē vīrieši kuri dodas līdz (eyes)

Es izvēlos būt laimīga!


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[14.08.2009 - 21:33]
nekas traks. tas viņam ir darbs. un vīt.ir vēl maigaki , rūpīgaki, nekā siev. dakteres

Galvenais, ka cilvēks labs .............


Briljants
Lietotājs offline sievieteJaunava
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[14.08.2009 - 11:58]
kristjiks - tiesi manas domas! Es tacu busu sasvidui ka cuka, bez izskata - tas ir mans laiks, un virietim nav jabut dzemdibas ar mani!


kristjiks
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (36)
[14.08.2009 - 11:56]
Es neļautu vīrietim būt klāt dzemdībās! (no) Man tas nav pieņemams!

Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[14.08.2009 - 10:28]
Mans pats grib būt klāt dzemdībās un bez maz vai ārsta vietā, viņam šausmīgi interesē tās lietas. Dažreiz liekas ka viņam par ginikologu jābūt- labāk par mani visu zina

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[14.08.2009 - 10:24]
man vīrs arī gāja līdzi uz visām USG,dzemdībās gan nepiedalījās

do re mi.....


shankai
Lietotājs offline sievieteSvari
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[14.08.2009 - 10:20]
Manējais bija man līdzi uz visām sonogrāfijām. (hearts)   un viņa attieksme uzreiz mainījās, visu dienu staigāja ar smaidu līdz ausīm (haha)

Don't Talk Just Kiss!!


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[14.08.2009 - 10:13]
jā- mans vīrs būs no labprātīgajiem kas dosies līdzi- neapturēsi viņu

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-47181 43.20 LVL SC-33676 56.10 LVL SC-70289 45.70 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist