Ielogoties ar Facebook pasi
Svari clock Šodien ir 24. Septembris 06:46:52


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[4] Apmeklētāju kopā[5922]

Bērns vecāku gultā

Vai bērnam un vecākiem jāguļ vienā vai katram savā gultā? Varbūt pat atsevišķās istabās? Katrai ģimenei būs savs pareizais risinājums.

Zīdainis

Lai gan lielākoties lēmumu par mazuļa guļasvietu pieņem vecāki, nereti vecāku izplānotās audzināšanas metodes koriģē bērni. Piemēram, Andas ģimenē: „Gaidot Martiņas piedzimšanu, ar vīru bijām izdomājuši, ka jau no pirmajām dienām guldīsim meitu atsevišķā istabā. Šim nolūkam tika skaisti izremontēta telpa blakus mūsu guļamistabai, iegādāta zīdaiņu rācija.
Bet dzemdības bija ļoti smagas, iespējams, tāpēc Marta piedzima ļoti prasīga un raudulīga. Jau slimnīcā viņa nebļāva vienīgi tad, ja gulēja man blakus vai ēda pieniņu.
Pārbraucot mājās, pirmās naktis spītīgi neņēmām mazulīti savā gultā. Auklējām uz rokām, bet, kad bērns bija cieši iemidzis, mēģinājām ielikt gultiņā. Tur meitiņa nekad negulēja ilgāk par 10 –15 minūtēm. Jau pēc mirkļa bija augšā ar skaļām raudām. Ko tik darījām –  sildījām paladziņus, ierakstījām diskā savu balsi un elpu, ko atskaņojām pie gultas, zem sedziņas likām termoforu... Nekas nelīdzēja. Un tad, trešajā naktī, atgūlusies gultā pabarot Martu, turpat abas arī aizmigām. Mazulīte nogulēja vairāk nekā sešas stundas bez pamošanās! Tā nu meita palika mūsu gultā līdz pat šodienai. Drīz svinēsim pirmo dzimšanas dienu un atsāksim mēģinājumus bērnu pārcelt uz atsevišķu istabu.”


Speciālisti uzsver, ka mazulim pirmajā dzīves gadā ir pat nepieciešams atrasties mātes un tēva tuvumā. Ja vecāki nejūtas labi, kad mazais guļ viņu gultā, bērniņa gultiņu vai šūpulīti var novietot savas gultas tuvumā. Mazais jutīsies drošāk un pasargātāks, ja blakus būs mamma un viņas smarža.
Tomēr ir speciālisti, kuri uzskata, ka bērna gulēšana blakus mammai neļauj vecākiem kvalitatīvi atpūsties, kā arī liedz bērnam apgūt mākslu iemigt pašam.
Tāpēc galvenajam kritērijam jābūt pašu izjūtām – ja pēc gulēšanas vienā gultā vecāki jūtas labi, izgulējušies un apmierināti, viss kārtībā. Ja tā nav – jādomā par citiem risinājumiem.

Dažkārt gadās, ka pat vienā ģimenē katrs bērns diktē savus noteikumus. Lūk, Annas pieredze: „Kad piedzima meitiņa, viņa bija tik maziņa un trausla, ka man sākotnēji bija bail pat viņu pārģērbt, lai nenodarītu pāri. Par gulēšanu blakus nemaz nerunājot. Dažreiz naktī, kad meitiņa pēc barošanas aizmiga  mūsu laulības gultā, es visu laiku uzmanīju, vai tik viņa nepaslīd zem segas, vai vīrs neuzliek viņai roku, utt. Bet pati aizmigt nespēju. Jāatzīst, ka arī meitēns daudz labāk jutās pats savā gultiņā, kas atradās tieši blakus mūsējai.
 Savukārt dēls jau piedzima daudz lielāks un stiprāks par māsu. Jau no pirmajām dienām viņš daudz mierīgāk gulēja mūsu gultā nekā savējā. Arī ēst naktīs viņš vēlējās biežāk, tāpēc ērtības labad nemaz necēlu viņu atpakaļ redeļu gultiņā. Nezinu, vai tāpēc, ka šis man ir otrais bērniņš, vai cita iemesla dēļ, bet par dēlu mūsu gultā tā vairs neuztraucos un spēju izgulēties arī ar zīdaini blakus. Lai gan pamazām, samazinoties nakts barošanu skaitam, arī puika aizvien labprātāk ilgāku laiku pavada pats  savā gultiņā.”


Drošības apsvērumi
Ņemot mazuli vecāku gultā, svarīgi ir arī drošības apsvērumi. Līdz pat trīs mēnešu vecumam bērniņš gandrīz nemaz negrozās un neveļas. Tāpēc pats nevar palīst zem segas vai spilvena. Tomēr jāatceras, ka gultā grozīties var vecāki un netīšām apsegt bērniņu ar savu segu vai pārgurumā uzvelties mazajam (viņa rociņai vai kājiņai).
Tāpat arī jāatceras, ka mazo blakus var guldīt vienīgi tad, ja vecāki nelieto nomierinošus vai miegu pastiprinošus medikamentus vai apreibinošas vielas.
Sasniedzis dzīves ceturto mēnesi, bērniņš kļūst aktīvāks un spēj jau nedaudz pārvietoties pa gultiņu. Tāpēc šis ir īstais laiks, kad var mēģināt mazo mācīt gulēt atsevišķi. Bet, ja vēlaties kopāgulēšanu turpināt, der padomāt, kā pasargāt, lai mazais miegā netīšām neizripotu no gultas vai nepalīstu zem spilveniem.
Gandrīz visi speciālisti atzīst, ka bērnu vajadzētu mācīt gulēt pašam savā gultiņā, ja tas nav izdarīts ātrāk, aptuveni gada vecumā. Citādi aizvien nemierīgāk guļošais bērns neļauj kvalitatīvi baudīt miegu vecākiem un arī pats kārtīgi neizguļas. Turklāt lielāks bērns pārcelšanos uz savu gultiņu uztvers daudz sāpīgāk.

Lielais bērns
Gulēt savā gultiņā ir prasme, kas bērnam jāapgūst. Tāpēc, ja bērns līdz gada, divu vai pat ilgāk ir gulējis kopā ar vecākiem, pārcelšanās uz savu gultiņu nav vienkārša.
Šai vecumā bērna gulēšana vecāku gultā bieži vien ir indikators, ka vecāku attiecībās kaut kas nav īsti kārtībā. Dažkārt bērns jūt spriedzi pieaugušo starpā un tādā veidā mēģina to noklusināt. Vai arī kopāgulēšanu neapzināti veicina kāds no vecākiem, cenšoties kompensēt laiku, ko dienā pavadījis šķirti no bērna. Dažkārt tā rīkojas arī vientuļās māmiņas, neapzināti liekot bērnam kompensēt savu attiecību trūkumu. 

Bērna vēlmi ieviesties vecāku gultā var izraisīt arī nedrošības sajūta – varbūt dienā vecāki ir pārāk aizņemti, lai veltītu bērnam pietiekami daudz uzmanības, vai mamma nesen atsākusi strādāt un bērnam dienā viņas ir par maz.
Lai pārcelšanās uz savu gultiņu būtu veiksmīga, svarīgi, lai par savu lēmumu vispirms būtu pārliecināti paši vecāki. Bērni lieliski jūt mammas un tēta noskaņojumu – ja kāds no vecākiem šaubās par lēmuma pareizību, bērns to var izmantot. Tāpēc vispirms vecākiem ir jāsaprot, ka gulēšana katram savā gultā nāks par labu visiem – uzlabos gan vecāku kā pāra attiecības, gan ļaus pašiem un bērnam kvalitatīvāk izgulēties un attīstīties bērna personībai.

Pirms mazo pārcelt uz savu gultu un, iespējams, pat istabu, ar bērnu šis lēmums jāpārrunā. Jāpaskaidro, kā tā visiem būs saldāks miedziņš. Ka viņš ir jau liels un lieliem cilvēkiem ir sava gultiņa. Turklāt sarunu par gulēšanu nevajadzētu atlikt uz vakaru, kad jaunā kārtība tiks ieviesta, bet izrunāt jau dienā. Tā, lai bērns paspēj to apdomāt. Turklāt vecākiem jābūt gataviem, ka bērns apstrīdēs jaunos noteikumus. Piemēram, Lienes meita neapmierināta jautāja mātei, kāpēc mamma guļ kopā ar tēti, bet viņai jāguļ vienai. Jāatzīst, ka meitas pielabināšanai bērnistabā uzradās vēl viens iemītnieks. Liene iegādājās kāmīti.
Daudziem bērniem pārcelšanos uz savu gultu atvieglo arī kāds mazs pārsteigums – piemēram, gultasveļa ar iemīļoto multeņu tēliem.

Stāsta Agra: „Dēls ilgi nevēlējās pārcelties uz atsevišķu istabu. Spītīgo trīsgadnieku izlikt no mūsu istabas izdevās uzpērkot. Piesolījām un arī nopirkām puikam gultu mašīnas formā, ko viņš pats veikalā izvēlējās.”

Palīdzēt var arī īpaši vakara iemigšanas rituāli – mazgāšanās, pasaku lasīšana vai dziesmiņu dziedāšana.
Dažkārt bērnu var pierunāt pārcelties uz savu istabu, padarot to par piedzīvojumu. Piemēram, pārtaisot bērna guļamvietu par princešu pēļiem vai indiāņu telti.

Naksnīgais ceļotājs
Dažkārt bērns labprāt iemieg savā gultiņā, bet nakts vidū istabā atskan basu kāju dipoņa un jau pēc brīža vecāku gultā atkal ierausies ķipars. Tad nu jāmeklē iemesls, kāpēc mazais pamodies un mērojis ceļu no savas uz vecāku gultu.
Ja bērns nosalis vai nobijies no slikta sapnīša, viņš jāsamīļo, jāsasilda un tikai tad jānes atpakaļ uz paša gultiņu. Bet gadās arī, ka nakts staigāšana kļūst par nelāgu ieradumu. Tad gan ar bērnu jāsarunā – ja naktī pamosties, pasauc mammu vai tēti, bet pats paliec gultiņā. Ja bērns savu ceļošanu pamato ar bailēm no tumsas vai kā cita, jāizrunā baiļu iemesls, jāparāda, ka istabā nekā draudīga nav, un, ja nepieciešams, nākamajā naktī bērna istabā jāierīko blāva dežūrgaismiņa. Daudziem bērniem palīdz arī mīļmantiņa, ko naktī var nolikt par gulētāja sargu.

Nevajadzētu uz bērnu dusmoties vai rāties, pat ja viņš jau kuro reizi naktī atceļojis uz vecāku guļamistabu. Gluži otrādi, uzlielīt, ka spējis tik ilgi nogulēt viens, un atkal aiznest uz savu istabu.
Jāņem vērā – lai bērns pierastu pie jaunajiem noteikumiem, nedrīkst kādu nakti bērnu atstāt vecāku gultā, bet citu sūtīt atpakaļ uz savu.
Diemžēl citas receptes kā vecāku pacietības un konsekvences šeit nav.

Izņēmuma gadījumi

Kā jau visos likumos, arī šajā mēdz būt izņēmumi. Tās ir bērna slimības. Laikā, kad mazais ir apslimis, gulēšana vecāku gultā var būt labs veids, kā mamma vai tētis naktī spēj sekot līdzi mazā pašsajūtai, temperatūras maiņām un elpošanai. Tomēr arī šai gadījumā vecākiem jāizlemj pašiem, kā būs labāk gan viņiem, gan bērnam.


Ielādēja:Lietotājs offline Lūpene
Vidējais vērtējums:
Daudzums


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[09.08.2009 - 15:18]
Mani piln. nesajūsmina dalīt gultu ar bēbi.. Tapēc tiek aizvests atpakaļ ja sanak atnakt.. bet nesanāk, jo zin,ka nav jēga (haha)

Galvenais, ka cilvēks labs .............


D_H
Lietotājs offline sievieteJaunavaBildinātaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[09.08.2009 - 10:07]
es neļauju šādi gulēt.. katram ir savas istabas.
Un ta arī ir.

Galvenais, ka cilvēks labs .............


paula
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[08.08.2009 - 18:01]
man tas pats. ap 5 pamostas un nak guleet uz musu gultu liidz ritam


rituha28
Lietotājs offline sievieteLauva
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (43)
[08.08.2009 - 16:08]
mans bērns ir Naksnīgais ceļotājs un gandrīz katru dienu atnāk uz mūsu gultu un paliek līdz rītam

Ja sieviete ir skaista - viņu ievēro! Ja sieviete ir gudra - viņu apbrīno! Ja sieviete ir šarmanta - viņu neaizmirst!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-WIAN4 10.20 LVL SC-61999 45.60 LVL SC-45552 3.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist