Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 22:33:20


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[11] Apmeklētāju kopā[7765]

Sargāsim savas acis no saules sliktās iedarbības

Sauli mēs redzam katru dienu - ja vien tā spīd. Bet kā saule ietekmē mūsu redzi?
Acu ārsti visā pasaulē ir pārliecinājušies, ka kaitīgo izmešu un globālās sasilšanas rezultātā saules starojums kļuvis arvien spēcīgāks un intensīvāks. Arī ozona slānis vairs nedarbojas kā aizsargfiltrs ultravioletajam starojumam, tāpēc mūsdienu cilvēkam saulesbrilles kļuvušais ne vien par modes un stila aksesuāru, bet par ikdienas nepieciešamību.
„Ja saulesbrilles netiek nēsātas, vai arī - ja tiek nēsātas nekvalitatīvas un nepietiekami aizsargājošas saulesbrilles, spilgtās saules staru ietekmē rodas spēcīgi acs radzenes apdegumi. Labākajā gadījumā šie apdegumi ir virspusēji, tomēr tie var būt arī pietiekami dziļi un nopietni”, savā praksē ir pārliecinājusies acu ārste.

Turpmākajā sarunā ar viņu piedāvājam padomus un ieteikumus par acu aizsardzības metodēm un piemērotāko saulesbriļļu izvēles nosacījumiem.

Kāda ir saulesbriļļu loma acu aizsardzības nodrošināšanā?

Saulesbrilles, ja vien tās ir kvalitatīvas, aizsargā acis no ultravioleto staru kaitīgās ietekmes, turpretī nekvalitatīvu saulesbriļļu valkāšana acīm nodara vēl lielāku kaitējumu nekā nenēsājot brilles vispār. Kā viens no saulesbriļļu kvalitātes rādītājiem ir ultravioleto staru filtrs. Visām kvalitatīvo zīmolu brillēm ir 100% UV staru filtrs, kas aizsargā acis.
Jebkuras nekvalitatīvās saulesbrilles, kurām nav ultravioleto staru filtra, dod tādu kā krēslas efektu lietotāja acīm – zīlītes paplašinās un acs atrodas ēnā. Nekvalitatīvās saulesbrilles tiek veidotas no parastiem, tonētiem stikliem, tiem nav nekādas aizsardzības pret kaitīgo saules starojumu.
Atcerieties, kā bērnībā eksperimentējāt ar stiklu un kādu no virsmām – koku vai audumu – un, izmantojot saules staru, mēģinājāt tajā izdedzināt caurumu? Tieši tāds pats process notiek ar aci, ja spilgtā saulē tiek izmantotas nekvalitatīvas saulesbrilles, kurām nav UV filtra.
Ja saulesbrillēm nav UV filtra, rodas dažādi acs apdegumi, to skaitā arī radzenes apdegumi, kas ļoti nopietni ietekmē cilvēka redzi. Savā praksē esmu sastapusies pat ar tādiem gadījumiem, kad apdegums skāris acs dziļākos slāņus – pašu acs lēcu. Pieredze rāda, ka bieži uzturoties saulē un nenēsājot saulesbrilles, tiek palielināta iespējamība saslimt arī kataraktu – acs lēcas apduļķošanos.
Tāpēc, iegādājoties saulesbrilles, īpaša uzmanība jāpievērš tās optikas kvalitātei. Šobrīd tirdzniecībā pieejami dažādi saulesbriļļu modeļi – gan liektas, gan taisnas optikas. Lietojot saulesbrilles ar liektu virsmu, kurām optika ir nekvalitatīva, cilvēkiem rodas galvassāpes un reiboņi, slikta dūša, kā arī dažādi attēlu kropļojumi. Cilvēkiem, kuriem jau ir redzes problēmas, saulesbriļļu kvalitātei ir jāpievērš īpaša uzmanība. Viņi nedrīkst nēsāt nekvalitatīvas saulesbrilles, jo tās var saasināt jau esošās redzes problēmas. Labas, kvalitatīvas saulesbrilles iespējams iegādāties optikas salonos, nevis lielveikalu pārtikas nodaļā. Optikas saloni ir kā garants iegādāto saulesbriļļu kvalitātei.

Kā izvēlēties labas saulesbrilles?

Pirms saulesbriļļu iegādes, noteikti ir jāsaprot, kādam nolūkam tās būs vajadzīgas – vai tās tiks nēsātas pārgājienos, ikdienā, vai tās būs paredzētas aktīvai atpūtai – izbraucieniem ar velosipēdu, kāpjot kalnos, vai arī vadot auto. Saulesbrillēm ir dažādas tonējuma pakāpes, kuras paredzētas atšķirīgām situācijām – piemēram, kāpjot kalnos, saule ir īpaši koša un arī sniegs pastiprina saules staru intensitāti - līdz ar to ir jāizvēlas tumšāka tonējuma brilles. Savukārt ikdienā mēs varam nēsāt gaišāka tonējuma brilles.
Autovadītājiem iesaku izvēlēties saulesbrilles ar polorizatoriem, jo šādos gadījumos ir nepieciešama īpaši augsta redzes kvalitāte. Polorizatori piedāvā labāku redzamību uz ceļa un ir garants tam, ka lieks spožums neapžilbinās šofera acis. Iegādājoties kvalitatīvas saulesbrilles, tām ir pievienota lietošanas pamācība, kuru nevajadzētu vis izmest, bet rūpīgi izlasīt. Pamācībā ir minēts, vai saulesbrillēm ir ultravioleto staru filtrs, vai tām ir polorizatori, kā arī norādīts, cik intensīvs ir to tonējums un kādām aktivitātēm tās paredzētas.
Informācija par saulesbriļļu kvalitātes zīmēm nereti nelielu uzlīmju formā ir izvietota arī uz pašām saulesbrillēm. Piemēram, Ray Ban saulesbrillēm informācija par polorizatoriem atrodas uz briļļu kājiņas, savukārt citu zīmola brillēm tieši uz briļļu rāmīša ir piestiprināta informācija par ultravioleto staru aizsardzību un tonējuma intensitāti.

Kāda ir saulesbriļļu ietekme uz autovadīšanu?

Tā kā šoferiem uz ceļa jābūt īpaši uzmanīgiem, viņu redzamībai ir jābūt perfektai. Vasarā, kad saules stari mūs lutina ar sevišķu spilgtumu, autovadītājiem saulesbrilles būtu jālieto obligāti, turklāt īpaša uzmanība jāpievērš to kvalitātei. Ja saulesbrilles netiek lietotas vai tiek lietotas nekvalitatīvas, automašīnas vadītājam var apžilbt acis, radot satiksmei bīstamas situācijas uz ceļa. It īpaši gadījumos, kad asfalts ir mitrs, saules stari, kas atspīd no tā, var apžilbināt šofera acis.
Braukšanas apstākļus nav iespējams paredzēt, tāpēc šoferīšiem jābūt gataviem dažādām situācijām. Katram, kurš sēžas pie auto stūres, maciņā ir jābūt labām, kvalitatīvām saulesbrillēm.
Šoferiem būtiski ir izvēlēties saulesbrilles ar polorizatoru, kuras noņem mirguļošanas efektu, un sniedz milzīgu atvieglojumu redzei. Latvijas piedāvājumā šādu aizsardzību nodrošina „RayBan” zīmola brilles – tām ir gan polorizācija, gan antirefleksie klājumi, kas rada skaidrāku attēlu un noņem liekus zibšņus, kā arī atstaro to gaismu, kuru acij nevajadzētu saņemt.

Kādas saulesbrilles jāizvēlas cilvēkiem ar redzes traucējumiem?

Ja cilvēkam ir konstatēta tuvredzība vai tālredzība un viņš nēsā kontaktlēcas, viņš var iegādāties saulesbrilles pēc saviem ieskatiem – brīvi variēt ar saulesbriļļu modeļiem, zīmoliem, kā arī tonējuma intensitāti – galvenais, lai saulesbrilles būtu ērtas un arī redzamība netiktu traucēta.
Tomēr ja cilvēks vēlas nēsāt optiskās saulesbrilles, to lietošanas noteiktumi ir daudz sarežģītāki. Tad noteikti ir jāpievērš uzmanība briļļu lēcām, kuras tiks ieliktas saulesbriļļu rāmī, kā arī pašu briļļu izliekumam. Kādas ir nekvalitatīvu saulesbriļļu lietošanas biežākās sekas?
Vasara ir atvaļinājumu laiks, un cilvēki ļoti bieži dodas atpūsties. Ceļojumu laikā nevajadzētu aizmirst par saulesbriļļu lietošanu. Ļoti bieži cilvēki no ceļojuma atgriežas ar dažādas pakāpes acs apdegumiem, acs konjunktīviem (acs gļotādas apdegums), kuri radušies tikai tāpēc, ka ir lietotas nekvalitatīvas saulesbrilles.
Nereti mēs aizmirstam, ka lielāku kaitējumu acij nodara nevis tas, ka saulesbrilles netiek nēsātās vispār, bet gan tas, ka cilvēki uz acīm likuši nekvalitatīvas brilles, bez jebkādiem aizsargfiltriem un polorizatoriem.

Kādas pazīmes norāda uz saules ietekmē radušos acs apdegumu?

Simptomi, kas liecina par acs apdegumu, cilvēkam ir ļoti traucējoši - acis kļūst apsārtušas, un tās mirkšķinot, rodas nepatīkamas sajūtas – acis asaro un grauž. Līdzīgi, kā tad, ja acīs būtu iebirušas smiltis. Cilvēkam ir apgrūtināta skatīšanās gaismā. Ja apdegums ir dziļāks, tad simptomiem pievienojas arī acu sāpes, slikta un miglaina redze, un attēla kropļošanās. Gadījumos, kad ir aizdomas par acs apdegumu, noteikti jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta.

Ielādēja:Lietotājs offline kristy26
Vidējais vērtējums:
Daudzums


ila123
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[02.12.2016 - 15:14]
Pasaulē populārāko zīmolu saules briļļu un briļu ietvaru kolekcijas ir pieejamas Oprika Italiana veikalos. Tiek piedāvāti tādi zīmoli, kā Dior, Gucci, Versace u.c. Optika Italiana piedāvā produktus, kas ir novērtēti visāpasaulē un ir zināmi ar savu augsto kvalitāti.Vairāk informācijas par pieejamajiem produktiem ir iespējams apskatīt: http://optikaitaliana.lv/


aguminjsh
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[03.12.2009 - 23:13]
Ir grūti atrast tieši tādas, kas patiik un labi izskataas


niky
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[20.06.2009 - 16:35]
bet arī jāuzmanās pērkot saulesbrilles ar dažādu krāsu stikliņiem! (neiesaku) (candle)

niky


dincis1020
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[19.06.2009 - 17:16]
(kissing) saulesbrilles tiešām ir ļoti nepieciešamas, jau sākot no agra pavasara līdz par rudenim (kissing) sargāsim savas actiņas!


rozite
Lietotājs offline sievieteSvariPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (40)
[19.06.2009 - 13:07]
man ir ļoti grūti atras saules briles kas man piestāvētu (gldance)

esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)


inesiite
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.06.2009 - 15:16]
es uzkatu ka smukas un stilīgas saulesbrilles ir kā aksesuārs.. bez kura šajā sezonā nu nekādīgi!!! (gldance) (yes)


kristykiss
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[18.06.2009 - 14:33]
Man arī patreiz nav iegādātas jaunas saulenes
šogad jau arī laiks tāds,ka tik bieži pagaidām vajadzības pēc viņām ir mazāk kā pēc lietussarga.
Protams,nāksies pirkt,jo vecās jau nobružājušās


elise
Lietotājs offline sievieteIr sameklēta otra pusīteEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.06.2009 - 12:44]
es bez brillēm kā bez acīm, jānēsā gan ziemā gan vasarā


mandrea
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.06.2009 - 10:55]
man šovasar ar tā kā jaunas derētu... (gldance)


zakjis
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[18.06.2009 - 10:06]
Es gan vēljoprojām neēsmu iegādājusies sev saulesbrilles - apkārt vazājos bez tām!!!


ladylee
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.06.2009 - 09:43]
Tiklīdz parādās pirmie pavasara saules stari, bez saulesbrillēm neizeju no mājas, jo vnk žilbina acis saules gaisma. Reizēm pat ziemā nākas vilkt brillītes! (gldance)

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
BALONI1164 16.20 LVL PD-LAP45-081K 3.50 LVL PD-TS12-010 0.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist