Ielogoties ar Facebook pasi
Ūdensvīrs clock Šodien ir 26. Janvāris 01:53:09


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[9] Apmeklētāju kopā[15070]

Zilais: jūras un debesu vēsums

Karstajās zemēs, kur mājas nemitīgi piepilda spilgtā saules gaisma, zilais – viens no populārākajiem toņiem, jo tas ir svaigs, bet vienlaikus arī gaišs. Bet kādas rekomendācijas zilās krāsas izmantošanā ir valstīm, kurās pusgadu dominē slikts laiks?


Vispārīgais raksturojums:

Attālums – tāls
Apjoms – sašaurina
Masa – smags
Piesātinājums – ļoti piesātināts
Temperatūra – ļoti auksts
Gaišums un spilgtums – tumšs
Kustība – sasalis, stingrs
Pirmais iespaids – atsvešināts
Psiholoģiskā iedarbība – rada miera izjūtu, vienlaikus atsvaidzina. Gaiši zilā krāsa rada stingruma un pateicības izjūtu, bet lielā daudzumā var izskatīties bēdīgi. Palēlina bioloģiskos procesus, vilcina skatienu. Pazemina asinsspiedienu, koncentrē uzmanību, slāpē emocijas, mazina apetīti.
Cienītāji – koncentrēti, darījumu, mierīgi cilvēki. Krāsa nav patīkama cilvēkiem, kas ilgstoši izjūt stresu.
Piemērotākās istabas – tās, kas atrodas dienvidu pusē, guļamistabas, viesistabas, meditācijas telpas un darba telpas, kur nepieciešama koncentrēšanās, vannas istabas (akcenti). Nepiemērotākās istabas – tās, kas atrodas rietumu un ziemeļu pusē, virtuves un vannas istabas (bez siltajiem akcentiem). Savstarpējā ietekme ar citām krāsām – lielos daudzumos izskatās auksts un drūms, tāpēc to vajag kompensēt ar siltajiem toņiem. Tumši zilais tiek rekomendēts kā akcents.
Papildus krāsa – dzeltenā
Piemērotākie stili – etnika, ampīrs, art-deco, skandināviskais, vidusjūras.

ZILAIS – tā ir vieno no trijām pamatkrāsām, pēc sarkanās un dzeltenās. Pievienojot balto, zilā krāsa iegūs vairāk populāro interjeros gaiši zilo krāsu, kurai tiks veltīts atsevišķs raksts. Bet šajā rakstā pieskarsimies tikai gaiši zilākajiem un intensīvākajiem indigo un kobalta toņiem.

Vienlaikus ar zaļo krāsu tā ir viena no pašām izplatītākajām krāsām cilvēka dzīvē (vismaz tā bija līdz industrializācijas laikmetam). Zilais aptvēra homo sapiens un debesis un jūru - no kurienes, saskaņā ar atsevišķu zinātnieku teorijām, arī radās dzīvība. Blakus siltajām jūrām, kas jau neapstrīdami ir pierādīts, radās arī civilizācija. Tāpēc dotās krāsas vērojums lielākoties liek acīm atpūsties – ne jau velti liela daļa cilvēku stundām var gulēt zālītē un vērot debesis vai bezgalīgi vērot zilos jūras viļņus, nevēloties sev labāku atpūtu.


Zilā – ūdens krāsa. Bet blakus tekošajai, atsvaidzinošajai ūdens strūklai ir arī cits agregātstāvoklis – ledus. Tās paletē bieži vien ir sastopami arī debeszilie toņi. Šī iemesla dēļ šīs krāsas izmantošanā jābūt uzmanīgiem: svaigums – tas ir tas, kas nepieciešams karstā vasaras dienā, bet aukstā ziemas vakarā tā šķitīs pilnīgi nevietā, un pārāk „svaigo” interjera īpašnieks sajutīs, pateicoties pārmēru zilajām sienām, īstu psiholoģisko aukstumu.

Tātad, pirmā zilās krāsas īpašība – tās „temperatūra”, kas sajūtama uzreiz. Šī ir vēsā, bet dažreiz arī aukstā krāsa. Tā dēļ vērojamas tās psiholoģiskās izjūtas, kuras rodas, vērojot zilas virsmas, dvēselē rodas svaiguma un miera stāvoklis. Bet, ja zilā krāsa izmantota ļoti lielā daudzumā vai nepiemērotā vietā, jūs varat „nosalt”. Tur, kur nepieciešams atslābināties un izjust mieru, šī krāsa nav aizvietojama. Atslēgas vārds šeit ir „nomierināšanās”.

Tieši tāpēc labākā vieta, kur nokrāsot sienas zilā krāsā, ir guļamistaba. Šādā interjerā cilvēkam pazeminās asinsspiediens, palēlinās bioloģiskie procesi, notiek atslābināšanās, pazūd niknums un agresija. Bet zilais tiek rekomendēts arī kabinetiem – šādās telpās viegli koncentrēties darbam, jo emocijas pārstāj novērst, un uzmanība koncentrējas.

Nerekomendē zilo, piemēram, virtuvēs – uz tās aukstā fona ēdiens izskatīsies visai neapetelīgs pats par sevi, piedevām, šī krāsa mazina izsalkuma sajūtu organismā. Tas būs garlaicīgs arī bērnistabās. Tas derēs istabām, kas atrodas dienvidu pusē un nepārtraukti ir saules gaismas pielietas – tai ir pietiekami daudz aukstuma, lai kompensētu šo karstumu un padarītu uzturēšanos šajā telpā komfortablu, bet atmosfēru – harmonisku. Bet, lūk, tumšās istabās, kur saule neviesojas, izmantot zilo krāsu nevajadzētu, jo tam cīnīties ar spilgtajiem saules stariem nevajadzēs, tā „satvers” visu telpu un valdīs, radot skumjas izjūtas.

Vajag būt akurātiem, izmantojot zilo krāsu vannas istabās. Saprotams, ūdens toņi šķiet piemēroti telpās, kur notiek ūdens procedūras, bet labāk to izmantot tikai kā nelielu papildakcentu baltajam, gaiši zilajam vai oranžajam. Iemesls – visā tajā ietvertais vizuālais zilās krāsas „aukstums”.


Tagad parunāsim par zilās krāsas un telpas savstarpējām attiecībām. Šī krāsa tiešām ir ļoti nozīmīga. Priekšmeti šajā krāsā sākotnēji šķitīs smagnēji, mazkustīgi, stindzinoši. Zilā krāsa vizuāli mazliet atvirzīs priekšmetu dziļumā.

Atšķirībā no gaišajiem zilās krāsas toņiem - gaiši zilajiem vai tirkīzzilajiem, kuri izbīdīs mazas istabas sienas, padarot telpu vizuāli plašāku, ja izlīmēsiet istabas četras sienas ar piesātināti zilas krāsas tapetēm, telpa samazināsies un izskatīsies, ka nāk virsū cilvēkam – taisnība, drīzāk no psiholoģiskā, ne no fizioloģiskā skata punkta. Kā teica viens maskavietis, ienākot tāda veida istabā un skatoties uz zilās krāsas pārklājumu, viņam sāka sāpēt zobi un pēc kāda laika tapetes nācās pārlīmēt.

Toties, tā kā šī ir tumšā krāsa, ja trīs sienas atstāsiet baltas vai krēmkrāsas, bet ceturto nokrāsosiet zilu, tad tā vizuāli attālināsies dziļumā, un istaba izskatīsies platāka nekā ir patiesībā.

Tieši tāpēc dizaineri iesaka izmantot interjerā zilās krāsas maigo un gaišāko toņu variantus, bet ne tīro, spēcīgi zilo, jo kļūdoties un izvēloties pārāk spēcīgu, intensīvu toņa variantu, no kura var sākties psiholoģiskais nogurums vai sasāpēties zobi, ir pietiekami viegli.


Tā kā zilās krāsas raksturs ir tolerants, ienaidnieku no citas krāsu puses zilajam nav, un tas ļoti labi sader radošos savienojumos ar pārējām varavīksnes krāsām.

Labi savienojumi:
1. Vienveida gamma: zilā krāsa savienojumā ar citiem šīs krāsas toņiem un blakus krāsām (gaišzilo un tirkizzilo).
2. Neitrāla gamma: zilā savienojumā ar tuvajiem toņiem (zaļo, violeto, rozā, brūno, pelēko)
3. Kontrastu gamma: zilā savienojumā ar papildkrāsām – dzelteno, arī ar oranžo, sarkano un balto.

Starp citu, daudz pateicīgāks un klasiskāks variants (papildus, vislabvēlīgākais skatienam) - tas ir savienojums, kas pārņemts no debesīm ar peldošiem mākoņiem un viļņiem ar jūras pienu. Tas ir, zilais plus baltais un zilais un visi tā papildtoņi. Ne jau velti, matrožu svītriņa izskatās tik simpātiski un svaigi – baltā spilgtums šajā kombinācijā kompensē un izšķīdina visas zilās krāsas negatīvās īpašības. Mēģiniet noformēt līdzīgā salikumā viesistabu – un tā izskatīsies moži, atraktīvi un vienlaikus arī akurāti.


Baltā krāsa jums palīdzēs, ja jūs tomēr izvēlēsieties redzēt savu virtuvi zilā krāsā: šajā gadījumā vajag izmantot tās dekorācijas receptes, kuras piedāvā etnikas dažādie varianti – tā ir krievu "Gžeļ" un ķīniešu zili-baltais porcelāns, kā arī holandiešu podiņi un spāņu "Azulexos" keramiskās flīzes. Visos šajos folkloristiskajos stilos piesātinātais zilais samaisīts ar pienbalto. Bet sarežģītu tautisko zīmējumu izmantošana piedos interjeram oriģinalitāti.

Tik pat veiksmīgi saskaņojas zilais ar visiem pārējiem zilās krāsas toņiem, sākot ar bāli gaišzilo un tirkizzilo un beidzot ar zilganmelno. Nav vērts, taisnība, aizmirst, ka, jo gaišāki toņi izmantoti, jo maigāk izskatīsies interjers.


Zilās un dzeltenās krāsas savienojumā rodas zaļā krāsa, bet zilās un sarkanās krāsas savienojumā radīsies violetā. Tāpēc zilais ļoti labi saderas ar šiem diviem saviem „bērniem”. Zili – zaļie interjeri – tie nav tikai jūras viļņi ar aļģēm, bet arī safīri ar smaragdu, arī zvaniņi zālē.

Violeti – zilie interjeri izskatīsies diezgan drūmi, pateicoties abu krāsu tumšajam tonim, bet, ja pievieno balto, krēmkrāsas vai kādu citu no atšķaidošajām krāsām, tad var iegūt pietiekami labu efektu. Kā papildkrāsu var izmantot arī brūno, pelēko vai rozā toni.


Beidzot ir pienākusi kārta uzmundrinošajiem savienojumiem. Pirmkārt, tā ir zilās krāsas savienošana ar tās papildkrāsu – dzelteno. Ne sliktāk, un ne agresīvāk, ja piejauktu oranžos toņus.

Bet, iekļaujot interjerā sarkanos elementus, tajā atspoguļosies emocionalitāte un kaisle.

Bērnistabām dizaineri rekomendē zilo tieši tādās kombinācijās – savienojumā ar dzelteno un sarkano.

Zilās krāsas toņi:
gaiši zilais
tirkīzzilais
kobalts
indigo
lavandas
melleņu
jūras viļņu krāsa
debeszilais
ultramarīna
safīra.

Zilā krāsa neizvirza kādas īpašas prasības stilam. To mīl ampīra piekritēji, jo uz zilā fona labi izskatās klasiski baltās detaļas. Tas labi iederas interjeros, kas veidoti modernisma stilā – īpaši saskaņojot ar zaļajiem un violetajiem toņiem. Labi derēs tie stili, kuros ir atsauce uz etniku un jūru – piemēram, vidusjūras reģiona, Skandināvijas, Spānijas un tamlīdzīgi stili.

Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


evisons
Lietotājs offline sievieteVēzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (35)
[24.03.2010 - 23:14]
man iepatikas dazas lietinas


Emija
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[26.07.2009 - 10:20]
interesanti


kristykiss
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[02.07.2009 - 16:59]
zils man patīk,bet ne interjerā,tā tomēr ir aukstā krāsa bet man mājās vajadzīgs siltums


hennesa85
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[10.06.2009 - 14:56]
interesanti


kristro
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[12.05.2009 - 09:18]
Ļoti patīk zilā krāsa visās tās nokrāsās, bet interjerā, piedodiet, man tas neder. Bija man reiz zilgana istabiņa - ātri apnika......


kkrista
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[10.05.2009 - 10:55]
awwww... vnk dievinu piesātinātus zilos toņus!!! (inlove)


iriska
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[09.05.2009 - 15:24]
Nēēēēēē.... parāk depresējoši.... Der tikai vannas īstabai vai virtuvei kominējot ar balto krāsu (no)


Blonde^
Lietotājs offline sievieteStrēlnieksveģetāriete/-isIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (33)
[09.05.2009 - 09:16]
(hearts) Zilie toņi.


Iweta (Flower)
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrsveģetāriete/-isIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[09.05.2009 - 00:20]
man pašai istaba ir rietumu pusee un taada aloti veesi zilaa tonii, bet man tomeer taa zilaa kraasa loti loti patiikaas...taad savdabiiga-pilniigi vilina (flower)

I am sooo in LOVE!!!!!

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-CHB1-014-50 0.60 LVL SC-48913 27.60 LVL SC-47706 26.20 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist