Ielogoties ar Facebook pasi
Ūdensvīrs clock Šodien ir 25. Janvāris 22:18:09


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[0] Apmeklētāju kopā[8486]

Kremi pret grumbām: mīts vai realitāte

«Ar mūsu kremu jūs kļūsiet par 10 gadiem jaunāka», «Tikt vaļā no grumbām ir viegli – ar mūsu jauno kremu X», «Pretnovecošanās komplekss Y likvidēs pat pašas dziļākās grumbas». Un, lūk, mēs jau skrienam izmēģināt visus šos kosmētikas industrijas jaunumus, cerot... ja nu pēkšņi paveicas?... ka vienā no trauciņiem izrādīsies maģiskais Azazello krems, kas atkal padarīs mūs jaunas, skaistas un spēka pilnas.

Skaistuma industrijā strādājošie reklāmisti ļoti labi zina savu darbu. Viņi jau sen ir iegaumējuši, ko mums vajag, no kā mēs baidāmies un kam mēs ticam. Viņi ir iemācījušies uztaisīt tādu reklāmu, ka mēs sākam ticēt, it kā Sindija Krauforda būtu mūsu blakus dzīvokļa kaimiņiene, kura tikai nesen pamēģināja kremu X un viņai palīdzēja. Ieraugot cilvēku baltā virsvalkā, cilvēki to ātri pierakstās ārstu rindām un tic katram viņu vārdam, kaut gan ar prātu, visticamāk, saprot, ka tie ir tikai aktieri. Var turpināt līdz bezgalībai. Bet kas tad patiesībā slēpjas aiz skaistiem solījumiem atgriezt jaunību? Vai patiešām eksistē visi šie brīnumkremi vai tikai mūs muļķo?

1. mīts. Botoksīns

Botoksīns – pietiekami efektīvs līdzeklis, lai vizuāli mazinātu grumbas, bet tikai tajā gadījumā, ja to pielieto injekcijas veidā. Tā noslēpums slēpjas tajā, ka viņš paralizē sejas mazos muskuļus, un tie pārstāj samazināties, kā rezultātā grumbas izlīdzinās. Krems nav spējīgs iekļūt sejas muskuļos, kā rezultātā krems nav efektīvs.

2. mīts. Jūras aļģes un melno ikru ekstrakts.

Dermatologi atzīst, ka gan jūras aļģes, gan melnie ikri lieliski mitrina ādu, bet vienlaikus nav nekādu pierādījumu tam, ka šie līdzekļi var mazināt grumbu dziļumu. Tā kā šo kremu sniegtais lietderīgums noteikti neatbilst cenai. Ja jūs lietojat šādu kremu un jūtat, ka jūsu āda sāk izlīdzināties, tad tas, visdrīzāk, tikai tāpēc, ka tai bija nepieciešams mitrums. Analoģisku efektu var iegūt, lietojot lētākus kremus.

3. mīts. C vitamīns

C vitamīns – ļoti labs antioksidants, turklāt tas ir nepieciešams, lai ādā izstrādātos kalogēns. Taču tad nepieciešams to regulāri lietot vitmīnu veidā, bet ne kremu veidā. Lai ko arī neteiktu reklāmā, nav nekādu zinātnisko pierādījumu, ka tas var mazināt grumbas. Bez tam, lielākoties vitamīns C, kurš ietilpst pretnovecošanās kremos, pat neiekļūst ādā. Tas pats attiecas uz visiem citiem kremiem.

4. mīts. Dabīgie komponenti

Kremi ar atzīmi «organiskais», «no dabas ekstraktiem», «dabīgs» uz daudzām sievietēm iedarbojas kā magnēts. Nav saprotams, kāpēc viņas domā, ka dabīgie komponenti noteikti būs efektīvi. Bet tas tā nav. Sintētiskie komponenti iedarbības ziņā neatpaliek no dabīgajiem.

5. mīts. Kalogēns un elastāns

Rūgta patiesība slēpjas tajā, ka smērē kalogēnu sejā cik gribi, grumbu no tā mazāk nekļūs. Elastāna un kalogēna molekulas ir pārāk lielas, lai iekļūtu ādā caur virskārtu. Tas vienkārši nav iespējams no medicīnas skatu punkta. Turklāt, kremu lietošana, kura sastāvā ir kalogēns, var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli. Kā jau iepriekš teikts, kalogēns nevar iekļūt ādā, tāpēc viņš vienkārši nosprosto poras, bet tas noved, jūs jau pašas zināt, pie kā. Starp citu, ar kalogēna palīdzību var uz laiku atbrīvoties no grumbām – tikai lietojot to injekciju veidā.

6. mīts. Alfahidroskābes (АНА)

Alfahidroskābes nevis iedarbojas kā ādas atjaunotājs, bet tieši pretēji, tas paātrina ādas novecošanās procesu. АНА darbības būtība slēpjas tajā, ka tie noņem ādas virskārtu, piekļūst jaunajiem ādas slāņiem. Tādā veidā sanāk, ka āda izskatās daudz jaunāka un svaigāka, bet tajā pašā laikā ir pilnīgi neaizsargāta pret ultravioletajiem stariem un citām kaitīgajām ietekmēm.

7. mīts. 2-dimetilaminoetanols (DMAE)

Uzreiz pēc krema uzklāšanas, kura sastāvā ir 2-dimetilaminoetanols, ādas šūnas palielinās uz iekšējo šūnu dobumu paplašināšanās rēķina, un tad grumbas uz ādas izlīdzinās, bet šī iedarbība nav ilglacīga. Pēc pāris stundām sākas palēnināšanās process, ādas šūnu darbības ātrums pazeminās, bez tam – kāda to daļa iet bojā.

8. mīts. Placenta

Placentas atjaunojošā iedarbība jau bija atklāta pagājušajā gadsimtā. Eksperimentu rezultātā tika noskaidrots, ka tās iedarbības noslēpums ir stereoīdajos hormonos, kuri, iekļūstot ādā, patiešām padara to jaunāku. Bet (tas ir svarīgi) ātri vien pēc tam izrādījās, ka placentai ir daudz blakus efektu: daļēji tā izmaina hormonālo fonu, kas nav visai veselīgi. Tāpēc zinātnieki mēģināja izņemt no placentas hormonus. Tas ir, tieši to, kas atjauno ādu. Starp citu, lielākoties gadījumu, kad jums mēģina pārdot kremu ar placentu, tur nemaz nav placentas. Iegūt cilvēka placentu kremu ražošanai tagad ir aizliegts, bet, ja jums saka, ka placenta ņemta no dzīvniekiem, tad ir iespējami trīs varianti:

1) tā ir īstā placenta ar hormoniem, un tad jūs iegūsiet ļoti daudz blakus efektu;
2) tā ir apstrādāta placenta bez hormoniem, un jēgas no tās nebūs;
3) tā vispār nav placenta, un kas tad ir trauciņā – nav zināms, un labākajā gadījumā no krema nebūs nekādas atjaunojošas iedarbības.

9. mīts. Hialurona skābe

Hialurona skābe ietilpst cilvēka ādas sastāvā un atbild par tās elastību, tāpēc kosmetologi secināja, ja to iemasē ārēji, tad āda kļūst daudz jaunāka. Taisnība ir tajā, ka, lai tāds paņēmiens darbotos, hialurona skābei vajag saturēt zemu molekulāro formulu kremā, bet tas ir ļoti reti, citādi tā darbosies kā kalogēns, t.i., nekā un pat sliktāk. Tāpēc, lai gūtu efektu, to špricē zem ādas.

10. mīts. Liposomas

Par nožēlu, tas arī ir mīts, kaut gan šo terminu mēs bieži dzirdam televīzijā. Kādreiz eksistēja teorija, ka ādas šūnu novecošanās procesā paplašinās šunu membrāna, bet liposomas it kā var saplūst ar šūnām un papildināt ar mitrumu, atjaunojot tās. Bet teorija neapstiprinājās – tika noskaidrots, ka gan jaunajām, gan vecajām šūnām membrānas biezums ir pilnīgi vienāds. Tā kā par vēl vienu mītu mazāk.

11. mīts. Peru piens

Šis mīts radies salīdzinoši nesen. Spēlē, kā redzams, uz sieviešu domām, ka viņas lieto tikai dabīgu kosmētiku. Bet peru pieniņš – tas arī ir tikai mīts. Tas ir tikai bišu dzīves darbības produkts, un, kā noskaidroja zinātnieki, tam nav nekādu brīnumainu sastāvdaļu.

12. mīts. Albumīns

Daudzi pretgrumbu kremi satur albumīnu. Tās, kas lietojušas tādu kremu, iespējams pamanījušas, ka, uzklājot to uz ādas, āda izskatās labāk. Tātad palīdz? Albumīna iedarbības noslēpums ir ļoti vienkāršs – viņš neatbrīvo no grumbām, bet uzliek ādai it kā plēvi, kā rezultātā grumbas nav tik ļoti pamanāmas.

Protams, uzskaitītie ne tuvu nav visi „burvju” komponenti, ar kuriem mūs māna reklāma, bet vajadzētu pietikt, lai nākamreiz, kad jūs iesiet uz veikalu pēc krema (iemīļotā), visi šie nesaprotamie vārdi neļautu jums apjukt. Bet, ja šaubāties, vienmēr var pajautāt pazīstamam ārstam jaunu līdzekli.

Bieži gadās, ka nopirktais pretgrumbu līdzeklis patiešām pozitīvi ietekmē ādas stāvokli. Kā jau iepriekš tika teikts, lielākoties gadījumu tas izskaidrojams, ka āda beidzot saņēma tai nepieciešamo mitrumu. Ādai, kura sāk novecot, noteikti būs nepieciešama rūpīga mitrināšana un barošana – viens no pašiem svarīgākajiem kopšanas komponentiem, un tam vajag sekot regulāri. Bez tam, ja jūs gribat ilgāk saglabāt jūsu ādas jaunību un skaistumu vai uzturēt to labā formā, sekojiet šādiem no pirmā acu uzmetiena vienkāršiem, bet dažreiz pietiekami grūti izpildāmiem noteikumiem:
 • Viemēr lietojiet kremu ar UV filtriem.
 • Sekojiet, lai jūsu āda vienmēr būtu pietiekami mitrināta.
 • Veiciet sejas masāžu, lai ilgāk saglabātu sejas piepacelto ovālu.
 • Atsakieties no smēķēšanas.
 • Pārmērīgi nelietojiet alkoholu.
 • Centieties labi izgulēties - pastāvīgais neizgulēšanās stress veicina novecošanos.
 • Dzeriet daudz ūdens.
 • Sekojiet saviem ēšanas paradumiem: pārmērīgi nelietojiet cukuru, baltmaizi, taukainus, ceptus un pārāk sāļus ēdienus.
 • Centieties ēst pēc iespējas vairāk dārzeņus, riekstus un augļus.
 • Biežāk uzturieties svaigā gaisā, regulāri veiciet fiziskus vingrinājumus.
 • Smaidiet. Tas jūs nepasargās no grumbām, taču liks apkārtējiem aizmirst par tām. :)

Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-40150 19.40 LVL SC-46911 39.10 LVL SC-42779 6.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist