Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 22:22:14


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[4] Apmeklētāju kopā[5368]

Pašzīmols jeb cik tu maksā?

Apmēram 10 gadus atpakaļ Toms Peters publicēja rakstu, kurš kļuva par sensāciju tā laika amerikāņu sabiedrībā. Viņš rakstīja: „Mēs – prezidenti mūsu pašu kompānijā SIA „Es ””. Lai šodien noturētos biznesā, mūsu galvenais darbs ir – būt vadošajiem speciālistiem zīmola „Es” mārketingā.

Šodien mūsu valstī notiek mārketinga kari, un konkurence kļūst arvien spēcīgāka. Bet viņiem, šķiet, viss pilnīgi vienalga. Viņiem – pašām pazīstamākajām, ievērojamākajām personībām savā profesijā, ikviena darba devēja labākajam medījumam, pēc vispārpieņemtā viedokļa patiesiem savas lietas meistariem. Leģendāras personības! Esmu pārliecināta – daudzi no viņiem ir paštēla speciālisti.

Zīmols „Coca-Cola” maksā $70 miljardus, zīmols „Microsoft” - $65 miljardus. Bet cik maksājat Jūs?

Personība kā zīmols

Finansu krīzes laikā lielāko pašnodarbināto darba biržas lietotāju skaits aug ģeometriskā progresijā. Uz pašnodarbinātību aiziet programmētāji, mājas lapu dizaineri, žurnālisti, tulki, mārketinga speciālisti un visu profilu mākslinieki. Lielākā daļa psihologu kļūst par treneriem un organizē personīgās izaugsmes skolas un treniņus.

Lorijas fotobanka, lūk. Iedomājieties - visiem vidējās un augstākās klases treneriem, piemēram, ir viena un tā pati izglītība (piedevām dažiem augstākās klases treneriem nav augtākās izglītības psiholoģijā), darba pieredze un daudzmaz līdzīgas treniņu programmas. Kāds mēnešiem vāc grupu, bet kādam pārpilnas zāles plus interneta tiešsaistes treniņi, plus vesela jūra pierakstu interneta piezīmju grāmatā. Noslēpums slēpjas tajā, ka atjautīgākie izmanto rietumu treneru pieredzi un padarījuši savus vārdus par augstākās klases zīmoliem.

Cilvēks, ar kura vārdu saistītas dažāda spektra asociācijas, vienkārši nevar nebūt veiksmīgs, un tieši no personīgā tēla ir atkarīgi šodienas menedžeru, marketinga speciālistu, žurnālistu, rakstnieku, juristu, biznesmeņu, politiķu, aktieru u.t.t. panākumi. Ja jūsu darbs saistīts ar jebkura veida komunikāciju, paštēla zīmols jums noteikti noderēs.

Mēs dzīvojam pārsteidzošā mārketinga kara un sarežģītu stratēģiju laikā, kas radīts, lai veidotu dažādu preču un pakalpojumu noietu tirgū. Nepareizi pozicionējot, nav iespējams pārdot nevienu preci, un, ja jūs gatavojaties veidot galvu reibinošu karjeru un varbūt ieraudzīt savu uzvārdu mācekļu sarakstā, jums nāksies piedāvāt kā preci jūsu zināšanas un prasmes. Galu galā pakalpojumu tirgū ir pārāk daudz piedāvājumu, un bez pareizas pašprezentācijas var palikt bez uzmanības pat potenciālais Nobela prēmijas laureāts. Vēl jo vairāk, bez paštēla zīmola neiztikt radošo profesiju pārstāvjiem un tiem, kas ilgojas pēc slavas.

Zīmols – investīcijas tavā nākotnē, garantija tam, ka, ja pat sabruks bizness, bankas konti būs pa nullēm un pazudīs „viss, kas iegūts grūta darba rezultātā”, jums paliks pats galvenais – vārds, un jūs varēsiet atgriezties pie pazaudētajām pozīcijām daudz īsākā laikā. Bet tas nav viss. Zīmols – tā ir izvēles brīvība, iespēja sasniegt tādus mērķus, kuri nerādās pat „lielākās daļas” sapņos, starp citu, tos saniegt daudz īsākā laikā un ar daudz mazākiem zaudējumiem. Pilnvērtīgi cilvēki sasniedz pilnvērtīgus panākumus.

Par laimi, paštēla veidošanas speciālisti ir pārliecināti, ka kļūt par zīmolu var jebkurš cilvēks. Un dažas viņu rekomendācijas mēs varam izmantot, neapmeklējot dārgas konsultācijas, soli pa solim radot pilnvērtīga cilvēka vēsturi. Ne vairāk un ne mazāk.

1. solis. Mērķa izvirzīšana Sākumā vajag tikt skaidrībā, par ko jākļūst jūsu vārdam. Kādā jomā jūs vēlaties būt slavens, kādam darbam esat gatavs veltīt dažus savas nākamās dzīves gadus? Tagad padomājiet, kādas īpašības ir visvērtīgākās šajā vidē. Ja, jūs sapņojat par amatu kādā konkrētā uzņēmumā, pārliecinieties par viņu prasībām labāko amatu kandidātiem.

Vienu vārdu sakot, jums jātiek skaidrībā ar atribūtiem – labāko īpašību un prasmju paleti. Sastādiet jūsu pašu atribūtu sarakstu – tas ir pirmais solis visos treniņos, kas veltīti paštēla zīmolam. Pēc tam izvēlieties no tiem tos, kas nepieciešami karjeras izveidē, un tieši tos arī akcentējiet. Šis saraksts jums vēl noderēs – laiku pa laikam atjaunojiet to ar jaunajām īpašībām, un vienlaikus – panākumiem karjeras darba laukā.

Ne jau velti Toms Peters, menedžmenta guru, ir teicis „ Ja jūs vēlaties uzlabot savu zīmolu, tad jums nemītīgi jākoncentrējas uz to, ko esat izdarījuši vērtīgu un ar ko lepojaties. Nav nozīmes, cik patiesībā labas ir jūsu īpašības, jums vienalga jāpārdod tirgū savs zīmols.”

2. solis. Es - eksperts. Lai kļūtu par cilvēku – zīmolu, vienkārši vajag pozicionēt sevi kā ekspertu izvēlētajā jomā. Ar ko nodarbojas eksperti? Nemitīgi padziļina savas zināšanas un tiecas kļūt par „numur viens” šauri specializētajā sfērā. Un vēl – vada seminārus, raksta grāmatas, nemitīgi tulko savas prasmes un visiem citiem spēkiem nodarbojas ar plānoto pašprezentāciju. Visi šie pūliņi attaisnos sevi vēl daudzus gadus pēc tam.

3. solis. Es – perfekcionists. Bez savām labajām īpašībām jums skaidri jāzina paša nepilnības un pastarpināti jāstrādā, lai no tām atbrīvotos. Paštēla zīmološana – tas ir paša PR (publiskās attiecības) un pašpilnības savienojums. Daudzi šodienas cilvēki-zīmoli ir pārsteidzoši smieklīgi, un tā ir vienmēr, kad zīmols tiek radīts ar viena vienīga PR palīdzību. Tādi cilvēki ātri sapsihojas un provocē uz skandāliem, bet skandālista reputācija – kaut gan tas ir pats ātrākais ceļš uz slavu, nav pats uzticamākais un vēlamākais.

4. solis. Mīta radīšana. Leģenda mārketingā – tā ir zīmola vēsture plus tā apveids. Kādu Jūs gribētu redzēt sevi darba devēja acīs? Izvēlieties vispiemērotāko apveidu, un pakāpeniski iedzīvojieties tajā. Daži darba devēji sapņo par darbinieku, kurš būtu nemitīgu ideju ģenerators, kurš bez prāta vētras sniegtu arī koncepciju kalnus, un nekad nežēlotos par radošo krīzi. Daži sapņo par unikālu speciālistu, vienīgo tāda veida, kuram piemīt patiešām dziļas zināšanas un ir pastāvīgi atsaucīgs darbā. Citiem ļoti nepieciešams darbinieks, kurš ātri izpilda visus uzdevumus un spējīgs veiksmīgi virzīt projektus bez jebkādas radošas pieejas.

Jūsu mīta leģenda – tas ir jūsu individuālais veidols, tas, kas jūs atšķirs no daudzu tūkstošu pūļa konkurentiem, tas, kas liks darba devējiem organizēt medības pēc vērtīgākā darbinieka. Tā ir pati labākā loma filmā pašam par sevi.

5. solis. Pirmklasīgs imidžs. Ideālam saturam nepieciešams ne mazāk ideāls iepakojums. Cilvēks – zīmols ir atpazīstams ne tikai pēc sava vārda un apskaužamās karjeras, bet arī pēc neaizmirstama veidola. Noteikta apģērba stils, „pirmklasīga frizūra”, interesanti briļļu rāmīši – sava zīmola izveidē sīkumu nemēdz būt. Vienotā stilā jābūt arī lietišķajiem aksesuāriem, vizītkartēm būtu jūs izdevīgi jāprezentē, personālām saitam un pat elektroniskā pasta nosaukumam.

6. solis. Interneta zvaigzne. Internets – lieliskākais izgudrojums, kas pārvērtis mūsu sabiedrību par informācijas sabiedrību. Informācija mēdz būt bezkaislīga un vienaldzīga. Tāpēc būtu noderīgi padomāt par to, ko esat nodomājuši pavēstīt pasaulei, kārtējo reizi atverot Internet Explorer.

Šodien internets – pats ērtākais pašreklāmas instruments. Reiz Endi Vorhols izteica sakramentālu frāzi „Katram ir tiesības uz 15 minūšu slavu”, šodien šie vārdi cilvēkam – zīmolam ir kļuvuši pravietiski, un par slavenību var kļūt katrs. Ikviens blagosfēras iedzīvotājs vai aktīvs sociālo tīklu dalībnieks.

No personīgā MySpace bloga sākās Emijas Vainhausas popularitāte. Lilija Allena piespieda mūzikas ierakstu studijai pievērst viņai uzmanību, pateicoties bloga augošajai reputācijai (tagad viņai ir gandrīz 500 tūkstoši „draugu”).

Savi blogi ir tūkstošiem jūsu kolēģu, tūkstošiem potenciālo darba devēju, un daudzi lietotāji vairs neredz jēgu tērēt saita laiku bez kompensācijas karjeras bonusu izskatā. Tikai lielākā daļa interneta lietotāju uzskata, ka pārdod savu seju, bet patiesībā tikai izstāda pārdošanai. Izvēloties fotogrāfiju sociālā saita lappusei, sastādot aprakstu blogam, uzdodiet sev atslēgas jautājumu: „Ko es ar to gribu pateikt potenciālajam darba devējam un kolēģiem?”

Tātad, ja jūs gribat, lai jūsu blogs strādātu jums, pietiekami ievērot dažus noteikumus:
  1. Aizmirstiet, ka Draugiem.lv un citi sociālie saiti ir jūsu personīgā virtuālā telpa. Neko vairāk publisku pat izdomāt nevar.
  2. Nekāda slenga, nekādas pokemoniskas rakstības vai citu „lācīšu”; uzskatiet, ka visi jūsu virtuālie konti – pats īstākais virtuālais ofiss.
  3. Neaizmirstiet dot atsauces uz CV jums ērtā veidā un portfolio bloga profila pirmajā lapā.
  4. Parūpējieties par ērtu bloga navigāciju. Nodrošiniet savu žurnālu ar visiem nepieciešamajiem tagiem, atsaucēm, arhīviem un meklēšanas iespējām.
  5. Rakstiet pareizi un interesanti, provocējot uz diskusiju vai komentāriem. Deputāts Viktors Alksnis kļuva par īstu blogu zvaigzni pēc tam, kad viņa blogā izraisījās kolosāla polemika. Vienlaikus esiet gudri un ieturēti: neļaujiet savam žurnālam pārvērsties no pozitīvi atpazīstamā par skandālistiski atpazīstamu.
  6. Nemitīgi rūpējieties par savas vietnes reputāciju. Jūsu žurnālam jābūt pa īstam „dzīvam” - rakstiet regulāri, nostiprinot sakarus.
  7. Piedalieties tematiskajā interneta sabiedrības dzīvē, kas tieši skar jūsu profesiju. Jūs neapmierina tā vienīgā stilistu sabiedrība, kas rada miniatūras sunīšus? Radiet savu! Lai ar ko jūs arī nenodarbotos, starp miljoniem interneta lietotāju atradīsies tie, kam būs nepieciešami tieši jūsu pakalpojumi.
P.S. Starp paštēla zīmolu un nerimdināmo paša PR – milzīga plaisa. Paštēla zīmols – tā ir pakāpeniska virzīšanās uz savu mērķi, ko pavada personīgā un profesionālā izaugsme. Pajautājiet jebkuram PR speciālistam, kā viņš izstrādā stratēģijas, un viņš pastāstīs par uzdevumiem, mērķauditoriju un marketinga plānu.

Paštēla zīmološana – precīzi izplānotas un apzinātas darbības, tāpēc veiksmīgas ar lielu daļu iespējamības. Galu galā, pat Runcim zābakos ar pāris viltīgiem mārketinga paņēmieniem izdevās no sava saimnieka izveidot Marķīzu Karabasu...

Darja Pečorina, Lady.mail.ru
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


kristykiss
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[01.07.2009 - 16:53]
es ar gribētu sev pirmklasīgu imidžu-tam visam naudiņas vajag


sanysan
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[27.06.2009 - 12:20]
Jā ir diezgan darbs jāiegulda..


laimeslutekle
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[26.06.2009 - 11:29]
Ja gribi panākumus, tad arī proties tam veltīt savu laiku un enerģiju! (clap)


otina
Lietotājs offline sievieteMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[16.06.2009 - 09:13]
Nopietna lieta, kas prasa daudz laika un enerģijas.

Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-47160 56.00 LVL AS-55015-106 2.10 LVL PD-SCW9-006 0.60 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist