Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 22:08:28


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[11] Apmeklētāju kopā[5582]

Kā nepazaudēt mīlestību krīzē?

Finansu krīze dod iespēju pārbaudīt attiecību stiprumu. Vai nu tās kļūst stiprākas, vai tās izjūk. Kā uzvedīsies jūsu pusīte, ja paliksiet bez darba un bez līdzekļiem? Piekrītiet, mūsdienu situācija – īsta pārbaude jūtām. Ar savām domām par krīzi, mīlestību un naudu ar Kleoo.lv lasītājiem dalās autors – vīrietis.

Droši vien, sākumā kādā sieviešu žurnāla rakstā vārds krīze atkārtosies tikpat reizes, cik kādā ekonomiskajā izdevumā. Tas ir pilnībā loģiski, ņemot vērā, cik stipri ekonomiskā situācija valstī ir iedragājusi labklājībā dzīvojušās ģimenes.

Vēl dažus mēnešus atpakaļ viss bija brīnišķīgi. Bija labi apmaksāts darbs, ja naudas kaut kam nepietika, bankas bez problēmām deva kredītu. Darba vietu bija vairāk kā kandidātu uz tām – tā kā noteikumus izvirzīja nevis darba devējs, bet pats darbinieks. Tā bija paradīze vidusslānim?

Izrādījās, atslābt bija par agru. Un, lūk, jau kāds visā nopietnībā nodomās: vai nepasteidzās uzsākot kopdzīvi, jo vienam izdzīvot ir vieglāk... Vienā vārdā, krīze – tā ir īsta attiecību pārbaude.

Nav naudas – nav mīlestības?

Ģimenēm, kurās katrs no laulātajiem draugiem deva savu noteiktu daļu no nopelnītās naudas mājsaimniecības izdevumiem, bet atlikumu tērēja personīgajām vajadzībām, šodienas krīze var izrādīties liktenīga.

Ja kāds palicis bez darba, nav fakts, ka viņu gribēs uzturēt otra pusīte. Saprotams, ka viss atkarīgs no tā, kā ir veidojušās šīs attiecības. Ja pamatā bijusi liela mīlestība un gaišas jūtas – tas ir viens, bet, ja attiecības bija veidotas pēc citiem principiem – pavisam, kas cits.

Mācēt saglabāt mīlestību vienam pret otru naudas krīzes laikā – tas ir pats grūtākais, bet vienlaikus arī pats svarīgākais uzdevums.

Ja izdodas atteikties no visiem labumiem un komforta krīzes laika dzīvē, pieņemt sarežģīto situāciju kā faktu un saprast, ka viss pāries, vajag to (situāciju) tikai pārdzīvot un pēc tam viss būs tāpat, varbūt pat labāk, laulība vai vienkārši attiecības tikai uzlabosies.

Pirmais pārbaudes etaps – tas ir tad, kad jūs (nav svarīgi kurš: vīrs vai sieva, vai abi laulātie) zaudējuši darbu un vajag domāt, kā nodrošināt ģimeni materiāli. Lai cik stipras arī nebūtu jūtas, materiālās un finansiālās problēmas var sabojāt, ja ne visu, tad daudz ko.

Tāpēc ļoti svarīgs ir brīdis, kad šīs problēmas pastiprinājušās, nedot tām iespēju kļūt svarīgākām par jūtām un kopējo atbildību. Krīze it kā pasaka priekšā, ka nauda, materiālā labklājība – nav galvenais dzīvē, jo īpaši jau attiecībās.

Pat ar minimumu līdzekļu var izvilkt tos dažus mēnešus, kamēr ilgs krīze. Bet tagad – mazāk izklaides un greznības, vairāk laika veltiet viens otram. Bieži savdabīgā vīriešu psiholoģija ir vainojama pie savstarpējo attiecību ģimenē pasliktināšanās. Vīrieša instinkts – nest ģimenei naudu. Pateicoties tam, viņš jūtas pašpietiekams un pārliecināts. Pretējā situācijā – nevienam nevajadzīgs un nepilnvērtīgs.

Ja viņš nevar atrast piemērotu darbu, tad būs morāli nomākts tik tālu, ka var sākt dzert. Protams, līdz tādai situācijai nonāk tikai vīrieši – neveiksminieki, lai gan nervus situācija, ka nav naudas, var sabojāt pamatīgi. Vajag viņu visādi atbalstīt, paskaidrot, ka bezdarbs – tas ir tikai laicīgi, ka galvenais – tas ir tas, ka mēs esam kopā.

Vīrietis nemīl justies kā liekēdis, tāpēc, ja viņš šobrīd nopelna mazāk nekā jūs, esat gudrāka. Palūdziet viņam vairāk palīdzēt mājas darbos. Piemēram, veikt ilgi gaidīto remontu dzīvoklī, uzlabot to, līdz kam rokas nesniedzās pirms tam... Vajag darīt visu iespējamo, lai tikai finansiālu problēmu dēļ nebūtu pamatīgu strīdu.

Pacentieties, neskatoties uz visām situācijas grūtībām, attiekties pret krīzi filozofiski. Jo grūtības mums ir dotas tam, lai vairāk cienītu laiku, kad esi bez darba, lai novērtētu mūžīgās vērtības, būt tuvākiem vienam pret otru.

Ja ģimenē ir bērns

Mīlestība un krīze, no otras puses, ja jūsu ģimenē ir bērns, tad to izdarīt būs grūtāk. Kā viņam paskaidrot, ka tāpēc, ka tētim (mammai) nav darba, viņam nevar nopirkt jaunu rotaļlietu vai aizvest uz kafejnīcu? Vai, nedod Dievs, bērns saslims, bet nav naudas zālēm.

Jebkurā gadījumā bērni nav vainīgi pie tā, ka vecākiem nav naudas. Vēl jo vairāk, ja bērni ir mazi un neko nesaprot. Paskaidrot bērnam, kas ir krīze attiecīgajā līmenī – tas ir virsuzdevums. Turklāt tas ir pilnībā izdarāms. Saprotams, ka ierobežot viņu izklaidēs vajadzēs.

Piemēram, viņam vajadzēs dažus mēnešus paciesties bez atrakcijām, kinoteātra vietā vajadzēs apmierināties ar televīziju un datora, bet saldumus ēst mājās. Protams, var pienākt situācija, kad arī to nebūs iespējams izdarīt.

Tikai tad materiālās izpausmes nepietiekamību vajag kompensēt ar dvēselisko un morālo rūpēs par bērnu.

Krīze patiesībā satuvina. Tā ļauj vairāk laika pavadīt kopā, novērtēt to, ka jūs esat viens otram, lieku reizi saprast, ka nauda – ir tikai papīrīši, un laimi, mīlestību par to nenopirksi.

Krīzes laikā vairāk cienīsim savu otru pusīti par sapratni, rūpēm, atbalstu, sava veida pašuzupurēšanos (kad ekonomē to nelietīgo naudu uz sava rēķina, lai kaut ko nopirktu ģimenei vai pārsteigtu sievu/vīru).

Pamatojoties uz pēdējiem pētījumiem, beļģu vīrieši krīzes laikā sāka ekonomēt uz mīļākajām. Kāpēc rezultāts nav pozitīvs? Galvenais iemesls laulības pārkāpšanā ir tas, ka otra pusīte velta pārāk maz uzmanības pirmajai, kā to viņa būtu vēlējusies.

Bet uzmanības izrādīšanas trūkuma iemesls ir banāla noslogotība un nogurums darbā, tiekšanās nopelnīt vairāk naudas. Tagad pati dzīve radījusi iespēju mainīt doto lietu situāciju dzīvē. Vajag šo pašu iespējamību, izmantot.

Tā kā dotajai situācijai valstī un kopumā visā pasaulē ir ne tikai negatīvā, bet arī pozitīvā puse. Un kā tā attieksies pret mums, atkarīgs, vispirms, no mums pašiem. Ja sēdēt, saliekot rokas, un gausties par rūgto dzīvi, kuras dēļ tika zaudēts apmaksātais darbs un daudzi civilizācijas labumi, no tā labāk noteikti nekļūs.

Tajā pašā laikā, ja pieņemt krīzi kā amatu un optimizēt savus izdevumus, to var praktiski nemaz nepamanīt.

Ģimene pret krīzi

Mīlestība vai krīze, vienkāršāk sakot, jums nepieciešamas asinis no deguna kā pretkrīzes terapija. Vai romantika – kam kā izdevīgāk. Autors piedāvā piecas receptes.

1. Ēdīsim mājās

Kafejnīcas un restorāni – tā tomēr ir greznība, bet ne nepieciešamība. Tāpēc uz lielveikalu pēc produktiem. Rezultātā, jūs ne tikai iztērēsiet trīs reizes mazāk pārtikai, bet arī ēdiens būs daudz garšīgāks, barojošāks un noderīgāks. Ja gribas romantiku, tad restorāna vietā pietiks ar vakariņām sveču gaismā. Gan lētāk, gan praktiskāk.

2. Skatāmies kino mājās

Ir pienācis laiks atteikties no trokšņainiem kinoteātriem – tam ir internets. Ielādē jebkuru filmu un skaties to komfortabli, guļot uz dīvāna. Vēl ir vērts atcerēties, ka pa kabeļtelevīziju arī dažreiz šo to labu rāda. Sievietei – seriāli, vīrietim jau sākusies pavasara futbola maču sērija.

3. Nepērkam neko jaunu, nēsājam veco

Jā, krīze – vajag ļauties iztēlei. Vai tad tikai baismīgi modīgs Versače kostīms ar 50% atlaidi. Pārskatiet savu garderobi – tajā noteikti atradīsies mantas, kuras esat uzvilkuši pāris reizes un pat aizmirsuši par to eksistenci.

4. Braucam ar sabiedrisko transportu un ejam ar kājām

Nolieciet mašīnu garāžā vai (ja nevarat par to samaksāt kredītu) pārdodiet, un krīzes laikā izmantojiet sabiedrisko transportu. Jā, tas nav tik komfortabli, ja pat neteiktu daudz nepatīkamāk, toties daudz lētāk. Starp citu, ja jums nepieciešams braukt dažas pieturas – ejiet ar kājām. Uz ielas pavasaris: tas ir ne tikai veselīgi, bet arī patīkami.

5. Dzīvojam veselīgi!

Lai cik tas dīvaini nebūtu, bet tieši krīzes laikā cilvēki sāk ēst veselīgi. Jo dārgi produkti – viņi pamatā ir dārgi un nav piemēroti mūsu virtuvei. Starp citu, nesen galvenais Krievijas dakteris Genādijs Oniščenko nopublicēja rekomendācijas par veselīgu uzturu ekonomiskās krīzes laikā.

Viņš aicina atcerēties tradicionālos krievu nacionālās virtuves ēdienus un atteikties no dažāda veida desu lietošanas, jo tās satur lielu daudzumu neveselīgu tauku. Tā vietā, pasvītro Oniščenko, labāk ēst gaļu, dārzeņus, augļus, piena produktus un pākšaugu produktus.

Dabīgajos produktos ir ļoti daudz cilvēkam nepieciešamo vitamīnu – un krīze jums nāks par labu. Jā, un pastaigas, kas aprakstītas iepriekšējā receptē, tas arī ir veselīgs dzīvesveids. Izdzīvosim, cienījamie lasītāji!

Jaroslavs Kolomjecs, Sex.passion.ru
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


badita
Lietotājs offline sievieteVērsis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[18.10.2009 - 17:05]
padomi tiesaam labi, bet domaaju,ka katrs pats labaak zina kaa paarvareet kriizi..


dienvidniece
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[18.07.2009 - 09:00]
šis laiks ir iteresants ar to,kad piespiedu kārtā daram tādas lietas ,ko labos laikos nebūtu nekad darījuši......


esperanca
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[21.06.2009 - 07:58]
Nu es rakstam piekrītu, un naudiņu var ietaupīt dažādos veidos. Protams mēs neaizmirstam arī viens otru palutināt vai iepriecināt. Paldies dievam mūs krīze īapaši nav skārusi, (hehey) lai gan jāpiedomā ir no kā varam tomēr atteikties.


kristy26
Lietotājs offline sievietePrecēta(-s)
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[16.06.2009 - 19:00]
jaa sajoa laika apstaklos tiesam ta krize ari ietekme partneattiecibas

tik sasoditi labi


zakjis
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[16.06.2009 - 18:21]
jaa.. man gan nekaadu probleemu nav! man viss ir Ok.
AR NAUDINJU IR TAA PAMAZAAK bet iztiekam .. un daudz nekrenkeejamies! (hi)


laimiga-milulite
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[14.06.2009 - 10:28]
diemzel tanu ir ka loti daudzi ir izmisuma.Mums ar sad tad sanak biskit parukt un paburksket,bet censamies savaldities (hugelove) ,jo mes jau neesam vainigipie ta kas sobrid notiek musu Valsti (nope)


sanysan
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[08.06.2009 - 10:00]
Mēs turamies, turamies..Un neļaujam tai krīzei ienākt mūsu ģimenē. Bet retu reizīti šā vai tā sanāk, ka pa spraudziņu iezogas problēma, kuru sauc - NAUDA..


kristro
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[29.04.2009 - 14:51]
Dīvaini ieteikumi. Es, piemēram tik "treknajos gados" šad tad ēdu restorānos. Un vakariņas mājās nozīmē, ka viens stāv pie plīts, bet otrs ir kaut kur. Varbūt, vienkāršāk ir pārdot(ja ir, kas pērk) visu, kas iekrāts un sagādāts, noprkt kādu kvadrātmetru zemītes, uzcelt zaru būdiņu un pārtapt par aborigēniem. Izdzīvo stiprākais!


reimo
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[26.04.2009 - 16:12]
nu, nu...... tieši veselīga pārtika ir daudz dārgāka..... tā nu tas ir!


iriska
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[22.04.2009 - 13:11]
Mūs krīze it ka neskara (darbs ir, algas tādas pašas)... Bet viss palika dārgāk, tapēc restorānus/kafejnīcas neapmeklējām... tikai kino dažreiz... žēl, bet attiecības palika garlaicīgākas (jo visu laiku skatāmies TV (pc) ) ....


zakjis
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (30)
[20.04.2009 - 20:41]
Jā, manam vīrietim arī nav darba- ir tiešām grūti tādā brīdī ar mīļoto atrast kopīgu valodu (hugelove)

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-51019 26.90 LVL PD-TSZF38-101JN 2.30 LVL PD-WDP2 4.90 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist