Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 27. Novembris 14:27:15


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[4] Apmeklētāju kopā[6594]

Topošā māmiņa pie automašīnas stūres.

Droši, ka jums ne reizi vien ir nācies dzirdēt no vīriešiem, ka sieviete un auto nav savienojamas lietas. Viņi uzskata, ka dāma pie stūres ir potenciāls noziedznieks, kurš traucē vīriešiem normāli braukt. Var tikai iedomāties, ko tie sacīs par grūtnieci pie automašīnas stūres.

Ziema. Ņemot vērā sabiedrības viedokli, šajā gadalaikā sieviete, īpaši stāvoklī, nedrīkst sēsties pie stūres. Uz ceļiem ir vai nu apledojums, vai nesaprotama putra no dubļiem, sniega un sāls. Tādos apstākļos pat pieredzējis vadītājs itin bieži sāk nervozēt un rada avārijas situācijas. Īstenībā, viss ir atkarīgs no tā, kāda ir jūsu attieksme pret auto. Ja ikreiz, sēžoties pie stūres, jūs jūtaties kā kārtojot eksāmenu, ļoti gurstat un nervozējat, tad labāk neriskēt. Bet, ja vadīšana jums ir atpūta, tad kādēļ no tās atteikties? Starp citu, arī uz gājēju ceļiem ir apledojums un milzīgas kupenas. Tā kā nav zināms, kam ir labāk - vadītājam vai gājējam. Turklāt, ja sieviete pietiekami pārliecināti jūtas pie stūres, viņa var ievērojami atvieglināt sev dzīvi pat visus deviņus mēnešus. Protams, šajā periodā topošajai māmiņai ir pietiekami daudz ierobežojumu. Mašīna nav izņēmums. Tādēļ, lai justos komfortabli, nepieciešams tikai atcerēties dažus galvenos likumus.

Vadītāja krēsla novietojums

Tradicionāla poza ar taisnu muguru un saliektajām kājām var izrādīties neērta. Aizstumiet vadītāja krēslu atpakaļ tā, lai starp jūsu vēderu un stūri paliktu brīva vieta, ne mazāk kā 10 centimetri, bet atzveltni mazliet atgāziet. Tikai atcerieties, ka tas nedrīkst pasliktināt redzamību. Ja sāp mugura, labi palīdz masējošie krēslu pārvalki pīti no koka bumbiņām vai brezenta ar gaisa slānīti, var arī palikt aiz muguras parastu spilvenu. Vajadzības gadījumā var uzstādīt arī elkoņbalstu.

Ziemas braukšanas īpatnības

Neignorējiet ceļa kustības noteikumus. Tagad jūs riskējat ne tikai ar savu veselību, bet arī ar bērna dzīvību. Apledojuma laikā ir daži īpaši likumi, kuri palīdzēs līdz minimumam samazināt avārijas situācijas rašanās risku.
- Pirmkārt, aizmirstiet straujo bremzēšanu. Daudzas sievietes, līdzko zaļā luksofora gaisma sāk mirgot, bremzē, nepaskatoties aizmugures spogulī. Dzeltena gaisma tādēļ arī eksistē, lai pabeigtu kustību un neradītu avārijas situāciju. Ja uz sausa ceļa jūs tikai izlamās par tamlīdzīgu uzvedību, tad ziemā var būt daudz bēdīgākas sekas.
- Otrkārt, nebrauciet ar izņemtu ātrumpārslēgu no ātruma. Uz slidena ceļa tā rīkojoties, jūs, drīzāk, pazaudēsiet kontroli pār automašīnu.
- Treškārt, esiet gatavas sānslīdei. Neviens no tās nav pasargāts. Pat, ja jūs vienmēr braucat daudz lēnāk par atļauto ātrumu un pa labējo joslu. Nepieciešams kaut vai teorētiski apgūt fizikas likumus pie sānslīdes.
- Un, ceturtkārt, neaizmirstiet nomainīt vasaras riepas uz ziemas riepām!

Automašīnas apkope

Dažreiz bojājumi rodas pēkšņi un pašā nepiemērotākajā brīdī. Protams, ideāli, ja mobilais telefons ir vienmēr blakus, lai auto bojājumu gadījumā izsauktu palīdzību, bet ne vienmēr tā ir. Tādēļ obligāti ziņojiet mājiniekiem, kur braucat, pa kādu maršrutu un kad atgriezīsieties, lai, ilgstoša aizkavējuma gadījumā, tie zinātu, kur jūs meklēt.

Neveiciet patstāvīgi smagu fizisku darbu, arī tad, ja liekas, ka tas ir elementāri. Jūs varat vienkārši pārvērtēt savus spēkus. Nekautrējieties vērsties pēc palīdzības pie svešiem cilvēkiem vai ceļu policijas darbiniekiem. Diez vai kāds atteiks sievietei, īpaši tādā īpašā stāvoklī.

Un vēl. Nemēģiniet patstāvīgi atbrīvot mašīnu no sniega. Atstājiet to garāžā (stāvvietā) vai lai no rīta kāds palīdz jums to notīrīt.

Biežāk atpūtieties

Nekautrējieties apstāties un atpūsties. Izkāpet no mašīnas, nedaudz pastaigājiet, izstiepieties - dariet visu, lai atslābinātos un noņemtu spriegumu. Neaizmirstiet par acīm. No ilgstošas braukšanas, īpaši tumšā diennakts laikā, tās ātri gurst. Līdzko jūtaties nelabi, pārtrauciet braukšanu. Labāk atstāt auto un tālāk braukt ar sabiedrisko transportu vai taksi.

Vienmēr turiet salonā sulu, minerālūdeni vai ābolu. Tas padarīs ilgstošo stāvēšanu sastrēgumā mazāk nogurdinošu un noņems spriedzi.

Esiet gatava pārsteigumiem

Vienmēr nēsājiet līdz pasi, medicīnisko polisi un apmaiņas karti. Dokumentos ielieciet zīmīti ar savu tuvinieku koordinātēm. Bez šiem papīriem jūs var nepieņemt tuvākajā dzemdību nodaļā. Bet kādēļ radīt sev liekas problēmas tādā brīdī?

Pat, ja līdz grūtniecības beigām vēl tālu, viss kas var atgadīties. Vienmēr vajag būt gatavai pārsteigumiem. Protams, dzemdības, īpaši pirmās, reti mēdz būt straujas. Un, drīzāk, jūs paspēsiet mierīgi aizbraukt mājup, sagatavoties un tikt līdz iepriekš izvēlētajam dzemdību namam.

Drošības josta

Tieši ar drošības jostām ir saistīti visvairāk jautājumu. Piesprādzēties vai nē? Vai viņa nespiež pārāk spēcīgi vēderu?

Daudzas topošās mammas sūdzas, ka drošības josta tikai rada papildus neērtības un novērš no ceļa. Diemžēl, lai cik akurāti jūs brauktu, no avārijām neviens nav pasargāts. Nevajag paļauties uz veiksmi un labāk pēc iespējas vairāk pasargāt sevi un bērnu. Tādēļ neignorējiet drošības jostu. Dariet visu iespējamo, lai justos maksimāli ērti. Straujas bremzēšanas vai sadursmes gadījumā, tieši drošības josta pasargās jūs no sitiena pret stūri.

- Pirmkārt, piesprādzējoties, novietojiet vienu siksnas daļu zem krūts, bet otru vēdera lejasdaļā.

- Otrkārt, siksnu vajag iepriekš noregulēt, ņemot vērā figūras īpatnības. Tā nevar būt pārāk cieši nostiepta un nevar brīvi karāties. Dažās automašīnās atliek tikai pārbīdīt "sprādzi", lai regulētu garumu, kā uz somas. Bet mūsdienīgākās mašīnās nāksies noņemt piestiprinājumu un izmainīt siksnas nostiepuma spēku. Personīgi, es, grūtniecības laikā, divreiz atslābināju siksnas nostiepumu. Sākumā pirmā trimestra beigās, kad figūra vēl praktiski nebija izmainījusies, bet jebkurš spiediens uz vēderu šausmīgi kaitināja. Bet otro reizi - divus mēnešus pirms dzemdībām, kad mani izmēri, kā garumā, tā platumā, bija aptuveni vienādi.

Ja finansiālais stāvoklis ļauj, var iegādāties speciālas drošības jostas un piestiprinājumus topošajām mammām. Tiesa gan, to meklējumiem nāksies iztērēt daudz laika.

Personīgās automašīnas priekšrocības

Jums nevajadzēs ilgi salt pieturās, gaidot sabiedrisku transportu. Bet pēc tam visu ceļu līdz mājām nebūs jābūt cieši saspiestai starp citiem, elpojot smacīgu gaisu.

Nav jākautrējas no apkārtējiem, ja ļoti gribas atpogāt apģērbu. Ziemas grūtnieču apģērbs parasti ir smags un masīvs, bet pie stūres ir iespēja pat salā "staigāt" ērtā virsjakā.

Jūs vienmēr varat apstāties, atpūsties, atslābināties un pat pagulēt.

Nevajadzētu sēsties pie stūres, ja:

- jums ir spēcīga toksikoze un jebkādas smakas, īpaši ķīmiskās, izved jūs no līdzsvara. Šajā gadījumā kustības laikā jūs īpaši asi jutīsiet benzīna smaku un izpūtēju gāzes. Tās var izsaukt spēcīgas galvassāpes, reiboni un pat ģīboni;
- jūs spēcīgi šūpo automašīnā, pat pasažieru vietā. Ja esat kā princese uz zirņa, reaģēsiet pat uz nenozīmīgiem trases nelīdzenumiem, nerunājot jau par dangām. Tādā stāvoklī nav iespējams koncentrēties uz ceļa;
- jūs esat pārlieku jūtīga un sakaitināma. Ir liela varbūtība, ka jūs uzvedīsieties pie stūres neadekvāti. Ja jums liekas, ka visi apkārt tikai to vien dara, kā "liek nūjas jums riteņos", un šausmīgi gribas panākt un norāt viņus, tad labāk nesēsties pie stūres;
- un pats galvenais - nemēģiniet patstāvīgi aizbraukt līdz dzemdību namam dzemdību sāpju laikā. Šajā brīdī labāk pasaukt palīgā tuviniekus vai izsaukt "ātros". Arī tad, ja tās nav pirmās dzemdības un dzemdību sāpes nav spēcīgas, neriskējiet. Uz ceļa var notikt viss. Bet tādā svarīgā brīdī, kā bērna dzimšana, nedrīkst paļauties uz gadījumu.

Īsāk sakot, lemjot sēsties pie stūres nākamajos deviņos mēnešos vai nē, nepieciešams vadīties pēc savām vēlmēm un reāli novērtēt savas vadītājas iemaņas. Bet sabiedrības viedoklis, kā zināms, ļoti bieži mēdz būt kļūdains.

Laimīgu ceļu!

Ginekologa komentārs: "Lai arī cik spēcīgi drošības josta spiestu uz vēderu, tā nav spējīga kaitēt mazulim. Bērnu dzemdē no visām pusēm ieskauj augļūdens, tas aizsargā viņu no ārējam iedarbībām uz mātes vēderu. Bet pie spēcīgiem triecieniem šķidrums nespēj aizsargāt, tādēļ var rasties dažādi augļa bojājumi. Drošības josta aizsargā tieši no tādiem sitieniem pret stūri. Un pat smagākā avārijā josta ir spējīga glābt mātes un vēl nedzimušā mazuļa dzīvību.

Grūtniecei ir jādomā ne tikai par sevi, bet, pirmkārt, par gaidāmo bērnu. Tādēļ piesprādzējieties, vai brauciet ar sabiedrisku transportu."


Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[22.07.2009 - 20:27]
kad biju stāvoklī arī braucu ar auto,vienīgi sava nav,bet braukāju ar vīra auto

do re mi.....


reimo
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[10.05.2009 - 18:35]
varētu teikt, ka tas bij viens no iemesliem, kāpēc iegādājos mašīnu....lai bērniņu gaidot varu braukt pati ar savu auto, jo jau ikdienā nepaciešu smakas sabiedriskajos, jo sevišķi vasarā, kad cilvēki svīst, kāds nedēļu staigā ar vienu un to pašu sasvīdušo keklu, sievietes, ak sievietes, vasarā pārsmaržojušās ar parfimēriju.....un ziemā, kad sabiedriskajā šoferīts it kā labu gribēdams, lai pasažieriem silti, silda radiatorus....tad ir atkal karsti.....nu nē.... vēl stāvoklī neesmu, bet kad būšu, noteikti braukšu ar automašīnu, un ja būs par grūtu, vai kā citādi neērti, palūgšu vīram, lai aizved un atved.....gan jau


silver_angel
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[28.01.2009 - 14:53]
Galvenais startēšana Dakārā jāizlaiš

Enģelēns...


laimīgā
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[27.01.2009 - 17:37]
Pilnīgi piekrītu šim rakstam, arī es būdama stāvoklī braucu, vienkārši bija jābrauc, neuzskatu ka esmu slikta braucēja un lielais vēders deva vēl lielāku pašapziņu - ar domu - nekaitini grītnieci pie stūres!

banner_126.swf

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-FB2M-H-006 1.10 LVL PD-KOR45-2-008Z 85.60 LVL PD-PP25-032 0.70 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist