Ielogoties ar Facebook pasi
Lauva clock Šodien ir 08. Augusts 19:18:58


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[4] Apmeklētāju kopā[88941]

Ovulācijas termiņa noteikšanas metodes

Ovulācija ir nobriedušas olšūnas, kuras ir gatavas apaugļošanai, iziešanai no folikula.

Sievietes dzīves reproduktīvajā (auglīgajā) perioda laikā ovulācija notiek regulāri, katrā ciklā, vidēji 12-16 (parasti 14) dienas pirms cikla beigām. Šī cikla fāze daudzām sievietēm noris regulāri, tomēr ir sievietes, kurām katrā ciklā šis dienu skaits ir atšķirīgs. Grūtniecības laikā un krūts barošanas pirmajos mēnešos, sakarā ar hormonālā fona izmaiņām, ovulācijas mehānisms bremzējas, un folikula sagatave un olšūnas iziešana nenotiek. Ar menopauzes sākumu menstruācijas beidzas, un ovulācija vairs nenotiek.

Noteikt ovulācijas sākuma termiņu un zināt savas apaugļošanai labvēlīgās dienas, ieteicams katrai sievietei. Tas ir nepieciešams apaugļošanas plānošanai vai tieši pretēji, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības.

Vērīga sieviete var novērot savā organismā dažādus simptomus un pazīmes, kuri pavada ovulācijas procesu. Ar šīm pazīmēm, kaut arī subjektīvām, sieviete var diezgan veiksmīgi orientēties savā ciklā. Vajag atcerēties, ka ovulācijas noteikšanas metode kā izsargāšanās veids neder, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības vai, ja nav pastāvīga partnera.

Viena no ovulācijas pazīmēm, daļai sieviešu, ir velkošas vai durstošas sāpes vēdera lejasdaļā. Un, kaut gan, daudzi speciālisti uzstāj, ka normālam olšūnas iziešanas procesam nav jābūt sāpīgam, tomēr daudzām veselām sievietēm šīs ir sāpīgs process.

Daudzas sievietes izjūt seksuālas tieksmes paaugstināšanos savu reproduktīvo dienu laikā.

Nākamā pazīme ir dabisku maksts izdalījumu izmaiņas. Dažas (3-5) dienas pirms ovulācijas vairākumam sieviešu izdalījumi kļūst vairāk, tie kļūst caurspīdīgi gļotaini, līdzīgi olas olbaltumam. Tas ir saistīts ar estrogēna hormona izmaiņām, kuras rada gļotainā korķa stingrības pazemināšanos dzemdes kakliņā. Apskates laikā, ginekologs var atzīmēt, tā saucamo, «acs zīlītes simptomu» - gļotas dzemdes kakliņā paliek caurspīdīgas un rodas acs zīlītes efekts. Dienā, kurā pēc gļotainā procesa iestājas sausuma periods, sākas ovulācija. Reizēm kopā ar gļotu izdalīšanos, izdalās arī neliels daudzums asiņainas stīgas. Pēc tam, kad ir notikusi olšūnas iziešana no folikula, izdalījumi samazinās, tie paliek biezāki un ir krēmkrāsā.

Kalendāra metode

Ovulācijas dienas noteikšana, kalendāru metode balstās uz to, ka ovulācija normāli notiek 14 dienas pirms cikla beigām. Atzīmējot uz kalendāra menstruāciju sākuma datumus un izanalizējot ne mazāk kā 4-6 ciklus, varam noteikt iespējamās ovulācijas dienas šo ciklu laikā, skaitot no pēdējās cikla dienas 14 dienas atpakaļ. Tādējādi, ja cikla garums sievietei ir 28 dienas, tad ovulācija ir 14.dienā. Ja cikla garums ir 26 dienas, tad ovulācija notiek 12.dienā, bet gadījumā, ja cikls ilgst 32 dienas, ovulācija teorētiski notiks cikla 18.dienā. Atskaitot 14 dienas no pašiem īsākajiem un pašiem garākajiem cikliem, iegūstam atstarpi, kurā notiek ovulācija konkrētai sievietei esošajā dzīves periodā.

Piemērs.
Pēdējie 6 cikli bija 26, 28, 26, 29, 27, 26 un 29 dienas ilgi.
29-14=15 – pašā garākajā ciklā ovulācija visticamāk notika 15.dienā.
26-14=12 – pašā īsākajā ciklā ovulācija notika 12.dienā.
Tas nozīmē, ka konkrētajai sievietei ovulācija gaidāma laikā no 12 līdz 15 cikla dienai.

Veidot savu menstruāciju kalendāru un vērot ciklu garumu, iesaka katrai sievietei.

Uzmanību! Periods no 12. līdz 15. cikla dienai nav vienīgais reproduktīvais periods! Gan pirms, gan pēc ovulācijas eksistē dienas, kuras ir labvēlīgas apaugļošanai.

Izsargāšanās no nevēlamas grūtniecības plāna, šī metode ir pārāk neuzticama, tādēļ rekomendējam izmantot to ovulācijas datuma aptuveniem aprēķiniem kopā ar citām, precīzākām metodēm vai gadījumā, ja jūs esat gatava grūtniecībai. Kāpēc neuzticams? – tāpēc, ka, pirmkārt, ne vienmēr ovulācija iestājas 14 dienas pirms cikla beigām, dažādām sievietēm šī cikla fāze var būt laikā no 12. līdz 16. dienai un palaikam mainīties šajās robežās vienai un tai pašai sievietei. Turklāt, ir neretas kļūmes hormonālajā sistēmā stresa, pārvākšanas, klimata maiņas dēļ, un menstruācijas var gan aizkavēties, gan sākties priekšlaicīgi.

Bazālās temperatūras mērījuma metode.

Bazālās temperatūras mērījuma metode ir precīzāka salīdzinājumā ar kalendāra ovulācijas datuma noteikšanas metodi. Tomēr ir tik pat nedrošs izsargāšanās līdzeklis.

Bazālā temperatūra (BT) ir temperatūra, kuru mēra taisnajā zarnā vai makstī no rīta, uzreiz pēc pamošanās, neceļoties no gultas un nekustoties.
Mērījumiem labāk izmantot parastu dzīvsudraba termometru, novietojot viņu tūplī 1,5-2 cm dziļumā. Mērījuma ilgumam katru reizi jābūt vienādam un jāmēra ne mazāk kā 5 min. Mērījuma datus ieraksta tabulā, atzīmējot arī citus simptomus un situācijas, tādus kā maksts izdalījumu izmaiņas, sāpes vēdera lejasdaļā, miega ilguma izmaiņas, alkohols, kas ir izdzerts iepriekšējā, u.c. Pēc tabulas datiem veido grafiku, atliekot uz horizontālās ass cikla dienas, uz vertikālās – termometra radījumus grādos.
Izanalizējot 4-6 ciklu grafikus var ievērot, ka pirmajā cikla pusē bazālā temperatūra (BT) ir zemāka, otrajā cikla pusē ceļas un turas paaugstināta, apmēram, vienā līmenī, bet pirms paaugstinājuma notiek tās asais kritiens lejā, par 0,4-0,6 grādiem. Teorētiski tā ari ir ovulācijas diena, olšūnas iziešana notiks 24, retāk – 48 stundu laikā. Dienas, kuras ir labvēlīgas apaugļošanai, ir dažas dienas pirms temperatūras pazemināšanas(tās dienas raksturo arī maksts izdalījumu izmaiņas) un 1-2 dienas pēc tās paaugstinājuma.

Bazālās temperatūras mērījuma metodi var izmantot arī sievietes veselības kontrolei. Dažādos hormonālo izmaiņu gadījumos bazālās temperatūras grafiki izskatīsies netipiski:
– paaugstināta temperatūra menstruācijas laikā norāda uz iespējamu, lēni norisošu, iekaisumu makstī (hronisks endometrīts);
- visa cikla garumā temperatūra ir salīdzinoši vienāda, bez asiem pazeminājumiem un paaugstinājumiem - anovulātors cikls, ovulācija nenotiek;
temperatūras paaugstinājums nav pietiekams - progesteronu trūkums (dzeltena ķermeņa pazīmes ), ir iespējamas problēmas ar apaugļošanos.

Asas BT izmaiņas uz leju pirmās cikla fāzes robežās pirms ovulācijas nesatur sevī praktiski nekādu informāciju, temperatūras ass pazeminājums otrajā fāzē visbiežāk norāda, ka grūtniecība šajā ciklā ir neiespējama (progesterona līmeņa ass kritiens).

Ovulācijas testi

Mājas ovulācijas testu darbība ir izveidota uz testa indikatora reaģēšanas ar luteinizējuša hormona līmeņa paaugstinājumu urīnā vai siekalās. Testus veic ikdienā, sākot 5-6 dienas pirms paredzamās ovulācijas, stingri sekojot instrukcijai. Ovulācija notiek diennakts laikā pēc pirmā pozitīvā rezultāta saņemšanas. Šie testi nav plaši izplatīti, jo ir dārgi, kā arī tādēļ, ka testu rādījumi dažām sievietēm nav informatīvi, kas principā atgadās arī ar grūtniecības testiem.


Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Daudzums


Emija
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[13.01.2010 - 13:42]


sweetheart
Lietotājs offline sievieteStrēlnieks
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (31)
[15.08.2009 - 17:41]
Kaut kā neuzticos šīm metodēm (hmm)

Es izvēlos būt laimīga!


samanty
Lietotājs offline sievieteAuns
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[15.08.2009 - 17:36]
manuprāt ovulācijas testi ir diezgan laba metode...


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[22.07.2009 - 17:37]
biju dzirdējusi par visiem šiem ovulcijas termiņa noteikšanām

do re mi.....

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-44660 4.40 LVL SC-47531 10.80 LVL SC-48779 33.10 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist