Ielogoties ar Facebook pasi
Ūdensvīrs clock Šodien ir 23. Janvāris 04:31:14


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[5] Apmeklētāju kopā[8224]

Pārrunas sievietes stilā

Pusgadsimtu atpakaļ Amerikā un Eiropā saprašana bija tāda: visa nauda ir jāpelna vīrietim; sieviete der tikai sekretāres lomai, jo viņa vienalga neko nevar izlemt pati, un par viņas laimi parūpēsies vīrietis. Mūsu vecmāmiņas un vectētiņi dzīvoja pavisam citā pasaulē, tāpēc, ka PSRS ar dzimumu līdztiesību bija nedaudz labāk. Viena bēda – šī līdztiesība bija vardarbīga: padomju vara aizdzina sievieti no plīts un lika piecas dienas nedēļā iet uz darbu.

Biznesa sfēra uzliek daudzus ierobežojumus cilvēkam. Vajag pareizi izvēlēties lietišķo kostīmu. Vajag samērīgi runāt. Vajag apslāpēt savas emocijas un vienmēr likties līdzsvarotai... Priekšnieces profesija paredz savaldību daudz kur, un, ja nezināt uzvedības "kodeksu", var viegli ciest fiasko. Piemēram, jebkāda darījuma neatņemams elements ir pārrunas, kas pieprasa noteiktu likumu ieturēšanu, darījumu etiķetes pamatus. Noniecināt tos, mazākā mērā ir dumji. Sākumu sākums – sagatavošanās. Ņemiet vērā, ka lietišķā etiķete bāzējas uz dažām principiālām pozīcijām - cienīgs ārējais izskats, labsirdība, uzņēmība, savaldība, literāra valoda un informētība (informācija par partneri pēc pārrunām nemēdz būt lieka un par to ir vērts parūpēties iepriekš: ģimene un aizraušanās, viņa interešu loks – tas viss var izrādīties noderīgs).

Aplūkosim sīkāk.

Pēc apģērba sagaida
Pirmais iespaids par cilvēku rodas burtiski 10-15 sekunžu laikā. Lūk kāpēc ārējais izskats lietišķajā etiķetē ir jaudīgs instruments mērķa sasniegšanai. Daudzas sievietes zina, kā ģērbties uz lietišķo tikšanos, bez tam, Kleoo īpaši sīki apstājās pie šī jautājuma, bet tomēr atkārtoties nav grēks.

Ir tāds jēdziens – lietišķais apģērba stils. Tas ir stingrs, konservatīvs, ieturēts stils, kas attiecas pie starptautiskiem standartiem. Amerikāņu speciālists Džons Moloja etiķetes jomā apgalvo, ka biznesa lēdijas, kuras priekšroku dod sieviešu „lietiņām” – mežģīnes, gaišie toņi, - sliktāk virzās pa karjeras kāpnēm.
Bet pilnībā atteikties no visa sievišķīgā savā veidolā nav vērts. Partnerim jāuztver tevi kā sievieti (tā kā saskarsme ar vīrieti iet pēc vieniem noteikumiem, bet ar sievieti – pēc citiem, un tas viss nozīmē, ka tevi ir jāaplūko kā seksuāls objekts), bet priekš tā viņam ir vajadzīgi kaut kādi ārēji orientieri. Nākas tikai iegaumēt, ka lietišķais saskarsmes stils prasa minimālu seksuālu provokāciju elementu izmantošanu apģērbā. Nekādus mini svārkus, nekādas blūzītes ar zemu izgriezumu vai kniedēm, kuras ātri attaisās, nekādu cieši pie ķermeņa piegulošu apģērbu, nekādus kliedzošus un uzkrītošus rotājumus.

 • Svārkiem jābūt rūpīgi izgludinātiem – bez burzījumiem vai nevajadzīgiem ielocījumiem.
 • Nevelc uz darbu apģērbu no spīdīga auduma – satīns u.c., kuri vairāk derēs vakartērpiem.
 • Džinsa apģērbs arī ir nevietā.
 • Apakšveļa nedrīkst spīdēt apģērbam cauri. Tai vienmēr jābūt tīrai un svaigai.
 • Jānēsā labas kvalitātes kurpes uz zema vai vidēja papēža. Centies uz darbu nevilkt siksniņ kurpes, sandales ar sprādzēm vai velūra kurpes.
 • Nevelc uz darbu mežģīņu zeķes un jokainas zeķubikses.
 • Nagiem jābūt pietiekami īsiem. Dažās valstīs gari nagi nozīmē, ka to īpašniece nestrādā.
 • Uzliekamie nagi domāti izklaidei, bet ne biznesam.
 • Make-up jābūt mērenam un svaigam.
 • Vakara smaržas labāk atstāt uz vakaru, dienā izmantojot dārgus, bet ne spēcīgus aromātus. Aktīvas, dinamiskas sievietes priekšroku dos svaigām, vēsām smaržām.
 • Vienmēr nēsā sev līdzi nepieciešamo lietu komplektu: tie ir adata un diegs, zobu pasta un zobu birste, rezerves zeķubikses, nagu laka un nagu vīlīte, suka, matu ķemme, spogulītis, matu laka, dezodorants, tamponi un apavu birste.
 • Nevelkat uz darbu baltas kurpes un nenēsājiet baltu somiņu (īpaši Anglijā, kur baltus apavus nēsā tikai laukos).
 • Noteikti vienmēr notīri lūpu krāsas pēdas. Atstāt lūpu krāsu uz krūzēm un glāzēm ir ļoti sliktas manieres pazīme.
 • Neliec savu somiņu uz darba galda, uz konferenču galda vai restorānā uz galda.

  Uzvedība

 • Uz pārrunām labāk nekavēt. Atnāc 10 minūtes pirms norādītā laika, lai uzspētu savest sevi kārtībā, sakoncentrēties.
 • Noteikti sasveicinies ar apsardzi, stādies priekšā sekretārei. Neaizmirsti, ka „paldies” nemaksā dārgi.
 • Smaidam jābūt patiesam.
 • Uzgaidot, nelasi žurnālus, labāk pārskati darījuma papīrus.
 • Neiztaujā sekretāri, cenšoties izdabūt konfidenciālu informāciju.
 • Uz pārrunu kabinetu tevi pavadīs tieši sekretārs.
 • Darījumu un politiskajā lokā pieņemts sveicināties sarokojoties
  Rokasspiediens – tradicionāli ir vīriešu sasveicināšanās veids. Lielākai daļai sieviešu tas izsauc vieglu diskomfortu, par cik viņai iepriekš nav zināms, vai viņas roku enerģiski kratīs kā partijas biedram vai mēģinās noskūpstīt. Lai izvairītos no sajukuma un neērtības, labāk pasniegt roku nevis vertikālā pozīcijā(kā priekš rokasspiediena), ne arī horizontāli(kā priekš skūpsta), bet vidējā stāvoklī: gribiet - skūpstiet, gribiet – spiediet. Rokasspiedienam jābūt lakoniskam, un pietiekami enerģiskam.
 • Nesāciet sarunu stāvus, sagaidiet piedāvājumu apsēsties. Ja nav piedāvājuši, vietā ir pavaicāt: „Drīkstu apsēsties?” Citādi saruna noritēs nevienādi. Apsēsties uz krēsla vajag dabiski, ne apčubinot uz sevis apģērbu. Visu dari bez rosības, liekas plastikas, runas un mīmikas. Vienvārdsakot, uzvedies tā, it kā tu esi glauna, grezna sieviete un vari sev atļauties nesteigties.
 • Darījumu pārrunu un tikšanās laikā tavai pozai jābūt vienlaikus pietiekami brīvai un ieturēti – staltai. Sieviete, apsēdusies uz krēsla malas, drudžaini iekrampējusies savā somiņā, ar izskatu parāda sevi saspringtu, kautrīgu un par sevi nepārliecinātu. Pārāk brīva poza var būt uztverta kā pārlieku liela atraisītība. Labāk sēdēt taisni un brīvi žestikulēt, tā saucamās - intīmās zonas robežās ar rādiusu aptuveni 45 centimetri ap savu ķermeni.
 • Izvairieties no neirotiskiem žestiem, kas liecina par tavu kautrību un nervozitāti: deguna urbināšana, nagu urbināšana, kasīšana, apģērba piekārtošana uz sevis, frizūras...
 • Izmanto sarunā piedāvātos žestus, kas ļauj redzēt tavas delnas. Tas parāda tavu atvērtību.
 • Somu labāk neturēt uz ceļgaliem, bet gan nolikt sev blakus. Ceļgalus turi kopā, pat ja tu esi biksēs. Ja nezini, kā pieņemt pozu "kāja uz kāju", labāk to nedarīt.
 • Neturi rokās kaut kādas mapes, bet dokumentus noliec uz galda.

  Nepieciešams labvēlīgi un uzmanīgi skatīties sejā savam sarunu biedram, parādot, ka tev ir interesanti tas, ko viņš runā. Pie tam ja tev ar sarunu biedru ir darījumu attiecības, tad savu skatienu raidi uz sejas augšdaļu, mazliet augstāk par uzacīm, bet uzmanības apliecinājumam - epizodiski skaties acīs (ilgs uzmanīgs skatiens acīs, var izraisīt sarunu biedram diskomforta sajūtu). Emocionāli kontaktējoties skatiens automātiski pārvietojas no acīm uz sejas apakšdaļu – to uzreiz jūt.

  Tavām balss īpatnībām arī ir liela nozīme saskarsmē. Ja tev ir augsta balss, pacentieties, lai tā nebūtu spiedzoša, tā kā šajā gadījumā tu vari izsaukt sarunu biedram nepārvaramu vēlmi aizbāzt ausis. Augsts balss tembrs ļoti kaitina un nogurdina, tas asociējas ar spriedzi vai atkarību. Tādēļ panāciet patīkamu balsi, pazeminot to cik ļoti tas ir iespējams. Bet nerunājiet pārāk klusu un nedroši.
  Vislabāk tiek uztverts samērīgs balss temps, kad tu atļaujies sev veikt nelielas pauzes, parādot, ka iekams kaut ko atbildēt, apdomā dzirdēto. Uzreiz rodas sajūta, ka tu esi "saprātīgs cilvēks”. Nav ieteicami runāt pārāk ātri, apberot sarunu biedru ar informācijas plūsmu. Viņš var uzreiz visu nesaprast, par kādu tādu grandiozu projektu tu viņam paziņo, un varbūt pārtrauks tevi un pavaicās atkārtot visu no sākuma.
  Paaugstināts runas temps vienmēr asociējas ar atkarību un nenopietnību. Bet, ja runāsi pārāk lēni, tad nogurdināsi sarunu biedru: viņam jau viss ir saprotams, bet tu vēl nobeidz frāzi.

  Tagad parunāsim par distanci, uzstādāmu starp cilvēkiem jebkādā darījumu sarunā. Katrs cilvēks, atkarībā no personiskās emocionalitātes, pats noteic piemērotu distanci dotajam gadījumam. Emocionāli cilvēki liekas daudz tuvāki un saprotošāki, kautrīgāki un atturīgāki - atstumjot sarunu biedru uz lielāku attālumu. Par distances saīsinājumu runā dzīva mīmika, kad spēlē ar uzacīm, miedz acis, smaida, dzīvas intonācijas, atraisītas pozas.
  Līdzko sarunu biedrs grib palielināt distanci, viņš uzreiz uzvelkas, pārvēršot seju necaurlaidīgā maskā, un sāk ziņot reproduktora vai televīzijas diktora bezkaislīgā balsī.
  Ja tu apzināti gribi palielināt distanci, sāc biežāk, nekā vajag, godāt sarunu biedru vārdā un tēvavārdā. Vispār, laiku pa laikam pieminēt sarunu biedra vārdu sarunā ir nepieciešami. Ja tu, runājot ar cilvēku divas stundas pēc kārtas, ne reizi nenosaukusi viņu vārdā, viņam var rasties aizdomas, ka tu vispār aizmirsi, ar ko sarunājies.
  Izmantojot birokrātiskas, masīvas vai novecojušas vārdiskas konstrukcijas līdzīgi „protams”, „noteikti” izraisa neizpratni, palielina distanci un liecina par diezgan vēsām attiecībām. Tāpēc vienmēr jācenšas ņemt vērā daudzas nianses savstarpējās attiecībās, spēlējot ar kurām, var sataustīt optimālo saskarsmes stilu, kas apmierinātu abus sarunu biedrus.

  Vienmēr pārvaldi situāciju! Ja tu atnāc uz pārrunām un tevi sēdina uz zemāku sēdekli, nekā tavam sarunu biedram, vai ar seju pret logu, kā dēļ tu redzi tikai tumšu siluetu uz spilgta fona, zini: tu esi likta uz neizdevīgiem nosacījumiem, uz tevi izdara spiedienu. Tādā gadījumā, jūtot, kas tev ir neērti, saki, ka tu gribētu pārsēsties, atrunājoties, piemēram, uz to, ko gaisma spiež acīs. Ja tev nenāk pretī, tad labāk atsakies no pārrunām, citādi uzvara nebūs tava.

  Pārrunu beigās nepieciešams pateikties saimniekam par jums veltīto laiku. Ja tu esi pieņemošā puse, ļoti svarīgu viesi vari pavadīt pati, citos apmeklētāju gadījumos pavada sekretārs.

  Ceru, ka augstāk minētie padomi palīdzēs izstrādāt ieturētu, nesteidzīgu un nevajadzīgu mēģinājumu uzvedības stilus.


 • Tulkojums: Kleoo redakcija
  Materiāls: www.ladyboss.com.ua
  Ielādēja:anonymous
  Vidējais vērtējums:
  Daudzums


  aivitina
  Lietotājs offline sieviete
  Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
  [21.07.2009 - 10:35]
  Viennozīmīgi sievietei arī jābūt mugurkaulam, bet tiktāl, lai nepārvērstos par veci. Bieži vien svarīgās tikšanās reizēs nospēlē lielu lomu tieši solīda sievišķība.


  glanoor
  Lietotājs offline sieviete
  Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
  [26.09.2008 - 15:48]
  Ļoti jauks rakstiņš (cool)
  Kad patiesi esi satraukusies, tad gan ir grūti kontrolēt runu, žestus un vēl runāt brīvi, nepiespiesti (hmm)


  Kikii
  Lietotājs offline sieviete
  Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
  [13.09.2008 - 10:55]
  Nu šādi tādi knifiņi ir noderīgi (eyes)


  jolly
  Lietotājs offline sieviete
  Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
  [11.09.2008 - 16:36]
  Tās parasti ir valstis ar islāma ticību,kur noteicējs ir tikai vīrietis,sievietes loma ir audzināt bērnus un stāvēt pie plīts (haha)

  Sieviete dieviete,sieviete velns-vīrietis bez sievietes-maziņš un melns!


  silver_angel
  Lietotājs offline sievieteZivis
  Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
  [04.09.2008 - 11:24]
  Ir valstis kur sievietes bosus neatzīst

  Enģelēns...

  Lapa: [1]
  Pievienot komentāru
  Dārgās lasītājas!!!
  Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
  Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

  favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
  jautras idejas svētkiem
  PD-WS1-100 3.80 LVL PD-FB24M-80-019 1.50 LVL SC-63093 32.20 LVL
  Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

  Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

  © Marki Group, 2006-2022

  Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist