Ielogoties ar Facebook pasi
Strēlnieks clock Šodien ir 04. Decembris 22:12:27


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[4] Apmeklētāju kopā[5663]

Baidīties no priekšniekiem – uz darbu neiet

Tikai pieminot šefu vien, jums jūk domas. Pietiek viņam ieiet ofisā, kā jums rodas vēlme izlidot pa logu. Un, ja nu viņš izdomās vērsties pie jums, jūs aptver tādas šausmas, ka pašā laikā būtu izsaukt “ātros”. Tā lūk, bailēm no priekšnieka ir tiesības uz eksistenci, jo pat baidīties no pelēm neskaitās kauns.

Bailes no priekšnieka attiecas uz sociālās fobijas sadaļu. Tās ir paniskas bailes no tā, ka boss nostādīs jūs neveiklā situācijā, citiem acīmredzot. Rezultātā jūs baidāties no sarunām ar bosu un citiem autoritatīviem kolēģiem, izjūtat bailes iespējamo kļūdu dēļ un atsakaties no mēģinājumiem izvirzīties - uzstāties ar profesionāliem piedāvājumiem. Tā kā, iekams piedēvēt savu nevēlēšanos iet uz darbu no «ļauna» priekšnieka iedarbības, būtu labi izanalizēt savu uzvedību un saprast, vai nepiesedzat jūs ar savām bailēm no priekšnieka - baidīšanos no kritikas?

BAIĻU POLI

Uzreiz pārteiksimies: bailes bosa klātbūtnē var būt racionālas un iracionālas. Racionālas (attaisnotas) bailes tiek veidotas uz reāliem draudiem, kas pamatojas no cilvēka: viņš bļauj uz visiem pēc kārtas, pastāvīgi baida ar atlaišanu, aizskar pakļautos, terorizē nemīluļus, var izmētāt papīrus, pazemo savus darba biedrus citu klātbūtnē, vērtējot pakļauto darbus, sagroza faktus, nomelno zemākstāvošus darbiniekus priekšniecības acīs, izmanto savu ietekmi, lai nokārtotu lietas ar tiem, kas uzdrīkstas viņam iebilst utt., utml.

Dabiski, ka strādājot pakļautībā pie tāda Drakulas, kurš dzer padoto asinis, grūti būtu nesaķert nervu sabrukumu un neiedomāties dzīvnieku šausmas. Pavisam cita lieta, ja šefs nudien nav monstrveidīgais radījums: adekvāti reaģē uz grūtībām, kas rodas darba procesā, necenšas demonstrēt savu varu, ir spējīgs uz kompromisa variantiem, gatavs nākt palīgā saviem padotajiem, kuri nonākuši grūtībās, iedos brīvdienas, ja pareizi izklāstīsiet savu lūgumu, un nenošaus kavējuma gadījumā.

Bet, pat ar tādu priekšnieku, daži pamanās drebēt no bailēm. Šīs bailes ir iracionālas (t.i. neattaisnojamas) un var nopietni sarežģīt dzīvi, nerunājot nemaz jau par to, ka viņš liek krustu pāri jūsu karjerai. Sieviete, kura baidās bilst vārdu, lai tik nepievērstu sev bosa uzmanību vai, sliktākais, neizraisītu viņā dusmas, pat arī, ja iegūs sev kaut kādu amatu, tad nelielu un ne uz ilgu laiku.

PRIEKŠNIEKS NAV VILKS

Vaina ir nevis amatā, bet gan sievietes psiholoģiskajā un fiziskajā pašsajūtā, kura astoņas stundas diennaktī, piecas dienas nedēļā trīc no bailēm. Viņai nepieciešams pārveidot savu pašapziņu tā, lai iemācītos baidīties tikai tad, kad patiešām draud briesmas. Bet tajā jau pastāv galvenā sarežģītība – viņa baidās no statusa “saimnieks” ar neierobežotu varu, nevis reālu cilvēku ar viņa vājībām un normālām cilvēciskām problēmām.

Ja apskatīt attiecības “priekšnieks – padotais” pēc principa “vilks – jēriņš”, tad jūs drebināsieties no jebkura bosa. Ja vien sevi pārorientēt uz mijiedarbības shēmas tipa “guru – skolniece”, “režisors – aktrise”, “ietekmīga persona – ietekmīgas personas sabiedrotais”, tad iracionālās bailes atkāpsies.

KAS BOSAM PRĀTĀ?

Bieži bailes no priekšnieka uzrodas no viņa uzvedības motīvu neizpratnes. Maldoties viņa dvēseles plašumos, jūs piedēvējat ļaunprātību ar pašu vienkāršāko cilvēcisko dabu. Vēl nav fakts, ka viņa uzvedība attiecībā uz jums ir ar mērķi ieriebt. Bez tam, tālu ne visi priekšnieki ir labi audzināti. Varbūt, tas ir iemesls bailēm tajā vai citā situācijā, bet noteikti nav iemesls stresam. Mācieties labāk pārzināt cilvēkus un interpretēt to darbības! Pamēģināsim izdarīt to tieši tagad.

Un tā, jūsu boss:

Pastāvīgi bļauj uz jums

Pirmā versija: jūs esat nepietiekami labs darbā, šefa asums tā ir neapmierinātības izpausme par jūsu neprofesionalitāti. Otrā versija: viņš ir neieturēts cilvēks un kliedz uz visiem, vienkārši jums liekas, ka uz jums kliedz vairāk. Trešā versija: citi nepieļauj ka uz viņiem kliedz, bet jūs klusējat, lūk tāpēc šefs izgāž dusmas uz jums. Ceturtā versija: jūs viņu kaitiniet.

Biežāk par citiem jūs izsauc „uz paklāja”

Pirmkārt, kādam ir jāatskaitās par nodaļas darbu – kapēc ne jums? Otrkārt, visi priekšnieki dod priekšroku noklausīties zinātniskas atskaites, bet jūs, domājams, protat to izdarīt. Treškārt, bieži grib redzēt tos, ar ko ir patīkami komunicēt. Iespējams, jūs vienkārši patīkat jūsu šefam.

Atsaka jums pieņemšanā vai bezgalīgi pārnes tikšanos

Diez vai tas ir nejauši
Hipotēze Nr. 1: viņam ir neinteresantas jūsu idejas, viņš nerunā to tieši, uzskatot, ka jūs pareizi uztversiet netiešu atraidījumu.
Hipotēze Nr. 2: šefs baidās, ka jūs viņam par kaut ko jautāsiet, bet viņa plānos neietilpst pakalpojumi padotajiem.
Hipotēze Nr. 3: boss ir ļoti aizņemts, tāpēc arī spiests pārcelt tikšanos ar jums.
Hipotēze Nr. 4: šefs pārdomā par jūsu atlaišanu no amata un līdz tam, kā parakstīs pavēli, neredz jēgu tikties.
Hipotēze Nr.5: šefs uzskata jūs par sīku niecību, lai tērētu uz jums laiku.

Apkrauj jūs ar darbiem vairāk, nekā citus

Vai nu viņš gatavo jūs savā vietā un tāpēc sarauj pēc pilnas programmas. Vai nu, izņemot jūs, nodaļā neviens neprot strādāt, lūk tāpēc arī šefs uzgāž visus darbus jums. Vai nu viņš pret jums nav vienaldzīgs.

Pēkšņi ieintersējies par jūsu ģimenes stāvokli un nākotnes plāniem

Nav izslēgts, ka šefs interesējas par jums kā par sievieti. Nav izslēgts, ka boss vēlas jūs bīdīt pa karjeras kāpnēm un noskaidro, vai jums netraucēs ģimene. Nav izslēgts, ka jūs sākāt slikti strādāt un bosam iezagās doma, ka viss tas ir dēļ nesaskaņām ģimenē. Beidzot, nav izslēgts, ka jūsu boss ir netaktisks cilvēks un mīl bāzt degunu citu lietās. Tad viņu pieklājīgi vajag pasūtīt kur tālāk.

Kā redzat, no visām iespējamām situācijām tikai dažas ir to vērtas, lai reāli satrauktos par savu reputāciju un darba vietu. Pacentieties nokorektēt savu uzvedību tādā veida, lai nolīdzinātu asos strūrus.Kā sevī uzvarēt jēriņu?

Tātad, lai uzveiktu sevī „jēriņa instinktu”, nepieciešams:

+ Pastāvīgi paaugstināt profesionālo līmeni. Sliktiem speciālistiem arī attiecīgs pašnovērtējums. Nav brīnums baidīties no šefa, kurš simts reižu labāk orientējas tajā, kur tas būtu jādara jums.

+ Turēties pārliecināti, pat ja līdz trīsām ceļgalos baidāties no šefa. Notēlojiet neatkarību, un jūs pārstās baidīt, bet uztvers tādu, kāda jūs esat vai gribat būt.

+ Neglaimot šefa klātbūtnē – tas tikai graus jūsu autoritāti.

+ Mēģiniet kaut paretam iebilst bosam. Tas prasīs no jums gribasspēku, toties jūs pārstās uztvert kā kaut ko nenozīmīgu. Argumentētas iebildes – tās savā veidā ir vīrišķības skola.

+ Neuztvert visus šefa uzbrukumus pārāk personiski. Dažus no izlēcieniem nodiktēja nevis slikta attieksme pret jums, bet gan viņa iekšēji personīgās problēmas (strīds ar sievu, problēmas ar bērniem, slikta pašsajūta). Ja jūs sapratīsiet, ka viņš nelika par mērķi jūs norīdīt, bet vienkārši izgāž dusmas uz apkārtējiem, jums paliks vieglāk.

+ Demonstrēt kvalitatīvu darbu. Jūsu panākumiem jābūt redzamiem, lai tos varētu ievērot un novērtēt. Ja šefa klātbūtnē jūs kāds arī paslavēs, tas ir pavisam labi.

+ Neaizmirst par humora lomu. Iedomājieties draudu avotu komiskā ainā. Tad smieklu emocijas nāks vietā baiļu emocijām, bet, tas, kas ir smieklīgi, nav briesmīgi. Un zīmējiet tādas domu karikatūras biežāk.

+ Izmantot sekojošo psiholoģisko paņēmienu: mājās uzrakstiet savam bosam vēstuli, kurā izsakiet viņam visu, ko par viņu domājat. Nēsājat šo vēstuli līdzi, tā piešķirs jums iekšēju drosmi. Tikai neparakstat savu opusu un nezaudējiet! + Pamācaties speciālu meditatīvu un elpošanas tehniku, aizejiet uz psihoterapijas seansiem un iemācieties kontrolēt savu stāvokli.

+ Daudz gulēt! Neizgulējušies cilvēki vairāk pakļauti bailēm.


Tulkojums: Kleoo redakcija
Materiāls: Natalija Šiškova, psihologs
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[01.08.2009 - 15:34]
es mazliet baidījos savas priekšnieces

do re mi.....


preila
Lietotājs offline sievieteŪdensvīrs
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (11)
[26.08.2008 - 15:25]
hmzz....vēlētos labākus......

preila


rozite
Lietotājs offline sievieteSvariPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (40)
[25.08.2008 - 23:31]
es pati sev saimniece (gldance)

esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)


silver_angel
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[25.08.2008 - 09:18]
Man gan abi priekšnieki ir vienkārši burvīgi cilvēki ) man ļoooti paveicies ar priekšniekiem

Enģelēns...

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
SC-44983 9.40 LVL BALONI1088 14.40 LVL PD-SP33-77-60-008 4.50 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2021

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist