Ielogoties ar Facebook pasi
Ūdensvīrs clock Šodien ir 25. Janvāris 22:53:42


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[23] Apmeklētāju kopā[9687]

Atveseļošanas skrējiens.

Skriešanai ir nepieciešama tikai jūsu vēlme (domāju pāris botu un sporta kostīms ir katram). Dažus desmitus minūšu pat pats aizņemtākais cilvēks varēs atbrīvot. Vietu skrējienam mums vairāk kā pietiekami. Izejam no kāpņu telpas un sākam skriet pa jebkādu maršrutu. Tie, kas kautrējas skriet pa ielu, var atrast sev šai nodarbei parku vai tuvākās skolas stadionu. Ticiet, īpaši no rīta, pietiekami daudz cilvēku skrien. Ceļā uz veselības, kautrībai nav vietas.

Nav pietiekami vienkārši skriet, ir pareizi jāskrien, lai efekts būtu vislielākais. Pirmkārt, skrējienam ir jāsagādā prieks, bauda, citādi nav īpašas jēgas, jo jūs nevarēsiet ilgi likt sev skriet. Pēc katras skriešanas jums jābūt priecīgai, ka jūs neslinkojāt un varējāt sevi pārvarēt, ka ar katru skrējienu jūs zaudējat nīstamās kalorijas, jūsu figūra top pievilcīgāka, jūsu muskuļi nocietinās, notiek plaušu ventilācija un asins bagātināšana ar skābekli, jūs vienkārši izdarījāt vēl vienu soli uz savas veselības nocietināšanas.

Skriet vajag viegli, tā, kā skrienas. Tas nozīmē, ka skrējiena tempam jābūt dabiskam, nesasprindzinātam. Jūs taču neuzstādat rekordu. Vajag atrast sev optimālo ātrumu, kurš piestāv jums. Ja jūs esat jauna un jūtat sevī spēku un vēlmi, varat skriet kaut katru dienu. Vidēja un vecāka gada gājuma ļaudīm parasti ieteicams veikt skriešanu ik pār dienas, jo ar vecumu organisma atjaunošanas ātrums pazeminās un pie ikdienas skrējiena var būt pārtrenēšanās.

Slodzei nav jāizsauc pagurums, īpaši sākumā. Vājuma sajūtas, miegainība dienā ir pazīme, ka slodzi vajag samazināt. Organismu nostiprina nevis pārslodzes, bet gan saprātīgas slodzes.

Skrējiena laikā jums ir jāelpo vienmērīgi un obligāti caur degunu. Ja sākat just, ka slāpstat, pazeminiet skrējiena tempu.

Slodzes lielums atveseļošanas skrējienā rodas no diviem komponentiem - apjoma un intensitātes. Slodzes apjoms ir izmērāms ar noskrieto kilometru daudzumu. Cik kilometrus vajag skriet dienā grūti sacīt. Tas ir atkarīgs no konkrēta cilvēka individuālām iespējām. Bet ieteicams, lai jūsu skriešana pēc laika būtu ne mazāka kā 15 minūtes.

Iedarbības intensitāte ir atkarīga no skrējiena ātruma un noteikta pēc sirds saīsinājumu biežuma (SSB). Ātrumam atveseļošanas skrējienā nav jāpārsniedz slieksni, kurš iesācējiem atbilst 130 pulsa sitieniem. Tas ir - skriešanai ir jābūt ar simtprocentīgu organisma nodrošinājumu ar skābekli. Daudz-maz sagatavotajiem pulsam jābūt 130 - 150 sitienu robežās minūtē. Pētījumi rāda, ka līdz tam laikam, kamēr elpošana caur degunu pilnībā nodrošina skābekļa nokļūšanu plaušās, SSB nepārsniedz 130 sitienus minūtē. Momentā, kad nepieciešams izdarīt papildus ieelpu caur muti, pulss jau sastāda aptuveni 150 sitienus minūtē. Tādēļ arī ieteicams atveseļošanas skrējiena laikā elpot tikai caur degunu, kas automātiski ierobežo skrējiena ātrumu un brīdina par priekšlaicīgu pārpūli.

Skrējiena ātrumam ir jāpalielinās tikai dabiskā ceļā, trenēšanas augšanas laikā, nevis patvaļīgi un nemanot jums pašiem.

Par slodzes lielumu pēc skriešanas var spriest pēc pulsa ātruma atjaunošanas, kurš pēc 10 minūtēm pēc finiša nevar pārsniegt 100 sitienus minūtē (16 sitieni 10 sekundēs).

Ļaudis ar palielinātu svaru, kas sāk nodarboties ar atveseļošanas skrējienu, pārstāj to, jo parādas sāpju izjūtas, kas rodas muskuļos un apakšējo ekstremitāšu locītavās pēc treniņa. Pirmajos nodarbību etapos tas ir neizbēgami un ir muskuļu sistēmas adaptācijas sekas pēc slodzes. Izbēgt no sāpēm praktiski ir neiespējami, bet samazināt tās, saīsināt muskuļu adaptācijas periodu un renovējamu pēc nodarbībām var praktiski katrs.

Svarīga nozīme ir skrējiena tehnikai. Tās pārvaldei nepieciešams izvēlēties līdzenu trasi bez ilgstošiem kāpumiem un kritumiem. Tā ir vieglāk izbēgt no balsta-kustības aparāta pārslodzēm. Ir svarīga arī pareiza poza. Nevajadzētu, piemēram, nolaist zemu galvu, tas noved pie spēcīga rumpja slīpuma un apgrūtina elpošanu. Nevajag arī atmest galvu atpakaļ - tas sekmē vēdera iziešanu. Vislabāk skatīties aptuveni 10-15 metrus uz priekšu.

Turieties taisni, praktiski bez jebkāda slīpuma uz priekšu, rokas salieciet elkoņos 90 grādu leņķī, plaukstas nesaspiediet. Atcerieties, ka kustību brīvība nodrošina nepiespiestu, ritmisku elpošanu un attālina nogurumu. Skrējiena tehnikas svarīgs elements ir pēdas saskarsme ar zemi. Atveseļošanas skrējienā, īpaši ļaudīm ar lielu svaru, kāju vajag likt uz visu pēdu uzreiz, ar kustību no augšas uz leju, kā parasti iet pa kāpnēm. Zemes skaršanas momentā pēda ir jāsasprindzina. Napgrūtiniet sevi ar domu, kurai pēdas daļai ir jāskar grunts agrāk - pirkstgalam, papēdis vai ārējai velve. Ļaudis dažādi liek pēdu uz zemi sakarā ar ekstremitāšu būves individuālām īpatnībām. Ar laiku skriešanas kustības pakāpeniski pielāgosies pie grunts, svara, un kājas saskarsme ar zemi kļūs dabiskāka.

Skrējiena ātrums ir atkarīgs no soļu garuma un biežuma. Ļaudīm ar palielu svaru, svarīgāks kustību parametrs ir soļu biežums, tā kā garš solis pieprasa lielas muskuļu slodzes, kas izsauc lielas sāpju izjūtas pirmajās nodarbībās. Soļa garumam vajag būt vienādam ar 50-100 cm vai 2-3 pēdām. Pakāpeniski ar skrējiena ātruma palielināšanos tas kļūs nedaudz lielāks. Pie tāda soļa garuma organisms pats regulē kustību biežumu. Tādējādi, skrējiena (garuma un soļu biežuma savienojums) ritms izstrādāsies dabiski atkarībā no kustības ātruma, pašsajūtas un fiziskas cilvēka sagatavotības.

Labākie apavi skrējienam ir botas ar resnu zoli. Tādos apavos var trenēties uz jebkādas grunts, asfalta, betona, mākslīga seguma. Ja tādu nav, var izmantot kedas vai puskedas ar resnu, mīkstu zoli. Ja arī tās nav, tad skrieniet pašās parastākās kedās par izmēru lielākās, kas ļaus ielikt tajos mīkstus ieliktnīšus.


Tulkojums: Anna Beļajeva
Ielādēja:anonymous
Vidējais vērtējums:
Daudzums


vi-bella
Lietotājs offline sievieteDvīņi
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[29.02.2012 - 12:44]
Ka ar sporta terpu? Vai obligati vajag skriesanai domatas botas, vai der ari parastas kedas?
Tad vel viens jautajums: Man pec skriesanas ir bijusas reizes, kad sap krutis Kapec ta? (hmm)


trallala
Lietotājs offline sievieteLauvaEsmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[01.08.2009 - 15:00]
nav īsti laika skriešanai,no rīta gribas mazliet pagulēt

do re mi.....


reimo
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[14.07.2009 - 20:53]
bāc, palīgā....man ir uznācis lielais slinkums skriet... man tagad atvaļinājums, no rītiem patīk pačučēt, bet kad pamostos, nav vēlmes vairs skriet.... vakaros es neskrēju, tikai no rītiem


Piki
Lietotājs offline sievieteLauvaIr sameklēta otra pusīte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (32)
[21.06.2009 - 00:21]
Skraidu ik pa laiciņam, pēdējā laikā gan regulāri nesanāk, jo sesija un tā. bet vasarā noteikti labošos. (yes)

Amor vincit omnia.


sophia
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[11.06.2009 - 23:27]
Paldies, reimo! Patiešām iedvesmojoši! (kiss)


reimo
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[10.05.2009 - 15:17]
esmu skrējusi visādi.....no rītiem un vakaros.....kā kuru reizi.... kādreiz patika skriet pa vakariem, kad jau nedaudz krēsloja, jo nepatīk man no rītiem agrāk celties.....tad kopmītnēs ar draudzeni skraidījām..... bet kopš kopmītnēs nedzīvoju vienai netīk skriet, līdz ar to vakaro skriešanu atmetu. Jo vakaros riņķi vazājas visādi apdzērušies.... Tad piespiedu sevi skriet no rītiem.... tad daba mostas, gaiss svaigāks un tīrāks, cilvēki ar pamazām tikai mostas, uz ielām tikai tie, kas dodas uz darbu, iet uz skolu, ved suni pastaigā....tie man netraucē.....un tad visai dienai mundrums, jo sevi nepārslogoju. Kādreiz sevi izdzinu, skrēju ātri, bet tomēr vienā tempā...un tad man pēc skriešanas nāca miegs, vēlāk kļuvu gudrāka, jo sevišķi pēc vienas nometnes, kur bija labs treneris. Sešos no rīta cēlāmies.....iesildījāmies, iekustinot locītavas....un tad tika dotas 15 minūtes, kur visiem obligāti jāskrien, bet skriešanas tempu katrs izvēlas savu....tad nu mierīgā riksī skraidelēju.....puikas jau gan tur izrādījās....taisīja sprintiņus, bet lai jau..... un treneris pareizi teica, ka no rīta skriešana nav domāta skriešanas ātruma uzlabošanai, bet gan, lai organisms pamostas (rītarosme). Un vēl viņš iemācīja, ka no rīta skriešanai jābūt "sarunu tempā", tā lai skrienot var mierīgi sarunāties, bez elpas trūkuma (kas notiek ja mēģina runāt ātri skrienot). Bet protams nesarunājāmies. Bet pozitīvais, ka tā nometne bija sešas nedēļas un pēdējā nedēļā bija jākārto fizikie normatīvi.....un tad sapratu, ka tā 15 minūšu skriešana normālā riksītī ir devusi rezultātus.....jo 1.5km noskrēju ļoti labā laikā 6 min 25 sekundēs.... un tas jau bija labi, jo nometnes pirmajā dienā ar bija jākārto normatīvi, lai nometnes beigās redzētu izaugsmi...tad man bija 9 min 18 sek.
Lūk tā..... Secinājums! 6 nedēļas katru rītu vieglā riksītī un fiziskā sagatavotība uzlabojusies. Bet iesaku vismaz reizi nedēļā tempu skriešanas tempu pakāpināt, jo visu laiku skrienot vienā tempā, organisms adaptējas, skriet ir ļoti viegli, bet ja sanāk skriet sacensiās vai vienkārši uz laiku, organismam var būt šoks, jo elpošanas temps mainās....
Sarakstīju daudz, bet ceru, ka no mana murgojuma kaut ko sapratāt un ceru, ka jums pietiks pacietības, apņēmības, gribasspēka, un LAI IZDODAS (bflowers)


iceiceice
Lietotājs offline sievieteDvīņiPrecēta(-s)Esmu laimīga māte
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (38)
[30.03.2009 - 11:36]
Bet varbūt kāda grib skriet kopā? kopā jautrāk un, ja esi no mana "kraja" TEIKA Ropažu iela, var kopā skriet. (ok)
Es pirmo reizi sākšu skriet no rītiem, sakiet lūdzu kā Jūs sākāt savu skriešanu? (dance)

Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.


cheburashka
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[09.08.2008 - 16:59]
skriešana...ak.. gribasspēks.. (hmm) pāris dienas un visam gribas atmest ar roku (fui) .. jāmēģina atkal.. (dances)

... extraordinary wild and free being ...


kicha
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[13.07.2008 - 23:53]
sākšu no ritdienas.... ceru, kad piespiedīšu sevi.... (dances)


Piparkūka
Lietotājs offline sievieteAuns
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[29.06.2008 - 00:34]
Es skrienu katru vakaru, tad saldāks miegs. (hey)


mazaamona
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[08.05.2008 - 13:06]
kādreiz no rītiem skrēju... būs atkal jāatsāk

mōna


belly
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[02.05.2008 - 00:49]
Noderīga informācija, ja varēšu saņemties tad būs jāpaskrien, stumjot bērna ratiņus (hehey)


sievinja
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[26.04.2008 - 16:12]
Man arī ir doma skriet, man ne īpaši tīk skriet...bet gan jau pieradīšu un būs labu. Īstenībā man pat ļoti gribas skriet, domāju, ka man tā skriešana iepatiksies. Sākšu ar pirmdienas rītu. )


glamshine
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[03.04.2008 - 20:31]
Noderiigs raxtin6 (cap)


pando4ka
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[11.03.2008 - 14:55]
Skrēju pagājušajā gadā!! Man ljoti patika sava pašsajūta!! Taisos sākt no šodienas!! (cool) (ok)


lekse
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[09.03.2008 - 15:33]
es dievinu skriet,tiesi no ritiem,pectam tik laba sajuta (gldance)


pecina
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[05.03.2008 - 11:45]
Esmu sākusi skriet un jūtos labi. (ok) tas patiešām ir labs veids kā izskustēties.gaidu siltāku laiciņu, lai varētu arī sakt braukt ar riteni. (bike)


forsinaa
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[03.03.2008 - 07:50]
Pirms paaris gadiem skreeju vakaros,un ziniet miedzinjs bij salds... (yeah)

visjaukaakaa...:)


danmarise
Lietotājs offline sievieteMežāzis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (11)
[02.03.2008 - 18:18]
pirms trim gadien skrēju un tas bija vienkārši lieliski... (dance)


enitan
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[01.03.2008 - 18:32]
labāk ir skriet no rīta vai vakarā?

tāda ir dzīve...


enitan
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[01.03.2008 - 18:32]
jā, jāsāk jau skriet! jau silts kā pavasarī!

(dances)

tāda ir dzīve...


lady_flame
Lietotājs offline sieviete
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!!
[01.03.2008 - 01:27]
forši gar jūriņu vasarā, dievinu skriešanu brīvā dabā (hey)


silver_angel
Lietotājs offline sievieteZivis
Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! Šī funkcija ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem!!! (34)
[29.02.2008 - 09:35]
Tas nav priekš manis

Enģelēns...

Lapa: [1]
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
PD-WRG5-004 3.50 LVL SC-22153 4.90 LVL PD-TRP12-1-081 1.10 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | PRIVĀTUMA POLITIKA | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2022

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist