www.kleoo.lv
Aug 06 2015
Pēdējais blogos >> Ceļojumi >> lalalalala

Kā ietaupīt ceļojuma laikā


Liela daļa no mums vēlas savu atvaļinājumu pavadīt, apskatot tālākas vai tuvākas zemes. Kāds no mums šim mērķim veido iekrājumus, cits – iztiek ar savu atvaļinājuma naudu, vēl kāds – ņem kredītu. Lai kāds arī būtu veids, kā tikt pie ceļojumam nepieciešamās naudas, gudri cilvēki mēģinās ietaupīt ne tikai plānojot ceļojumu, bet arī atpūtas laikā.
Lai ceļojums būtu patīkams ne tikai emocijām, bet arī maciņam, daudzi iegādājās lētākās lidmašīnas vai autobusa biļetes un meklē izdevīgākos viesnīcu piedāvājumus. Ceļojot uz valstīm, kurās nacionālā valūta ir cita, svarīgi pievērst uzmanību valūtas kursam, lai valūtas maiņu veiktu pēc iespējas izdevīgāk. Visu saistošo informāciju par valūtas maiņu vari iegūt internetā, piemēram, portālā valutas-kurss.lv. Turpat pieejams arī valūtas kalkulators, kas ļaus vienkāršā veidā veikt valūtas maiņas aprēķinu. Tas ļaus gūt priekšstatu par paredzamajiem tēriņiem un to, cik daudz naudas nepieciešams samainīt.
Daudzi izvēlas ceļojumu plānot paši, nevis uzticēt to tūrisma aģentūrām.Tomēr, lai ceļojumu varētu nosaukt par tik tiešām izdevīgu, būtiski meklēt arī iespējas, kā ietaupīt ceļojuma laikā. Bez šaubām, to vajag gudri, lai ceļojums paliktu atmiņā kā patīkams piedzīvojums.
Rūpīgi izvēlies suvenīru iegādes un valūtas maiņas vietas
Atceries, ka suvenīru veikalos un lidostās šīs tūristiem domātās piemiņas lietas mēdz būt dārgākas nekā, piemēram, parastos lielveikalos. Starp citu, tas pats attiecināms arī uz valūtas maiņu – lidostā un speciālajos valūtas maiņas punktos valūtas maiņa būs manāmi neizdevīgāka, kā piemēram, bankās. Tā tas ir ne vien ārvalstīs, bet arī, protams, Latvijā. Tāpēc svarīgi iepazīties ar izdevīgāko valūtas kursu portālā valutas-kurss.lv, lai varētu ietaupīt arī šajā ziņā.
Ietaupi transporta izdevumus
Kur vien iespējams, staigā kājām. Nav noslēpums, ka tieši tādā veidā iespējams iepazīt skaistākās vietas un gūt neaizmirstamus iespaidus. Ja ceļojumā brauc grupā, ir vērts painteresēties par grupu biļetēm, kas mēdz būt izdevīgāks risinājums. Tāpat var noderēt informācija par dienas vai vismaz vairāku braucienu biļeti, kas, iespējams, arī ļaus būtiski ietaupīt.
Atpūtu apvieno ar izpārdošanu laiku
Ja ceļojuma laikā vēlies sevi iepriecināt ar jauniem pirkumiem, dodies ceļojumā izpārdošanu laikā! Tas noteikti būs krietni izdevīgāk!
Izvairies no restorāniem, kas atrodas pilsētas centrā
Jo tuvāk centram, jo augstākas cenas. Laicīgi painteresējies par kādām nomaļākām ēstuvēm, kurās kvalitāte ir līdzvērtīga, bet cenas – demokrātiskākas. Šajā ziņā vislabākie padomdevēji, protams, būs vietējie iedzīvotāji.
Ceļo ar prieku!

(foto-freedigitalphotos)

Ielādēja: lalalalala