Ielogoties ar Facebook pasi
Auns clock Šodien ir 16. Aprīlis 16:52:57


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS

Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[0] Apmeklētāju kopā[4433]

Kā izšķirties svešā zemē?

Šķirsanās no dzīvesbiedra, kurš vēl nesen bija pats tuvākais un radnieciskākais cilvēks, ir viena no sāpīgākajām un sarežģītākajām situācijām dzīvē. Iziet no šīs situācijas nav iespējams bez psihiskām un garīgām traumām.
Pēc oficiālās statistikas datiem praktiski katra otrā laulība tiek šķirta – puse no visām reģistrētajām laulībām. XXI gadsimta sākumā šķiršanās problēma saasinājās, šķiršanās pieaug. Var teikt, ka tikai katra piektā laulība, kas slēgta sākot ar 2001.gada 1.janvāri, ir izdzīvojusi līdz savai piecu gadu jubilejai!
Psihologi nav spējīgi apturēt šo tendenci. Pēdējo trīs gadu laikā lielākajās pilsētās šķirto laulību skaits pārsniedz reģistrēto laulību skaitu vidēji par 10-20 procentiem, bet mazajās pilsētas ir gana stabila situācija.
Provincē gan ir novērota cita tendence – jaunieši aizbrauc uz lielākajām pilsētām vai ārzemēm. Savu ģimenes ligzdu vij ārzemēs arī ģimenes no lielajām Krievijas pilsētām. Vēlmē dzīvot Eiropā vai Amerikā kļūst arvien izteiktāka.
Atvērtās robežas pievelk ar jaunām un neizpētītām iespējām. Šķiet viss ir skaisti un lieliski, bet ģimenes, pat tās, kuras pastāvējušas kopā daudzus gadus, izirst vienā acumirklī. Kāpēc? Kleoo.lv centīsies atbildēt uz šiem jautājumiem, skarot tikai trīs aspektus.

Pirmā situācija: aizbrauc uz ārzemēm viens no laulātā pāra.

Gadījumos, kad ārzemēs nonāk viens no laulātajiem un pieņem pēkšņu lēmumu palikt vai padzīvot kādu laiku, ģimene ir apdraudēta un lielākoties to saglabāt nav iespējams. Mēs nerunājam par ilgstošiem komandējumiem, kuriem ir sākums un noteiktas beigas.
Mēs runājam tieši par izvēles spontānumu. Šķirtība starp partneriem ir acīmredzama. Viens – negrib braukt atpakaļ, otrs negrib (vai nevar) mainīt valsti. Darbs, bērni, vecāki – šie un citi faktori neļauj visu pamest un braukt projām. Bet ģimene lēnām, taču noteikti pārstāj eksistēt.
Piemērs no prakses:
Mana situācija ir saistīta ar šķiršanos un mantas dalīšanu. Mēs ar sievu esam laulībā no 1995.gada, kopēju bērnu nav. Laulība reģistrēta Maskavā, un mēs abi tur esam pierakstīti. Šobrīd dzīvoju un strādāju Dienvidkorejā. Mēs vairs nedzīvojam kopā vairāk nekā divus gadus un nav jēgas saglabāt ģimeni. Šobrīd atgriezties Krievijā es nevaru, tāpēc lūdzu profesionāla advokāta palīdzību.

Otra situācija: aizbrauc uz ārzemēm abi laulātie.

Šī situācija ir tikpat izplatīta kā pirmā. Saskanīgās, pirmajā acumirklī, ģimenes, nonākot ārzemēs, pēkšņi izšķiras. Kāpēc?
Kā pamatiemeslu es gribētu minēt nespēju adaptēties. Kā rāda pētījumi, ģimenes sarežģījumi saglabājas arī tad, ja dzīvesbiedri veiksmīgi atrisinājuši dzīvesvietas, darba problēmas. Viņi cieš, jo jūtas neaizsargāti, sociālā statusa maiņas, nav ierasto sarunu biedru, draugu, tiek novērota arī ierastā savstarpējā kontakta starp dzīvesbiedriem zaudēšana. Viņi pārdzīvo veselu sēriju zaudējumu, tiek sagrauts pašvērtējums, rodas emocionālais un psiholoģiskais stress.
Par ģimenes adaptācijas beigu etapu var uzskatīt atsevišķu līdzsvarojošo elementu sasniegšanu: psiholoģisko, garīgo, finansiālo stabilitāti. Taču bieži vien attiecības izirst pirms tiek sasniegts līdzsvars un stabilitāte. Tad šķiršanās ir neizbēgama.
Piemērs no dzīves:
Mēs ar vīru reģistrējām laulību pirms diviem gadiem Krievijā (Rostovskas apgabalā), tagad atrodamies ASV ar vīzu J-1. Kopā nedzīvojam jau pusotru gadu un abi piekrītam šķirties. Mums nav ne bērnu, ne kopīgas mantas. Ir Krievijas pilsonība. Sakiet, vai mēs varam izšķirties Krievijā un kas tam ir nepieciešams.

Trešā situācija :šķiršanās pēc laulības reģistrācijas ārzemēs.

škiršanās. Daudzi lūkojoties pēc dzīvesdrauga, met skatienu uz Rietumiem vai Ameriku. Internets ir paplašinājis šīs iespējas. Daudzos iepazīšanās saitos, kāzu aģentūrās, katalogos – viss ir radīts, lai šādas laulības notiktu.
Praksē tikai nedaudzas no šādām laulībām saglabājas. Ņemot vērā manu pieredzi, aptuveni 90% iesniedz laulības šķiršanu jau pirmajā gadā vai pat pirmajā kopdzīves mēnesī. Lūk, tikai daži piemēri:
1. piemērs no dzīves:
Es dienu amerikāņu armijā, dzīvoklis ir Korejā. Apprecējos šā gada maijā ar Krievijas pilsoni, kura bija ieradusies šeit veikt profesionālo darbību. Sieva aizbrauca, esot stāvoklī, uz Krieviju jūnijā, dzemdēja bērnu un neatgriezās. Mēs esam runājuši ar viņu 3 reizes pēc aizbraukšanas, un viņa teica, ka vēlas šķirties. Kas no manis nepieciešams, lai anulētu mūsu laulību?
2. piemērs no dzīves:
Pēc 6 gadu laulības mēs šķiramies ar manu sievu krievieti. Es izlasīju viņas dienasgrāmatā plānu: viņa vēlas šķirties no manis tad, kad būs ieguvusi pasi, atvest uz šejieni savu krievu puisi un apprecēties. Gribu uzzināt, kā pēc Krievijas likumdošanas tiek dalīts īpašums un ko saka Krievijas likumdošana par neapzinīgumu.
3.piemērs no dzīves:
Mans puisis (krievs) un es (ASV pilsone) gribam salaulāties, bet viņš vēl nav šķīries no savas iepriekšējās sievas, ar kuru izšķīrās pirms gada. Kā viņš varētu šķirt laulību pats nebraucot uz Krieviju, ņemot vērā, ka viņš nav kontaktējies ar savu sievu jau ilgu laiku? Varētu uzskaitīt piemērus bezgalīgi. Manas prakses laikā tie sniedzas tūkstošos.
Cipari visas pasaules mērogā nepakļaujas stingrai uzskaitei un analīzei. Ikdienu visā pasaulē tiek šķirtas miljoniem laulības. Vai nepieciešams to traucēt?
Vai nepieciešams cīnīties par ģimeni? Vajag. Turklāt vajag atcerēties, ka laulība – tas nav sods un līguma slēgšana uz visu atlikušo mūžu. Laulībai ir jānes laime un prieks, laulātajiem vajag vienam otru atbalstīt.
Laulības šķiršanas procedūra Krievijā ir diezgan liberāla salīdzinot ar citām daudz attīstītākajām valstīm. Piemēram, Anglijā ļauj šķirt laulību tikai tad, kad laulātie nedzīvo kopā piecus gadus. Amerikā likumi atšķiras katrā štatā.
Piemēram, Ņujorkas štats pastāv uz ģimenes saglabāšanu, turklāt tik dedzīgi, ka ne visi iemesli var tikt atzīti par vērā ņemamiem, lai šķirtu laulību, un tiesa pilnībā var atteikt šķirt laulību. Krievijā nekādi iemesli prasīti netiek.
Ģimenes likumdošana izriet no veidotajām ģimenes attiecībām – savstarpējās mīlestības un cieņas, savstarpējās palīdzības, atbalsta un atbildības par visiem ģimenes locekļiem, netiek pieļauta jebkāda ārpusēja iejaukšanās ģimenes lietās.
Lai noslēgtu laulību, ir nepieciešama labprātīga abu pušu – sievietes un vīrieša – piekrišana un zināma vecuma sasniegšana, lai šķirtu laulību – pietiek tikai ar viena dzīvesbiedra vēlmi.
Turklāt nav svarīga dzīvesbiedru atrašanās vieta ģeogrāfiskā plāksnē – galvenais, lai laulības šķiršana atbilstu valsts noteiktajai likumdošanai. Piedaloties advokātam, jūs ļoti viegli varat šķirt laulību, lai kur arī jūs neatrastos šajā brīdī. Tikai apdomājiet visus “par” un “pret” pirms pieņemiet šo nozīmīgo lēmumu jūsu dzīvē.

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
GO-93673 2.90 LVL SC-C24203 7.00 LVL PD-PPK3-000 2.40 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | DISTANCES LĪGUMS TE | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2024

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist